Jak čistit páchnoucí tenisky

Obuv může snadno zapáchat, zvláště pokud hodně chodíte po celý den. Vůně z obuvi může být trapný problém a nákup nových bot může být drahý. Existuje spousta způsobů, jak odstranit zápach ze starých bot. Boty si můžete vyzkoušet prát ručně nebo v pračce. Pokud vám není příjemné prát si boty, můžete zkusit použít věci, jako jsou sušičky a pomerančové kůry, abyste odstranili vůni. Abyste zabránili opakování, nezapomeňte dělat věci jako ponožky a používat prášek na nohy, abyste zabránili zápachu.Část 1 ze 3: Praní bot

 1. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z páchnoucích bot Krok 1

  1 Očistěte si boty bělidlem a vroucí vodou. Boty můžete prát v pračce. Předtím pracujte na odstranění zápachu výrobky pro domácnost. Jednou z možností je bělidlo a vroucí voda. Budete potřebovat čajovou konvici, dřez, vodu a bělidlo.
  • Naplňte čajovou konvici vodou a zahřívejte ji, dokud se nerozvaří. Poté dejte boty do umyvadla.
  • Nalijte vroucí vodu z čajové konvice do každé boty. Poté nalijte malé množství bělidla.
  • Nechte boty několik minut odležet. Poté vyprázdněte vodu a bělidlo. Bělidlo by mělo zabíjet bakterie, které způsobují zápach bot.
 2. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z páchnoucích bot Krok 2

  2 Umyjte si boty v jedlé sodě a octu. Další možnost odstranění zápachu zahrnuje běžné kuchyňské výrobky. V tomto případě můžete k odstranění zápachu použít jedlou sodu a ocet. Vše, co potřebujete, je jedlá soda a ocet, stejně jako umyvadlo dostatečně velké na to, abyste si obuli boty.
  • Naplňte každou botu jedním šálkem jedlé sody. Poté přidejte šálek octa. To způsobí bublinkování jedlé sody.
  • Nechte směs bublat asi 15 minut.
 3. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z páchnoucích bot Krok 3

  3 Umyjte si boty v pračce. Jakmile nanesete zvolený čisticí prostředek, můžete dokončit odstraňování zápachu praním v pračce. K bezpečnému praní obuvi v pračce budete potřebovat povlak na polštář a prací prostředek.
  • Pokud je to možné, sundejte šňůrky před tím, než si začnete prát botu.
  • Umístěte boty do polštáře a poté přeneste povlak na podložku.
  • Použijte normální cyklus a horkou vodu. Použijte dostatek pracího prostředku, aby byl zápach odstraněn. U bílých bot můžete zvážit přidání bělidla.
  • Pokud je zápach silný, jeden cyklus nemusí stačit. Možná budete muset projít velmi páchnoucími botami ve dvou cyklech.
  • Boty byste měli nechat uschnout na vzduchu. Sušička může boty zmenšit.
  reklama

Část 2 ze 3: Odstranění zápachu bez praní

 1. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z páchnoucích bot Krok 4

  1 Zkuste černý čajový sáček. Sáčky černého čaje obsahují třísloviny, látku, která může pomáhat zabíjet bakterie. Umístění černého čajového sáčku do obuvi by mohlo potenciálně eliminovat určitý zápach zabíjením bakterií.
  • Před použitím budete muset čajový sáček vložit do vroucí vody. Po ponoření čajového sáčku do vroucí vody jej vyjměte a nechte 5 minut odležet.
  • Do obou bot vložte sáček čaje. Nechte čajové sáčky hodinu odležet.
  • Vyjměte sáčky a pomocí papírového ručníku odstraňte přebytečnou šťávu. Podívejte se, jestli si všimnete snížení zápachu.
 2. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z páchnoucích bot Krok 5

