Jak hrát ping pong (stolní tenis)

Stolní tenis, také známý jako ping-pong, je vzrušující hra, kterou mohou hrát dva nebo čtyři hráči. I rekreační hráči se mohou poměrně rychle stát vysoce kvalifikovanými; ping pong na profesionální úrovni je opravdu pohled. Tento článek představuje základní pravidla ping-pongu spolu s tipy, jak vyhrát.Část 1 ze 3: Hraní hry

 1. Obrázek s názvem Play Ping Pong (stolní tenis) Krok 1

  1 Najděte si někoho, s kým si zahrajete. Pravděpodobně budete chtít začít hraním někoho, kdo je na vaší úrovni dovedností nebo o něco lepší, a nejlépe někoho, kdo není agresivně konkurenceschopný. Tímto způsobem se můžete pobavit, když se naučíte hrát. Můžete hrát jeden na jednoho, nebo můžete hrát ve dvou týmech po dvou, což je známé jako čtyřhra. A chcete někoho, kdo má regulační pingpongové míčky, pádla a stůl, pokud k žádnému nemáte přístup!
  • Pokud je vaše koordinace ruka-oko více srovnatelná se třínohým, slepým psem, možná budete chtít začít cvičit proti zdi a seznámit se s tím, jak míč a pádlo spolupracují. Je to nejlepší na stůl proti zdi, pro záznam.
  • Chcete si zahrát nebo zacvičit s míčky, které jsou oranžové nebo bílé a mají velikost 40 mm. Stůl by měl být 2,74 metru (9,0 ft) dlouhý, 1,525 metru (5,0 ft) široký a 0,76 metru (2,5 ft) vysoký. Pingpongová pádla ve skutečnosti nemají regulační velikost. Malá pádla se obtížně úspěšně používají a větší pádla váží příliš mnoho a jsou těžkopádná. Ale musí být vyrobeny ze dřeva a gumy a soutěžní pádla musí mít dvě barvy (červenou a černou).


 2. Obrázek s názvem Play Ping Pong (stolní tenis) Krok 2

  2 Vědět, jak uchopit pádlo. Existují dva běžně používané styly uchopení pádla: rukojeť pera (držení pera) a třesoucí se rukojeť. Bez ohledu na to, jak pádlo uchopíte, je důležité jej držet volně, aby se zápěstí mohlo volně pohybovat. Pokud je vaše pěst sevřená kolem rukojeti, většina vaší síly pro návrat bude pocházet z vaší paže, ne ze zápěstí, a nebudete tak přesní. Žádný grip není raketová věda:
  • S rukojetí pera v podstatě držíte pádlo stejně, jako byste drželi pero. S rukojetí třesou rukou položíte ruku na rukojeť pádla, jako byste si s ní potřásali rukama, a poté kolem ní volně omotáte prsty. Hlavní věcí zde je dělat to, co vám připadá nejpřirozenější.
 3. Obrázek s názvem Play Ping Pong (stolní tenis) Krok 3

  3 Rozhodněte, kdo slouží jako první. Podle oficiálních pravidel Mezinárodní federace stolního tenisu (ITTF) je právo zvolit si, zda podávat jako první, určeno „losem“ (tj. Házením mince nebo tažením brček atd.), Přičemž vítěz si vybere, zda bude podávat první nebo kterou stranu chce. Pokud si vítěz zvolí, zda bude podávat nebo přijímat, soupeř nebo tým si vybere, na které straně stolu bude hrát, a naopak.
  • Ve většině rekreačních ping-pongových her je však podání určeno rychlou rally, obvykle s každým hráčem hláskujícím jedno písmeno slova P-I-N-G za každý provedený zásah. Poté, co je vysvětleno slovo P-I-N-G, osoba, která vyhraje rally, slouží jako první nebo si vybere, na které straně stolu chce hrát.
 4. Obrázek s názvem Play Ping Pong (stolní tenis) Krok 4

