Taylor Fritz, Frances Tiafoe a Ben Shelton nasazují „US“ na US Open

Poprvé od roku 2005 jsou ve čtvrtfinále US Open tři Američané  Tenisové US Open


NEW YORK (AP) – Novak Djokovič chápe, proč jsou mužští tenisté ze Spojených států americkýchtenisky bez tkaniček

Očekává se, že vyhraje grandslamové tituly dnes, jako když byli kolem Pete Sampras, Andre Agassi, John McEnroe a Jimmy Connors. A chápe – to neznamená, že s tím souhlasí – proč nic menšího není pro fanoušky země ve skutečnosti přijatelné.

'Samozřejmě, když jste zvyklí na šampiony a jedničky na světě, vítěze grandslamů, nic kromě toho není úspěch, že?' řekl Djokovič. 'Je to velmi vysoký standard (a) kritéria, která musí tito kluci splnit, že jste měli hráče, kteří byli v Top 10, jako John Isner, po Andym Roddickovi. Pokud (Isner) nevyhrál Slam, lidé si myslí, že je to neúspěšná kariéra, s čímž nesouhlasím. Ale zase to chápu, protože Amerika je v tenise tak velká země.“Djokovič 36letý Srb ze Srbska s 23 grandslamovými tituly bude muset porazit dva muže z pořadatelské země.US Open pokud má hrát v tom, co by bylo jeho 10. finále ve Flushing Meadows příští neděli. To proto, že se v úterý ve čtvrtfinále střetne s devátým nasazeným Taylorem Fritzem

č. 10 Frances TiafoeTaylor Fritz, Frances Tiafoe a Ben Shelton nasazují „US“ na US Open
  Tenisové US Open
  Tenisové US Open
/

se setkává s nenasazeným Benem Sheltonem v druhém zápase ve spodní polovině držáku.Fritz, Tiafoe a Shelton dávají Spojeným státům tři Američany ve finálové osmičce na US Open od roku 2005, kdy to dokázali Andy Roddick, James Blake a Robby Ginepri.

Roddickův titul na US Open v roce 2003 byl pro Američana posledním velkým šampionátem ve dvouhře.

Zatímco byl Fritz v neděli v šatně a čekal na nástup na kurt na zápas ve čtvrtém kole, sledoval televizi, zatímco Tiafoe – semifinalista v New Yorku před rokem – a Shelton sbírali svá vítězství.

tenisové bodovací karty

'Motivovalo mě to víc,' řekl Fritz, 'protože jsem nechtěl být ten, kdo to nezvládne.'

Fritz je 25letý z Kalifornie, Tiafoe je 25letý z Marylandu a Shelton je 20letý, který vyhrál v roce 2022 titul NCAA pro University of Florida.

'Je to opravdu skvělá příležitost pro americký tenis. To je to, o čem s námi vždycky mluvíte: 'Kdo se stane příštím grandslamovým šampionem? Kdo to udělá?'' řekl Shelton na tiskové konferenci poté, co vyřadil další Američan, Tommy Paul.

„Vždycky mám stejnou odpověď: Americký tenis jde skvělým směrem a nevím, kdo bude další, kdo získá Slam, bude ‚dalším Andym Roddickem‘, ale vím, že jsme na tom všichni. svou vlastní cestou a všichni děláme věci po svém a rok od roku se zlepšujeme,“ řekl Shelton. 'Vidím to na těch chlapech. Doufám, že u sebe vidím stejný druh trendu.'

Ženy v této zemi se v posledních dvou desetiletích těšily mnohem většímu úspěchu, a to především díky sestrám Williamsovým, ale také nedávno získaly velké trofeje Sloane Stephensová a Sofia Keninová. Do čtvrtfinále se tentokrát dostaly dvě americké ženy: Coco Gauffová, finalistka French Open 2022, a Madison Keysová, která to tak daleko dotáhla na US Open 2017.

To byl poslední rok, kdy ve čtvrtfinále v New Yorku bylo celkem pět hráčů z USA – a tehdy byly čtyři z těchto pěti žen (které všechny postoupily do semifinále).

'Pro Ameriku je to opravdu vzrušující tenis,' řekl Gauff, který v úterý hraje s Jelenou Ostapenkovou o postup do semifinále. 'Doufám, že jsou fanoušci nadšení.'

___

AP tenisové pokrytí:

https://apnews.com/hub/tennis

Populární Problémy

Zjistěte, jak sledovat speciální večerní vysílání NBC Dolly Parton „Dolly Parton: 50 let v Opry“, online večer.

Výběr správného druhu [https://skates.guru/products/ice-skates/ ice skates] může být matoucí. Brusle si vybírejte podle úrovně svých schopností a bruslení, kterému byste se chtěli věnovat. Mezi typy bruslí patří dětské brusle, rekreační ...

Rafael Nadal utrpěl neúspěch v přípravách na US Open, když ho ve čtvrtek 16. kola na Citi Open porazil Jihoafričan Lloyd Harris.