Jak být dobrým fotbalovým útočníkem

Ve hře fotbalu je vpřed nesmírně důležitou pozicí. Abyste se stali útočníkem, budete potřebovat rychlost, dobrou práci nohou, silný úder a mazanou fotbalovou mysl. Zatímco útočník dostane jen několik šancí na hru, budete je muset proměnit v góly! Chcete -li být dobrým fotbalovým útočníkem, začněte tréninkem na danou pozici. Poté se naučte číst hru, abyste si mohli hru přizpůsobit.Metoda 1 ze 3: Trénujte efektivně jako útočník

 1. Obrázek s názvem Play Forward in Soccer Krok 1

  1 Naučte se střílet rychle a přitom si zachovávejte přesnost. Čím rychleji dokážete vytáhnout střelu, tím smrtelnější budete nahoře. Měli byste pracovat na záběru dvěma dotyky. Váš první dotek vytváří prostor k švihu nohou, buď na stranu obránce, nebo při přijímání míče. Druhým dotykem je samotný výstřel. Pokud dokážete pořídit tyto dvě dotykové střely, budete moci vytlačit míč na stranu obránce a vypálit střelu, než vůbec zareagují.
  • Jakmile se budete cítit dobře na těchto rychlých střelách, vytváření prostoru a rychlých úderů, pracujte na tom v běhu, driblujte směrem k cíli, dotkněte se a střílejte.
 2. Obrázek s názvem Play Forward in Soccer Krok 2

  2 Procvičte si umístění míče na síť okamžitě ze vzduchu. Obvykle se jedná o hlavičku na branku nebo „volej“, což je situace, kdy udeříte míč dříve, než dopadne na zem. Obtížný, ale zásadní, skvělý útočník může přesměrovat vzdušný míč na branku, aniž by míč usadil, což dává obraně čas reagovat. Můžete to snadno nacvičit s kamarádem, který trefuje vaše kříže a rohové kopy, ale mějte na paměti některé věci.
  • Postupujte směrem ke svému cíli. U záhlaví to znamená, že se vaše ramena otočí směrem k cíli. U kopů jsou indikátorem obvykle vaše boky, které se otočí se střelou do cíle přesné povrchové úpravy .
  • Tato dovednost je téměř zbytečná, pokud stojíte na místě. Vždy běhat, hýbat se nebo útočit na míč při běhu, a to i v praxi. Málokdy je čas stát nehybně ve hře s míčem, který se blíží k boxu.
 3. Obrázek s názvem Play Forward in Soccer Krok 3

  3 Zaměřte se na ovládání míče ze vzduchu celým tělem. Budete muset dobře ovládat míč ze vzduchu, což znamená plynulé přenášení míče ze vzduchu na zem. Důvodem je, že hodně hry o útočníka pochází z dlouhých míčů a vzdušných křížů. Chcete, aby váš dotek skončil míčem asi stopu před vámi, aby váš další dotek mohl okamžitě projít, vystřelit nebo driblovat. Mezi dobré způsoby procvičování patří:
  • Žonglování je skvělý způsob, jak si procvičit dotek celého těla, ale pouze pokud se vyzýváte. Podívejte se, jak vysoko dokážete míč dostat, a přitom si udržujte kontrolu.
  • Trefujte dlouhé míče s kamarádem. Začněte asi 20 yardů daleko a pomalu se dostávejte dál a dál. Jakmile se zlepšíte, zvyšte rychlost mezi ovládáním a odpalováním míče zpět.
  • Trefujte do zdi, vrtejte střely nebo kříže na tvrdý povrch a rychle reagujte, abyste zachytili odraz.
 4. Obrázek s názvem Play Forward in Soccer Krok 4

  4 Cvičte náročné obránce jeden na jednoho. Musíte je umět obejít bez pomoci spoluhráčů. Jakmile budete mít míč, musíte být schopni driblovat kolem obránců a k cíli pomocí různých „tahů“, jako je Maradona, step-over nebo nůžky. Některé dobré pohyby driblingu jsou ramenní finta a krok přes. Ne všichni útočníci musí hrát hedvábný, technický fotbal jako Messi, ale potřebujete několik způsobů, jak obejít obránce, aby je posílil a respektoval vás, místo aby se drželi stranou a čekali, až projdete.
  • Získejte blízkého přítele nebo spoluhráče a vyzvěte ho k cvičení 1v1. Jednoduše vytvořte tenký obdélník a střídejte útoky a obrany. Překročení opačné koncové čáry s kontrolou míče je „gól“.
  • Ne vždy můžete porazit obránce přímo - někdy musíte štít chránit a ovládat míč zády k cíli.
  • Na tahech můžete pracovat sami. Postavte si krabici a pracujte na driblování, stříhání a házení pohyby plnou rychlostí, zůstaňte uvnitř boxu a pracujte na ovládání.
 5. Obrázek s názvem Play Forward in Soccer Krok 5