  4 Naservírujte míč. Zpoza koncové čáry by měl být míč vyhozen z vaší volné ruky svisle minimálně 16 cm (6 palců) a poté zasažen pádlem tak, aby nejprve zasáhlo vaše straně stolu jednou a poté přejde přes síť a zasáhne stranu vašeho protivníka.
  • Pokud hrajete dvouhru, servírka může podat jakýkoli bod na soupeřově straně stolu a soupeř by to měl vrátit. Pokud hrajete čtyřhru, podání se střídá mezi vámi a vaším partnerem, počínaje osobou napravo a míč se musí odrazit nejprve v pravé polovině vaší strany stolu a poté musí být doručen přes kurt na stranu vašeho soupeře .
  • Podávání přepíná strany každé dva body. Poté, co byly uděleny dva body, váš soupeř-nebo ve čtyřhře, osoba v týmu soupeře, která je přes soud ze serveru-, pak začne podávat. Po udělení dalších dvou bodů pak slouží původní podávající (nebo ve čtyřhře jeho partner).
  • Pokud míček zasáhne síť při jinak zákonném podání, podání je „let“ a podání se opakuje bez bodů. Zatímco mnoho rekreačních hráčů uděluje bod hráči, který stojí naproti serveru, po 2 po sobě jdoucích letech, počet letů, které lze ve stolním tenise podat, není omezen; body se nikdy nezískávají z letů.
  • Zatímco mnoho rekreačních hráčů hraje tak, že v herním bodě je osoba, která prohrává, serverem, ve skutečnosti služba pokračuje ve střídání, každé dvě slouží jako obvykle, dokud hra neskončí nebo dokud není dosaženo skóre dvojky 10–10; v bodě hry nebo v bodě zápasu je ve skutečnosti možné prohrát při podání soupeře nebo kvůli chybě při podání, která má za následek chybu při podání.
 5. Obrázek s názvem Play Ping Pong (stolní tenis) Krok 5

  5 Vraťte míč. Po podání nebo návratu může být míč vrácen přes nebo kolem sítě do libovolného bodu na soupeřově straně stolu. Míč musí být vrácen poté, co jednou odskočí na vaši stranu, ale než se dvakrát odrazí nebo narazí na podlahu nebo jakýkoli předmět ze stolu.
  • Pokud míč při returnu narazí na síť, ale pokračuje v procházení přes síť a zasáhne stranu vašeho soupeře, míč je stále ve hře a váš soupeř jej musí vrátit.
 6. Obrázek s názvem Play Ping Pong (stolní tenis) Krok 6

  6 Získávejte body. Bod se uděluje za každou rozehru, která není letem, a každý soupeř může získat bod bez ohledu na to, kdo sloužil. Zde je podstata:
  • Pokud se vaše podání dostane do sítě, zmizí ze stolu, aniž by zasáhlo soupeřovu stranu, nebo (ve čtyřhře) zasáhne špatnou polovinu soupeřovy strany, přijímající soupeř nebo tým získá bod.
  • Pokud neprovedete legální návrat (jak je popsáno výše - míč jde do sítě nebo netrefí soupeřovu stranu stolu), bude vašemu soupeři přidělen bod.
  • Pokud přijmete zákonné podání nebo se vrátíte a trefíte míč více než jednou pádlem nebo se dotknete míče tělem, bod je udělen vašemu soupeři. Všimněte si, že pokud podání nebo return vašeho soupeře nezasáhne vaši stranu stolu, stále získáte bod, i když vás míč zasáhne nebo jej chytíte poté, co projde koncem stolu.
  • Pokud se dotknete stolu volnou rukou nebo posunete stůl, váš soupeř získá bod.
 7. Obrázek s názvem Play Ping Pong (stolní tenis) Krok 7

  7 Vyhrát hru. Mnoho lidí rádo hraje na 21 nebo 15 (střídání serveru každých 5 bodů), což je pro rekreační hru v pořádku. Oficiální pravidla však uvádějí, že hra je na 11 bodů (střídající se server každé 2 body). Aby člověk vyhrál, musí být o dva body napřed. Pokud jsou hráči nebo týmy shodné například 10–10 nebo 20–20, pokračuje normální pořadí podání, ale podání střídá strany po každém bodu místo po každých dvou bodech.
 8. Obrázek s názvem Play Ping Pong (stolní tenis) Krok 8

