Jak rozbít v badmintonu

Pokud hrajete badminton jen pro zábavu, možná si neuvědomíte, že je za tím něco víc, než když trefíte míček (také nazývaný „ptáček“) tam a zpět po síti. Chcete -li zintenzivnit svoji hru a přidat svým návratům trochu brutality, technika smeče je přesně to, co potřebujete. Existují tři hlavní druhy smečů: forhend, skákání a bekhend.Metoda 1 ze 3: Zvládnutí forhendového smeče

 1. Obrázek s názvem Smash in Badminton Krok 1

  1 Přistupte k raketoplánu pomocí forhendový úchop . Mějte se na pozoru a buďte připraveni kdykoli raketoplán vrátit. Nikdy nevíte, kdy se objeví výstřel hodný smeče. Jakmile raketoplán narazí na váš konec hřiště, co nejrychleji se dostaňte pod něj a za něj.
  • Čím dříve se dostanete na místo, kde se zdá, že raketoplán přilétá, tím výše bude a tím více času budete muset na zabití.
  • Můžete slyšet, jak vážní badmintonisté tomuto druhu manévru říkají „injekce tempa“. To vše znamená, že přidáte zvýšení rychlosti, abyste měli více času na reakci.


 2. Obrázek s názvem Smash in Badminton Krok 2

  2 Zaujměte jistý postoj. Pokud je raketoplán horký, možná nebudete mít mnoho času na reakci. V ideálních podmínkách budou obě vaše nohy směřovat do strany hřiště. Vaše chodidla by měla být zhruba na šířku ramen, kolena mírně pokrčená a oči sledující míč.
  • Rovnováha je v tomto okamžiku důležitější než likvidace. Pokud nejste dobře vyvážení, bude to mít negativní dopad na váš smeč.
 3. Obrázek s názvem Smash in Badminton Krok 3

  3 Zvedněte ruce a připravte se na úder. Držte raketu vzpřímeně a co nejdále dozadu, a přitom zůstaňte v pohodlí. Paže vaší ruky bez rakety by měla být ohnutá v lokti a ruka by měla být přibližně na úrovni brady.
  • Prsty vaší ruky bez rakety lze polohovat, jak chcete. Stočení prstů v pěst je nejoblíbenější, ale můžete je také nechat rozprostřené.
  • Když se připravujete k úderu, představte si úhel, který raketoplán pojede. Mělo by být co nejstrmější dolů a přitom se dostat přes síť.
  • Zvednutí ruky mimo raketu bude působit jako protiváha vaší ruky rakety a poskytne větší stabilitu vašemu smeči.
 4. Obrázek s názvem Smash in Badminton Krok 4

  4 Udeřte na míček. Cílem je spojit se s raketoplánem v nejvyšším možném bodě. Před švihem se zhluboka nadechněte a natáhněte paži bez rakety, aby byla zhruba na úrovni ramen. Švihněte plnou paží rakety a vydechněte. Při švihu by se vaše noha rakety měla míchat dopředu.
  • V tomto bodě je důležitá síla, ale ještě důležitější je zasáhnout raketoplán středem rakety.
  • Jakmile ucítíte, že se raketa dostala do kontaktu s raketoplánem, zaklapněte zápěstí dolů. To dodá tahu sílu a strmost.
  • Sílu své smeče můžete zvýšit kontrakcí břišních svalů současně s houpáním v raketoplánu.
 5. Obrázek s názvem Smash in Badminton Krok 5

  5 Proveďte svůj švih a zotavte se na další rally. Prolomení režie bude pro vašeho soupeře mnohem obtížnější vrátit se. Ale v případě, že se jim to podaří získat zpět přes síť, budete muset být připraveni to poslat zpět. reklama

Metoda 2 ze 3: Provedení Jumping Smash

 1. Obrázek s názvem Smash in Badminton Krok 6

  1 Rychle se dostaňte pod a za kuželku. Rychlý přístup k raketoplánu je pro skokovou smeč ještě důležitější. Pokud se budete pohybovat příliš pomalu, bude raketoplán příliš nízký, abyste z tohoto švihu mohli vytěžit maximum. Držte raketu v a forhendový úchop na přístupu.
  • Horní režie je na začátku velmi podobná běžnému smeči: vaše tělo a nohy by měly směřovat do strany a váš postoj by měl být pevný.
  • Skákací skok vrátí raketoplán s větším výkonem a v prudším úhlu, takže návrat bude ještě obtížnější.
  • Udržujte své tělo volné, ale připravené. Je běžné napínat svaly při přípravě na skok, ale může to omezit váš pohyb.
 2. Obrázek s názvem Smash in Badminton Krok 7

