Jak se vypořádat s opěrkou zad

Ať už to potřebujete dočasně nebo dlouhodobě, nošení zádové opěrky není vždy příjemné. Lékař vám může předepsat opěrku zad po poranění páteře nebo chirurgický zákrok, aby pomohl při hojení a potlačil bolest z pohybu, nebo můžete nosit ortézu, která zabrání progresi skoliózy. Chcete -li projít procesem s co nejmenším nepohodlím, budete se chtít soustředit na svůj konečný cíl zdravějšího těla. Buďte připraveni na počáteční přizpůsobovací období a snažte se zůstat pozitivní i nadále. Dodržování pokynů lékaře a kontaktování ostatních vám pomůže vytěžit z nošení ortézy maximum.Metoda 1 ze 4: Úprava na prvních pár týdnů nošení ortézy

 1. 1 Počítejte s nějakým nepohodlím hned na začátku. Když si poprvé nasadíte ortézu, bude se cítit téměř jako klec pro váš trup. Bude vyvíjet sílu proti určitým citlivým tlakovým bodům a může být mírně nepohodlný, zejména prvních pár dní. To lze očekávat a váš lékař bude pravidelně upravovat ortézu, aby zajistil lepší přizpůsobení.
  • Zapište si několik rychlých poznámek o jakémkoli tlaku, který zažíváte, a kde se nachází. Tyto poznámky pak můžete použít k rozhovoru se svým lékařem o veškerých změnách, které je třeba provést.
  • Nepohodlí není totéž jako přímá bolest. Pečlivě sledujte úroveň bolesti, a pokud je například vaše nepohodlí spojeno s otokem, okamžitě kontaktujte svého lékaře, protože to může být známkou vážnějšího zdravotního stavu.
 2. 2 Naučte se, jak si ortézu nasadit sami. Zpočátku se budete spoléhat na to, že vám ostatní pomohou připoutat vás i ven. Sledujte jejich pohyby a pokaždé přijměte trochu více akce. Procvičte si přiložení skořápky k tělu nebo zatáhněte za konkrétní popruh, abyste zjistili míru potřebného napětí.
  • Může být užitečné cvičit před zrcadlem. To vám umožní vidět souvislosti mezi tím, jak se pohybujete, jak rovnátka reaguje, a dopadem, který má na vaše tělo.
 3. 3 Dobře se starejte o svou pokožku pod rovnátkem. Při nošení ortézy je důležité dávat pozor na známky dekubitů nebo poškození kůže. Může to znamenat nesprávné přizpůsobení. Denně kontrolujte, zda kůže není zarudlá nebo zlomená, což může být způsobeno třením, tlakem nebo vlhkostí. Pomocí zrcadla se podívejte na záda a zkontrolujte, zda tam není podráždění.
  • Kupte si spoustu lehkých bavlněných triček, která si oblečete pod ortézu, abyste ochránili svoji pokožku. Ujistěte se, že tričko hladce sedí bez vrásek pod rovnátkem. Plánujte je často měnit, abyste zabránili hromadění vlhkosti na pokožce. Kupujte pouze bezešvé košile, protože švy mohou způsobitodřená.
  • Vyhněte se nanášení pleťových vod, protože zjemní vaši pokožku a způsobí větší podráždění. Místo toho zkuste lehkou aplikaci alkoholu nebo kukuřičného škrobu.
 4. 4 Buďte připraveni upravit některé ze svých pravidelných pohybů. Buďte trpěliví sami se sebou, když se naučíte hýbat ve své nové ortéze. Jděte pomalu a připravte se na menší flexibilitu v oblasti trupu. Když například sbíráte předměty, budete se muset ohnout v pase.
  • Můžete mít upřednostňovanou polohu pro spánek, ale možná ji budete muset upravit, když budete nosit ortézu. Zkuste na boku, na zádech atd., Dokud nenajdete formu, která je nejpohodlnější.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Zůstaňte pozitivní, když nosíte ortézu