  8 Hrát znovu. V sankcionované soutěži vyhrává zápasy hráč nebo tým, který vyhraje tři z pěti her. Hráči si po každé hře vymění strany a v páté hře (pokud je nutná pátá hra) si také vymění strany, když jeden hráč nebo tým získá pět bodů.
  • Tým nebo hráč, který slouží jako první, také mění každou hru. Obecně platí, že věci zůstávají co nejrovnoměrnější. Žádný hráč by neměl mít výhodu nad ostatními.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 1 KvízCo se stane, když míč při jinak zákonném podání trefí síť?Služba přepíná strany.

Ani náhodou! Podání nevymění strany, pokud míč při jinak zákonném podání zasáhne síť. Zkuste jinou odpověď ...

Podání se opakuje bez bodů.

Opravit! Pokud míček zasáhne síť při jinak zákonném podání, podání je „let“ a opakuje se bez získaných bodů. Přečtěte si další kvízovou otázku.Tým serveru ztrácí 1 bod.

Nepřesně! Pokud míč při jiném zákonném podání trefí síť, nazývá se to „let“. V tomto případě se podání opakuje bez získaných bodů. Zatímco mnoho rekreačních hráčů uděluje hráč po 2 po sobě jdoucích letech bod hráči naproti serveru, tým serveru nikdy neztrácí body. Zkus to znovu...nejlepší tenisové gripy
Nic z výše uvedeného.

Zkus to znovu! Když míč dopadne na síť při jinak zákonném podání, nazývá se to 'let'. Jedna z odpovědí na tuto otázku popisuje, co se stane po let. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Chcete další kvízy?Část 2 ze 3: Rozvoj dovedností

 1. Obrázek s názvem Play Ping Pong (stolní tenis) Krok 9

  1 Cvičte důsledně. Důsledným cvičením se můžete rychle stát docela dobrým hráčem ping-pongu. Nejdůležitější věcí, kterou musíte zpočátku cvičit, je sledovat míč, cítit správné načasování a udržovat míč nízko.
  • Hned od prvního uchopení pádla byste se měli vědomě snažit sledovat míč očima, od chvíle, kdy je podáván, až když narazí na vaše pádlo atd.
  • Vaše načasování se cvičením zlepší - stačí si na to zvyknout - ale pomůže to, když míč budete poslouchat a budete jej pozorně sledovat.
  • Udržet míč nízko - aniž byste jej trefili do sítě - je pro začátečníky pravděpodobně nejtěžší dovednost. Je to také jeden z nejdůležitějších, protože vysoký míč může váš soupeř snadno rozbít. Snažte se mít pádlo co nejvíce vodorovně a pomocí zápěstí předávejte míči energii a mířte ji. Obecně platí, že čím rychleji se míč pohybuje, tím snazší je udržet ho nízko.
 2. Obrázek s názvem Hrát ping pong (stolní tenis) Krok 10

  2 Rozvíjejte silný bekhend a forhend. Pokud se chcete ve stolním tenise stát dobrými, musíte být schopni odpalovat míč z obou stran těla a střídání rukou obecně není praktické, takže si udělejte pohodlí jak s forhendovými, tak bekhendovými údery.
 3. Obrázek s názvem Play Ping Pong (stolní tenis) Krok 11

  3 Naučte se dát na míč rotaci. To se provádí švihnutím zápěstí ze strany na stranu nebo nahoru a dolů vpravo při úderu míče. Chcete-li se obrátit, otočte na míč vlastní rotaci. Pokud máte nějaké prostoje, cvičte to proti zdi a experimentujte s tím, co vám vyhovuje.
  • Přemýšlejte o sekání míče - podříznutí spodní strany, jak k vám přichází při jejím sestupu. Tím se míč roztočí, zpomalí a vrhne na novou trajektorii. Experimentujte s tím, jak provádíte forhendový a bekhendový úder.
 4. Obrázek s názvem Play Ping Pong (stolní tenis) Krok 12

