Jak čistit tenisky

Čištění tenisek jim dodá svěží vůni, prodlouží jejich životnost a jejich příprava netrvá dlouho. Vyčistěte si boty ručně, abyste jim poskytli trochu více TLC, nebo je vložte do pračky, abyste měli přístup především z rukou. Dokonce se můžete vypořádat s čištěním podešví vašich bot, abyste je smrskli, aniž byste museli celou věc čistit. Ať už zvolíte jakoukoli metodu, skončíte s čistými botami, které vypadají (a voní) mnohem lépe!Metoda 1 ze 3: Používání pračky

 1. Obrázek s názvem Clean Tennis Shoes Krok 1

  1 Zkontrolujte štítek, abyste se ujistili, že je bezpečné prát boty v pračce. Většinu tenisek lze čistit v pračce, ale vždy je dobré to předem zkontrolovat. Pokud je na štítku uvedeno „pouze ruční praní“, můžete zvážit ruční čištění obuvi. Pokud vaše boty nemají štítek, vyhledejte značku online a získejte doporučení k čištění.
  • Pokud mají vaše boty jakoukoli kůži nebo semiš, není vhodné je prát v pračce, protože voda může tyto části obuvi poškodit.


 2. Obrázek s názvem Clean Tennis Shoes Krok 2

  2 Pomocí kartáčku setřete všechny viditelné shluky nečistot. Přednostně to udělejte přes odpadkový koš nebo venku, aby se špína nedostala po celé vaší podlaze. Pokud je špína mokrá, nechte ji nejprve úplně vyschnout. Suchá špína vykartáčuje snáze než mokrá špína.
  • Odstranění co největšího množství nečistot před praním obuvi jim pomůže dostat se do pračky čistší.
 3. Obrázek s názvem Clean Tennis Shoes Krok 3

  3 Sundejte tkaničky a znečištěné části ošetřete pracím prostředkem. Podívejte se na ně, abyste zjistili, zda existují oblasti, které jsou obzvláště špinavé. Pokud ano, vezměte si trochu pracího prostředku a prsty jej vetřete do tkaniček. Toto předběžné ošetření pomůže nečistotám vyjít snadněji.
  • Vložte tkaničky do jejich malého síťovaného sáčku, aby se nemohly omotat kolem jiných předmětů, když jsou v pračce.
 4. Obrázek s názvem Clean Tennis Shoes Krok 4

  4 Vložte boty do síťovaného sáčku a vyperte je společně s ručníky. Pokud nemáte síťové tašky na prádlo, můžete si je koupit online nebo v obchodních domech za zhruba 10 $. Vložte do pračky tašku s botami, tu s tkaničkami a spoustu ručníků.
  • Praní obuvi spolu s ručníky brání tomu, aby se boty praly v pračce, což by mohlo potenciálně poškodit vaše boty nebo samotný stroj.
 5. Obrázek s názvem Clean Sneakers Krok 5

  5 Proveďte jemný cyklus se studenou vodou. Použijte stejné množství pracího prostředku, jaké byste běžně používali, a vyhněte se použití horké vody. Zvolte jemný cyklus, pokud máte možnost.
  • Nepřehánějte to s pracím prostředkem. Přebytečný prací prostředek může způsobit, že se vám na botách usadí zbytky mýdla, které ztuhnou a případně je i obarví.
 6. Obrázek s názvem Clean Tennis Shoes Krok 6

  6 Nechte boty uschnout na vzduchu. Můžete je postavit před odvlhčovač, ventilátor nebo otevřené okno, ale vyhněte se jejich umístění před jakýkoli typ zdroje tepla nebo do sušičky. Pokud mají boty vložky, vyjměte je a nechte je uschnout samostatně, aby se proces urychlil.
  • Možná budete v pokušení hodit tenisky do sušičky, abyste je mohli nosit dříve, ale mohlo by to zničit tvar vašich bot. Vysoké teplo by mohlo deformovat plastová nebo syntetická vlákna.
  • Aby boty pomohly udržet tvar, nacpejte vnitřky pokrčenými novinami.
 7. Obrázek s názvem Clean Tennis Shoes Krok 7

