Jak čistit síťovinu

Síťované boty jsou proslulé tím, že jsou schopné absorbovat téměř cokoli, s čím přijdou do styku, což ztěžuje jejich čištění. Naštěstí je můžete při troše péče uchránit od nečistot a dokonce je v pračce pěkně a důkladně vyčistit, pokud budete postupovat správně!Metoda 1 ze 2: Ruční čištění síťových bot

 1. Obrázek s názvem Clean Mesh Shoes Krok 1

  1 Vytvořte směs 1 čajové lžičky (4,9 ml) mycího prostředku na nádobí a teplé vody. Nalijte teplou vodu do misky - ne více než do poloviny, abyste měli prostor namočit hadr - a přidejte mycí prostředek na nádobí. Jemně vmíchejte prací prostředek lžící, aby byla zajištěna rovnoměrná konzistence.
  • Ujistěte se, že je čisticí roztok mírně mýdlový, aniž by byl příliš lepivý nebo pěnivý.
  • Nikdy nepoužívejte bělící prostředky - mohou poškodit určité druhy materiálů a způsobit změnu barvy.
 2. Obrázek s názvem Clean Mesh Shoes Krok 2

  2 Sundejte tkaničky boty a vycpěte je hadříkem. Po vyjmutí tkaniček z obuvi najděte čistý, savý hadřík a nacpěte jej do boty - bude absorbovat přebytečnou tekutinu, která během čištění proniká dovnitř. Také vám poskytne určitý odpor při drhnutí povrchu boty.
  • Pro nejlepší savost použijte oblečení z mikrovlákna.
  • Pokud nemáte další hadřík, vycpěte si boty papírovým ručníkem.
  • Pokud jsou tkaničky špinavé, namočte je do samostatné směsi 1 čajové lžičky (4,9 ml) pracího prostředku a teplé vody. Poté je očistěte kartáčem s měkkými štětinami.
 3. Obrázek s názvem Clean Mesh Shoes Krok 3

  3 Vnější nečistoty na obuvi setřete kartáčem s měkkými štětinami. Vydejte se do obchodu s obuví a kupte si kartáček na boty s měkkými štětinami. Držte kartáč kolmo k botě a kartáčujte pryč od povrchových nečistot pomocí krátkých, jednoduchých pohybů a lehkého tlaku.
  • Vždy používejte menší tlak než u těžších materiálů, jako je kůže.
  • Vyměňte kartáček na boty za měkký kartáček na zuby za alternativu.
 4. Obrázek s názvem Clean Mesh Shoes Krok 4

  4 Boty omyjte měkkým hadříkem a čisticím roztokem. Ponořte měkký hadřík do čisticí směsi. Krouživými pohyby otřete povrch obuvi krouživými pohyby a mírným tlakem. V oblastech, které vyžadují více čištění, jako jsou usazené nečistoty a skvrny od trávy, namočte kartáč do čisticího roztoku a vyčistěte jej.
  • Pravidelně oplachujte hadřík v misce čisté teplé vody, abyste se zbavili nečistot.
 5. Obrázek s názvem Clean Mesh Shoes Krok 5

  5 Opláchněte hadr a znovu vyčistěte povrch obuvi. Po vyčištění obuvi saponátovým roztokem namočte hadřík do oplachovacího kbelíku a vyždímejte jej. Nyní ještě jednou vydrhněte povrch obuvi, abyste odstranili zbytky mýdla.
  • Ujistěte se, že jste hadr jednou vytlačili přes čisticí roztok, abyste se zbavili přebytečného mýdla v hadříku.
 6. Obrázek s názvem Clean Mesh Shoes Krok 6

  6 Vyčistěte mezipodešev obuvi dezinfekčními čisticími ubrousky. Na rozdíl od svršku obuvi, mezipodešev - spodní část obuvi - zvládne bělící prostředky. Kupte si dezinfekční čisticí ubrousky v obchodě s domácími potřebami a otřete dno. Silně zatlačte a dávejte pozor, abyste se nedotkli povrchu boty svými ubrousky.
  • Na povrch obuvi nikdy nepoužívejte čisticí ubrousky.
  • Pokud nemáte čisticí ubrousky, použijte kousek papírového ručníku namočeného v 3 až 4 kapkách bělidla.
  • Pokud nějaký máte, použijte produkt Magic Eraser. Můžete si také koupit některé z domácích potřeb a velkých boxů.
 7. Obrázek s názvem Clean Mesh Shoes Krok 7

  7 Nechte boty 24 hodin sušit na vzduchu na suchém a chladném místě. Najděte si vnitřní umístění, jako je kůlna nebo seník, nebo venkovní místo ve stínu. Vyhněte se garážím, protože obvykle neposkytují dostatečné proudění vzduchu, a nikdy nesušte boty ve sklepě.
  • Po dokončení sušení rozepněte boty a zavažte tkaničky zpět.
  • Umístěte elektrický elektrický ventilátor pro domácnost k obuvi, abyste zlepšili proudění vzduchu a zkrátili dobu schnutí.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Pomocí pračky

 1. Obrázek s názvem Clean Mesh Shoes Krok 8

  1 Sundejte tkaničky z bot a vložte je do ponožky. Začněte odstraněním tkaniček z otvorů v horní části boty - nejblíže k noze - a postupujte dolů. Jakmile si tkaničky sundáte, nacpete je do ponožky - to vám umožní vyčistit je samostatně ve stejné zátěži jako vaše tenisky. Konec ponožky pevně zavažte krajkou nebo gumičkou.
  • Pokud mají vaše boty tkaničky, které procházejí plastovými smyčkami, které je drží na místě, neobtěžujte se sundáváním.
 2. Obrázek s názvem Clean Mesh Shoes Krok 9