  4 Rozbíjejte míče, které váš protivník trefuje vysoko. Rozbíjení (nazývané také bouchnutí nebo bodnutí) znamená zasažení míče silou, takže jde dostatečně rychle, aby bylo doufejme nevratné. Slam je silná zbraň, ale zpočátku může být obtížné ji přesně použít a možná zjistíte, že vaše rány zpočátku jdou do sítě nebo mimo druhou stranu stolu. Nebojte se je však i nadále zkoušet. Nakonec to dostaneš.
  • Je to podobné jako s volejbalem. Jakmile zabouchnete, rozbijete nebo zabodnete míč, je pro vašeho soupeře prakticky nemožné udržet míč ve hře. Bude to jedna z vašich nejpoužívanějších dovedností, když ji budete kultivovat - a pro vašeho protivníka to bude nejvíce frustrující.
 5. Obrázek s názvem Play Ping Pong (stolní tenis) Krok 13

  5 Vyvinout vražednou službu. Rychlé podání nebo podání se spoustou otáček se může stát klíčem k vaší hře, když budete čelit lepším hráčům. Pokud dáte soupeři snadné podání, budete mít štěstí, že po jeho návratu dostanete pádlo. Snadné podání mu poskytne čas na to, aby skončil a zasáhl vás úderem, který ani neuvidíte přicházet.
  • Rychlost je rozhodně důležitá, když se pohybujete po žebříčku, ale musíte udržovat cíl a přesnost. Jak se budete zlepšovat a zlepšovat, budete schopni předvídat, kam míč půjde a jak se bude chovat při každém úderu.
 6. Obrázek s názvem Play Ping Pong (stolní tenis) Krok 14

  6 Překonejte svého protivníka. Jak čelíte lepší konkurenci, nemůžete jen očekávat, že váš soupeř udělá chyby, i když tvrdě odpalujete míč. Chyby musíte vynutit tak, že převezmete kontrolu nad hrou a přimějete svého protivníka hodně se pohybovat po stole. Pokud dokážete zasáhnout jednu ránu z pravé strany a poté rychle zasáhnout další ránu na levou stranu, můžete zabránit svému soupeři v získání míče. Triky, jako například vzhled slamu a poté namáčení míče nebo vstup do pravo-levého vzoru a poté zasažení dvou nebo tří po sobě jdoucích výstřelů doprava, mohou také vyvést protivníka z rovnováhy a do pozice pro úder . reklama
Skóre
0 / 0

Část 2 Kvízloketní pažní ortéza

Jak můžete otočit míč?

Postavte se dále od stolu.

Ani náhodou! Pokud budete stát dále od stolu, pomůže vám to lépe rally, neotáčet míč. Vyberte jinou odpověď!

Udržujte pádlo co nejvíce vodorovně a pomocí míče odpalujte míč.

Ne tak docela! Udržujte pádlo ve vodorovné poloze a pomocí zápěstí odpalujte míč. Nevyvrací to. Existuje lepší možnost!

Když míček trefíte, švihněte zápěstím ze strany na stranu nebo nahoru a dolů doprava.

Že jo! Zkuste míč „naštípat“ podříznutím spodní strany, jak k vám při sestupu přichází. Tím se míč roztočí, zpomalí a vrhne na novou trajektorii. Tuto techniku ​​můžete cvičit proti zdi. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Při zasažení míče natáhněte loket.

Nepřesně! Když natáhnete loket při odpalu, nezačne se točit. Zkus to znovu...

Chcete další kvízy?