 1. 1 Zapište si seznam svých nadějí na to, čeho rovnátka dosáhne. Vytáhněte jeden list papíru a vytvořte si seznam deseti nejlepších, co chcete vidět, když si vyjmete ortézu. Udržujte to pozitivní a držte se věcí, které si můžete představit. Můžete například napsat: „Chci vidět svou páteř rovnou na rentgenu.“
  • Složte tento seznam na malý čtverec a noste jej s sebou. Podívejte se na to, kdykoli máte negativní pocity. Až se papír opotřebuje, zkopírujte jej nebo přidejte a znovu jej přeneste.
 2. 2 Najděte příklady dalších lidí s opěrkou zad. Mnoho lidí velmi dobře skrývá svou ortézu před zraky veřejnosti. Proveďte online průzkum a najděte lidi, které obdivujete nebo o které máte zájem a kteří také nosí opěrku zad. Brzy zjistíte, že nejste sami.
  • Mnoho sportovců nosí ortézu v jednom bodě své kariéry, aby se zotavilo ze zranění nebo operace. Jsou obzvláště dobrým vzorem, který si můžete vybrat, pokud provádíte také program tělesné terapie.
 3. 3 Považujte ty, kteří mají méně štěstí než vy. Pokud se začnete mlátit, pusťte se na internet a zadejte hledané výrazy „osvěžení“ a „anamnéza“. Zjistíte, že máte vlastně docela štěstí, že máte možnost těžit z moderní technologie rovnátek. I nyní existují místa, kde lidé jednoduše nemají přístup ke zdravotnickým zařízením, jako jsou rovnátka.
 4. 4 Noste se sebevědomě. Vaše ortéza vás již může nutit udržovat správné držení těla, ale také zvedat hlavu a dívat se lidem do očí, když s nimi komunikujete. Vyhněte se překřížení rukou přes hrudník v uzavřené poloze. Tyto akce ostatním ukážou, že jste sebevědomá osoba a že se právem nestydíte za svou rovnátka.
 5. 5 Oblečte se tak, abyste ze sebe měli dobrý pocit. Vůbec nemusíte svůj smysl pro módu příliš měnit, stačí ho trochu upravit v závislosti na tom, do jaké míry chcete ukázat svou ortézu. Mnoho lidí se rozhodlo nosit stejné značky jako dříve, jen ve velikosti nebo tak větší.
  • U dívek a žen jsou empírový pas a šaty do áčku obzvlášť lichotivé, když nosí ortézu. Namísto lpění zakrývají. Víceúrovňové sukně jsou také užitečné, pokud chcete snížit část spodní části ortézy.
 6. 6 Proměňte svou ortézu v umělecké dílo. Když poprvé získáte ortézu, pravděpodobně budete mít možnost vybrat si z jednoduchých nebo vzorovaných verzí. Pokud si vyberete obyčejný, můžete jej vždy ozdobit tak, aby vyhovoval vaší osobnosti. Pomocí umění z něj udělejte příslušenství a budete se cítit méně uvězněni.
  • Některé skvělé příklady kreseb na zádech zahrnují návrhy airbrush. Můžete také jít ještě dále a přeměnit svou výzbroj na něco, co vypadá jako kovový kus brnění.
 7. 7 Vyfoťte se, když máte ortézu. Využijte opačný přístup skrývání se a oslavte své vzpřímené tělo focením. Oblečte si své oblíbené oblečení a poté udeřte do řady póz, ve kterých svou výzbroj vystavíte jako svoji součást. Tyto fotografie si můžete nechat pro sebe nebo je zobrazit. Jde o to, že vidíte krásu v sobě a ve svých volbách. reklama

