Jak si vybrat boty, které vám pomohou snížit bolesti zad

Bolesti zad jsou ve Spojených státech významným problémem-více než 31 milionů Američanů pociťuje bolesti zad kdykoli a přibližně 50% pracovníků tvrdí, že každý rok trpí středně těžkou až těžkou bolestí zad. Existuje mnoho příčin bolestí zad, ale mnoho případů souvisí se špatným držením těla a nesouosostí páteře. Boty jsou důležité pro sladění kyčle a páteře, protože vaše chodidla tvoří základ pro zbytek těla. Získání nové podpůrné obuvi, která vyhovuje biomechanice vašich nohou, může pomoci snížit bolest zad v závislosti na její příčině. Před zakoupením nové obuvi je proto důležité porozumět příčině bolesti zad a tomu, jak mohou být zapojeny vaše nohy.

Část 1 ze 2: Identifikace příčiny bolesti zad

 1. Obrázek s názvem Snižte bolest zad s novými botami Krok 1

  1 Zjistěte příčinu bolesti zad. Naplánujte si schůzku se svým rodinným lékařem, pokud se u vás objeví bolest zad, která nezmizí ani po několika dnech, kdy jste to zvládli snadno. Váš lékař vyšetří vaše záda (páteř) a pravděpodobně se vás zeptá na vaši rodinnou historii, práci a životní styl. Pokud je vaše bolest zad silná, můžete také provést rentgenové vyšetření páteře. Váš lékař se pokusí vyloučit nejzávažnější příčiny bolesti zad, jako je herniovaný disk, infekce páteře, zlomeniny kostí, artritida a rakovina. Jakmile jsou vyloučeny, je vhodné zvážit, jak může vaše držení těla, tvar chodidla a volba obuvi způsobit bolest zad.
  • Váš rodinný lékař velmi pravděpodobně není odborníkem na záda nebo páteř, zvažte tedy návštěvu alternativního přístupu k osteopatovi nebo chiropraktikovi, který by diagnostikoval bolest zad.
  • Mezi příznaky doprovázející bolest zad, které naznačují, že byste měli okamžitě vyhledat lékařskou péči, patří: svalová slabost a/nebo ztráta pocitů v pažích nebo nohou, ztráta kontroly močového měchýře nebo střev, horečka, náhlá ztráta hmotnosti.


 2. Obrázek s názvem Snižte bolest zad s novými botami Krok 2

  2 Zkontrolujte své oblouky. Poté, co pochopíte, že vaše bolest zad není způsobena vážným stavem nebo nemocí, podívejte se na své nohy (zejména na vaše klenby), abyste zjistili možné spojení. Ploché nohy jsou častým přispěvatelem k bolestem zad, zejména u lidí na jejich chodidlech často, protože oblouky působí jako tlumiče nárazů a zabraňují přenosu síly do jiných kloubů těla. Dobrý objektivní test, který má zjistit, zda máte ploché nohy, je test „mokrých nohou“. Navlhčete spodní část chodidel vodou a projděte po velkém kusu lepenky nebo silného papíru, který jasně ukazuje vaše mokré stopy. Ujistěte se, že získáte otisky obou nohou a pečlivě je prozkoumejte.
  • Noha se zdravou klenbou zanechá otisk paty spojený s předním předním dílem proužkem asi 1/2 šířky chodidla na vnější straně podrážky. Pokud máte ploché nohy, uvidíte potisk, který odráží celou spodní stranu chodidla bez mezery mezi přední částí chodidla a patou.
  • Obě nohy obvykle zanechávají velmi podobné stopy, ale v některých případech existují rozdíly v důsledku předchozích zranění chodidla / kotníku nebo rozdílů v délce nohou.
  • Studie z roku 2013 odhalila, že u amerických žen s plochými nohami je o 50% vyšší pravděpodobnost, že se u nich vyvinou bolesti dolní části zad, než u žen s normálními nebo vysokými klenbami.
 3. Obrázek s názvem Snižte bolest zad s novými botami Krok 3