Část 3 ze 3: Začínáme být vážní

 1. Obrázek s názvem Play Ping Pong (stolní tenis) Krok 15

  1 Udělejte to jako profesionálové. Profesionální hráči obvykle stojí trochu dále od stolu, a když se začnete dostávat do rychlejších rally, možná zjistíte, že je to také dobrá technika. Míč přichází tak rychle a tak tvrdě, že postoupit dozadu je jediný způsob, jak pokračovat v rally. A pokud váš protivník upřednostňuje stranu, měli byste také upřednostnit stejnou stranu.
  • Kromě postoje mají někdy také různé vybavení. K dispozici je široká škála pingpongových pádel a zatímco ty levné ve vašem místním sportovním diskontním obchodě jsou pro začátečníky v pohodě, jak budete pokročilejší, možná budete chtít získat vlastní pádlo.
 2. Obrázek s názvem Play Ping Pong (stolní tenis) Krok 16

  2 Vyberte si strategii. Jakmile si trochu zahrajete, automaticky si všimnete, jaké jsou vaše silné a slabé stránky. Poté si vyberete strategii, která zvýší vaše silné stránky a sníží vaše slabé stránky. Zde jsou čtyři běžné styly hráčů:
  • Ovládejte hráče. Stejně jako jejich název říká, že chtějí mít vždy kontrolu, a proto jen zřídka riskují. Nerozbíjejí příliš často a udržují to tradiční.
  • Obranní hráči. Tento typ hráče se snaží, aby jeho soupeř dělal chyby, na rozdíl od soustředění se na vlastní hru.
  • Ofenzivní hráči. Tento hráč je obecně docela agresivní, zaměřuje se na topspin a důslednost. Dokáží velmi dobře umístit míč a jasně rozumět rotaci.
  • Mocní hráči. Tady není bláznovství, siloví hráči spoléhají hlavně na rychlost, aby podrazili své protivníky.
 3. Obrázek s názvem Play Ping Pong (stolní tenis) Krok 173 Zjistěte, s kým hrajete. Když budete hrát svého soupeře, budete si moci přečíst, o jaký typ hráče se jedná. Obecně dávají přednost určitému typu úderu a vždy se vrátí k výchozímu způsobu hry. Zde je několik věcí, které je třeba hledat:
  • Protiúderový zdvih je, když je navázán pevný kontakt s míčem (malé až žádné otočení) v horní části odrazu. Hráče, který to upřednostňuje, nejlépe porazí střela uprostřed stolu-kde se musí rychle rozhodnout mezi svým forhendem a bekhendem.
  • Chop mrtvice je, když je spodní část míče proříznuta během jejího sestupu. Množství odstřeďování se může lišit. Chcete -li s tím bojovat, pracujte uprostřed a především buďte trpěliví. Střídání záběrů jim zajistí pohodlí.
  • Blokaři jsou defenzivní hráči. Neradi útočí, tak je donutte. Přepínejte mezi krátkými a dlouhými výstřely a změňte svůj styl. Nepoužívejte tedy veškerou svou sílu ony muset.
  • 'Smyčka' je střela, která začíná v nohách s spadlými rameny a končí úderem, který tlačí míč mírně vzhůru a podepírá jej. Pokud na tohoto hráče narazíte, buďte agresivní. Přimějte je hrát obranu, což obecně není jejich silná stránka.
  • Hráči, kteří uchopí pádlo v pozici držení penisu, mají obecně velmi silné forhendové údery a slabší bekhendové údery. Když to však věděli, obvykle mají velmi dobrá práce nohou. Budete muset vytlačit jejich bekhend docela široký a udržovat jej pestrý, aby nevěděli, že zůstanou na okraji stolu.
 4. Obrázek s názvem Hrát ping pong (stolní tenis) Krok 18

