Jak diagnostikovat ostruhy paty

Ostruhy paty jsou běžným jevem. K ostruhám dochází, když se na kosti paty vyvine špičatý kostěný výrůstek. Nejčastěji jsou spojovány s plantární fasciitidou, což je zánět vazu plantární fascie. Toto je tkáň, která se táhne pod chodidlem a připevňuje se k patě. Ostruhy na patě nejsou jedinou příčinou plantární fasciitidy, ale více než 50% pacientů s tímto problémem má patní ostruhy. Ostruhy paty nejsou vždy snadno diagnostikovatelné, protože jiné onemocnění nohou mají podobné příznaky. Pokud vás bolí pata a zajímá vás, jestli máte ostruhy, můžete se naučit příznaky a příčiny ostruh na patách, abyste je mohli začít léčit a dostat nohy zpět do normálu.

Část 1 ze 3: Rozpoznání příznaků ostruhy paty

 1. Obrázek s názvem Diagnostikovat patní ostruhy Krok 1

  1 Najděte bolest. Ostruhy na patě se mohou objevit na více místech na patě. To může způsobit, že se bolest mírně liší v závislosti na tom, kde přesně je patní ostruha. Mohou být umístěny v zadní části paty nebo pod patou, poblíž chodidla. Pokud pociťujete bolest v zadní části chodidla, přes kotník, můžete mít na zadní části paty ostruhu.
  • Pokud je bolest, kterou cítíte, lokalizována na chodidle a hlavní křivce paty, můžete mít na spodní straně paty ostruhu paty.


 2. Obrázek s názvem Diagnose Heel Spurs Step 2

  2 Všimněte si, kdy je bolest nejhorší. Pokud pociťujete bolest v patě, měli byste si vzít na vědomí, kdy je bolest nejhorší. Většina bolesti spojené s ostruhami na patě je horší první věc ráno, přičemž prvních pár kroků, které ráno uděláte, je nejbolestivější. Pravděpodobně také bude bolest, když po dlouhém odpočinku znovu stoupnete na patu.
  • Vaše bolest v patě se také může zhoršit, pokud na svůj chodidlo během dne hodně tlačíte. Jakékoli delší podráždění ostruhy může způsobit bolest.
 3. Obrázek s názvem Diagnose Heel Spurs Step 3

  3 Sledujte bolest. Hlavním příznakem ostruhy paty je prodloužená bolest. Lékař často založí svou diagnózu na anamnéze bolesti v noze u paty. Měli byste si vést záznam o tom, jak často pociťujete bolest v patách a za jakých okolností se bolest projevuje.
  • Druh bolesti, který bude lékař hledat, je jakákoli obecná bolest nebo citlivost v dolní části paty, zvláště když chodíte bosí po dlažbě nebo dřevěných podlahách.
 4. Obrázek s názvem Diagnose Heel Spurs Step 4

  4 Pochopte příčinu bolesti z ostruhy horní paty. Pokud máte patní ostruhy v horní části paty, bolest, kterou zažíváte, není ve skutečnosti přímo způsobena ostruhou. Kostní výrůstky jen zřídka způsobují bolest samy o sobě, ale tkáň na nich vytváří mozoly, které pomáhají tlumit ostruhy. Ty nakonec způsobí opotřebení kloubů, což může způsobit, že ostruhy stlačí sousední šlachy, nervy nebo vazy.
  • To je to, co způsobuje zranění, stejně jako slzení, bolest a otoky.
  • Sval, který bude pravděpodobně nejvíce postižen tímto typem patní ostruhy, je Achillova šlacha. Ostruhy způsobí citlivost a bolest v zadní části paty, kde je Achillova šlacha, což se zhoršuje, když odtlačíte na chodidlo.
 5. Obrázek s názvem Diagnostikovat patní ostruhy Krok 5

  5 Rozpoznat příčinu bolesti paty spojené s plantární fasciitidou. Pokud je vaše ostruha na spodní části chodidla, podél plantární fascie, bolest je obvykle způsobena pohybem ostruhy proti plantární fascii. To způsobuje místní citlivost v důsledku zánětu a otoku.
  • Bolest se obvykle zhoršuje, když stojíte nebo chodíte po této oblasti příliš dlouho.
  reklama