  2 Ucpejte si boty do povlečení a konec stočte. Umístěte všechny své boty do polštáře - bez ohledu na velikost, která odpovídá vašemu nákladu - a pevně otočte konec, aby držel zavřený. Poté upevněte zkroucený konec gumičkou, která je omotána kolem 2krát nebo více, v závislosti na velikosti gumičky a tloušťce zkrouceného konce.
  • Přeložte zkroucený konec na polovinu a poté jej obtočte gumičkou, aby byl pohodlný.
  • Obvykle se do polštáře vejdou 2 až 3 páry bot. Vložte tolik, kolik chcete, ale snažte se to necpat příliš pevně.
  • Pamatujte, že ne všechny materiály obuvi lze prát v pračce. Vždy dodržujte doporučení výrobce.
 3. Obrázek s názvem Clean Mesh Shoes Krok 10

  3 Vložte boty a tkaničky do pračky s pracím prostředkem. Vložte polštář s botami a ponožky s tkaničkami do podložky. Poté vycpejte zbývající prostor kolem pytlů hadry, aby se pytle nedostaly do zdí. Nakonec nalijte 1 plný šálek vašeho oblíbeného pracího prostředku.
  • Pokud máte horní podložku se středovou turbínou, zabalte její okraje ručníkem.
 4. Obrázek s názvem Clean Mesh Shoes Krok 11

  4 Umyjte si boty na jemných a studených. 'Otočte volič velikosti náplně mírně na' Střední 'a stiskněte tlačítko' Studený '. Nyní nastavte režim odstřeďování na „Jemné“ v nastavení „Normální“. Znovu zkontrolujte svá nastavení, poté zapněte pračku a počkejte!
  • U síťovaných bot vždy používejte nastavení „Jemné“ nebo - u starších praček - „Pletené jemné“. To minimalizuje protřepávání látky a zabraňuje jejímu roztahování.
 5. Obrázek s názvem Clean Mesh Shoes Krok 12

  5 Nechte boty 1 den sušit na vzduchu na chladném a suchém místě. Ideální jsou vnitřní prostory jako seník nebo kůlna nebo venkovní stanoviště, která poskytují dostatek stínu. Nikdy neskladujte boty ve sklepě a vyhýbejte se garážím, protože často neposkytují dostatečné proudění vzduchu.
  • Pokud máte elektrický domácí ventilátor, umístěte jej před boty, čímž zkrátíte dobu schnutí a zlepšíte proudění vzduchu.
  • Nesušte své boty v sušičce - pravděpodobně to zničí materiál síťoviny.
  • Sundejte boty z polštáře a tkaničky z ponožky, než je usušíte.
  • Až skončí sušení, zavažte tkaničky zpět na boty.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mám dělat, když se moje síťované boty zablokují? Marc Sigal
  Specialista na péči o obuv Marc Sigal je zakladatelem ButlerBox, služby chemického čištění a péče o obuv se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. ButlerBox umísťuje na míru navržené skříňky odolné proti vráskám v luxusních bytových domech, kancelářských budovách třídy A, nákupních centrech a na dalších pohodlných místech, takže si můžete věci vyzvednout a odevzdat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Marc má bakalářský titul z globálních a mezinárodních studií na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře. Marc Sigal Specialista na péči o obuv Odpověď odborníka Pokud jsou boty zablácené nebo jsou na botách jen nějaké skvrny, můžete popadnout měkký kartáč a jemný čisticí prostředek s trochou vlažné vody a tyto oblasti setřít. Poté můžete zmuchlat nějaké noviny a dát je do bot, dokud schnou. Jakmile uschnou, udržujte je na suchém, dobře větraném místě.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

Ruční čištění síťových bot

 • Mycí prostředek na nádobí
 • Utěrky z mikrovlákna
 • Zubní kartáček s měkkými štětinami
 • Dezinfekční čisticí ubrousky

Pomocí pračky

 • Ponožka
 • Povlak na polštář
 • Hadry
 • Gumička
 • Elektrický domácí ventilátor

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku vzdělávacího obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Celebrity KSI a Logan Paul se v sobotu večer setkají ve vysoce anticiazovaném boxerském zápase. Zde je návod, jak sledovat boj online v USA.Jak nastavit Fitbit Flex. Váš Fitbit Flex může sledovat vaše tréninky a fyzické aktivity a poskytuje snadno přístupný protokol vaší fitness rutiny. Flex nemá žádný displej ani rozhraní, takže jej nastavíte pomocí ...

Jak pomoci autistickému členovi rodiny vyrovnat se s domácí karanténou. Žít v karanténě během není snadné. Narušení rutiny a možnost vážné nemoci může udělat život obzvláště stresujícím pro milovaného autistu ....Je pravděpodobné, že protože jste to zadali, jste docela nespokojení se svým tělem, svým vzhledem nebo svým stylem. Zde je průvodce stylem „triky celebrit z obchodu“, abyste vypadali jako bohyně - v každém z nás je jeden, ...

Uznávaný tenisový trenér Darren Cahill byl nedávno pozván ESPN, aby diskutovali o vyhlídkách Novaka Djokoviče a Rafaela Nadala na US Open 2021.