  4 Mít pod palcem několik rozmanitých taktik. Bez ohledu na to, s kým hrajete, je dobré mít několik nápadů, které se hrnou v té vaší lebce. Prvek překvapení je v této hře neuvěřitelně důležitý. Vydržte a výhra bude vaše.
  • Nezapomeňte změnit točení a tahy. Dobří hráči vás budou moci číst jako knihu a vědět přesně co budeš dělat dál. Vidí, jak rádi trefujete míč, kde rádi trefujete míč a jak zvládáte různá nastavení. Abyste tomu zabránili, změňte svůj styl. Měňte své roztočení, výšku, kterou dáváte míči, a rychlost, kterou používáte při úderech. Držte je na nohou.
  • Umí umístit míč mimo „silovou zónu“ soupeře. Pokud stojíte tváří v tvář protivníkovi s `` shakehandovým '' úchopem, jeho silová zóna je v dosahu paže jejich forhendu a v blízkosti těla na jejich backhandu. Hraní uprostřed a venku (záměrně) může vést k oslabení soupeře. Ale neberte to za slovo - hledejte slabá místa sami!
 5. Obrázek s názvem Play Ping Pong (stolní tenis) Krok 195 Udělejte nějakou práci na pozadí. Ping pong je v některých kruzích brán velmi vážně. Pokud hledáte trochu inspirace, podívejte se na online videa - návody, turnaje nebo něco jiného. Možná bude vaší další zastávkou olympiáda!
  • Ping pong je hra, která vyžaduje hodiny tréninku. Hledejte kluby nebo ligy ve svém okolí nebo najděte skupinu přátel, kteří se zajímají o konkurenceschopnost. Protože to vyžaduje velmi malou počáteční dovednost, není obvykle těžké najít lidi ochotné hrát.
  • Pokud to budete brát vážně, budete hrát to nejlepší, pokud budete pod napětím a ve střehu. Z tohoto důvodu se vždy hodně vyspěte a dobře najezte! Potřebujete, aby všechny vaše smysly byly na 100%.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 3 Kvíz

Jak byste měli čelit mrtvici?

Vynuťte jejich bekhend široko daleko.

Zkus to znovu! Proti úderu seknutím nezabráníte tím, že budete bekhend svého soupeře tlačit doširoka. Existuje lepší možnost!

kolik čtverečních stop je tenisový kurt
Střídejte krátké a dlouhé záběry.

Ne tak docela! Střídání krátkých a dlouhých střel je dobrý způsob, jak hrát proti obrannému hráči. Nejde o to, jak působit proti úderu kotlety. Vyberte jinou odpověď!

Zkuste záběr středního dosahu.

Ani náhodou! Výstřel středního dosahu je nejlepší k porážce úderu proti řidiči, ne úderu. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Trpělivě pracujte uprostřed.