Část 2 ze 3: Diagnostika vašich patních ostruh

 1. Obrázek s názvem Diagnose Heel Spurs Step 6

  1 Pochopte příčiny. Ostruhy paty mohou být způsobeny několika samostatnými problémy týkajícími se svalů, vazů a šlach v chodidlech. Ostruhy na patě se často objevují, když jsou svaly a vazy chodidla delší. Tato zátěž je často spojena s opakovanými aktivitami, jako je běh, rozsáhlá chůze na chodidla nezvyklá na cvičení a opakované skákání. Mohou být také způsobeny nesprávným nasazením nebo opotřebovanými botami.
  • Přesnou příčinu může být mírně obtížné určit, protože bolest související s ostruhami paty může chvíli trvat, než se projeví po činnosti, která bolest nakonec způsobuje. Pokuste se sledovat, kdy se vaše bolest objeví, abyste se ji mohli pokusit spojit s pravděpodobnou příčinou.
 2. Obrázek s názvem Diagnose Heel Spurs Step 7

  2 Zjistěte, zda jste v ohrožení. Jedinci, kteří jsou nejvíce ohroženi ostruhami na patě, jsou ti, kteří kladou velký důraz na jejich chodidla. Lidé, kteří se účastní mnoha sportovních akcí nebo sportovních aktivit, které opakovaně vyvíjejí tlak na chodidla, jsou pravděpodobně ohroženi. Můžete být také ohroženi, pokud jste těhotná, obézní nebo máte cukrovku. Jedinci, kteří pracují v zaměstnání, kde tráví spoustu času na nohou, například stavební dělníci, zdravotní sestry, servírky nebo dělníci v továrně, mohou být také ohroženi kvůli každodennímu namáhání nohou přes tvrdý povrch.
  • Například lidé, kteří hodně běhají, hrají tenis nebo volejbal, jsou ohroženi ostruhou na patě. V ohrožení jsou také jedinci, kteří hodně cvičí step aerobik nebo lezení.
  • Pokud pravidelně nosíte špatně padnoucí vysoké podpatky, může vám také hrozit ostruha na podpatku.
 3. Obrázek s názvem Diagnose Heel Spurs Step 8

  3 Běž ke svému lékaři. Pokud trpíte chronickou bolestí v patách, musíte navštívit svého lékaře. Pokud máte podiatra, můžete se na ni jít nejprve podívat. Pokud však máte pouze praktického lékaře, může provést předběžné vyšetření a doporučit vás dobrému podiatrovi, který vám pomůže s ostruhami. Váš podiatr pravděpodobně požádá o historii jakýchkoli minulých onemocnění nohou, jakýchkoli stresových faktorů, které mohly přispět k ostruhám, a o stav obuvi, kterou nosíte normálně.
  • Cítí podél vaší zraněné nohy jakékoli abnormality a pokusí se replikovat bolest, kterou cítíte, aby ji diagnostikovala. Pravděpodobně také zkontroluje rozsah pohybu vaší nohy a kotníku a posoudí způsob, jakým chodíte.
  • Měli byste svému lékaři vysvětlit přesně druh bolesti, kterou cítíte, kdy ji cítíte a jaké části nohy bolest působí.
 4. Obrázek s názvem Diagnose Heel Spurs Step 9

  4 Získejte rentgen. Pokud máte podiatrist podezření, že máte patní ostruhy, může vám rentgenovat nohu, aby zjistila, co se děje. Vzhledem k tomu, že ostruhy se vyskytují na kostnatém výrůstku na vaší noze, objeví se na rentgenu velmi podobným způsobem jako kosti ve vašich chodidlech. Váš podiatr pochopí rozdíl mezi ostruhami a normálními kostnatými oblastmi vaší nohy. Druh patních ostruh, které se obvykle objevují na rentgenových paprscích, s největší pravděpodobností roste na vaší noze po dobu nejméně šesti měsíců a vyčnívá z vaší nohy asi 1/2 palce.
  • Lékař může také najít jiné ostruhy na patě nebo kostní ostruhy, které vám nedělají bolest. Ne všechny ostruhy způsobují bolest, ale jen ty, které jsou na trhu dostatečně dlouho na to, aby způsobily zánět nebo vytvořily mozoly.
  reklama

