Jak čistit gumu na obuvi

Odbarvení gumy na vašich botách je často způsobeno nahromaděním špíny a špíny, a přestože vám to může připadat opotřebované, můžete své boty s trochou úsilí oživit. Čištění gumových podešví na botách může způsobit, že budou vypadat déle jako novější, a na nějakou dobu vás ušetří nutnosti kupovat další pár.Metoda 1 ze 3: Použití jedlé sody a pracího prostředku

 1. 1 Odstraňte zaschlou špínu. Pokud jsou vaše boty obzvláště špinavé, můžete začít tím, že je vezmete ven a plácnete je dohromady, aby se uvolnily velké kusy špíny nebo bláta. Pokud necháte na botě příliš mnoho bláta, bude jejich čištění trvat mnohem déle.
  • Obuv nezapomeňte plácnout venku, abyste si uvnitř domu neudělali nepořádek.
  • Možná dokonce budete chtít použít nůž na máslo nebo klíč k vyškrábání usazeného bláta z drážek v botě.
 2. 2 K odstranění uvolněných nečistot použijte suchý kartáč. Než začnete drhnout gumové části obuvi, začněte kartáčováním nebo dokonce seškrábáním jakékoli volné špíny, která je na ní přilepená. Čím více odstraníte suchým kartáčem, tím méně nepořádku budete muset řešit, jakmile vytvoříte čisticí roztok.
  • Nedělejte si starosti s přílišným drhnutím, pokud se špína rychle neuvolní, začne používat čisticí roztok.
  • Používejte suchý kartáček jako zubní kartáček, ale vyhněte se kartáčům s ocelovými štětinami, které by mohly poškodit gumovou podrážku vašich bot.
 3. 3 Smíchejte jeden díl jedlé sody a jeden díl pracího prostředku. V závislosti na tom, kolik potřebujete vyčistit, pravděpodobně nebudete potřebovat hodně jedlé sody nebo pracího prostředku. Začněte důkladným promícháním polévkové lžíce každého v malé misce. Pokud zjistíte, že jste nevyrobili dost, můžete vždy přidat více z každé přísady.
  • Jedlá soda bude fungovat jako brusivo, které pomůže mýdlu odstranit špínu a špínu.
  • Vyvarujte se používání pracích prostředků s bělicími prostředky.
  • Pokud vaše boty nejsou příliš špinavé, můžete také použít teplou vodu s několika kapkami mýdla na nádobí.
 4. 4 Gumu vydrhněte čisticím roztokem. Pomocí štětce naneste kombinaci jedlé sody a pracího prostředku na gumovou část obuvi a poté ji vydrhněte. Kartáčování pomocí kartáče je často nejúčinnějším způsobem, jak odstranit špínu a špínu.
  • Možná byste se chtěli vyvarovat používání této čisticí kombinace na tkanině obuvi, protože jedlou sodu může být obtížné důkladně opláchnout.
  • Můžete si vyrobit samostatnou směs čistého pracího prostředku a vody, abyste vyčistili části oděvu z obuvi.
 5. 5 K důkladnému opláchnutí gumy použijte jinou houbu nebo hadřík. Jakmile dostatečně vyčistíte čisticí kombinaci do gumové podrážky obuvi, vezměte si další čistý hadřík nebo houbu a namočte ji do čisté vody. Spusťte jej podél gumy a opláchněte jej při každém průchodu, dokud nebude veškerá směs opláchnuta.
  • Pokud neodstraníte veškerou čisticí směs, může guma vypadat vybledle.
  • Ponechání směsi pracích prostředků na obuvi může také způsobit, že budou velmi kluzké a nebezpečné.
 6. 6 Boty úplně vysušte. Jakmile z boty opláchnete veškeré mýdlo, gumu osušte před opětovným obutím čistým ručníkem. Jakmile necháte botu uschnout, budete mít lepší představu o tom, jak dobře si čisticí směs vedla, a v případě potřeby můžete postup v tomto bodě zopakovat.
  • Ponechání obuvi mokré by mohlo vést k tomu, že začnou zapáchat.
  • Mokré boty mohou být nebezpečné při nošení, proto se před nazouváním ujistěte, že jsou zcela suché a bez mýdla.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Namáčení gumových podrážek na botách