  2 Připravte se na skok. Nespouštějte oči z raketoplánu, natáhněte paži rakety tak daleko, jak jen můžete. Vaše paže bez rakety bude přibližně v úrovni vašich žeber a ohnutá v lokti. Trochu se pokrčte v kolenou a mírně se předkloňte. Vše připraveno? Nyní jste připraveni skočit.
 3. Obrázek s názvem Smash in Badminton Krok 8

  3 Skočte, abyste zachytili raketoplán v nejvyšším bodě, kterého můžete dosáhnout. Zhluboka se nadechněte a sjeďte nohama rakety dolů, abyste vyskočili do vzduchu. Natáhněte paži bez rakety tak, aby byla nad hlavou a vypnutá do boku, abyste udrželi rovnováhu ve vzduchu.
  • Načasování je klíčem k ničemnému skákání. V nejlepším případě budete ve vzduchu a začnete se houpat v nejvyšším bodě vašeho skoku.
  • Když jdete do skoku, vaše nohy by měly být většinou rovné. Když dosáhnete záchytného bodu, ohněte nohy dozadu.
 4. Obrázek s názvem Smash in Badminton Krok 9

  4 Rozbijte raketoplán přes síť. Otočte svou raketu dopředu, abyste zasáhli raketoplán, a přitom sklopte paži bez rakety na bok a narovnejte ji v lokti. Současně zmáčkněte břišní svaly tak silně, jak můžete, a trochu posuňte nohu rakety dopředu.
  • Představte si jasný mentální obraz úhlu, na který chcete poslat raketoplán zpět přes síť. To pomůže zlepšit přesnost.
  • Pokud jste nezačali dostatečně daleko za raketoplánem, nebo jste za ním příliš daleko, nebudete moci při švihu úplně natáhnout ruku. To sníží sílu vašeho smeče.
 5. Obrázek s názvem Smash in Badminton Krok 10

  5 Projděte a přilepte přistání. Po zasažení raketoplánu pokračujte v pohybu ve švihu, dokud nebude paže směřovat dopředu a většinou rovně. Když se přiblížíte k zemi, posuňte nohu rakety dále dopředu, abyste byli připraveni přistát. Po přistání stabilizujte a buďte připraveni raketoplán vrátit.
  • Skokové údery jsou nejvhodnější při špatných návratech, kde je raketoplán vypuštěn vysoko směrem ke středu hřiště.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Provedení bekhendového smeče

 1. Obrázek s názvem Smash in Badminton Krok 11

  1 Vyberte si pečlivě svůj okamžik. Bekhendový smeč je pokročilý, útočný úder, který je jednou z nejobtížnějších střel na návrat. Bekhendový smeč je ideální pro návraty, které posílají raketoplán vysoko, ale relativně krátce. Tato střela dává vašemu soupeři malou šanci reagovat.
  • Protože je tah trochu těžší, ujistěte se, že jste se dostali na kloub backhand mrtvici, než se o to pokusíte.
  • Chcete -li provést úder bekhendem, je obzvláště důležité, abyste mohli rychle a přirozeně přejít na bekhendový úchop.
 2. Obrázek s názvem Smash in Badminton Krok 12

  2 Umístěte se do bekhendového smeče. Dostaňte se dolů a mírně za raketoplán, jako obvykle. Přepněte na bekhendový úchop a nasměrujte tělo na zadní stranu hřiště. Čím rychleji budete moci svůj úchop přepnout, tím větší sílu tento smeč bude mít.
  • Na rozdíl od většiny ostatních badmintonů, abyste získali nejničivější smeč, budete potřebovat paži rakety co nejblíže u těla.
  • Stejně jako ostatní smeče by vaše paže bez rakety měla působit jako protiváha vaší rakety po celou dobu tohoto úderu.
 3. Obrázek s názvem Smash in Badminton Krok 13