Část 3 ze 3: Zahájení léčby první linie patních ostruh

 1. Obrázek s názvem Diagnose Heel Spurs Step 10

  1 Odpočiňte si. Když poprvé začnete pociťovat bolest v patě, měli byste si oblast odpočinout. Chcete -li to provést, měli byste vypnout jakoukoli aktivitu, která zbytečně zatěžuje vaše paty a plantární fascii. To znamená, že musíte zastavit jakékoli cvičení nebo fyzickou aktivitu, jako je běh, chůze na dlouhé vzdálenosti nebo skákání, které by mohly dráždit tkáně ve vaší noze.
  • Odpočinek na několik dní obvykle stačí k tomu, aby bolest zmizela, ale pokud existuje neustálá bolest, mohou být nutné další možnosti.
 2. Obrázek s názvem Diagnose Heel Spurs Step 11

  2 Ledovat nohu. Pokud vás noha neustále zanícuje nebo dráždí, můžete zkusit otok a bolest zmírnit studeným obkladem nebo ledem. Vezměte si z mrazničky studený obklad a ručník nebo látku. Zabalte studený obklad do ručníku. Umístěte studený obklad na patu a soustřeďte převážnou část obkladu na oblast, která nejvíce bolí. Komprese nechte působit 15 minut.
  • Na patu můžete také použít led nebo ledovou vodu. Jen se ujistěte, že nevystavujete pokožku příliš dlouho chladu, abyste si neporanili a nespálili kůži.
  • Můžete to opakovat několikrát denně. Zkuste jej nenechat působit déle než 15-30 minut. Nechcete příliš zastavit průtok krve do paty, nebo byste se mohli více zranit.
  • Led je obzvláště užitečný poté, co vás bolí paty při chůzi nebo jiných aktivitách.
 3. Obrázek s názvem Diagnose Heel Spurs Step 12

  3 Vezměte si léky proti bolesti. Ačkoli to nebude léčit celkovou příčinu patní ostruhy, můžete převzít pultové léky, které vám pomohou vypořádat se s bolestí z vaší ostruhy. Můžete si vzít acetaminofen nebo aspirin, abyste pomohli zmírnit bolest, kterou máte, když odpočíváte na noze. Můžete také vyzkoušet léky, jako jsou nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), které také pomohou při otoku a zánětu. Dvě nejoblíbenější NSAID jsou ibuprofen nebo naproxen.
  • Běžnými značkami NSAID jsou Advil, Motrin a Aleve. Oblíbenými protizánětlivými léky jsou Tylenol a Bayer.
 4. Obrázek s názvem Diagnose Heel Spurs Step 13

  4 Polstrujte svou nohu. Jedním ze způsobů, jak podiatr často léčí bolest podpatku, je poskytnout vám vložky, které můžete nosit v obuvi. To mohou být jednoduché podpatky, které tlumí a chrání vaši patu. Může vám také poskytnout pokročilejší protetiku, což jsou vložky, které se nosí uvnitř vašich bot, aby napravily problémy s mechanickým pohybem nohou, které vedly k vašim ostruhám. Ty sundají tlak z vašich podpatků a pomohou změnit způsob chůze.
  • Váš lékař vám může také navrhnout pásku na patě, abyste zajistili tlak a odpružení paty.
 5. Obrázek s názvem Diagnose Heel Spurs Step 14

  5 Vyměňte si boty. Můžete změnit typ obuvi, kterou nosíte, abyste pomohli zmírnit bolest spojenou s ostruhami na patě. Patří sem boty, které jsou pohodlnější, boty s lepší oporou klenby a paty, boty s vyššími podpatky, které sundají tlak z vašich podpatků, a výrazně odpružené běžecké boty.
  • Typ obuvi, který potřebujete, bude záviset na problému, který máte s nohama. Bude se lišit a může vyžadovat více druhů obuvi, v závislosti na vašich běžných aktivitách.
 6. Obrázek s názvem Diagnose Heel Spurs Step 15