Ano! Chop úder je, když váš protivník při sestupu prořízne spodní stranu míče, což způsobí roztočení. Chcete -li s tím bojovat, pracujte uprostřed a buďte trpěliví. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Může můj soupeř zasáhnout míč do vzduchu, než dopadne na jeho stranu stolu? Každý hráč musí trefit míč až poté, co se odrazí na jeho stranu stolu. Pokud je míč zasažen dříve, než se odrazí, je to považováno za 'volej' a bod bude udělen soupeři. .
 • Otázka Musí být podání diagonální? Pokud hrajete čtyřhru, podání musí být diagonální. Pokud podáváte rovně, ztrácíte bod. Ve hře jednotlivců můžete sloužit kdekoli.
 • Otázka Jak získám body za ping pong? Body lze získat dvěma způsoby. Bod získáte, když zasáhnete míč soupeři, který vám míč nevrátí. Bod můžete také získat, když váš soupeř trefí míč mimo hřiště.
 • Otázka Je hráči dovoleno zasáhnout míč dvakrát, než to udělá druhý hráč? Hráč dostane pouze jednu ránu, aby vrátil míč a získal bod. Pokud trefíte míč dvakrát nebo vícekrát, nebude se to počítat a skóre bude uděleno soupeři.
 • Otázka Co se stane, když dojde k nerozhodnému výsledku ve hře? K vítězství musíte získat dva po sobě jdoucí body. Pokud je hra do 11 remízová s 10, je hra prodloužena na 12 bodů. Pokud je skóre 11-11, hra se prodlouží na 13 bodů atd.
 • Otázka Mohu při hraní změnit majitele? Ano. Máte to povoleno, jako v tenise. Můžete být levák a přejít na praváka, nebo naopak.
 • Otázka Musím zastávat profesionální pozici, nebo je to nepovinné? Měli byste stát, jakkoli se cítíte nejpohodlněji.
 • Otázka Mohu si vzít tři porce? Záleží na tom, jestli jste v soutěži nebo v rekreační hře. V sankcionované hře nemůžete, ale pokud hrajete rekreačně, můžete si vytvořit vlastní pravidla.
 • Otázka Mohu hrát s pádlem v každé ruce? Nelze hrát se dvěma pádly, musíte použít pouze jedno.
 • Otázka Musí být míč podáván diagonálně při hře jeden na jednoho? Donagan Nejlepší odpověď
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Při silném nárazu ho zasáhněte tak, aby se dráha míče pohybovala v úhlopříčce. Výsledkem bude větší vzdálenost, ale stále je k dispozici dostatek síly na slušný zásah.
 • Pokud je to možné, vyhněte se hraní této hry ve venkovním prostředí, kde vítr může sledovat váš míč. To může být trochu nepříjemné, protože míč nemusí přistát na místě, kde jste to očekávali. Můžete se rozhodnout hrát uvnitř tělocvičny nebo velké místnosti, kde hru nemůže zničit žádný vítr.
 • Postavení stolu ke zdi vám může pomoci hrát sami. Zeď vrátí míč (doufejme, že konkrétní), což vám poskytne trochu větší sílu při hodu.
 • Nácvik odpalování ze stolu; vyděsí to vaše protivníky.
 • Vždy podávejte krátké podání, což znamená podávat míč poblíž sítě.
 • Cvičte v zrcadle.
 • Trénujte míč nahoru-dolů.
 • Někteří rekreační hráči mění pravidla tak, že aby bylo podání legální, musí podání cestovat mimo konec stolu (na rozdíl od strany). Dalším běžným „pravidlem suterénu“ je, že pokud vaše podání dvakrát odskočí na stranu vašeho soupeře u stolu, váš soupeř získá bod. Tyto změny pravidel mohou být užitečné, aby bylo podání méně důležitým faktorem ve hře, takže můžete získat více zkušeností s rally.
 • Věděli jste, že v této hře je také vyžadováno sportovní chování? Nezapomeňte se na svého protivníka usmát a říci „promiň“, kdykoli dostanete míč ven nebo jste ho podali příliš daleko. Ano, to se počítá.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Kvalifikovaní hráči vás nemusí brát vážně, pokud místo „stolního tenisu“ nazvete hru „ping-pong“.
 • Zasažení pingpongovým míčkem může bolet. Může zanechat stopy (toho si buďte vědomi zejména při hraní hry zabijácký ping-pong).
 • Před hraním rekreační hry se ujistěte, že jste se s protivníkem dohodli na pravidlech. Různí lidé někdy používají různá pravidla, a pokud je před hrou vše jasné, můžete se vyhnout hádkám.
 • Může to být opravdu bolestivé, pokud se pokusíte trefit míč daleko od sebe a trefíte se do stolu pasem. Snažte se míček odpalovat pomalu, aby vás tolik nezranil pas.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Pingpongové míčky (Zjistíte, že je docela ztrácíte.)
 • Ping-pongové pádlo
 • Pingpongový stůl včetně sítě
 • Soupeř (pokud hrajete skutečnou hru)
 • Volné místo k obsazení stolů a hráčů.

Populární Problémy

French Open: Simon bojuje za Hewittem; Ferrer, Raonic postupuje

Court FF 2 je jednou z vlajkových tenisových bot Asics, kterou nosí Novak Djokovic, a je oblíbenou volbou, ale nejsou dokonalé. Zjistěte, v čem jsou skvělí a kde se mohou zlepšit.

Ramena mohou být obtížně budovatelné svaly. Někteří lidé zjistí, že je snadné získat požadovanou velikost na hrudi a pažích, ale přesto bojují se svými deltovými svaly. Chcete -li vybudovat velké boční delty, proveďte cvičení, která izolují a konkrétně ...

Rafael Nadal se vehementně stavěl proti myšlence implementace formátu nejlepší ze tří sad na Majors. Španěl se domnívá, že jednodenní přestávka mezi zápasy je dostatečným důvodem pro zachování formátu nejlepší z pěti.