  3 Podívejte se na své držení těla. Pohled na vaše držení těla v zrcadle s plnou délkou je další dobrou metodou, jak zjistit, zda tvar nebo umístění vašich nohou, kotníků a kolen potenciálně přispívá k vašim bolestem zad. Když máte krátké kalhoty a stojíte rovně, podívejte se na úhly svých nohou, nohou a kotníků. Pokud vaše chodidla směřují ven, kotníky se hrnou dovnitř (označováno jako nadměrná pronace) a/nebo jsou kolena blízko u sebe nebo se dotýkají (označováno jako genu valgum), pak máte mnohem větší riziko bolesti zad, protože tyto polohy více zatěžují boky a spodní páteř. Lidé s nadváhou mívají všechny tři posturální problémy, což částečně vysvětluje, proč je bolest zad u obézních lidí mnohem častější.
  • Nadměrná pronace kotníku, ploché nohy a genu valgum jsou někdy dědičné (genetika řídí fyziologický vývoj), ale v mnoha případech jsou výsledkem toho, že tělo nese příliš velkou váhu.
  • Pokud vaše nohy vypadají docela rovně (alespoň několik palců mezi koleny), vaše kotníky vypadají v neutrální poloze a nehroutí se dovnitř (mediálně) a při nošení závaží se vám pod nohy vejde několik prstů, pak pravděpodobně jiné problémy způsobují nebo přispívají k bolesti zad.
 4. Obrázek s názvem Snižte bolest zad s novými botami Krok 4

  4 Uvědomte si nerovnosti v délce nohou. Je vlastně docela běžné mít jednu nohu delší než druhou - podle Americké akademie ortopedických chirurgů jedna studie zjistila, že 32% ze 600 vojenských rekrutů mělo mezi délkami rozdíl 1/5 palce až 3/5 palce jejich nohou. Jakýkoli rozdíl v délce větší než tento však může mít vážný dopad na vaše zdraví, což může zahrnovat bolest dolní části zad.
  • Opravu nerovnosti délky nohavice lze snadno provést pomocí vložky do boty. Je také levný a lze jej snadno zastavit, pokud nejsou vidět žádné změny. Oční lékař nebo zdravotnický odborník vyškolený v posuzování a ošetřování nohy je nejlepší možností, jak posoudit svoji potřebu vložky do obuvi.
 5. Obrázek s názvem Snižte bolest zad s novými botami Krok 5

  5 Prohlédněte si boty. Chcete -li získat další informace o příčině bolesti zad, podívejte se dobře na podrážky nejčastěji nosených bot. U lidí s normálním držením těla a biomechanikou při chůzi se jejich podpatky mírně dotýkají země na vnější nebo boční hraně, což způsobuje opotřebení této oblasti jejich podrážek. Pokud se zdá, že podrážky vašich bot jsou nošeny přímo uprostřed oblasti paty - nebo ještě hůře, na vnitřní nebo střední hraně - pak při chůzi pravděpodobně příliš proniknete do kotníku. Jak bylo uvedeno výše, nadměrná pronace a ploché nohy často jdou ruku v ruce a výrazně zvyšují riziko problémů s koleny, problémy s kyčlemi a bolestmi zad.
  • Vzory opotřebení jsou na dobře používaných běžeckých botách s gumovou podrážkou snáze postřehnutelné, protože se rychleji opotřebovávají při chůzi / běhu po asfaltu a cementu.
  • Mějte na paměti, že vzory nošení na extrémní vnější (boční) okraj oblasti paty naznačuje příliš velkou tuhost v kotnících a/nebo klenbách chodidel (nazývané přetížení). Tento typ držení těla však není spojen s bolestmi zad téměř do té míry, jako jsou nadměrné pronace / ploché nohy.
  reklama

Část 2 ze 2: Výběr opravných bot

 1. Obrázek s názvem Snižte bolest zad s novými botami Krok 6

  1 Kupte si boty, které správně sedí. Značný počet lidí nosí boty, které se nehodí dobře, možná proto, že boty byly v prodeji, nebo šlo o ručníky, nebo z různých jiných důvodů. Bez ohledu na to vždy noste boty, které vašim nohám správně padnou, a to nejen délkou, ale také šířkou. Nošení nevhodné obuvi způsobuje nejen puchýře, puchýře a mozoly, ale může také snížit stabilitu a narušit biomechaniku vašich nohou a následně vyvolat bolesti zad a další problémy s klouby.
  • Obujte se později během dne, protože tehdy jsou vaše nohy trochu větší, obvykle kvůli otoku a mírnému stlačení vašich oblouků.
  • Většina běžných bot má pravidelnou (střední) šířku, takže si možná budete muset objednat boty od výrobce, pokud jsou vaše nohy opravdu úzké nebo široké.
  • Některá obuv může dobře sedět, například žabky, ale stále může způsobovat problémy s chodidly a jinými pohybovými aparáty kvůli nedostatku podpory klenby a paty.
 2. Obrázek s názvem Snižte bolest zad s novými botami Krok 7

