Jak hrát squash

Squash je hra, která byla vyvinuta v Anglii 19. století, ale stále si získává popularitu po celém světě. Abyste mohli hrát, budete potřebovat pouze přístup na squashové hřiště a raketu a squashový míč. Jakmile je máte, každý se může naučit pravidla a techniky hry. Squash je zábavný sport, jehož zvládnutí vyžaduje čas, ale stojí za to.Část 1 ze 3: Shromažďování vybavení a přístup k soudu

 1. 1 Pořiďte si pořádnou squashovou raketu. Pokud ho nemáte nebo jej nepoužíváte správně, můžete si vytvořit špatné návyky. Můžete si je koupit online nebo ve specializovaném obchodě se sportovním zbožím.
  • Pokud jdete do squashového klubu, můžete si místo jeho nákupu půjčit raketu a míče.
  • Pokud si chcete tento sport vyzkoušet a zjistit, zda se vám líbí, můžete použít jiný druh rakety, například tenisovou raketu nebo raketu na raketbal. Pokud se však rozhodnete, že byste chtěli hrát více než jednou nebo dvakrát, měli byste si pořídit skutečnou squashovou raketu.
 2. 2 Kupte si squashové míčky. Squashové míče se dodávají v různých barvách, které značí jejich rychlost, žlutá je super pomalá, zelená nebo bílá je pomalá, červená je střední a modrá je rychlá. Zkušenější hráči používají pomalejší míče, takže jako začátečník byste měli dostat rychlejší. To vám pomůže usnadnit odraz míče.
  • Squashové míče se neprodávají ve všech obchodech se sportovním zbožím. Můžete mít největší štěstí, když je najdete online.
 3. 3 Získejte přístup na squashový kurt. Kurty se nacházejí ve specializovaných squashových klubech, ale také v některých tělocvičnách a sportovních centrech. Zavolejte na místo, kde chcete hrát, abyste se ujistili, že je k dispozici kurt, protože k jeho použití budete možná muset provést konkrétní rezervaci.
  • Uvnitř squashového kurtu budete muset obout tenisky nebo tenisky, které nemají tmavé podrážky. Tmavé podrážky nejsou povoleny kvůli značkám, které by udělaly po celém hřišti.
  • Pokud se o tento sport velmi zajímáte a chcete pravidelně hrát, můžete se připojit ke squashovému klubu, pokud je někdo ve vašem okolí.
  reklama

Část 2 ze 3: Naučit se základy hry

 1. 1 Zkontrolujte pravidla hry. Squash je hra, kterou hrají dva hráči (i když můžete cvičit sami). Hra začíná, když jeden hráč podává míč z podávajícího pole. Podávající odpaluje míč o vzdálenější stěnu squashového kurtu tak, aby se odrazil zpět do druhé poloviny hřiště, naproti čtverci servírky.
  • Cílem pro oba hráče je vrátit míč na vzdálenou zeď, jen aby se jeden odrazil na podlahu, než na něj dopadne. Při vracení míče na vzdálenější zeď se může odrazit od bočních stěn hřiště, ale ne od podlahy. Poslední člověk, který během voleje úspěšně narazí na zeď, získává bod.
  • Musíte zasáhnout vzdálenou stěnu hřiště mezi horní čáru a spodní čáru uvedenou na zdi. Sečteno a podtrženo, má podél sebe proužek cínu, takže můžete slyšet, kdy na něj koule narazí.
 2. 2 Podívejte se, jak dát gól. Squashový zápas se uděluje hráči, který vyhraje nejlepší ze 3 nebo 5 her. Každá hra má 11 bodů, přičemž první hráč, který dosáhne 11, alespoň o dva body, vyhrává.
  • Pokud hráč dosáhne 11 bodů, ale druhý hráč má například 10 bodů, hra pokračuje, dokud se jeden hráč nedostane o dva body dopředu.
  • Na rozdíl od tenisu může každý hráč získat bod za jakoukoli hru. Důležité je jen to, aby ten, kdo salvu nevrátí, ztratil smysl.
  • Hráč, který získá každý bod, následuje svůj bod tím, že se stane nebo bude nadále serverem.
 3. 3 Naučte se správně držet raketu. Umístěte ruku tak, aby mezi palcem a ukazováčkem bylo „v“, ale ostatní prsty položte blízko ukazováčku. Uchopte ruku pevně za držadlo rakety, ale ne tak silně, aby byla vaše ruka namáhaná. reklama