  5 Rozviňte obě nohy v nebezpečné zbraně bodování. Stranou nechvalně proslulého Arjena Robbena je jen málo nebezpečných útočníků, kteří mohou použít jen jednu nohu. Pohodlí na levé i pravé noze značně rozšiřuje vaši sadu nástrojů, protože dobří obránci vás potrestají, pokud máte k dispozici pouze jednu stranu pole. Kdykoli provádíte cvičení, dělejte je oběma nohama a věnujte více času rozvíjení svých střeleckých a předávacích dovedností na „špatné“ noze. Nikdy to nebude tak dobré jako vaše dominantní noha, ale obráncům dáte záchvat, pokud se dokážete zařezat do druhého směru a udělat čistý průchod vaší slabou nohou. reklama

Metoda 2 ze 3: Čtení hry urážlivě

 1. Obrázek s názvem Play Forward in Soccer Krok 6

  1 Po celou dobu sledujte střelu a zůstaňte hladoví po gólu. Útočník číslo jedna cílem je dát míč na cíl. I když nedají gól, střelba na terč vytváří rohy, odklony a doskoky, které vedou ke gólům a dostávají obranu pod tlak. Vaše myšlení by vždy mělo být vytvoření prostoru potřebného k odpálení buď pro vás, nebo pro vaše spoluhráče.
  • Všimněte si, že chcete, aby střílel váš tým, nejen vy. Někteří útočníci získají spoustu přímých šancí, jiní budou nakrmit svého partnera vpřed s dobrými šancemi a sami si vezmou jen několik.
 2. Obrázek s názvem Play Forward in Soccer Krok 7

  2 Šipkujte, spřádejte a sprintujte do otevřeného prostoru a vytvořte obranný chaos. Mobilní útočník je nejnebezpečnější. I když míč nedostanete pokaždé, dobří útočníci vědí, že musí mít obranu na špičkách 90 minut, protože právě tehdy dělají chyby a odhalují druhy mezer, které vytvářejí cíle. Když má váš tým míč, vyhledejte volné místo a běžte.
  • Vždy buďte na lehkém běhu nebo na koulích u nohou, abyste dosáhli skoku na obránce, když se otevře prostor. Budou se snažit uzavřít prostor, když se ho pokusíte zaplnit.
  • Dávejte pozor na své druhé útočníky. Načasování běhů a jejich křížení způsobí obrovskou smyčku obrany.
 3. Obrázek s názvem Play Forward in Soccer Krok 8

  3 Načasujte svůj přístup na kříže, abyste je zasáhli téměř na plné obrátky. Pokud jednoduše stojíte v krabici a čekáte, až míč dorazí, snadno se označíte. Místo toho načasujte své běhy tak, abyste se dostali k míči, jak přichází, což vám umožní jej vystřihnout, než se míč dostane k obránci, a začít běhat pro jakoukoli skákací hlavičku. Dávejte pozor na míč a dosáhněte na něj, jakmile bude k dispozici ke hře, a vyhrajete mnoho dalších hlaviček, salv a dlouhých míčů.
  • To je také nejlepší strategie, jak se vyhnout ofsajdovým pastím, které vám umožní přejít od běhání ke sprintu, jakmile se míč odehraje, místo toho, abyste se ze stoje snažili trefovat plnou rychlostí.
  • Curlingové běhy jsou skvělé pro vytvoření času a prostoru. Namísto sprintu do boxu pokračujte po zakřivené dráze, jak míček padá po křídlech, a poté, co je míč ve vzduchu, se rozřízněte. Váš curlingový běh vám umožní přiblížit se k boxu za běhu a přitom vám umožní rychle změnit směr.
 4. Obrázek s názvem Play Forward in Soccer Krok 9

  4 Zkontrolujte míč, místo aby od něj vždy utíkal. Kontrola znamená běžet směrem k spoluhráči s míčem, otevřít prostor a zkrátit přihrávku. To je zvláště důležité při práci s jiným útočníkem, protože prostor, ze kterého jste právě utekli, je pro něj nyní otevřený, pokud váš obránce sleduje vaši kontrolu. Pokud nedostanete míč a obránce je na vás stále, pokračujte v pohybu. Pokud míč získáte, zkuste se otočit čelem k cíli - silně tlačte na obranu.
  • Při kontrole se vždy rychle podívejte přes rameno. Pokud jste chytili svého obránce ve spánku, možná budete mít s míčem více času, než si myslíte.
 5. Obrázek s názvem Play Forward in Soccer Krok 10