  2 Nechte kočičí stelivo v botě přes noc. Čistá podestýlka pro kočky je obvykle naplněna deodorantem. Ujistěte se, že si koupíte stelivo pro kočky zaměřené na kontrolu zápachu, protože to lze snadno použít k odstranění zápachu z obuvi.
  • Vnitřky bot vyložte podestýlkou ​​pro kočky. Nechte boty sedět přes noc, nebo dokud si nevšimnete, že zápach zmizel.
  • Vyčistěte veškerý odpad od koťat. Můžete zkusit vytřepat podestýlku pro kočky, která by se měla zbavit většiny. Pomocí papírového ručníku odstraňte všechny přetrvávající kousky podestýlky.
 3. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z páchnoucích bot Krok 6

  3 Použijte sušičku. Sušicí prostěradla mají osvěžit vůni oblečení, takže je lze použít i v obuvi. Používání sušičů k odstranění zápachu z obuvi je snadné. Jednoduše vložíte sušičku do každé boty. Poté si obujte boty jako obvykle. Boty by měly absorbovat zápach ze sušiček a minimalizovat tak nepříjemný zápach.
  • Po použití této metody vyhoďte listy sušičky. Pokaždé byste měli použít nové sušičky.
 4. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z páchnoucích bot Krok 7

  4 Umístěte boty do mrazáku. Mrazící boty mohou odstranit některé pachy. Chcete -li zmrazit boty, vložte obě boty do uzavíratelného sáčku. Nízké teploty mohou boty poškodit, proto je velmi důležité, abyste boty vložili do tašky, než je přenesete do mrazničky.
  • Nechte boty v mrazáku přes noc. Studená teplota by měla pomoci zabít zápach způsobující bakterie.
  • Počkejte, až se boty úplně rozmrazí, abyste je mohli znovu nosit. Studená teplota by měla odstranit nebo alespoň snížit část zápachu.
 5. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z páchnoucích bot Krok 8

  5 Do bot si dejte pomerančovou kůru. Svěží citrusová vůně vám pomůže zbavit se zápachu v botách. Může jim to také zanechat příjemnou vůni. Do každé boty položte pár pomerančových slupek a boty nechte přes noc. Do rána by měly boty vonět svěže a příjemně.
 6. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z páchnoucích bot Krok 9

  6 Používejte ponožky a kávovou sedlinu. Pokud máte staré ponožky, odřízněte jim špičky. Naplňte prsty asi polovinou šálku kávy. Spojte konce k sobě a vložte ponožky do obou bot. Kávová sedlina by měla přes noc odstranit zápach.
 7. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z páchnoucích bot Krok 10

  7 Zkuste bílý ocet. Do každé boty přidejte šálek bílého octa. Měli byste slyšet bublání a šumění. Nechte ocet na místě 15 minut. Poté boty opláchněte. Nějaký zápach by měl být pryč.
 8. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z páchnoucích bot Krok 11

  8 Použijte jedlou sodu. Jedlá soda může sama o sobě pomoci neutralizovat zápach. Chcete -li použít jedlou sodu, stačí, když si do boty nasypete malé množství jedlé sody. Nechte to tam zůstat přes noc. Do rána by měla být část zápachu pryč.
 9. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z páchnoucích bot Krok 12

  9 Odstraňte zápach třením alkoholu. Tření alkoholu může snadno zabíjet druhy bakterií, které způsobují zápach v obuvi. Získejte láhev třecího alkoholu a jemně potřete vnitřek obuvi. Dbejte na to, aby se na vnější strany obuvi nedostal alkohol.
  • Umístěte botu na čerstvý vzduch. Nechte tam, dokud alkohol nezaschne.
  reklama

Část 3 ze 3: Prevence opakování

 1. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z páchnoucích bot Krok 13

  1 Umyjte si nohy. Pokud udržujete nohy čisté, je nepravděpodobné, že by se nepříjemné pachy otřely o vaši obuv. Bakterie v nohou se mohou množit rychle, proto si vždy nezapomeňte nohy důkladně umýt ve sprše.
  • Napěňte nohy mýdlem. Důkladně je vydrhněte, zaměřte se zejména na špinavá místa a poté opláchněte vodou.
  • Jakmile vyjdete ze sprchy, nohy si zcela osušte.
 2. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z páchnoucích bot Krok 14

