Jak čistit umělý semiš

Umělý semiš je robustní tkanina odolná proti skvrnám, která je ještě odolnější a levnější než tradiční semiš. Faux semiš se velmi snadno udržuje a díky správné údržbě, pravidelnému čištění a rychlému odstranění skvrn zůstane tato tkanina vypadat svěží a nová po mnoho let.

Část 1 ze 3: Péče o oděvy z umělého semiše

 1. Obrázek s názvem Clean Faux Suede Krok 1

  1 Zkontrolujte štítky. Zatímco většinu tkanin z umělého semiše používaných na oděvy, ručníky, závěsy a další oděvy, doplňky nebo dekorace lze prát v pračce, pro jistotu vždy nejprve zkontrolujte štítky. Pokud štítek chybí nebo je příliš opotřebovaný, přečtěte si pozor: omyjte oděv jemným mýdlem nebo pracím prostředkem a zavěste nebo položte, aby uschl.
  • Štítek pro péči s umyvadlem plným vody znamená, že můžete svůj předmět prát v pračce. Pokud existuje také číslo, udává to teplotu, při které se má prát.
  • U umyvadla s rukou na ruce perte oděv místo pračky ručně.
  • Čtverec s kruhem uvnitř znamená, že můžete svůj oděv sušit také v sušičce.
  • Jeden kruh znamená pouze chemické čištění.
  • Trojúhelník znamená, že je bezpečné používat bělidlo.
  • Pokud se některý z těchto symbolů objeví na štítku vaší péče s X nebo je protíná, znamená to, že tento způsob čištění nemůžete použít.


 2. Obrázek s názvem Clean Faux Suede Krok 2

  2 Proveďte bodový test. Před praním nebo čištěním jakékoli nové látky byste měli vždy provést bodový test na tkanině, abyste se ujistili, že čisticí prostředek, který chcete použít, textilii nijak nepoškodí.
  • Vyberte malé místo na tkanině, které nebude vidět, a na oblast naneste malé množství požadovaného čističe. Nechte působit pět až deset minut a oblast potřete čistým bílým hadříkem.
  • Zkontrolujte, zda nedošlo k žádnému krvácení, změně barvy nebo zmenšování. K odstranění čističe použijte vlhký hadřík.
 3. Obrázek s názvem Clean Faux Suede Krok 3

  3 Skvrny čisté skvrny. V případě silných skvrn nebo těžko čistitelných nečistot skvrny očistěte mýdlovou vodou, čirým alkoholem, jako je izopropylový (třecí) alkohol nebo vodka, nebo jemným tekutým pracím prostředkem zředěným ve vodě (použijte lžičku (6 ml) mycího prostředku v jednom šálku (240 ml) vody). Na místě čištění:
  • Pomocí hadříku nebo čisté houbičky naneste na látku malý kousek čističe.
  • Jemně otřete oblast buď houbou, hadříkem nepouštějícím vlákna nebo kartáčkem s měkkými štětinami, například čistým zubním kartáčkem. Pokud používáte hadřík nebo houbu, ujistěte se, že je bílá nebo nebarvená, protože by se barvivo mohlo na látku přenést.
 4. Obrázek s názvem Clean Faux Suede Krok 4

  4 Ošetřete odolné skvrny. Tkaniny někdy nechtějí být čisté, ale existují metody, které můžete použít k odstranění odolných skvrn z vašeho oblíbeného oblečení.
  • Chcete -li odstranit deodorant nebo skvrny od potu, vetřete do oblastí podpaží malé množství tekutého pracího mýdla a nechte jej 10 minut působit, než ho umyjete.
  • U olejových skvrn položte skvrnu lícem dolů na čistý prací hadřík nebo ručník. Nalijte tekuté mýdlo na prádlo na zadní stranu skvrny a nechte ji působit. Jakmile olej a mýdlo prosáknou a zaschnou, vyměňte hadřík za čistý. Jakmile oblast zaschne, opláchněte ji a normálně vyperte.
  • Abyste se zbavili tvrdohlavých organických látek (jako jsou potraviny, nápoje, tráva a krev), skvrny předem ošetřete třením detergentem obsahujícím enzymy, jako je OxiClean, Tide Stain Release a Ultra Plus. Nechte působit 10 minut a normálně vyperte.
 5. Obrázek s názvem Clean Faux Suede Krok 5

  5 Vyperte oděv. U položek, které lze prát v pračce, vždy perte kusy umělého semiše dohromady, aby materiál nesbíral vlákna. Větší prádlo, jako jsou závěsy a ložní prádlo, perte samostatně. Chcete -li prát v pračce jeden kus umělé semiše, vložte jej do sáčku na spodní prádlo a oddělte jej od zbytku oblečení v náplni.
  • Pro jistotu při praní umělého semiše vždy používejte jemný nebo jemný cyklus a jemný tekutý prací prostředek.
  • Chcete -li předmět vyprat ručně, naplňte velkou mísu nebo dřez teplou mýdlovou vodou. Umístěte předmět do vody a nechte jej absorbovat vodu. Jemně promíchejte látku rukama a soustřeďte se na zvláště znečištěná místa.
 6. Obrázek s názvem Clean Faux Suede Krok 6

