Jak čistit Keds

Keds jsou pohodlné a stylové, ale pokud se nosí delší dobu, plátno se může znečistit a ušpinit. Keds by se neměly dávat do pračky, ale naštěstí je ruční čištění Keds poměrně jednoduchý proces. K odstranění nečistot můžete použít buď pastu ze sody, nebo je můžete umýt vodou a saponátem. Pokud jsou vaše Kedy velmi špinavé, můžete použít obě metody k hloubkovému čištění. Existuje dokonce několik speciálních technik, které můžete zkusit zbavit konkrétních skvrn.Metoda 1 ze 3: Odstranění nečistot pastou ze sody

 1. 1 Odstraňte tkaničky a vložky. Před čištěním Keds byste měli vyjmout tkaničky i veškeré vložky uvnitř boty. Tkaničky lze čistit v pračce, ručně v umyvadle nebo jednoduše vyměnit. Vložky byste měli odložit, dokud nedokončíte čištění. Pokud jsou páchnoucí nebo špinavé, můžete je vyměnit.
 2. 2 Vyčistěte volné nečistoty. Než začnete s čištěním, použijte zubní kartáček nebo čisticí kartáček a jemně projděte kolem boty, abyste odstranili volné nečistoty. Můžete také klepat na boty, abyste pomohli srazit prach. To vám usnadní práci při úklidu.
 3. 3 Vytvořte pastu. Budete potřebovat šálek vody, jednu lžíci jedlé sody a dvě lžíce bílého octa. Smíchejte je dohromady v míse, dokud nevytvoří pastu.
 4. 4 Vydrhněte kartáčkem na zuby. Pomocí zubního kartáčku naneste pastu na boty. Důkladně vydrhněte, abyste odstranili nečistoty. Propracujte se po celé botě. Pastu můžete použít na podešev i na plátno.
  • Kartáček na zuby nepoužívejte znovu po vyčištění Keds.
 5. 5 Opláchněte. Pastu z bot opláchněte studenou nebo vlažnou vodou. Nechte je 24 hodin schnout. Naplňte vnitřek novinami a umístěte je na suché místo mimo přímé teplo. Pokud chcete, můžete je nechat uschnout na slunci.
  • Pokud jsou vaše Kedy stále špinavé, zkuste je po tomto kroku vyprat v umyvadle.
  • Ucpání obuvi, zatímco je suchá, jí umožňuje udržet si tvar.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Mytí vašich Keds

 1. 1 Smíchejte prací prostředek a vodu. V dřezu nebo kbelíku smíchejte asi jednu nebo dvě čajové lžičky (15 až 30 ml) jemného pracího prostředku s litrem vlažné nebo studené vody. Promíchejte, aby byla voda mýdlová.
  • Mírný prací prostředek, jako je Ivory Snow nebo Seventh Generation, je nejlepší k čištění plátěných bot, jako je Keds, protože pomáhají chránit barvu. Podívejte se na prací prostředky, které jsou označeny jako vhodné pro jemné prádlo.
 2. 2 Vydrhněte boty. Než vložíte boty do vody, odstraňte tkaničky a případné vložky. Namočte boty. Kartáčkem, kartáčem na čištění nebo bavlněným hadříkem jemně očistěte okolí boty. Ujistěte se, že obejdete plátno i podrážky.
  • Pokud chcete, můžete si vyčistit tkaničky ve stejné vodě. Namočte tkaničky a pomocí kartáče odstraňte všechny viditelné nečistoty.
 3. 3 Opláchněte pod faucetem. Jakmile jsou boty čisté, opláchněte je studenou a čistou vodou. Nepoužívejte stejnou vodu, jakou jste použili k jejich mytí. Nechte boty protékat vodou, dokud již nebudou pěny mýdla.
  • Po opláchnutí můžete pomocí ručníku odstranit přebytečnou vodu. Omotejte ručník kolem obuvi a jemným stlačením nasákněte vodu. Boty pevně nemačkejte ani nemačkejte.
 4. 4 Nechte je uschnout. Nedávejte své Kedy do sušičky. Místo toho je nechte uschnout na vzduchu. Vnitřek vycpejte ubrouskem, papírovými ručníky nebo novinami. Uchovávejte je na suchém místě bez přímého tepla. Vyschnutí může trvat přes noc.
  • Keds můžete umístit na slunce, abyste je vysušili, ale nevystavujte je přímým zdrojům tepla, jako je vysoušeč vlasů nebo tepelný ventilátor. Přímé teplo může oslabit lepidlo ve vašich botách.
  • Nevkládejte tkaničky a vložky zpět, dokud není bota úplně suchá. Pokud jste tkaničky vyprali, ujistěte se, že jsou také suché.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Odstranění skvrn

