Jak čistit síťovinu

Síťované boty jsou proslulé tím, že jsou schopné absorbovat téměř cokoli, s čím přijdou do styku, což ztěžuje jejich čištění. Naštěstí je můžete při troše péče uchránit od nečistot a dokonce je v pračce pěkně a důkladně vyčistit, pokud budete postupovat správně!

Metoda 1 ze 2: Ruční čištění síťových bot

 1. Obrázek s názvem Clean Mesh Shoes Krok 1

  1 Vytvořte směs 1 čajové lžičky (4,9 ml) mycího prostředku na nádobí a teplé vody. Nalijte teplou vodu do misky - ne více než do poloviny, abyste měli prostor namočit hadr - a přidejte mycí prostředek na nádobí. Jemně vmíchejte prací prostředek lžící, aby byla zajištěna rovnoměrná konzistence.
  • Ujistěte se, že je čisticí roztok mírně mýdlový, aniž by byl příliš lepivý nebo pěnivý.
  • Nikdy nepoužívejte bělící prostředky - mohou poškodit určité druhy materiálů a způsobit změnu barvy.


 2. Obrázek s názvem Clean Mesh Shoes Krok 2

  2 Sundejte tkaničky boty a vycpěte je hadříkem. Po vyjmutí tkaniček z obuvi najděte čistý, savý hadřík a nacpěte jej do boty - bude absorbovat přebytečnou tekutinu, která během čištění proniká dovnitř. Také vám poskytne určitý odpor při drhnutí povrchu boty.
  • Pro nejlepší savost použijte oblečení z mikrovlákna.
  • Pokud nemáte další hadřík, vycpěte si boty papírovým ručníkem.
  • Pokud jsou tkaničky špinavé, namočte je do samostatné směsi 1 čajové lžičky (4,9 ml) pracího prostředku a teplé vody. Poté je očistěte kartáčem s měkkými štětinami.
 3. Obrázek s názvem Clean Mesh Shoes Krok 3

  3 Vnější nečistoty na obuvi setřete kartáčem s měkkými štětinami. Vydejte se do obchodu s obuví a kupte si kartáček na boty s měkkými štětinami. Držte kartáč kolmo k botě a kartáčujte pryč od povrchových nečistot pomocí krátkých, jednoduchých pohybů a lehkého tlaku.
  • Vždy používejte menší tlak než u těžších materiálů, jako je kůže.
  • Vyměňte kartáček na boty za měkký kartáček na zuby za alternativu.
 4. Obrázek s názvem Clean Mesh Shoes Krok 4

  4 Boty omyjte měkkým hadříkem a čisticím roztokem. Ponořte měkký hadřík do čisticí směsi. Krouživými pohyby otřete povrch obuvi krouživými pohyby a mírným tlakem. V oblastech, které vyžadují více čištění, jako jsou usazené nečistoty a skvrny od trávy, namočte kartáč do čisticího roztoku a vyčistěte jej.
  • Pravidelně oplachujte hadřík v misce čisté teplé vody, abyste se zbavili nečistot.
 5. Obrázek s názvem Clean Mesh Shoes Krok 5

  5 Opláchněte hadr a znovu vyčistěte povrch obuvi. Po vyčištění obuvi saponátovým roztokem namočte hadřík do oplachovacího kbelíku a vyždímejte jej. Nyní ještě jednou vydrhněte povrch obuvi, abyste odstranili zbytky mýdla.
  • Ujistěte se, že jste hadr jednou vytlačili přes čisticí roztok, abyste se zbavili přebytečného mýdla v hadříku.
 6. Obrázek s názvem Clean Mesh Shoes Krok 6

  6 Vyčistěte mezipodešev obuvi dezinfekčními čisticími ubrousky. Na rozdíl od svršku obuvi, mezipodešev - spodní část obuvi - zvládne bělící prostředky. Kupte si dezinfekční čisticí ubrousky v obchodě s domácími potřebami a otřete dno. Silně zatlačte a dávejte pozor, abyste se nedotkli povrchu boty svými ubrousky.
  • Na povrch obuvi nikdy nepoužívejte čisticí ubrousky.
  • Pokud nemáte čisticí ubrousky, použijte kousek papírového ručníku namočeného v 3 až 4 kapkách bělidla.
  • Pokud nějaký máte, použijte produkt Magic Eraser. Můžete si také koupit některé z domácích potřeb a velkých boxů.
 7. Obrázek s názvem Clean Mesh Shoes Krok 7

  7 Nechte boty 24 hodin sušit na vzduchu na suchém a chladném místě. Najděte si vnitřní umístění, jako je kůlna nebo seník, nebo venkovní místo ve stínu. Vyhněte se garážím, protože obvykle neposkytují dostatečné proudění vzduchu, a nikdy nesušte boty ve sklepě.
  • Po dokončení sušení rozepněte boty a zavažte tkaničky zpět.
  • Umístěte elektrický elektrický ventilátor pro domácnost k obuvi, abyste zlepšili proudění vzduchu a zkrátili dobu schnutí.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Pomocí pračky

 1. Obrázek s názvem Clean Mesh Shoes Krok 8

  1 Sundejte tkaničky z bot a vložte je do ponožky. Začněte odstraněním tkaniček z otvorů v horní části boty - nejblíže k noze - a postupujte dolů. Jakmile si tkaničky sundáte, nacpete je do ponožky - to vám umožní vyčistit je samostatně ve stejné zátěži jako vaše tenisky. Konec ponožky pevně zavažte krajkou nebo gumičkou.
  • Pokud mají vaše boty tkaničky, které procházejí plastovými smyčkami, které je drží na místě, neobtěžujte se sundáváním.
 2. Obrázek s názvem Clean Mesh Shoes Krok 9