  3 Rozdrťte raketoplán a připravte se na návrat. Měl by to být plynulý, úplný pohyb, který prochází bodem kontaktu, dokud není vaše paže zhruba rovná. Při kontaktu rychle švihněte zápěstím švihnutím. Vyhněte se přílišnému uchopení rakety, abyste získali nejlepší kontrolu.
  • Jakmile se vaše raketa přiblíží k raketoplánu, představte si úhel, který ji převezme přes síť s co nejmenším odstupem.
  • Při provádění bekhendového smeče je velmi snadné ztratit rovnováhu. Nezapomeňte použít svou raketu, abyste se stabilizovali.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu převzít smeč opačného týmu? Připravte se na podlomení smeče. Poté se podívejte, odkud výstřel pochází. Zaměřte se na ptáčka a rychle jej podepište (naberte). Pokud se blíží k vašemu tělu, rozřízněte jej hnacím pohybem, než bude příliš nízko. Požádejte svého trenéra nebo členy týmu, aby na vás procvičili celou řadu těchto střel.
 • Otázka Je lepší sloužit vysoko nebo nízko? Sudhanshu Singhal Nízký. Vzhledem k tomu, že řada oboustranných podavačů je blíže, je vysoká šance, že soupeř trefí smeč na vysokou. Podávejte vysoko jen jednou za čas, abyste zaskočili svého protivníka mimo stráž. Pokud víte, že váš soupeř nemůže rychle ustoupit, může to být dobrá volba.
 • Otázka Jak vrátím smeč? Ujistěte se, že se soustředíte na ptáčka a jste v klidu. Mírně zasáhněte ptáčka; pokud na něj silně narazíte, je možné, že raketoplán půjde ven.
 • Otázka Jak poznám, kdy soupeř rozbije? Sudhanshu Singhal Pokud je raketoplán opravdu vysoko a soupeř je pohodlně za raketoplánem, pak existuje šance, že by mohl rozbít. Neexistuje žádná jistota, ale musíte být připraveni přijmout smeč. Také pokud je raketoplán vysoký a uprostřed hřiště, pak to bude s největší pravděpodobností smeč, protože soupeř může získat opravdu strmý úhel a rychlost, což zvyšuje šanci na zisk bodu.
 • Otázka Jak mám zabránit smeči? Klíčem k prevenci smeče je udržet birdie nízko a udržet svého protivníka na zadní noze. To mu zabrání rozbít ptáčka.
 • Otázka Zasáhne ptáka dvakrát, pokud se nedostal přes síť proti pravidlům? Ano. Je povoleno zasáhnout ptáka pouze jednou; rozhodčí vám zavolá dvojitým dotykem.
 • Otázka Co mám dělat, když se nemohu na hřišti rychle pohybovat? Procvičte si práci nohou; to vám pomůže být agilnější. Můžete také trénovat běh, abyste zvýšili rychlost.
 • Otázka Co je to bekhendový smeč? Bekhendový úder je úder, který je zasažen z opačné strany vaší hry. Stejně jako pokud jste hráčem na pravé straně, pak je to na vaší levé straně.
 • Otázka Jaký je nejlepší tah, když rozbijí raketoplán a jeho směr je přede mnou? Rychle se sejměte a klidně jej vyberte, poté se podívejte na pozici hráče a naplánujte si další tah.
 • Otázka Jak se vrátím a budu hrát bekhend? Procvičte si práci nohou. Pracujte na otočení těla, vykročení jednou nohou vpřed a zároveň úderem bekhendu, jakmile dopadnete na nohu.

Populární Problémy

Jak oddělit alkohol a vodu. Proces oddělování alkoholu z vody lze provádět několika různými způsoby. Nejznámější metodou je zahřívání smíchané kapaliny. Protože alkohol má nižší teplotu varu než ...Váš průvodce streamováním hry Captain America: The Winter Soldier online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.Jak se zbavit tetování a jizev. Jizvy a praskliny tetování mohou být způsobeny, když tetovací umělec tlačí jehly příliš daleko nebo ve špatném úhlu. Výsledkem je, že inkoust pronikne příliš hluboko do pokožky, což způsobí její stékání ...

Djokovic-Wawrinka, Sharapova-Knapp, Ivanovic-Bouchard-o kvalitní zápasy na Australian Open 2014 nebyla nouze.Syndrom karpálního tunelu (CTS) je způsoben nervovou kompresí a podrážděním v zápěstí, což vede k bolesti, necitlivosti, brnění a/nebo slabosti zápěstí a ruky. Http://www.mayoclinic.org/disease-conditions/carpal -tunnel-syndro ...