  2 Vyhněte se nošení stejných bot dva dny po sobě. Vaše boty potřebují šanci úplně vyschnout. Vlhké boty jsou náchylnější k bakteriím způsobujícím zápach. Střídejte boty, které každý den nosíte.
 3. Obrázek s názvem Odstranění zápachu z páchnoucích bot Krok 15

  3 Použijte prášek na nohy. Prášek na nohy může pomoci snížit pocení nohou. To může vést k tomu, že se ve vašich botách vytvoří méně zápachu. Zkuste si každý den na nohy posypat trochou prášku na nohy.
 4. Obrázek s názvem Eliminate Odor from Smelly Shoes, krok 16

  4 Noste ponožky. Ponožky mohou pomoci vytvořit bariéru mezi chodidly a botami. Ujistěte se, že každý den nosíte nové ponožky. Pravidelné nošení ponožek může pomoci odstranit nepříjemný zápach z obuvi. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Už jsem vyzkoušela výše uvedené metody, abych z tenisek dostala vůni parfému. Je ještě něco, co bych mohl zkusit? Provádějte metodu čajového sáčku každý den po dobu jednoho týdne.
 • Otázka Můžete použít více než jednu z nich najednou? Ano. I když buďte připraveni na bublinkovou zábavu, pokud zkombinujete metody octa a jedlé sody!
 • Otázka Jak vyčistím celobílé Nike Air Force 1s? Použijte čajový sáček nebo barvicí metodu. Pokud je opravdu chcete vyčistit, zkuste velmi lehké bělení.
 • Otázka Vyzkoušel jsem metodu sody bikarbony, ale jak mám poté jedlou sodu z bot vyčistit? Jemně bouchejte patou boty o pevný povrch, dokud se v patě neshromáždí jedlá soda. Otočte jej dnem vzhůru přes odpadkový koš a jemně poklepejte na spodní část boty, dokud nevypadne. Nepoškodí vaše nohy, pokud trochu zůstane v obuvi, a pomůže kontrolovat nový zápach.
 • Otázka Jak mohu vysušit zimní běžecké boty Nike? Vyložte je a dejte do nich noviny nebo papírové ručníky. Nechte je několik hodin zaschnout a poté noviny vyjměte. Poté je nechte několik hodin schnout na slunci (je -li to možné).
 • Otázka Mohu použít nový čajový sáček? Nebo to muselo být použito a poté vysušeno? Nejlepší by byl nový čajový sáček. Vyschlý sáček by ztratil vůni.
 • Otázka Jaká je účinná látka v pojídačích pachů? Aktivní uhlí v pachožroutech neutralizuje zápach deionizací, podobně jako moderní spreje neutralizující zápach.
 • Otázka Poškozí drahé boty s ručníky přes pračku v šetrném cyklu obuv? Ano, boty mohou být stále poškozené.
 • Otázka Jaký typ čajových sáčků se používá k odstranění zápachu? Použijte jakýkoli druh čaje, který chcete!
 • Otázka Zkoušel jsem metodu čajového sáčku a jedlé sody, ale nefungovalo to. Který další mi doporučíte? Listy sušičky by byly další nejlepší věcí. Pokud to nefunguje, můžete zvážit pořízení nových bot.

Populární Problémy

128. ročník wimbledonského mistrovství již začal a navzdory šílenství světového poháru, které zachvátilo jednoho a všechny, tenisové nadšení.Šedesátá léta byla pro módu transformačním obdobím, protože ve stejnou dobu vznikalo několik módních hnutí. Obecně se móda 60. let soustředila na oživení mladistvého ducha. S touto oslavou mládí rostou dva ...Jak zjistit, zda nosíte vysoké podpatky správné velikosti. Nošení podpatků téměř vždy dodává vzhledu propracovanost. Nošení podpatků, které vám nesedí správně na chodidlech, vám může okamžitě uškodit v zamýšleném stylu ...

Colts dnes bojují s bojujícími tryskami v akci NFL 3. týdne. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry, pokud nemáte kabel.Petra Kvitová otevírá svou kampaň French Open proti domácímu favoritovi Oceane Dodinovi. Půjde o první setkání obou žen, z nichž obě hrají podobný útočný styl tenisu.