  7 Jakmile je vše úplně suché, boty znovu složte. Sušení obuvi by mělo trvat 8 až 12 hodin, záleží na tom, zda pro urychlení procesu uděláte něco jiného. Jakmile jsou suché, vraťte vložky zpět na místo a re-krajka jim.
  • Pokud vaše boty stále vypadají opravdu špinavě, možná budete muset podrážky ošetřit samostatně nebo se je pokusit znovu dát přes prádlo. Pokud je nemůžete vyčistit, možná je na čase investovat do nových tenisek.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Ruční praní tenisek

 1. Obrázek s názvem Clean Tennis Shoes Krok 8

  1 Sundejte tkaničky z bot. Při vytahování tkaniček věnujte pozornost jejich stavu - jsou výstřední? Třepí se? Pokud jsou jen špinavé, budete je moci vyčistit, ale pokud se budou třepit a ošoupávat, může být na čase koupit nový pár.
  • Pokud si potřebujete koupit nové tkaničky, změřte ty stávající, abyste zjistili, jaké jsou dlouhé. Tímto způsobem si budete jisti, že si koupíte náhrady, které jsou dostatečně dlouhé pro vaše boty.
 2. Obrázek s názvem Clean Tennis Shoes Krok 9

  2 Vtírejte prací prostředek do obarvených oblastí tkaniček. Za tímto účelem je užitečné nalít do misky malé množství pracího prostředku; 1 až 2 polévkové lžíce (15 až 30 ml) by měly stačit. Ponořte prst do pracího prostředku a poté jej vetřete do výstředních částí tkaniček. Tento krok opakujte, dokud nebudou ošetřeny obě tkaničky.
  • Vtírání pracího prostředku do tkaniček způsobí, že mýdlo začne reagovat se zemní špínou.
 3. Obrázek s názvem Clean Tennis Shoes Krok 10

  3 Tkaničky opláchněte teplou vodou a osušte je čistým ručníkem. Vezměte si tkaničky do umyvadla a zapněte vodu, aby se zahřála. Opláchněte každou tkaničku a věnujte čas tření po celé délce, abyste odstranili veškerou špínu a mýdlo. Pokračujte v oplachování, dokud nebude voda čistá a tkaničky čisté. Vysušte je čistým ručníkem a položte je na stranu.
  • Pokud jsou vaše tkaničky obzvláště špinavé, můžete také naplnit umyvadlo teplou vodou a nechat tkaničky 10 až 15 minut namočit, zatímco vyčistíte zbytek obuvi.
 4. Obrázek s názvem Clean Tennis Shoes Krok 11

  4 Očistěte očka kartáčkem na zuby a trochou pracího prostředku. Očka jsou malé otvory, kterými procházejí tkaničky. Pokračujte v používání malé misky pracího prostředku dříve a ponořte do ní čistý zubní kartáček. Očistěte očka zubním kartáčkem, abyste odstranili všechny usazené nečistoty nebo špínu, a poté je otřete vlhkou houbičkou.
  • Při oplachování pracího prostředku nepoužívejte příliš vlhkou houbu. Navlhčete houbu a vyždímejte ji, aby nekapala. Zabráníte tak přílišnému šíření pěny a vaše boty nebudou příliš nasycené.
 5. Obrázek s názvem Clean Tennis Shoes Krok 12

  5 Suchou špínu vytlačte malým čisticím kartáčem. Vezměte si boty a prohlédněte si je. Pokud jsou suché shluky nečistot nebo trávy, setřete je malým čisticím kartáčem. Udělejte to přes odpadkový koš nebo venku, aby se špína nedostala po celé vaší podlaze.
  • Nesnažte se setřít nečistoty, které jsou ještě mokré. Nechte nejprve úplně zaschnout - jakmile bude suchý, bude mnohem snazší jej vyjmout.
  • Pokud tam jsou přilepené oblázky, seškrábněte je pomocí pinzety.
 6. Obrázek s názvem Clean Tennis Shoes Krok 13

  6 Smíchejte 1 lžičku (4,9 ml) pracího prostředku a 1 c (240 ml) vody. V závislosti na tom, kolik pracího prostředku ve vaší misce zbude po vyčištění tkaniček a očka, možná nebudete muset přidávat další. Vodu a prací prostředek míchejte, dokud není směs pěnivá.
  • Nezáleží na tom, jestli používáte teplou nebo studenou vodu. Prací prostředek se snadno rozpustí v obou.
 7. Obrázek s názvem Clean Tennis Shoes Step 14

