„5 minut před tím, než jsem na USO 2016 čelil Novakovi Djokovicovi, jsem začal plakat“ - Stan Wawrinka

Novak Djokovic (L) a Stan Wawrinka na ceremoniálu trofejí USO 2016

Novak Djokovic (L) a Stan Wawrinka na ceremoniálu trofejí USO 2016

Novak Djokovič v posledním desetiletí ovládl turné ATP, když díky svému nervóznímu tenisu vyhrál mamutího 17 grandslamů. Je tedy logické, že každý hráč, který se postaví proti němu, by cítil velkou dávku strachu a úzkosti - i když je tím hráčem obvykle nebojácný Stan Wawrinka.

Novak Djokovic je bezesporu jedním z nejtěžších hráčů, kterým kdy čekalo finále ve Slamu, spolu se svými vrstevníky ze skupiny Big 3 Rafaelem Nadalem a Rogerem Federerem. A zatímco Stan Wawrinka porazil Srba ve finále Roland Garros v roce 2015, nedělal si žádné iluze o náročnosti tohoto úkolu, když se připravil čelit Djokovičovi ve finále Slam hardcourt - na US Open 2016.

Stan Wawrinka nedávno podrobně hovořil s francouzským časopisem L'Illustre o tom, co to znamená čelit Novakovi Djokovičovi a jak se mu podařilo na US Open 2016 získat to nejlepší ze Srbů.

V 31 letech jsem si myslel, že je to moje poslední příležitost vyhrát Slam: Stan Wawrinka

Stan Wawrinka během finále USO 2016

Stan Wawrinka během finále USO 2016

Na otázku, zda se cítil nervózní v předvečer finále US Open 2016 proti Novakovi Djokovicovi, Wawrinka řekl:

„Ano, měl. Bylo mi 31, myslel jsem si, že to může být moje poslední příležitost na grandslam. Cvičení před finále se pokazilo. Foukal silný vítr, byl jsem napjatý a měl špatnou náladu. '

Navzdory tomu, že v té době již vyhráli dva Slamy, se Švýcarům ten den v New Yorku vytvořily studené nohy. Podle vlastního přiznání se Wawrinka izoloval od svého týmu v době mezi tréninkem a předzápasovým rozhovorem před finále.

Vyhlídka čelit sedmnáctinásobnému grandslamovému šampionovi hrozila, že Wawrinka získá to nejlepší, a jeho nervy byly naprosto evidentní.

Stan Wawrinka vysvětluje svůj hlavní plán, který mu pomohl porazit Novaka Djokoviče

Stan Wawrinka

Ikonická oslava Stana Wawrinky

Ti, kteří čelili Novakovi Djokovicovi, by věděli, jak těžké je porazit světovou jedničku, zvláště když je sázka vysoká. Novak Djokovic dusí své protivníky svým robotickým stylem hry a nutí je frustrovaně si vytrhat vlasy, než je dokončí svou přesnou střelbou.

Když se Švýcar během své kariéry opakovaně postavil proti Novakovi Djokovičovi, věděl, že musí vyzvednout své nejodhodlanější já, aby vyzval Srba. A toto uvědomění mu způsobilo bolestivé zhroucení minut před zápasem.

„Pět minut před vstupem do centrální kanceláře jsem se najednou cítil opravdu špatně, extrémně nervózní. Začal jsem plakat. Dokonce jsem musel jít trochu zvracet. Přišel ke mně mluvit Magnus (jeho trenér) a já jsem se dal dohromady těsně před tím, než jsem našel v hale Novaka Djokoviče na předzápasový rozhovor, “vzpomínal Wawrinka.

Stan Wawrinka na otázku, jak dokázal zahájit zápas, přestože byl tak nervózní, odpověděl:

„Pořád jsem se necítil moc dobře. V prvním setu vedl Novak Djokovič 4: 1, což pro něj znamenalo zlomový bod. Nakonec hru vyhraji a tam se rozhodnu fyzicky se unavit, abych uvolnil stres. Prodlužuji dobu výměn, i když to znamená jejich ztrátu. '

Jinými slovy, Stan Wawrinka se pokusil fyzicky odstranit stres ze svého těla tím, že se vyčerpal. Zní to teoreticky jako podivný trik, ale ten den to fungovalo jako kouzlo.

„Začínám běhat zprava doleva a kousek po kousku cítím, že únava vítězí nad myslí, což mě nutí soustředit se na fyzickou kondici a tenis. Bylo to pryč. Tehdy jsem nevěděl, jestli ten zápas vyhraji, ale věděl jsem, že budu bojovat až do konce. A vyhrál jsem, “dodal Wawrinka.

Populární Problémy

Bicepsy jsou vyboulené svaly na přední části nadloktí. Když ohnete ruce, jsou to ty, které předvádíte. Zvětšení bicepsu vyžaduje více než opakování stejných cviků. Naučte se různé strategie, ...

Jak nastavit rekurzivní luk. Koupili jste si luk s opakováním, ale nevíte, jak jej nastavit. Existuje mnoho komplikovaných doplňků, některé nutné a některé ne, které můžete připevnit na luk. Pomohou vašim střelám získat více ...

Nový dokument Bruce Lee 30 za 30 „Be Water“ má premiéru v neděli večer na ESPN. Pokud ale nemáte kabel, podívejte se na celý film online.

Jak pěstovat rýži. Rýže má textury s dlouhými, středními a krátkými zrny. Díky správnému množství půdy, vody a dalších živin snadno roste na vašem dvorku, na zahradním záhonu nebo ve vedrech. Krátkozrnné, střednězrnné a ...

Jak nosit Holter monitor. Pokud vám lékař diagnostikuje nepravidelné srdeční příznaky, může vám předepsat Holterův monitor, který můžete nosit. Toto poměrně běžné zařízení pomáhá sledovat elektrickou aktivitu ve vašem srdci. To dá ...

WTA: 5 nejlepších narušení roku 2013