Australian Open 2019, semifinále: Petra Kvitova vs Danielle Collins, náhled a předpověď

Petra KvitováDvojnásobná grandslamová šampionka Petra Kvitova převezme balíček překvapení na Australian Open 2019 Danielle Rose Collins. Bude to zápas mezi dosud nejdominantnější hráčkou na ženské straně a nováčkovskou hráčkou, která byla největším letošním prvním grandslamovým zabijákem.

Pro hráčku kvality Petry Kvitové je to překvapivě její první semifinálové vystoupení na Slamu od roku 2014. Je však třeba vzít v úvahu nešťastný útok nožem, kterému čelila a který na delší dobu vykolejil její kariéru. Vypovídá to o její pozoruhodné síle, že vzkřísila svou kariéru a dosáhla standardu, který se od ní očekává.Zmetla stranou všechny, kdo jí přišli do cesty. Po čtyřech snadných výhrách se očekávalo, že splní svou první skutečnou výzvu ve čtvrtfinále proti patnáctému nasazenému Ashleighu Bartymu, který právě dosáhl neuvěřitelného vítězství zezadu nad Marií Šarapovovou a hrál před zbožňující domácí dav.

Kvitová ale rychle uháněla z bloků, a dokonce ještě než se dav nebo Barty stihly dostat do zápasu, první set byl za dvacet minut pryč. Ve druhém setu Barty představovala těžší výzvu, ale Kvitova se této výzvě bránila a zlomila Bartyho ducha tím, že ji v deváté hře zlomila.

Danielle CollinsPokud Kvitova do semifinále moc nepřekvapí, je to neuvěřitelný nájezd její soupeřky do poslední čtyři fáze, který vzal celý tenisový svět útokem. Pro hráče, který se před rokem potácel mimo první stovku žebříčku, to byl neskutečný vzestup mezi řadami.

Svým nejnovějším úsilím si určitě polepší na 35. místě. Vyřadila na turnaj mnohem více fanoušků, včetně světové dvojky a bývalé šampionky Australian Open Angelique Kerberové v jednom z nejdominantnějších výkonů. její kariéry.

Stejně jako to udělala proti Julii Gorgesové ve svém úvodním kole, vrátila se ze setu proti Anastasii Pavlyuchenkové ve čtvrtfinále, aby zpečetila vítězství. I když se ve druhém setu vzdala své výhody na jeden brejk, nepanikařila. Zvedla hru o stupeň výš.A když dala druhý set 7-5, bylo po něm všechno Collins. V rozhodující sadě prohrála pouze jeden zápas.

Proti formální Kvitové si ale nemůže dovolit pomalý start. Bude muset začít dobře a udržet si herní standard po celý zápas. Ale na základě důkazů o tom, co Kvitová dosud dělala, to také nemusí stačit proti ní.

Předpověď: Petra Kvitová vyhrát ve dvou setech

Populární Problémy