  7 Navlhčete ve směsi zubní kartáček a vydrhněte celé boty. Můžete použít stejný zubní kartáček, který jste použili k čištění očnic, nebo dokonce můžete použít malý kartáč na čištění dřív. Ať už se rozhodnete použít cokoli, ponořte to do směsi pracího prostředku a vody a poté pokračujte v drhnutí celého těla každé boty. Vyčistěte tělo boty, jazyk, podrážky a dokonce i vnitřní část boty. Kruhovým pohybem uvolněte zemní špínu.
  • Při čištění zubní kartáček navlhčete tolikrát, kolikrát potřebujete.
  • Nezapomeň na to stélka ! Vyjměte ji a vyčistěte stejným způsobem jako vnější část boty. Pokud stále není čistý, můžete si vždy koupit náhradní vložky.
 8. Obrázek s názvem Clean Tennis Shoes Krok 15

  8 Otřete boty čistou, vlhkou houbičkou. Poté, co jste boty vydrhli, navlhčete houbu a poté ji vyždímejte, aby nekapala. Otřete všechny zbytky mýdla a špínu a houbu opláchněte tak často, jak potřebujete.
  • Nezapomeňte také otřít vnitřní a spodní část obuvi.
 9. Obrázek s názvem Clean Tennis Shoes Step 16

  9 Nechte boty přirozeně uschnout a pak šněrujte je zpět . Položte boty na stranu na suchý ručník. Nechte je uschnout na vzduchu, což by mělo trvat 8 až 12 hodin. Proces sušení můžete urychlit tím, že boty postavíte před ventilátor nebo otevřené okno, ale nedávejte je před žádný druh zdroje tepla, protože teplo by mohlo boty zdeformovat nebo dokonce zmenšit. Jakmile uschnou, vyměňte vložky a obujte boty.reklama

Metoda 3 ze 3: Čištění bílé podrážky

 1. Obrázek s názvem Clean Tennis Shoes Step 171 Smíchejte stejné díly jedlé sody a pracího prostředku. Protože nepotřebujete příliš mnoho ani jedné přísady, začněte se 2 polévkovými lžícemi (30 gramů) jedlé sody a 2 polévkovými lžícemi (30 ml) pracího prostředku. Promíchejte a vytvořte pastu.
  • Tato metoda funguje skvěle, když jednoduše potřebujete smrknout podrážky bot, ale nepotřebujete vyčistit zbytek.
 2. Obrázek s názvem Clean Tennis Shoes Krok 18

  2 Směs naneste na podrážky čistým zubním kartáčkem. Vezměte si zubní kartáček a namočte ho do jedlé sody a pracího prostředku. Vydrhněte ho do podrážek obuvi a dejte pozor, abyste dostali také všechny boky a spodní část obuvi.
  • Nebojte se pastu opravdu naskládat na podrážky. Pokud vám dojdou, můžete vždy vydělat více, a když hodně používáte, ničemu to neuškodí.
 3. Obrázek s názvem Clean Tennis Shoes Krok 193 Navlhčete houbu studenou vodou a setřete směs jedlé sody. Jakmile pastu setřete, vezměte houbičku a nasyťte ji studenou vodou. Vytáhněte jej, aby nekapal, a pak začněte setí pastu z podrážek. Zdrhněte stále znečištěná místa a houbu opláchněte tak často, jak potřebujete.
  • Použijte boty spíše než houbu pod proudem vody. Houba zabrání zvlhnutí zbytku boty, což znamená, že nebudete muset čekat, až uschne, poté, co ji vyčistíte.
 4. Obrázek s názvem Clean Tennis Shoes Krok 20