  5 Vyzvěte obranu jeden na jednoho, když máte prostor k běhu. Útočník nemůže být sobecký, ale ani pasivní. Musíte být schopni běžet na obránce s míčem, házet pohybem, abyste ho porazili, sprintovat velkým dotykem nebo nasávat obranu, abyste provedli poslední vteřinu. Skvělí útočníci nutí obranu reagovat na ně, což vytváří prostor pro zbytek vašeho týmu. Nejlepší časy k útoku jsou, když máte obranu v pohybu, zejména když se pohybují pozpátku. Jděte na ně a přinutte je, aby se rozhodli.
  • Křídla jsou dobrým místem pro skutečné výzvy obránců. Obvykle mají malou podporu a obrat je mnohem snazší získat zpět na vedlejší kolej ve váš prospěch.
  • Neberte si obránce, pokud jste blízko polovičního pole, pokud si nejste jisti, že je dokážete porazit-zde je obrat obzvlášť nebezpečný.
  • I když ztratíte míč, žádný obránce nechce být pod tlakem po celou hru. Začnou se rozpadat a dělat chyby. Na výhru nebo prohru hry stačí rozdíl 1 gólu a chcete, aby byl tento cíl ve váš prospěch!
 6. Obrázek s názvem Play Forward in Soccer Krok 11

  6 Sledujte všechny střely a kříže do cíle. To je zvláště důležité pro mladší hráče, protože nezkušení obránci a brankáři budou dělat chyby, které vedou ke snadným cílům. Když vy nebo spoluhráč střílíte, běžte za míčem směrem k brance, připraveni rychle znovu vystřelit jakékoli doskoky, odklony nebo částečné zásahy.
  • Je velmi, velmi obtížné vyčistit míč v obraně, když stojíte tváří v tvář svému cíli. Udělejte si tuto práci ještě těžší a získáte několik snadných cílů za sezónu.
 7. Obrázek s názvem Play Forward in Soccer Krok 12

  7 Vraťte se do zálohy na obranu a zvedněte zadní obránce. Počkejte, až míč obdržíte od povolení nebo od puntíku. Pokud budete sedět nahoře a čekat, nebudete svému týmu k ničemu. Vraťte se do středu pole, aby obránci neusazovali míč a nehráli snadno bez tlaku. Hlavně buďte připraveni kontrolovat nebo sprintovat protiútoky. Pokud je míč přeskakován nebo uklízen, je vaší úlohou držet se, dokud se váš tým nedostane do útočné pozice. reklama

Metoda 3 ze 3: Úprava hry podle polohy vpřed

 1. Obrázek s názvem Play Forward in Soccer Krok 13

  1 Upravte svou strategii a běh v závislosti na útočném systému vašeho týmu. Ne všichni útočníci mohou hrát stejným stylem. Největší proměnnou je, s kolika dalšími útočníky hrajete, protože to výrazně mění způsob, jakým se se sebou zacházíte. Pokud jste nahoře jen vy, budete chtít zůstat vysoko v obraně a šířit pole pro svůj tým. Pokud jsou tři útočníci, nutně se budete muset občas vrátit do obrany.
  • Vysoký útočník, který se používá k držení středu pole a vytváření prostoru, se často nazývá a střed dopředu. Jsou to velké cíle, které drží míč a vytvářejí útočný prostor pro ostatní.
  • Křídlo dopředu, popř křídelníci jsou v zásadě ofenzivní mimo záložníky. Musí to být vynikající dribléři jeden na jednoho s velkou rychlostí a schopnostmi křížení.
  • Útočníci často drží pod středovým útočníkem, který ovládá míč zády k brance. Jejich cílem je dostat míč k útočníkovi na nebezpečném místě, aby se útočník stal vaším nejrychlejším manipulátorem a střelcem.
 2. Obrázek s názvem Play Forward in Soccer Krok 14

  2 Držte prostor na poli tak daleko, jak to obrana dovolí. Jako středový útočník musíte vytvořit prostor pro zbytek týmu, takže držte čáru mimo hru tak hluboko, jak vám to dovolí obrana. Když získáte míč, zkuste se otočit čelem k cíli, ale vězte, že to není nutné; prostě chcete držet míč, zatímco vaši spoluhráči sprintují, aby vás podpořili. Vaším cílem je nasát obranu a přinutit je, aby s vámi hrály tak, aby otevíraly spoustu prostoru podél křídel.
  • Pokud existují dva středoví útočníci, zkuste se rozmístit jedním výše a druhým sedět blíže ke středu pole. Tím se vám oběma otevírá prostor pro každou postranní čáru i pro nebezpečnou kombinační hru uprostřed.
 3. Obrázek s názvem Play Forward in Soccer Krok 15