Část 3 ze 3: Cvičení vašich technik

 1. 1 Nácvik odpalování míče. Udeřte míč proti zdi, nechte jej poskakovat na podlaze a poté jej znovu zasáhněte směrem ke vzdálené zdi. To může vyžadovat spoustu praxe, protože squashové míčky nejsou příliš skákací. Zkoušej to dál!
  • Budete chtít procvičit pokus zasáhnout konkrétní místa na vzdálené zdi. Zkuste zasáhnout míč přímo pod horní mimo čáru a přímo nad spodní mimo čáru. Mít dobrý cíl bude důležité pro to, abyste se ve squashi dobře zorientovali.
 2. 2 Procvičujte si forhendové a bekhendové údery. Jakmile se naučíte základy odpalu, můžete se naučit používat forhendové a bekhendové údery.
  • Forhend je, když odpalujete raketu předloktím směrem k míči. To je základ, který jste pravděpodobně používali již při cvičení.
  • Bekhend je, když trefíte míč předloktím směrem od míče. Bekhend může být jednou rukou, ale obvykle vyžaduje dvě ruce na raketě. Bekhendový úder vyžaduje trochu více tréninku, ale může být velmi užitečný, když jdete po obtížně trefených míčích.
 3. 3 Nácvik odbíjení od bočních stěn. Přestože hraní není nutné, pokročilejší hráči během hry využívají boční stěny squashového kurtu. Abyste dostali míč na vzdálenější zeď, musíte jej nejprve odrazit od bočních stěn. Procvičte si to, protože to vyžaduje hodně praxe, abyste tento krok dostali správně.
 4. 4 Prohlédněte si širokou škálu taktik, které dobří hráči squashe používají. Znalost pravidel hry z vás nutně nevyhraje. Jak budete rozvíjet své fyzické dovednosti, budete muset také rozvíjet své taktické schopnosti.
  • Profesionální squashisté doporučují mnoho různých strategií. Někteří zdůrazňují potřebu obrany, zatímco jiní přísahají, že útok je klíčem k vítězné hře. Přečtěte si o strategiích online a poté je zkuste začlenit do svých her a postupů. Vyberte si, co nejlépe vyhovuje vašim silám a schopnostem.
 5. 5 Změňte rychlost a směr. Nenechte svého protivníka posoudit, co budete dělat dál, protože vždy děláte to samé. Například změňte své záběry tak, abyste netrefili vždy stejné místo na zdi. Nechcete, aby váš soupeř věděl, kde bude muset být, aby vám vrátil salvu.
  • Je také dobré často měnit svůj rytmus. Mezi zasažením míče a jeho vrácením proveďte různé intervaly, aby se váš soupeř nemohl na svůj návrat připravit dostatečně dopředu.
 6. 6 Procvičte si své postavení na hřišti. Většina hráčů vám řekne, že vyhrát squash vyžaduje, aby váš soupeř běžel. Pokuste se vsadit svou pozici do středu hřiště, aby váš soupeř pohyboval ze strany na stranu. Pokud se musíte vzdálit od 'T', středu kurtu, pak se po úderu rychle vraťte zpět, abyste se mohli snadno přesunout na kteroukoli stranu hřiště pro další zásah.
  • I když potřebujete protivníka rozběhnout, pravidla mu přikazují, abyste se mu také vyhnuli z cesty. Pokud se nacházíte v cestě, když se váš soupeř pokouší zasáhnout míč, je to považováno za „rušení“.
  • Pokud vás nebo vašeho soupeře zasáhne míč nebo raketa, hra se zastaví. Pokud by návrat nebyl dobrý, útočník ztrácí smysl. Pokud by to bylo dobré, mohou se stát dvě různé věci. Pokud by míč zasáhl přímo vzdálenou zeď, útočník získá bod. Pokud by míč zasáhl boční zeď před zasažením zadní stěny, pak hráči bod zopakují. Tomu se říká ‚let '.
 7. 7 Hrajte s jinou osobou, protože squash je sport pro dva hráče. Najděte si jiného člověka, který se chce naučit hrát, tak budete oba na stejné úrovni a ani jeden se nebude nudit.