  6 Vysušte předmět. Pokud štítek péče ukazuje, že je vaše položka pro sušičku bezpečná, postupujte podle nastavení tepla nebo použijte k sušení umělého semiše nastavení nízké nebo žádné teploty.
  • Věci můžete také pověsit na sušení na šňůru na prádlo nebo je položit na sušení.
 7. Obrázek s názvem Clean Faux Suede Krok 7

  7 Kartáčujte látku. Praní umělého semiše může látku ztuhnout. Měkkým kartáčkem nebo čistým zubním kartáčkem jemně kartáčujte látku a vraťte jí měkkost. reklama

Část 2 ze 3: Čištění příslušenství z umělého semiše

 1. Obrázek s názvem Clean Faux Suede Krok 8

  1 Vyčistěte špínu, sůl a bláto. Měkkým kartáčem nebo hadříkem odstraňte přebytečnou špínu, prach, sůl, bláto a další suché nečistoty.
 2. Obrázek s názvem Clean Faux Suede Krok 9

  2 Připravte si čisticí roztok. Umělý semiš je oblíbenou volbou pro módní předměty, jako jsou boty, boty, tašky a peněženky, a je možné je vyčistit, když jsou špinavé. K tomu budete potřebovat:
  • Některé noviny (na boty)
  • Měkký hadřík nebo bavlněné koule
  • Směs stejných dílů vody a octa nebo čistého isopropylalkoholu
 3. Obrázek s názvem Clean Faux Suede Krok 10

  3 Vyčistěte příslušenství. Namočte hadřík do čisticího roztoku a vyždímejte přebytečnou vodu. Chcete, aby byl mírně vlhký, ne mokrý. Jemně otřete látku vlhkým hadříkem, podle potřeby hadřík opláchněte a znovu navlhčete, dokud nečistoty, sůl nebo skvrny nezmizí.
  • Pokud místo toho používáte alkohol, přeneste jej do lahvičky s rozprašovačem a nastříkejte alkohol na čistý hadřík.
 4. Obrázek s názvem Clean Faux Suede Step 11

  4 Nechte předmět zaschnout. Když čistíte boty, vycpěte je novinami, když schnou, aby si udržely tvar. U tašek nebo peněženek je položte naplocho na ručník nebo zavěste a usušte.
  • Pokud noviny uvnitř obuvi zvlhnou, vyměňte je za suchý papír.
 5. Obrázek s názvem Clean Faux Suede Step 12

  5 Kartáčujte látku. Jakýkoli předmět z umělého semiše, včetně módního doplňku, po vyprání ztuhne, takže jemným kartáčem očistěte látku, jakmile je suchá. reklama

Část 3 ze 3: Čištění nábytku z umělého semiše

 1. Obrázek s názvem Clean Faux Suede Krok 13

  1 Pravidelně vysávejte. Týdenní vysávání udrží váš nábytek bez drobků, špíny, alergenů, zvířecích chlupů a prachu. Zabrání také hromadění nečistot a prachu ve vláknech a pomůže zachovat a celkově čistý vzhled. Vysajte polštáře, polštáře, zákoutí, štěrbiny a štěrbiny.
 2. Obrázek s názvem Clean Faux Suede Step 14

  2 Zkontrolujte štítky. Štítky na nábytku vám řeknou, jaké typy produktů použít k čištění, ale to je užitečné pouze tehdy, pokud víte, co kódy znamenají. Většina umělých semišů bude mít jeden z následujících štítků:
  • W: čistěte roztoky na vodní bázi, jako mýdlovou vodou
  • S: čistěte čisticími prostředky na bázi rozpouštědel, jako je sprej na nábytek nebo alkohol
  • SW: čistěte čisticími prostředky na bázi vody nebo rozpouštědel
 3. Obrázek s názvem Clean Faux Suede Step 15

  3 Dab okamžitě rozlije. Umělý semiš je odolný proti vodě, což znamená, že když se na něj tekutina rozlije, tekutina se roztáhne, takže ji můžete setřít. Rozlité látky, které nejsou okamžitě vyčištěny, způsobí skvrny od vodoznaku, barviv nebo skvrn od potravin.
  • Očistěte skvrny čistým suchým hadříkem, abyste odstranili tekutiny a vodu.
  • V případě rozlití jídla pomocí lžíce nebo špachtle ihned naberte nepořádek.
  • Pokud jde o bahno, nechte jej uschnout, než odstraníte hrudku a setřete prach a špínu.
 4. Obrázek s názvem Clean Faux Suede Step 16