  6 Dělejte protahovací cvičení. Váš lékař nebo podiatr vám může doporučit cvičení, které vám protáhne lýtkové svaly, což může poskytnout úlevu od bolesti nohou.
  • Zkuste protažení lýtka. Položte obě ruce na zeď a postavte se s jednou nohou nataženou přímo za sebou, s patou na zemi. Druhou nohu položte dopředu, pokrčte kolena. Protáhněte lýtkový sval zatlačením boků směrem ke zdi a vydržte deset sekund, poté relaxujte. Měli byste cítit silný tah v lýtkovém svalu. Toto cvičení opakujte 20krát na nohu.
 7. 7 Masírujte si chodidlo. Je známo, že terapeutická hluboká tkáňová masáž patní části a zadní části lýtkových svalů pomáhá při bolesti, otoku a nepohodlí spojených s plantární fasciitidou. Provádí -li se v odborných rukou, hluboká tkáňová masáž pomáhá uvolnit napětí a rozbít jizevnatou tkáň. Pokud je masáž agresivní, můžete po masáži pociťovat bolest nebo bolest, která odezní za několik hodin nebo příležitostně, několik dní. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co musím udělat, aby otok šel dolů? Naneste led, který pomůže otokům, otupělé bolesti a zabrání vzniku modřin.
 • Otázka Jak mohu léčit bolest ostruhy paty? Uvolněte si tkaničky. Kromě toho najděte vložky do bot, které zvednou vaši klenbu. Nadmořská výška oblouku přemístí váhu vašeho těla na vnější okraj chodidla.
 • Otázka Jak dlouho trvá obnovení, než mohu znovu běžet? Záleží na vaší situaci. Váš lékař vám poradí, kdy se můžete vrátit k namáhavým aktivitám.
 • Otázka Jak poznám, zda mám patní ostruhu? Ostruhy paty pod chodidlem (plantární oblast) jsou spojeny se zánětem plantární fascie (fasciitida), tkáně podobné „tětivě“ táhnoucí se pod podrážkou, která se připevňuje k patě. Plantární patní ostruhy způsobují lokalizovanou citlivost a bolest zhoršující se při sestupu na patu.
 • Otázka Jak ošetřím kostní ostruhu? Pokud kostní ostruha nadále způsobuje příznaky, může vám lékař doporučit injekci kortikosteroidů do bolestivé oblasti ke snížení bolesti a zánětu měkkých tkání vedle kostní ostruhy. Někdy jsou ošetřeny samotné kostní ostruhy.
 • Otázka Je možné získat více než jednu patní ostruhu? Ano. Může se to vrátit nebo to můžete mít v obou patách.
Nezodpovězené otázky
 • Co je to místo na zadní části paty, které je těžké a bolestivé?
 • Pomohla by ortopedická bota, kdybych měla ostruhu na patě?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pokud se vaše bolest v patě nezlepšuje léčbou první linie, navštivte svého lékaře nebo podiatra, abyste prodiskutovali další možnosti, jako jsou injekce kortizonu nebo chirurgický zákrok.reklama

Populární Problémy

Vitalia Diatchenko o sobě dobře podala zprávu, ale nakonec nevydržela tempo proti Sereně Williamsové na French Open.

Během nedávného rozhovoru Goran Ivaniševič dlouze hovořil o Novakovi Djokovičovi a vysvětlil vlastnosti, které měl Srb, které mu pomohly vyniknout mezi svými vrstevníky.

Rozpis remízy žen na Australian Open 2016, kde Serena Williamsová začíná jako favorit na šance.

Příběh 'Left for Dead: The Ashley Reeves' je nejnovějším filmem Lifetime podle skutečného příběhu. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online, pokud nemáte kabel.

Jak se zbavit vosku z kůže. Pokaždé, když použijete vosk k odstranění chloupků z pokožky, můžete zanechat malé zbytky vosku. Je bolestivé a neúčinné pokoušet se to sundat prsty. Naštěstí existuje mnohem jednodušší způsob, jak odstranit vosk ...