 1. 1 Na žluté skvrny naneste domácí roztoky. Je běžnou chybou pokoušet se čistit bílé Kedy pomocí bělidla, ale bělidlo může ve skutečnosti způsobit žloutnutí plátna. Tyto skvrny mohou být trvalé, ale existuje několik technik, které můžete vyzkoušet, než to vzdáte.
  • Půl šálku zubního kamene smíchejte s litrem horké vody. Namočte do toho své Kedy přes noc.
  • Můžete také zkusit vyrobit pastu ze sody a vody. Tuto pastu naneste na plátno a nechte ji přes noc. Další den vyčistěte jako obvykle.
  • Pomoci může také aplikace peroxidu vodíku přímo na skvrny. Pokud to zpočátku nefunguje, zkuste několik dalších aplikací.
 2. 2 Smícháním octa a vody odstraníte skvrny od soli. Pokud jsou ulice a chodníky solené, mohou se na botách v zimě objevit skvrny od soli. K odstranění skvrn od soli smíchejte jeden díl octa se dvěma díly vody. Pomocí papírového ručníku nebo bílého hadříku skvrnu potřete směsí. Vezměte si další čistý hadřík navlhčený jen vodou a setřete ocet. Před nošením je nechte úplně vyschnout.
 3. 3 K odstranění plísní použijte třecí alkohol. Plíseň a plíseň se mohou tvořit, pokud vaše Keds zvlhnou a nevhodně zaschnou. Chcete -li se zbavit plísní a plísní, smíchejte stejné díly vody a alkoholu. Pomocí hadru nebo bavlněného ručníku naneste tento roztok na plíseň a jemně jej setřete. Boty poté opláchněte.
 4. 4 Vydrhněte podrážky, abyste se zbavili nečistot a skvrn od trávy. Smíchejte jemný prací prostředek s přibližně jednou lžící bělidla. Pomocí bílého hadříku nebo zubního kartáčku naneste tuto směs na nekanvové části boty, jako je podrážka a bílý okraj kolem spodní části boty. Nečistoty odstraňte špínou.
  • Na plátno neaplikujte žádný roztok s bělidlem, protože by to mohlo způsobit žluté zbarvení plátna.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak čistíte bílé Kedy?Marc Sigal
  Specialista na péči o obuv Marc Sigal je zakladatelem ButlerBox, služby chemického čištění a péče o obuv se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. ButlerBox umísťuje na míru navržené skříňky odolné proti vráskám v luxusních bytových domech, kancelářských budovách třídy A, nákupních centrech a na dalších pohodlných místech, takže si můžete věci vyzvednout a odevzdat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Marc má bakalářský titul z globálních a mezinárodních studií na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře.Marc SigalSpecialista na péči o obuv Odpověď experta Naplňte malou misku teplou vodou a vmíchejte několik kapek jemného pracího prostředku. Poté vezměte čistý hadřík a namočte jej do čisticího roztoku. Předtím, než si necháte boty uschnout na vzduchu, odstraňte všechny skvrny nebo nečistoty.
 • Otázka Mám boty nejprve vyprat, než se pokusím odstranit případné skvrny? Ano. Doporučil bych je úplně umýt a poté poslat do hloubky čistého cyklu.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pro extra hluboké čištění můžete použít více metod společně. Nejprve naneste pastu na jedlou sodu, poté boty umyjte ve kbelíku. To pomůže rozjasnit vaše boty a zároveň je udržovat čisté.
 • Časté čištění obuvi zabrání vzniku trvalých skvrn.

reklama

Varování

 • Nedávejte své Kedy do pračky nebo sušičky.
reklama

Populární Problémy

Jak odstranit Steri proužky. Steri-proužky, také nazývané motýlí stehy, mohou přirozeně odpadnout, když uplyne dostatek času, ale existují také případy, kdy je nutné ruční odstranění. Lepidlo použité ve Steri-Strips je poměrně silné, ...

Zde je návod, jak můžete online sérii 4 seriálu „American Horror Story“ s názvem „True Killers“ sledovat online bez kabelu.Účty 2: 0 vypadají, že zůstanou neporažené, když v neděli nastoupí proti 0: 2 Bengals. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak prát boty Toms. Boty Toms jsou pohodlné a zábavné na nošení, takže se pravděpodobně hodně zašpiní. Můžete je vyprat ručně pomocí jednoduchého čisticího roztoku, nebo je můžete dát do pračky. Nechat...