  • Možná budete chtít příležitostně hrát s někým jiným, kdo je ve hře lepší než vy. Více se o hře dozvíte od šikovného hráče než od začátečníka, jako jste vy.
  • Pokud to s squashem chcete opravdu myslet vážně, vezměte si lekce. Váš trenér squashe si s vámi zahraje a naučí vás důležité techniky, jak se stát lepším hráčem.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jakou věkovou skupinu může hrát squash Squash je pro mnohé sport a hrát může každý, kdo je dost starý na to, aby držel raketu.
 • Otázka Kde by se měl míč při podání odrazit? Ravenstar Míč by se během hry nikdy neměl odrážet na vaši stranu. Pokud je provedeno správně, zasáhne servisní pole druhého hráče, a pouze jeho.
 • Otázka Potřebuji na squash chránič úst? Není to nezbytně nutné, ale přidalo by to další ochranu. Pokud jste si jisti, že dokážete dostatečně dobře odrazit záběry, a to i v náročných případech, pak by chránič úst nebyl potřeba. Pokud se ale obtížně trefujete do výstřelů vyšších než je vaše rameno, možná budete chtít chránič úst.
 • Otázka Jaké je použití čar na zdi? Řádky na slouží jako základ pro to, kde a kde ne, můžete trefit squashový míček. Nejvyšší čára a následující čáry, které vedou podél bočních stěn, ukazují, kde je míč příliš vysoko. Nejnižší čára nad plechovkou je nejnižší bod, do kterého můžete míček zasáhnout. Musíte sloužit mezi horní a střední čárou na přední stěně.
 • Otázka Jak se mohu naučit sloužit? Rishi Chintamaneni Uvnitř boxu musí být pouze jedna noha, abyste se mohli pohybovat co nejblíže k liniím. Vyhoďte míč do vzduchu, udeřte jej pod úhlem vzhůru směrem k pravé části stěny a použijte co největší sílu. Použijte záda.
 • Otázka V jakém věku může člověk hrát squash? Nejlepší věk pro hraní squashu je 20 let, protože ten člověk je energický a pracovitý. Každý však může hrát squash v jakémkoli věku, pokud může držet raketu.
 • Otázka Musí hráč zasáhnout protihráčskou zeď, aby získal bod? Jak hráč získá bod? Aby získal bod v squashi, musí server vyhrát rally. Poté, co jste rally nevyhráli, nedáte gól.
 • Otázka Mohu hrát čtyřhru? Ano! Doubles squash je velmi zábavná hra. Čtyřhra využívá větší hřiště a trochu jiná pravidla.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Squash může být obtížný sport, ale nenechte se frustrovat! Nečekejte, že v tom budete hned skvělí. Cvičte dál a bude vám lépe.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Je velmi důležité, abyste se nepokoušeli trefit míč, pokud existuje riziko, že byste mohli zasáhnout druhého hráče raketou nebo míčem. I když může být squash agresivní sport, neměl by vám ani vašemu soupeři způsobit zranění.
 • Všichni hráči by kvůli bezpečnosti měli používat ochranné brýle, zejména ti, kterým je méně než 18 let.
reklama

Populární Problémy

Společnost Rolex, jedna z největších světových značek luxusních hodinek, nedávno zveřejnila novou reklamu na Rogera Federera.Rychlé a čisté odebírání krve je důležitou dovedností lékařů, zdravotních sester, pracovníků laboratoří nebo flebotomistů. Mnoho venepunkcí je rutinních, ale občas se můžete setkat s obtížnými žilkami. Pokračujte od kroku číslo jedna níže ...

S Wimbledonem, který je nyní před námi, je nyní vhodný čas ohlédnout se za některými z nejdramatičtějších okamžiků v All England Clubu.Obhájce titulu Roland Garros Rafael Nadal byl v pátek vyřazen z semifinále Novak Djokovic z antukového majoru.