  2 Kupte si podpůrné boty. Bez ohledu na to, zda máte ploché nohy nebo ne, nošení obuvi se silnou podporou klenby prospěje vašim chodidlům a minimálně zlepší chůzi při chůzi / běhu. Pokud vaše boty správně nepodporují vaši klenbu, může to mít vliv na vaše záda a dolní končetiny, zvláště pokud vás již v těchto oblastech bolí. Při nákupu nových bot si tedy pořiďte pohodlnou vycházkovou nebo atletickou obuv s výraznou podporou klenby, prostornou špičkou, pevným počítadlem paty a pružnou podrážkou. Kupujte kvalitu a vyhněte se trendovým stylům, které vypadají chatrně.
  • Nošení plochých sandálů, žabek a jiných nazouváků na pláži nebo kolem bazénu je pravděpodobně v pořádku, ale neměly by být používány pro rozsáhlou chůzi nebo jakýkoli druh cvičení.
  • Vyhněte se botám s podpatky vyššími než dva palce, protože to mění těžiště a způsobuje napětí v dolní části zad. Nošení zcela rovné obuvi však může na paty vyvíjet příliš velký tlak, takže zvažte nákup obuvi, která je v patě zvýšena asi o 1/4 nebo 1/2 palce.
 3. Obrázek s názvem Snižte bolest zad s novými botami, krok 8

  3 Před nákupem běžců si nechte udělat hodnocení. Pokud jste pravidelný běžec a myslíte si, že vás mohou bolet záda, boty nebo běh, pak si nechte udělat hodnocení v renomovaném běžeckém obchodě. Špičkové běžecké obchody často zaměstnávají lidi, kteří jsou kvalifikovaní k posouzení vaší chůze, prozkoumání vašich nohou a kontrole vzorů opotřebení obuvi. Tito zaměstnanci nejsou lékaři, ale většinou se jedná o zkušené běžce, kteří vám mohou fundovaně poradit, jaké typy běžeckých bot si koupit, což může mít pozitivní dopad na bolest zad. Pokud jste seriózní běžec, měli byste si vyměnit boty každých 350 až 500 mil nebo 3 měsíce, podle toho, co nastane dříve.
  • V rámci hodnocení můžete být požádáni, abyste přejeli přes silovou desku připojenou k počítači nebo si nechali zaběhat na videokazetě na běžícím pásu.
  • Pokud jste nadměrným pronátorem, bude pravděpodobně doporučena obuv se spoustou mediální podpory v oblouku, aby se zabránilo zhroucení kotníku. Pokud jste příliš supinátor, pak je zapotřebí více boční (vnější) podpory, aby se vaše noha dostala do neutrální polohy.
  • Ujistěte se, že tuhost patek (zadní část boty) je svislá a nesmí se naklánět na jednu nebo druhou stranu. Tlumení nárazů je také důležité pro běžeckou obuv, a proto má mnoho značek vzduchové kapsy uvnitř podrážky.
 4. Obrázek s názvem Snižte bolest zad s novými botami, krok 9