 1. 1 Naplňte pánev vodou o méně než palec. Najděte si pánev, která je dostatečně velká, aby se do ní vešly vaše boty, a poté ji naplňte dostatečným množstvím vody, abyste ponořili pouze gumovou podrážku. Ujistěte se, že je voda vlažná a zbavená všech nečistot nebo nečistot.
  • Pamatujte při plnění, že jak vložíte boty do pánve, hladina vody stoupne.
  • V případě potřeby můžete namočit jednu botu najednou.
 2. 2 Přidejte mýdlo do vody. Jakmile je hladina vody přibližně správná, přidejte do vody jednu stříknu jemného mycího prostředku a důkladně promíchejte. Mycí prostředek na nádobí je nedílnou součástí funkce namáčení, protože samotná voda se pravděpodobně nerozpadne na špíně.
  • Pokud namáčíte bílou gumu na bílé boty, můžete se dokonce rozhodnout použít velmi malé množství bělidla než mýdla na nádobí.
 3. 3 Namočte gumu na několik minut. Pryžovou část boty nechte ponořenou ve vodě a nechte ji několik minut namočit. To by mu mělo poskytnout čas na rozbití veškerých přilepených nečistot a špíny a usnadnit drhnutí toho, co zbylo z gumy.
  • Zkontrolujte, zda je ve vodě namočena pouze guma.
  • Můžete se rozhodnout nechat boty nasáknout i déle než 15 minut, pokud jsou opravdu špinavé.
 4. 4 Pomocí kartáčku odstraňte všechny zbývající nečistoty. Poté, co guma na chvíli vsákne, sundejte boty a pomocí mýdlové vody setřete všechny zbývající nečistoty a špínu, které jsou stále přilepené na gumu boty. Nepoužívejte kartáč s ocelovými štětinami, protože by mohl způsobit poškození obuvi.
  • V případě potřeby můžete boty po tomto kroku znovu namočit.
  • Pokud používáte bělící roztok, možná budete chtít používat rukavice, abyste se vyhnuli případnému podráždění pokožky.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Použití odstraňovače nehtů na oděrky

