Monte Carlo Masters 2019: Pravděpodobná cesta Rafaela Nadala k titulu

Monte Carlo Masters 2018: Rafael Nadal pózuje s trofejíKdyž Rafael Nadal ve středu nastoupí na Court Rainier III na zápas 32. kola na turnaji Rolex Monte Carlo Masters, bude mít oči upřené na dosažení nebývalého 12. titulu a 4. místa v řadě na Monackém knížectví.

Stejně jako má Nadal zvláštní milostný vztah s Roland Garros, pokud jde o grandslamy, celá stránka v historii mistrů Monte Carla bude určitě vyhrazena Španělovi; jeho kolosální úspěchy v knížectví by ho dokonce mohly kvalifikovat k tomu, aby byl nazýván věčným princem knížectví.různé typy tenisových podání

Nadal vyhrál v Monaku v letech 2005-2012 osm po sobě jdoucích titulů a vyhrál 46 zápasů za sebou, což je rekordní série výher na každém turnaji jakéhokoli hráče, který s největší pravděpodobností obstojí ve zkoušce časem.

S úterními brzkými výjezdy veteránů Marina Cilice a Stana Wawrinky, kteří mohli být pro Nadala potenciálními čtvrtfinalisty, se zdálo, že losování, které se zpočátku zdálo trochu skličující, se tak trochu uvolnilo. Španěl však stále musí bojovat s několika záludnými soupeři hned na začátku, než se akce zahřeje, když se blížíme k obchodnímu konci turnaje.

Podívejme se na očekávanou cestu slávy pro jedenáctinásobného šampiona při zahájení obhajoby titulu:Kolo 32 vs Roberto Bautista Agut

Ve svém prvním zápase letošní antukové sezóny se Nadal utká s optimistickým a obrozeným Robertem Bautistou Agutem. Bautista Agut si letos užívá neuvěřitelný běh s pěknými výhrami nad Andy Murrayem, Cilicem a Novakem Djokovičem. Musí být více než dychtivý překonat svou tvrdou soudní formu do něčeho smysluplného na povrchu, který tradičně dává přednost Španělům, červené špíně.

„Král jílu“ si bude plně vědom síly svého protivníka. Španělé proti sobě zahráli jen dvakrát, shodou okolností při obou příležitostech na antuce, přičemž pokaždé vyšel na špici Nadal.

Bautista Agut je však nyní ve srovnání s minulostí mnohem vylepšenou verzí sebe sama a přísný test je u karet pro světovou dvojku hned na začátku.Toto je Nadalův návrat po zranění, ale očekáváme, že vyhraje tuto zajímavou celošpanělskou soutěž.

16. kolo vs Grigor Dimitrov

Monte Carlo Masters 2018: Nadal a Dimitrov po jejich semifinálovém střetu

Pokud se Nadal dostane přes jednoho nebezpečného soupeře, čeká ho další ošidný v podobě Bulhara Grigora Dimitrova.

Přestože hlína ruší Dimitrovovy přednosti, Bulhar ve své době je schopen porazit jakéhokoli protivníka. Jejich střet v Monte Carlu v roce 2013, kdy Dimitrov posunul Nadala na hranici možností, než se Španěl dostal na vrchol, je toho ukázkovým příkladem; Nadal tentokrát rozhodně neudělá tu chybu, že ho bude brát na lehkou váhu.

Co by bylo odvetou loňského semifinále mezi těmito dvěma na stejném místě, můžeme očekávat, že Nadal postoupí do čtvrtfinále ve dvou setech.

Čtvrtfinále vs Marco Cecchinato

Wawrinka a Cilic vypadli z turnaje v rukou méně známých hráčů, takže Nadal musí čelit jednomu méně silnému soupeři na cestě ke svému potenciálnímu 12. titulu v knížectví.