  2 Ucpejte si boty do povlečení a konec stočte. Umístěte všechny své boty do polštáře - bez ohledu na velikost, která odpovídá vašemu nákladu - a pevně otočte konec, aby držel zavřený. Poté upevněte zkroucený konec gumičkou, která je omotána kolem 2krát nebo více, v závislosti na velikosti gumičky a tloušťce zkrouceného konce.
  • Přeložte zkroucený konec na polovinu a poté jej obtočte gumičkou, aby byl pohodlný.
  • Obvykle se do polštáře vejdou 2 až 3 páry bot. Vložte tolik, kolik chcete, ale snažte se to necpat příliš pevně.
  • Pamatujte, že ne všechny materiály obuvi lze prát v pračce. Vždy dodržujte doporučení výrobce.
 3. Obrázek s názvem Clean Mesh Shoes Krok 10

  3 Vložte boty a tkaničky do pračky s pracím prostředkem. Vložte polštář s botami a ponožky s tkaničkami do podložky. Poté vycpejte zbývající prostor kolem pytlů hadry, aby se pytle nedostaly do zdí. Nakonec nalijte 1 plný šálek vašeho oblíbeného pracího prostředku.
  • Pokud máte horní podložku se středovou turbínou, zabalte její okraje ručníkem.
 4. Obrázek s názvem Clean Mesh Shoes Krok 11

  4 Umyjte si boty na jemných a studených. 'Otočte volič velikosti náplně mírně na' Střední 'a stiskněte tlačítko' Studený '. Nyní nastavte režim odstřeďování na „Jemné“ v nastavení „Normální“. Znovu zkontrolujte svá nastavení, poté zapněte pračku a počkejte!
  • U síťovaných bot vždy používejte nastavení „Jemné“ nebo - u starších praček - „Pletené jemné“. To minimalizuje protřepávání látky a zabraňuje jejímu roztahování.
 5. Obrázek s názvem Clean Mesh Shoes Krok 12

  5 Nechte boty 1 den sušit na vzduchu na chladném a suchém místě. Ideální jsou vnitřní prostory jako seník nebo kůlna nebo venkovní stanoviště, která poskytují dostatek stínu. Nikdy neskladujte boty ve sklepě a vyhýbejte se garážím, protože často neposkytují dostatečné proudění vzduchu.
  • Pokud máte elektrický domácí ventilátor, umístěte jej před boty, čímž zkrátíte dobu schnutí a zlepšíte proudění vzduchu.
  • Nesušte své boty v sušičce - pravděpodobně to zničí materiál síťoviny.
  • Sundejte boty z polštáře a tkaničky z ponožky, než je usušíte.
  • Až skončí sušení, zavažte tkaničky zpět na boty.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mám dělat, když se moje síťované boty zablokují? Marc Sigal
  Specialista na péči o obuv Marc Sigal je zakladatelem ButlerBox, služby chemického čištění a péče o obuv se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. ButlerBox umísťuje na míru navržené skříňky odolné proti vráskám v luxusních bytových domech, kancelářských budovách třídy A, nákupních centrech a na dalších pohodlných místech, takže si můžete věci vyzvednout a odevzdat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Marc má bakalářský titul z globálních a mezinárodních studií na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře. Marc Sigal Specialista na péči o obuv Odpověď odborníka Pokud jsou boty zablácené nebo jsou na botách jen nějaké skvrny, můžete popadnout měkký kartáč a jemný čisticí prostředek s trochou vlažné vody a tyto oblasti setřít. Poté můžete zmuchlat nějaké noviny a dát je do bot, dokud schnou. Jakmile uschnou, udržujte je na suchém, dobře větraném místě.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

Ruční čištění síťových bot

 • Mycí prostředek na nádobí
 • Utěrky z mikrovlákna
 • Zubní kartáček s měkkými štětinami
 • Dezinfekční čisticí ubrousky

Pomocí pračky

 • Ponožka
 • Povlak na polštář
 • Hadry
 • Gumička
 • Elektrický domácí ventilátor

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku vzdělávacího obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Pokud máte problém související s produktem Nintendo, například s vaší herní konzolí Switch nebo 3DS, můžete se obrátit na oddělení zákaznických služeb společnosti a vyřešit jej. Ačkoli tento proces není tak jednoduchý, můžete také kontaktovat ...

Venkovní krby mohou být úchvatným doplňkem domů, což dává dvorům dekorativní a funkční ohnisko. Venkovní krby však vyžadují promyšlené posouzení ještě před zahájením stavby, zvláště pokud máte v úmyslu ...

Házení šipek je skvělý sport hrát v baru nebo u kamarádky. Můžete také soutěžit v šipkách proti ostatním pro zábavu. Házení šipek úspěšně vyžaduje dobrý vrhačský postoj a úchop na šipku, následovaný hladkým, ...

Jak cestovat z letiště San Francisco do centra. Mezinárodní letiště San Francisco (SFO) je jedním z největších leteckých uzlů na západním pobřeží. Jako mnoho metropolitních letišť, SFO leží mimo město, na předměstí ...

Sekce Otázky a odpovědi k článkům wikiHow dávají čtenářům příležitost klást konkrétní otázky a získat konkrétní pomoc k tématům, se kterými se potýkají. Aby bylo možné kontrolovat kvalitu, je třeba zkontrolovat nové páry otázek a odpovědí, než budou ...

James Blake: Definovaná velikost; personifikovaná velikost