  3 Ovládejte a směrujte střed pole rychle a efektivně. Jako útočník musíte hledat střely. Útoční útočníci, ať už jako součást systému pro 2 nebo 3 osoby, chtějí dostat míč čelem k brance, kdykoli je to možné. Útočníci se snaží vytvořit dost prostoru, aby mohli vystřelit, a trestají obranu za výpadky a lenost. Váš chléb a máslo bude rychlý, přihrávky na jeden dotek a kombinace jedna-dvě, nebo házení rychlými nůžkami a trhání panáky prostorem. Nestůjte s míčem-držte ho v pohybu a vždy hledejte střely, provádějte 10-20 yardové sprinty přes obranu pro rychlé, štěrbinové přihrávky a střely.
  • Střelba, i když nedáte gól, je užitečná. Jak obrana cítí výstřely přicházející z větší vzdálenosti, budou tlačit nahoru, aby vám zabránily častěji střílet. Často se za nimi otevírá prostor pro průchody a kříže.
 4. Obrázek s názvem Play Forward in Soccer Krok 16

  4 Zaměřte se na kvalitní kříže a nebezpečné diagonální běhy v pozici křídla. Útočte na koncovou čáru nemilosrdně, sjíždějte na obránce a nutte je k řešení, které vede do rohů a hlubokých vhazování. Vaším cílem je dostat míč dolů v blízkosti koncové čáry a poté jej vložit do krabice, nejlépe když obránci běží směrem k vlastní brance. Dále sledujte střed pole. Pokud středoví obránci začínají být líní nebo se zdá, že na vás zapomínají, ostrý diagonální běh přímo na bránu vás otevře pro kříže, přes míče a střely.
  • Jakmile váš tým získá míč, vyjděte co nejširší. Tím se obrana značně protáhne, čímž získáte spoustu místa pro vás i ostatní.
  • V závislosti na formaci týmu se dá očekávat, že křídlo bude hrát mnohem více v obraně než většina útočníků. Určitě to koordinujte se svým trenérem a zády.
 5. Obrázek s názvem Play Forward in Soccer Krok 175 Sledujte profesionální útočníky. Všimněte si, co dělají bez míče. Až budete příště sledovat profesionální hru, věnujte pozornost tomu, kde je útočník, když se nedotýkají míče. Všimněte si, jak dobří útočníci se vždy pohybují, což nutí obranu neustále vzhlížet a znovu se přizpůsobit. Když budete více sledovat, věnujte pozornost tomu, jak dva nebo tři útočníci spolupracují, drží svůj prostor a křižují se, aby zmanipulovali obránce do vytváření prostoru.
  • Sledujte útočníky obou týmů. Jak se liší jejich pohyb?
  • Co dělají útočníci v různých částech hry? Pokud tým vyhrává, má tendenci sedět, zatímco ztrácí týmy rády tlačí útočníky dále, aby si vytvářeli příležitosti ke vstřelení branky.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké jsou některé vrtačky, abyste byli rychlejší? Tvrdý běh do kopce je dobrý způsob, jak zlepšit sílu a rychlost nohou. Zkombinujte to se silovým tréninkem v posilovně (dřepy, leg press atd.).
 • Otázka Co mám jíst? Všechno je to o rovnováze. Jezte zdravou výživu se spoustou ovoce, libového masa, zeleniny a celozrnných produktů. Minimalizujte nezdravé jídlo.
 • Otázka Můžete vyjmenovat základní přirozené schopnosti, které pomáhají stát se křídelníkem nebo útočníkem? Chcete -li být křídelníkem nebo útočníkem, potřebujete v ideálním případě: tempo, dobrou střelu/kříž, kontrolu, sílu, umístění a instinkty, kam míč půjde a kdy proběhne. I když tyto atributy nemáte, vždy se můžete cvičením zlepšit a některé věci jako tempo nejsou podstatné, ale prostě ideální.
 • Otázka Jak se mohu dostat rychleji? Trénujte, trénujte, trénujte. Navštěvujte posilovnu každý den a střídejte vzdálenost a sprinty, ze strany na stranu a sílu. Fotbal je jedním z nejtěžších sportů, protože potřebujete všechno, zatímco na trati nebo na běžkách stačí jen umět běhat. Stanovte si cíl a snažte se ho splnit.