  4 Vyčistěte skvrny a nepořádek. Vyberte si čisticí prostředek podle štítku na vašem nábytku a vyzkoušejte jej na tkanině v nenápadné oblasti před bodovým čištěním jinde. Vaše nejlepší sázka na čistič bude isopropylalkohol ve spreji.
  • Na znečištěné místo nastříkejte malé množství alkoholu a jemně jej otřete čistou nezbarvenou houbičkou nebo hadříkem, který nepouští vlákna. V případě potřeby odstraňte odolné skvrny a na každou znečištěnou oblast použijte čisté místo na hadříku. Před použitím nechte oblast zaschnout.
  • Vždy používejte silné čisticí prostředky v dobře větraném prostoru a nikdy v blízkosti otevřeného ohně.
  • Chcete -li vyčistit celý kus, pracujte v malých částech stejnou metodou. Nezapomeňte na odnímatelné polštáře a polštáře.
 5. Obrázek s názvem Clean Faux Suede Step 17

  5 Odstraňte odolné skvrny. Vzhledem k povaze nábytku je někdy bombardován docela ošklivými věcmi, které mohou skvrnit, jako je špína, olej nebo dokonce vosk. Naštěstí je umělý semiš docela trvanlivý a většinu skvrn lze odstranit, aniž by došlo k poškození látky.
  • Olej odstraníte tak, že co nejvíce oleje setřete savým hadříkem nebo papírovým ručníkem. Namočte hadr do alkoholu a vyždímejte přebytek. Použijte tento hadřík na skvrny od oleje a poté olej a nečistoty odstraňte čistým suchým hadříkem.
  • Chcete -li odstranit vosk, zahřejte žehličku na vysokou teplotu. Na postižené místo na nábytku položte čistý hadřík a horkou žehličkou jemně otírejte hadřík tam a zpět. Jak se vosk roztaví, bude absorbován látkou.
  • Chcete -li odstranit gumu, naneste na gumu kostku ledu a zmrazte ji. Když je velmi studený nebo zmrzlý, opatrně jej seškrábněte lžící nebo špachtlí.
 6. Obrázek s názvem Clean Faux Suede, krok 18

  6 Tkaninu vyleštěte kartáčem, abyste vrátili jemnost. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Koupil jsem si faux semišovou vínovou bundu a krvácí pod jakoukoli světlou košili pod ní. Jak mohu zabránit krvácení? Barvivo nebylo výrobcem „nastaveno“, takže budete muset najít profesionální společnost na čištění kůže, která ví, jak nastavit barvivo, nebo najít metodu DIY pro domácí barvené předměty. Vzhledem k tomu, že je to umělý semiš a není skutečný, nemusí existovat způsob, jak zabránit úplnému krvácení, ale stojí za to nejprve požádat místní čističe.
 • Otázka V mém lehkém smetanovém salonku z umělého semiše je několik krví a nemohu najít žádné návody na čištění. Jak to mám zkusit vyčistit? Alkohol je odpovědí na krev, i když je sušená. Bílý ocet může také fungovat, ale musí se namočit na hodinu nebo déle. Pokud je stále mokré, může to také vypláchnout bílé víno (myslím na Sauv Blanc, ne na Chardonnay nebo Moscato).
Nezodpovězené otázky
 • Jak vyčistím tmavé čáry v místech, kde byly nohy na umělém semiši?
 • Jak odstraním značky kuličkových per z umělého semiše?
 • Jak očistím značky od umělého semiše?
 • Jak vyčistím kočičí chlupy z umělých semišových bot?
 • Co mohu použít na kuchyňské židle z umělého semiše?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Drezurní sport existuje tak dlouho, jak lidé jezdí na koních. Velmi jednoduše jde o umění vycvičit svého koně na plný potenciál. Dnes se vyvinul do jedné z nejvíce regimentovaných disciplín na koni ...

Jak rychle tónovat zadek. Kdo by nechtěl tónovaný zadek? Vylepšení zad je opravdu jednoduché. Zadek je v podstatě jen další sval, takže je lze cílit a posilovat. Několik klíčových cvičení zpevní váš zadek rychle ...

V neděli večer má premiéru sezóna 2 seriálu „The L Word: Generation Q“. Zde je několik způsobů, jak můžete sledovat nové epizody streamované online, pokud nemáte Showtime.

Bjorn Borg se nedávno objevil v rozhovoru, kde přednesl své myšlenky na obvyklé podezřelé z mužského tenisu - Rogera Federera, Rafaela Nadala a Novaka Djokoviče.

Zde je návod, jak sledovat novou show TMZ Tiger King na Fox dnes večer online, ať už máte nebo nemáte kabel.

Jak vyrobit rychlé upírské tesáky. Utrácet spoustu peněz za upíří tesáky je naprosto zbytečné. Buď s falešnými nehty, zubním voskem, nebo slámou, můžete zahájit kostýmní večírek, Halloween nebo jen dobré úterní odpoledne ...