  4 Otřete podrážky suchým ručníkem. Nezapomeňte také osušit dna, abyste neklouzali, pokud se je rozhodnete hned nosit. Užijte si čisté boty!
  • Pokud si všimnete jakýchkoli částí, které jsou stále špinavé, možná budete chtít nanést druhou vrstvu pasty na jedlou sodu, abyste zjistili, zda to pomůže zvednout zbývající nečistoty.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak si mohu doma vyčistit boty? Marc Sigal
  Specialista na péči o obuv Marc Sigal je zakladatelem ButlerBox, služby chemického čištění a péče o obuv se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. ButlerBox umísťuje na míru navržené skříňky odolné proti vráskám v luxusních bytových domech, kancelářských budovách třídy A, nákupních centrech a na dalších pohodlných místech, takže si můžete věci vyzvednout a odevzdat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Marc má bakalářský titul z globálních a mezinárodních studií na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře. Marc Sigal Specialista na péči o obuv Expertní odpověď Absolutně, ačkoli to, jak si boty čistíte, závisí na materiálu, ze kterého jsou boty vyrobeny. Pro semiš byste chtěli semišový kartáč. Kůže by se měla obvykle kartáčovat kartáčkem s měkkými štětinami nebo zubním kartáčkem. Ve skutečnosti můžete hodit nějaké tenisky a tenisky do pračky, pokud štítek říká, že je lze prát v pračce, ačkoli některé značky je třeba čistit ručně. U plátěných bot namočte čistý hadřík do vody a jemného pracího prostředku, aby se odstranily skvrny a nečistoty.
 • Otázka Jak se mohu zbavit žlutých skvrn na botách? Použijte starý zubní kartáček a mýdlo. Nejdříve jemně vydrhněte a s napěněním mýdla se jeho závažnost zvyšuje.
 • Otázka Pokyny říkají, že na místě vyčistím tenisky a vysuším na vzduchu. Je bezpečné namočit je 1 hodinu podle doporučení? Paula Binder Dodržujte pokyny výrobce; namáčení může poškodit tkaninu nebo lepidla obuvi. Stále můžete drhnout vnější podrážky a čistit vyjímatelné vložky.
 • Otázka Mohu si boty namočit přes noc do pracího prostředku? Můžete, ale nebylo by to nutné.
 • Otázka Jak vyčistím vnitřek obuvi? Smíchejte trochu vody s kapkami tekutého pracího prostředku a trochou jedlé sody, dokud nevytvoříte pastu. Pastu použijte k čištění vnitřku obuvi. Čistí a odstraňuje pachy.
 • Otázka Jak dlouho bude boty schnout? Pokud necháte boty venku uschnout, bude to trvat 1-3 dny. Občas je zkontrolujte a ujistěte se, že je nenecháte někde, kde by na ně mohlo pršet.
 • Otázka Mohu použít odlakovač na nehty k čištění bílé podrážky tenisek? Abigail Cao Na obuv Sharpie nebo jakoukoli jinou značkovací skvrnu je nejlepší použít pouze odlakovač. Na podrážce bílé boty by to mělo být v pořádku, snažte se to udržet na podrážce boty.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Máte -li pochybnosti, podívejte se na webové stránky výrobce obuvi a zjistěte, jak doporučují boty čistit.
 • Když jste ve špetce, použijte bílou gumu k odstranění šmouh.
 • Nedávejte boty do sušičky nebo do blízkosti zdroje tepla, protože vysoké teploty mohou deformovat tvar obuvi.

reklama

Věci, které budete potřebovat

Používání pračky

 • Prací prášek
 • Čisticí kartáč
 • Síťovaná taška (volitelně)
 • Noviny (volitelně)

Ruční praní tenisek

 • Prací prášek
 • Ručníky
 • Kartáček na zuby
 • Čisticí kartáč
 • Houba na mytí
 • Malá miska
 • Odměrky a lžíce
 • Jedlá soda (volitelně)

Čištění bílé podrážky

 • Malá miska
 • Měřicí lžíce
 • Prášek do pečiva
 • Prací prášek
 • Kartáček na zuby
 • Houba na mytí
 • Ručník

Populární Problémy

Co očekávat v semifinále French Open 2015.Čerstvě vybojované medaile na olympijských hrách v Tokiu v roce 2021 se Andrey Rublev a Karen Khachanov spojí ve čtyřhře mužů na turnaji Western a Southern Open v Cincinnati.Roger Federer vyhrál Cincinnati Masters poté, co porazil Davida Ferrera ve třech setech.

Trubkový buben z PVC, také známý jako tubulum, označuje tanga vyrobený z PVC trubek. Původně vynalezen v Austrálii, thongofon je jedinečný bicí nástroj, který vypadá jako velký xylofon a zní jako ...Jak nosit konverzaci. Boty Converse jsou k dispozici v tolika barvách a střizích, že se mohou hodit téměř ke každému šatníku. Chcete -li nosit konverzaci, vyzkoušejte některé z následujících stylů. Noste Converse s džíny. Jedná se o univerzální vzhled s ...Box, kickbox, jiu-jitsu, smíšená bojová umění (MMA) a další formy boje patří k nejoblíbenějším sportům po celá desetiletí. V dnešní době mohou profesionální bojovníci vydělat spoustu peněz jak na prize money, tak na sponzorství, ale ...