 • Otázka Jak se mohu stát profesionálním fotbalistou? Věnujte se fotbalu a ujistěte se, že to je to, co chcete dělat. Naučte se vše, co potřebujete vědět, a trénujte co nejvíce, abyste se jako hráč zlepšili mentálně, emocionálně a fyzicky. Ideální je zapojit se v mladém věku. Pravidelně trénujte a navštěvujte speciální soustředění nabízená kluby a asociacemi. Připojte se k týmům ve vaší škole nebo regionu. Zkuste se připojit k týmu/klubu, který má zkušeného trenéra a jasnou strukturu. Cvičte co nejvíce a na každém tréninku vydejte ze sebe to nejlepší. Cvičte téměř každý den, bez ohledu na počasí. Pokud chodíte do školy nebo máte práci, budete muset udržovat rovnováhu. Vždy je co zlepšovat, takže pravidelně vyhodnoťte sebe a své schopnosti. Určete si správnou pozici pro sebe a soustřeďte se na rozvoj dovedností, které vám chybí. Je dobré trénovat se zkušenějšími hráči. Nakonec se zeptejte svého klubu, zda má kontakty na jiné kluby, které potřebují profesionální hráče.
 • Otázka Jak porazím lidi? Pokud nejste geneticky nadaní na rychlost, využijte své spoluhráče. Bez míče jste rychlejší než s ním.
 • Otázka Jaké jsou důležité dovednosti útočníků? Sdělení. Ovládání míče. Přesnost. Pokud nemůžete komunikovat, nedostanete míč ani jej nenecháte jít tam, kam chcete. Kontrola, bez kontroly si nemůžete udržet majetek ani řadit kvalitní střelu. Přesnost, musíte být schopni umístit míč tam, kde ho chcete, kde brankář a bránící tým není.
 • Otázka Může útočník hrát bez jakékoli podpory ze strany? Jak? Rozhodně, ale obvykle jsou tito útočníci buď extrémně rychlí a/nebo extrémně silní. Musíte být rychlí, protože se budete moci přichytit na volné míče, rozletět se do široka, abyste zmátli obranu a proběhli rovně mezerami. Měli byste být silní, abyste se dostali do zadní linie obličeje, s větší pravděpodobností bude lepší ve vzduchu, a držet míč, aby přišli hráči středního pole.
 • Otázka Jak si udržím sebevědomí, když střílím míč? Relaxovat. Napjatá střela častěji než ne je mimo cíl. Chcete -li se připravit, procvičte si fotografování všech druhů střel bez tlaku. Pamatujte, že i profíci čas od času střílejí. Během tréninku vytvářejte herní nátlakové situace. Například u brankáře v brance útočící hráč začíná s míčem v levém horním nebo pravém rohu velké plochy pole zády k brankáři a bránící hráč v horní části malé oblasti na vzdálenější straně branky, čelem k hráči s míčem. Když brankář řekne „Go“, „Turn“ atd., Ofenzivní hráč se musí otočit s míčem, vizualizovat svou střelu, upravit kadenci a střílet. Obránce a brankář vytvářejí tlak.
 • Otázka Jak mohou útočníci vstřelit více gólů? Mandemore.101 poradce Tím, že si hru vždy přečtete. Měli byste znát hráče, se kterými hrajete. Vždy jde o načasování a zajištění toho, abyste byli na správném místě, nebo vytvoření prostoru také pro sebe.

Populární Problémy

Bývalý svět č. Jedničky a současný vítězný hráč jsou na seznamu nejmladších olympijských vítězů.Mladší bratr Novaka Djokoviče Marko nedávno hovořil s El Mundem o tom, jak světová jednička hrála v určitých bodech kariéry bolest a zranění.Pokud se snažíte zhubnout, můžete usilovat o vytvarované, zpevněné paže bez kudrlinek nebo kmitání. Snížení tuku v pažích jako ženy znamená cvičit posilování paží, zkoušet sporty nebo činnosti, které pomáhají budovat svaly paží, ...

Druhá nasazená Angelique Kerberová se ve finále dvouhry žen na US Open utká s desátou nasazenou Karolinou Plíškovou.Auburn a Alabama se v sobotu setkávají na každoroční rivalitě Iron Bowl. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze hry, pokud nemáte kabel.Stefanos Tsitsipas získal svůj první letošní titul ATP. Svět č. Očekává se, že 15 dosáhne v roce 2019 větších výšek.