 1. 1 Z gumy nejprve odstraňte veškeré nečistoty nebo bláto. Odlakovač na nehty dokáže skvěle odstranit skvrny a dokonce i špínu z gumových částí obuvi, ale není to dobrá volba, pokud jsou vaše boty slepené blátem nebo mají jinou barvu než bílou.
  • Před použitím odlakovače na odřeniny můžete chtít umýt gumové části obuvi pomocí jedné z dalších metod.
  • Nepoužívejte odlakovač na látkové části boty.
 2. 2 Namočte vatový tampon do odlakovače. I když můžete použít řadu věcí k aplikaci odlakovače na gumové podrážky obuvi, bavlněné koule mají obvykle nejlepší velikost a tvar pro snadné čištění boků gumové podrážky a dalších malých kousků gumy.
  • Při odstraňování laku na nehty možná budete chtít používat rukavice.
  • Pokud jsou boty špinavé, budete pravděpodobně potřebovat více než jednu vatu.
 3. 3 Odstraňte všechny otřepy. Pomocí vatových tamponků namočených v laku na nehty začněte vydrhávat všechny otřepy na gumové podrážce. Přitom můžete zjistit, že celá oblast, kterou drhnete, vypadá jako jasnější odstín bílé než zbytek podešve, kterou ještě musíte vyčistit.
  • Než se pustíte do čištění celé podrážky, setřete všechny významné stopy odření.
  • Možná budete muset použít více než jeden vatový tampon na nějaké opravdu nastavené značky odření.
 4. 4 Zbytek podešve očistěte odlakovačem. Jakmile jsou z podešve boty odstraněny výrazné oděrky a skvrny, spusťte vatové tamponky namočené v laku na nehty po celé podrážce a v případě potřeby celou plochu důkladně vyčistěte.
  • Pokud nečistíte celou podrážku, části budou stále vypadat vybledlé ve srovnání s jasnějšími bílými, kterých jste dosáhli v oblastech, které jste již vydrhli.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak čistíte bílé gumové podrážky?Penny Simmons
  Specialista na péči o obuv Penny Simmons je specialista na péči o obuv a zakladatel společnosti Penny Loafers Shoe Shine Company Inc. v kanadském Torontu. S více než 25 lety zkušeností se Penny specializuje na čištění a lesk obuvi. Penny nabízí na speciálních akcích lesk na boty, kiosky v torontském podzemním městě, The PATH a služby vyzvednutí. Společnost Penny Loafers Shoe Shine Company provozuje také nejstarší salonek na boty v Kanadě. Společnost Penny Loafers Shoe Shine Company byla uvedena v časopisech Best of The City - Toronto Life, Saturday Night Magazine, National Post, Globe & Mail a Toronto Star.Penny SimmonsSpecialista na péči o obuv Expert Odpověď Namočte zubní kartáček do trochy vody a mýdla, poté gumu dobře vydrhněte a opláchněte. Dělejte to pravidelně, aby vaše boty vypadaly jako nové.
 • Otázka Bude to fungovat i na botách? Ano. Dokud boty nejsou jen látkové, metody by měly fungovat perfektně. Jen je dejte pozor, abyste je nenamočili.
 • Otázka Jak vyčistím gumu na botách, pokud je na nich bláto? Z bot seškrábněte bláto, které můžete, a zbytek postříkejte vodou. Potom postupujte podle tohoto průvodce.
 • Otázka Musím k čištění gumy na botách použít lak na nehty? Ne, nepoužívejte lak na nehty, to dodá barvu. Místo toho použijte jednu z dalších metod a pokud chcete použít odstraňovač, můžete.
 • Otázka Jak získám inkoust z gumy? Pravděpodobně byste mohli použít magickou gumu Mr. Clean, pokud je na bílé, ale pokud je na tmavších oblastech, použijte směs pracího prostředku a vody.
 • Otázka Jak zajistím, aby guma na mých botách byla opět bílá? Namočte je do bělidla, jedlé sody a mýdla. Nechte působit 4 až 24 hodin nebo déle, čím déle, tím lépe. Pak vezměte houbičku a otřete jí boty, pokud jí zbyla nějaká špína.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nepoužívejte čisticí prostředky nebo čisticí prostředky s bělidlem, pokud nečistíte bílé boty.
 • Ujistěte se, že jsou vaše boty dobře opláchnuty, jinak mohou být extrémně kluzké.
 • Poté, co jsou vaše boty čisté, můžete pomocí odlakovače opravit oděrky, jakmile nastanou.
 • Možná budete muset proces čištění opakovat více než jednou, aby vaše obuv vypadala znovu jako nová.

reklama

Populární Problémy

Jak jíst jídlo s novými nebo utaženými rovnátky. Pokud jste právě dostali rovnátka nebo si je nechali utáhnout, může to být pro vaše zuby těžké a prvních pár dní velmi bolestivé. Tato bolest obvykle po několika dnech odezní, ale je to opravdu ...

Hledáte skvělý fotbalový film, který byste mohli sledovat? Zde je návod, jak streamovat Disney Invincible, stejně jako všechny informace, které byste kdy mohli chtít o filmu.Jak začít s vlastním cvičebním režimem a držet se ho. Chcete se dostat do formy, ale nezdá se, že byste se drželi předsevzetí? Zde je několik nápadů, jak poskytnout malé pošťouchnutí, které potřebujete. Udělejte si čas. Může se zdát, že nemáte ...

Jak udržet jídlo horké. Ať už chcete, aby vaše jídlo bylo teplé, když ho podáváte, nebo se obáváte o bezpečnost potravin, udržování jídla v teple je důležitá věc. Naštěstí existuje mnoho jednoduchých způsobů, jak to udělat správně ve svém ...

Očekává se, že Novak Djokovič a Rafael Nadal, dva nejlepší hráči světa, budou i nadále dominovat mužské hře v roce 2021.