  4 Získejte pár ortopedických pomůcek na míru. Pokud máte ploché nohy a přehnané sklony, pak vám možná bude lepší místo nových bot používat vlastní protetiku obuvi. Orthotics jsou polotuhé vložky do bot, které podporují klenbu nohy a podporují lepší biomechaniku ve stoje, při chůzi i při běhu. Poskytnutím odpružení a tlumení nárazů ortotika také sníží pravděpodobnost vzniku problémů v jiných kloubech, jako jsou kotníky, kolena, boky a páteř. Zdravotníci, kteří vyrábějí vlastní ortotiku, zahrnují podiatry, stejně jako některé osteopaty, chiropraktiky, lékaře a fyzikální terapeuty.
  • Měli byste si uvědomit, že ortotika nezvrací žádné strukturální deformity chodidla ani nemůže rekonstruovat klenbu tím, že je časem nosí.
  • Při nošení protéz budete pravděpodobně muset nejprve z bot vytáhnout tovární vložky.
  • Vlastní protetika může být drahá bez lékařského pokrytí, ale běžné vložky mohou také poskytnout úlevu od bolesti zad.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké boty potřebuji, pokud mám bolesti dolní části zad? Joel Giffin, PT, DPT, CHT
  Fyzikální terapeut Dr. Joel Giffin je doktorem fyzikální terapie a zakladatelem pohybové terapie Flex v New Yorku v New Yorku. S více než 15 lety zkušeností certifikovaného terapeuta ruky (CHT), Dr. Giffin ošetřuje celé tělo a specializuje se na rehabilitaci ruky a horních končetin. Ošetřoval divadelníky z Broadwaye v zákulisí na přehlídkách jako The Lion King, Sleep No More, Tarzan a Sister Act. Flex Physical Therapy se také specializuje na ergoterapii a pánevní dno. Dr. Giffin získal magisterský titul z fyzikální terapie s vyznamenáním na Quinnipiac University a titul doktora fyzikální terapie (DPT) získal s vyznamenáním na Simmons College. Je členem American Physical Therapy Association a American Society of Hand Therapists. Joel Giffin, PT, DPT, CHT Odpověď odborníka na fyzioterapeuty Pokud vás již bolí záda, doporučil bych něco, co má spíše měkkou podrážku a případně podporu klenby. Funkce vašich nohou může ovlivnit vaše dolní končetiny, boky a záda. Není však vždy nejlepší používat tyto typy obuvi k prevenci bolestí zad, protože někdy mohou skutečně oslabit některé svaly, takže budete náchylnější k bolesti.
 • Otázka Mám pár žabek na cestách, říkáte, že nejsou dobré pro mé nohy? Heather Kenyon-Haff Nejlepší odpověď Při dlouhodobém používání ne. Je to vhodné pro krátká období pro mírné použití, jako je návštěva bazénu a zpět, ale ne pro celodenní použití nebo delší dobu chůze. Mnoho (i když ne všechny) problémů se zády se zhoršuje špatnou oporou nohou.
 • Otázka Kde mohu koupit boty pro úlevu od bolestí zad? Chcete 'ortopedické' boty, které jsou speciálně navrženy tak, aby podporovaly chodidla. Můžete je vyhledat online, nebo jít do obchodu s obuví a říct jim, že potřebujete „ortopedické“ boty, budou vám moci pomoci.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Abyste si udrželi správné držení těla ve stoje a snížili riziko bolestí zad, postavte se s hmotností rovnoměrně rozloženou na obě chodidla a vyhněte se zablokování kolen. Napněte svaly břicha a zadku, aby vaše záda byla rovná. Když stojíte delší dobu, noste podpůrnou obuv. Snižte svalovou únavu pravidelným opíráním jedné nohy o malou podnožku.
 • Pro udržení dobrého držení těla při sezení a snížení rizika bolesti zad volte pevnou židli, nejlépe s područkami. Udržujte horní část zad rovně a ramena uvolněná. Malý polštář za spodní částí zad může pomoci zachovat přirozenou křivku bederní páteře. Nohy mějte naplocho na podlaze, v případě potřeby použijte podnožku.
 • Nenoste boty jiných lidí (předvečer, pokud jsou vysoce kvalitní a podpůrné), protože jsou již tvarované k nohám a tvaru klenby.
 • Na nákup obuvi nespěchejte. Udělejte si čas a noste je po obchodě alespoň pět minut, abyste se nejprve ujistili, že jsou pohodlné.
 • Pokud máte jakýkoli typ onemocnění nohou, navštivte podiatra (specialisty na nohy), kde vám poskytnou konzultaci a rady ohledně léčby.

reklama

Populární Problémy

Hydrokéla je tekutinou naplněný vak v šourku muže-v podstatě záloha tekutiny kolem jednoho nebo obou varlat. Https://emedicine.medscape.com/article/438724-overview Tento stav je relativně běžný, odhaduje se % z ...PR manažer Larry Stefanki a Rafael Nadal diskutovali o finále Wimbledonu 2008 mezi Španělem a Rogerem Federerem. Stefanki vyzdvihl taktiku, kterou přijal Nadal, zatímco Perez-Barbadillo poskytl vhled do mentální stránky věciFederer předvedl obrovskou duševní sílu, aby vydržel tlak vyvíjený Nadalem. Proti Djokovicovi toho bude potřebovat víc.

Tým USA basketbal pokračuje v přípravných zápasech olympijských her v úterý zápasem s Argentinou. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze hry.Podívejte se, jak sledovat živé přenosy online epizod 'Storage Wars'.