Metoda 3 ze 4: Získejte ty nejlepší výsledky nošením ortézy

 1. 1 Držte krok s údržbou ortézy. Nestačí jen nosit ortézu - musíte se také ujistit, že je ve správném stavu. Týdenně kontrolujte, zda ortéza není viditelně poškozená, včetně roztřepených popruhů. Ortézu denně omyjte a zbavte zápachu jemným mýdlem a vlhkým hadříkem. Pokud existují polstrované vložky, nechte je uschnout na vzduchu nebo použijte vysoušeč vlasů na „chladné“ nastavení.
 2. 2 Vytvořte si harmonogram nošení ortézy. Ve svém telefonu, papírovém kalendáři nebo deníku sledujte, kolik hodin denně potřebujete nosit ortézu a kolik hodin skutečně vložíte. Většinu rovnátek je třeba nosit mezi 16 až 23 hodinami denně. Abyste dosáhli svých cílů, je nesmírně důležité nosit ortézu přesně po dobu doporučenou lékařem.
  • Počítejte s tím, že si během několika týdnů vybudujete čas na nošení. To poskytne vašemu tělu a pokožce čas zvyknout si na ortézu.
  • Nezapomeňte do svého plánu přidat čas na nasazení ortézy. To může být docela zapojený proces, když začínáte s rovnátkem.
  • Možná byste měli zvážit nákup jedné z aplikací na nošení ortéz pro svůj smartphone. Tyto aplikace monitorují a zaznamenávají váš čas ve vašem rovnátku a umožňují vám nastavit si osobní cíle.
 3. 3 Promluvte si se svým lékařem o tom, kdy je v pořádku vyjmout ortézu. Některé rovnátka jsou určeny k nošení až 23 hodin denně, zatímco jiné lze nosit mnohem kratší dobu. Při určitých činnostech nebo v určitých časech budete moci odstranit ortézu. Promluvte si se svým lékařem o tom, kdy potřebujete sundat ortézu.
  • Například některé činnosti, jako je plavání, vyžadují, abyste si na krátkou dobu sundali rovnátko. Jen se ujistěte, že váš lékař schválí vaše plavání a také odstranění ortézy na tolik času.
 4. 4 Odměňte se za nošení ortézy. Na konci každého týdne, kdy jste splnili cíle svého lékaře na hodiny strávené v podpaží, byste pro sebe měli udělat něco pěkného. Jít na film. Vydejte se do své oblíbené restaurace. Sundejte si ortézu a jděte si pěkně zaplavat. Nezapomeňte se poradit se svým lékařem, jakým aktivitám byste se měli vyhnout. reklama

Metoda 4 ze 4: Hledáme podporu pro jiné lidi

 1. 1 Požádejte své přátele a rodinu o radu a pomoc. Řekněte těm lidem, kterým důvěřujete, o vašem plánu s rozvahou a o vašich zamýšlených cílech. Mluvte nejen o svých činech, ale také o svých pocitech. Při prvním spuštění tohoto procesu není neobvyklé cítit vztek nebo strach.
  • Možná řeknete: „Abych byl upřímný, opravdu nejsem šťastný, že nosím tuto ortézu, takže pokud mě slyšíte být příliš negativní, zkuste najít způsob, jak mě rozveselit.“
 2. 2 Spojte se s komunitou podpory online. Nejste sami, i když se vám to zpočátku líbí. Připojte se online a vyhledejte síť lidí, kteří procházejí podobnou zkušeností jako vy. Pokud například nosíte ortézu zad kvůli sportovnímu zranění, můžete si najít blog, na který přispějete. Pokud nosíte ortézu kvůli skolióze, měli byste zvážit připojení ke kapitole Curvy Girls.
 3. 3 Komunikujte otevřeně a pravidelně se svým lékařem. Před každou návštěvou si napište seznam vašich znatelných vylepšení, vašich starostí a případných otázek. Nejprve se věnujte svým nejdůležitějším bodům a nebojte se udělat si další schůzku, pokud potřebujete více času na diskusi.
  • Můžete se například zeptat svého lékaře, zda byste mohli vidět sérii rentgenových snímků ukazujících váš postup v čase. Můžete také požádat o odhad, kdy můžete přestat nosit ortézu.
 4. 4 Pro další podporu navštivte psychologa. Pokud se cítíte emocionálně zatíženi a potýkáte se s negativitou, možná si budete chtít domluvit schůzku s terapeutem. To vám poskytne další prostor pro bezpečnou konverzaci o vašich obavách a nadějích souvisejících s procesem osvěžení. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Question Mine je světle růžová. Jak to skryji, aby se mi to neukazovalo pod šaty? Moje je taky světle růžová! Obvykle nosím cami přes ortézu a pod košili, abych skryl barvy.
 • Otázka Jaký je nejlepší způsob spánku v rovnátku? Spím na boku, což je pro mě nejpohodlnější. Necítím žádnou bolest a ani se v noci neprobudím.
 • Otázka Jak mohu reagovat, když si lidé dělají legraci ze mě a z mého rovnátka? Za vaši ortézu se není za co stydět. Mohli byste jim říct, že je to trochu jako mít na sport sádru na zlomenou ruku nebo kolenní ortézu. Pokud se vás zeptají, proč to máte na sobě, vysvětlete to nejlépe, jak můžete. Většina lidí je pravděpodobně jen zvědavá a jakmile si na to zvyknete, ostatní si toho také nevšimnou.
 • Otázka Můžete nosit podprsenku se zádovou výztuhou? Podle toho, jaký styl zádové výztuhy potřebujete nosit, je možné nosit podprsenku jako spodní prádlo. Kvůli těsnosti rovnátka a nepohodlí způsobenému dalšími vrstvami mnoho lidí raději nosí sportovní podprsenky nebo styly bez kostic. Experimentujte s různými možnostmi pod rovnátkem, abyste zjistili, co je pro vás nejpohodlnější.
 • Otázka Jak se mám vypořádat s bolestí v zádech? Pokud je to skutečná bolest, ne jen trochu nepohodlí, promluvte si se svým lékařem nebo s osobou, se kterou jste mluvili, když vám byla vyrobena rovnátka. Pokud váš lékař říká, že bolest je normální, zkuste užívat léky proti bolesti, jako je Advil nebo Tylenol.
 • Otázka Jak mohu zabránit tomu, aby moje rovnátka zasahovala do mých každodenních činností? Nenoste jej na sport. Světelná aktivita v rovnátku je v pořádku. Nosil jsem svůj do školy a stále jsem mohl chodit z místa na místo.
 • Otázka Co je nahoru a co dole na zádové výztuze? Vlastně můžeš říct. Moje noční i denní rovnátka mají díly pro vaše boky. Můžete také zjistit, zda jsou vzhůru nohama, protože to bude nepříjemné.
 • Otázka Co mám dělat, když mi rovnátka vypne oběh? Zkuste to trochu uvolnit, aby to neřízlo váš oběh, ale přesto pevně sedělo.
 • Otázka Co mám dělat, když zjistím, že jím méně kvůli zádové výztuze? Pokud jste právě dostali ortézu, může být mírná změna ve vašem jídle normální. Teda, tak to bylo i u mě. To však bylo jen zpočátku. Pokud nejíte, přestože máte ortézu po delší dobu, doporučuji ji sundat, když jíte. Pokud to nefunguje, navštivte svého lékaře.
Nezodpovězené otázky
 • Jak zajistím, aby se ortéza nezachytila ​​nebo nezachytila ​​o mou košili?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud vás znepokojují lidé, kteří se vás na veřejnosti ptají na ortézu, možná budete chtít přijít s několika rychlými odpověďmi. Humor je často dobrým nástrojem. Dalo by se zmínit o rychlém, vtipném příběhu o původu, například o tom, jak jste získali ortézu kvůli zranění zápasníka aligátora.
 • Při nošení ortézy si dávejte pozor na teplotu. Pravděpodobně se budete chtít vyhnout velmi horkým nastavením a v noci vypnout klimatizaci, která vám pomůže spát.
 • Dokud si na rovnátka nezvyknete, dávejte si pozor na načasování jídel. Po dokončení velkého množství jídla může být velmi nepohodlné připoutat se k těsné výztuze.
 • Pokud nosíte světlé barvy, pořiďte si světlou ortézu. Vyhněte se tmavším, pokud nechcete, aby se ukázaly oblečením.