Ve čtvrtfinále se nyní pravděpodobně střetne s Italem Marcem Cecchinatem, hráčem, který upoutal pozornost tenisového světa porážkou Novaka Djokoviče na loňském French Open. Ti dva se nikdy předtím nesetkali a to může fungovat ve prospěch Cecchinata, protože Ital nebude mít co ztratit.

Nadal bude muset provést několik úprav, aby mohl hrát proti hráči, kterého nikdy předtím nehrál. Zdá se však, že Cecchinato nemá zbraně, které by pro osivo č. 2 představovaly vážnou hrozbu, a Nadal bude pravděpodobně projíždět tímto zápasem, aby si zaregistroval místo v semifinále.

Semifinále vs Kei Nishikori / Alexander Zverev

Monte Carlo Masters 2018: Vítězný okamžik ve finále proti Nishikori

Nadal se setkal s Keiem Nishikorim a Alexandrem Zverevem na loňském finále Monte Carla a Říma. I když není pochyb o schopnostech nebo dovednostech obou těchto hráčů, oba se v poslední době potýkají se špatnou formou a nedůsledností.

Díky tomu jsou na antuce ještě náchylnější, zejména proti soupeři nejvyššího možného kalibru na povrchu. Nadal by měl být schopen porazit některého ze svých semifinalistických protivníků ve třech setech.

Finále vs Dominic Thiem / Novak Djokovic

Nadal a Djokovič

Ve finále by Nadal musel překonat nejen dovednosti soupeře, ale také pravděpodobně mentální aspekt jeho hry. Očekává se, že se ve vrcholovém střetu setká s Dominicem Thiemem nebo Novakem Djokovičem.

tenis, jak získat více síly na svém podání

Není pochyb o tom, že Nadal si na Djokoviče dává pozor, což bylo velmi patrné už před začátkem zápasu, kdy se tito dva oddaní naposledy setkali, ve finále Australian Open. Nadal musí najít způsob, jak bojovat s mentálními démony, na které narazí pokaždé, když se postaví Srbovi, pokud si chce Španěl připsat svůj 12. titul v Monte Carlu.

S akcí, která se vrací do hlíny, je historie ve prospěch Nadala, protože na své milované rudé špíně nachází vnitřní mír. Nadal by měl být schopen čerpat inspiraci ze svých četných vítězství nad Djokovičem na antuce, pokud tito dva skutečně zamknou rohy pro střet o titul. Klíčem ve finále by byla mentální houževnatost.

Pokud jde o Dominica Thiema, zůstává Rakušan jediným hráčem, který v posledních dvou sezónách na antuce pokořil Nadala. Při své plné síle je schopen vyhrát nad Nadalem, aby si zajistil svůj vůbec první titul mistra Monte Carla, ale teprve se uvidí, zda dokáže v daný den předvést to nejlepší.

Celkově by bylo fascinující sledovat Nadalovu cestu ke slávě na letošním mistrovství Monte Carlo Masters, když naviguje jednoho těžkého soupeře za druhým.

Populární Problémy

Ať už cestujete za obchodem nebo za zábavou, může být obtížné sbalit se na výlet do Paříže. Oblečení, které si vyberete, musí být praktické pro časté venkovní procházky za nepředvídatelného počasí. Při rozhodování o tom, jak se obléknout v Paříži, je ...

V úterý večer má premiéru nová show TBS „Celebrity Show-Off“. Pokud nemáte kabel, můžete sledovat streamování pořadu online zdarma.

Kromě Venus a Sereny Williamsové existuje několik dalších sourozenců, kteří také skvěle předvedli tenis.

Goran Ivanisevic věří, že rozhodnutí Rogera Federera odstoupit z Roland Garros kvůli fyzickým problémům bylo „chytrým tahem“.

Roger Federer vs Rafael Nadal byl poražen ikonickou rivalitou mezi Evertem a Navratilovou v seznamu Tennis Channel. Rivalita mezi Federerem a Djokovicem se překvapivě nedostala ani na seznam, zatímco Djokovič vs Nadal byl pokorný #10.