reklama

Varování

 • Pokud si všimnete jakýchkoli zlomených součástí na ortéze nebo pokud začnete pociťovat vážné nepohodlí, okamžitě kontaktujte svého lékaře.
 • Dodržujte pokyny svého lékaře ohledně toho, kolik hodin denně potřebujete v ortéze. Nevzdávejte se úplně, pokud sem nebo tam vynecháte pár hodin, vraťte se zpět ke svému plánu a pokračujte.
reklama

Populární Problémy

Žijete v USA a chcete sledovat akci Ligy mistrů 2020–21? Zde je přehled toho, jak sledovat každý zápas.

Upnutí: (21) Ugo Humbert vs Nick KyrgiosJak se připravit na svatební cestu. Příprava na líbánky může být zdrcující, zvláště když plánování svatby vyžaduje většinu vašeho času a pozornosti. Špatně naplánované líbánky mohou vaší svatbě pořádně uškodit ...

Jak používat odporové pásy. Odporové pásy jsou elastické, strečové pásy, které vám umožní přidat silový trénink do vaší rutiny kdekoli a kdykoli. Podobně jako vzpírání vám odporová pásma umožňují plný rozsah pohybu, zatímco ...

Jak udělat dort k narozeninám vašeho dítěte. Baby smash dort je tradice, která začala v USA. Jedná se o miniaturní dort, který je dítěti předložen k jeho prvním narozeninám. Dítě může rozbít dort, chytit ho za hrsti, ...'Unguarded' představuje skutečnou cestu horské dráhy bývalého středoškolského basketbalového standouta Chrise Herrena. Zde je návod, jak sledovat dokumentární film online.