Jak zkrátit tkaničky na boty

Už jste si někdy koupili nové boty, abyste zjistili, že tkaničky jsou příliš dlouhé? Nejen, že na ně můžete šlápnout a způsobit poškození, můžete narazit na extra délku a zranit se. To ale neznamená, že musíte jít ven a koupit si úplně nový pár tkaniček. S několika jednoduchými věcmi z celého domu můžete snadno zkrátit tkaničky a zbavit se starostí s vypínáním.

Část 1 ze 3: Měření a stříhání krajek

 1. Obrázek s názvem Zkrácení tkaniček na botách Krok 1

  1 Obuj si boty. Zatímco můžete sledovat, kolik tkaniček chcete odříznout, je obvykle nejlepší vyzkoušet si boty, abyste zjistili, kolik přebytečné krajky je na každé straně. Abyste si zajistili co nejpohodlnější nošení, zavažte si boty obvyklým způsobem a poznamenejte si, jak dlouhé jsou tkaničky, abyste se mohli rozhodnout, kolik chcete sundat.
  • Když se snažíte rozhodnout, jak velkou část tkaniček chcete nastříhat, přemýšlejte o tom, jak si raději zavazujete boty. Pokud nechcete tkaničky dvojitě zauzlovat, zavažte je normálně a podívejte se, kolik délky budete muset sundat na každé straně.


 2. Obrázek s názvem Zkrácení tkaniček na botách Krok 2

  2 Označte si tkaničky. Budete muset přesně vědět, kde seříznout tkaničky, takže vám pomůže označit je na správném místě. Pomocí fixy nakreslete čáry na každý konec tkaniček, abyste označili přebytek, který chcete odstranit.
  • Když značíte tkaničky, můžete si je nechat zapnuté, ale často je jednodušší pomocí pravítka určit, kolik palců chcete z obou konců sejmutých bot sundat, a poté tkaničky označit.
  • Tkaničky do bot se dodávají ve standardních velikostech, jako jsou 30, 40 nebo 54 palců, takže jakmile zjistíte, kolik přebytečného je obvykle na vašich botách, budete vědět, kam v budoucnu označit tkaničky stejné délky.
 3. Obrázek s názvem Zkrácení tkaniček na boty Krok 3

  3 Uřízněte tkaničky. Obvykle se stříhají poměrně snadno, takže všechny nůžky pro domácnost by to měly zvládnout. Při stříhání tkaniček se však budete chtít ujistit, že je to ostrý pár, aby se minimalizovalo třepení. Postupujte podle značek, které jste udělali, abyste zajistili, že budete stříhat na správném místě.
  • Neodřízněte veškerý přebytek z jednoho konce krajky. Skončíte s jedním dokončeným koncem a jedním nedokončeným koncem, takže se nebudou shodovat, když si vezmete boty.
 4. Obrázek s názvem Zkrácení tkaniček na botách Krok 4

  4 Zvažte zkrácení délky od středu krajky. Místo oříznutí přebytku z každého konce krajky a nutnosti zakončení konců se můžete rozhodnout vyjmout extra délku ze středu. Nakonec získáte dva kousky, z nichž každý má na jednom konci aglet, takže je stačí spojit dohromady a vytvořit tak jedinou krajku.
  • Vyzkoušejte si boty, pomocí pravítka zjistěte, kolik je na každé straně navíc, sečtěte čísla a seřízněte toto množství uprostřed krajky.
  • Svažte kousky krajky k sobě co nejtěsněji a dále ji zajistěte nanesením malého množství sekundového lepidla na uzel a jeho vyschnutím. Pokud je mimo uzel přebytečná krajka, odstřihněte ji. Můžete také šít dva kusy dohromady.
  reklama

Část 2 ze 3: Dokončení konců

 1. Obrázek s názvem Zkrácení šněrování obuvi Krok 5

  1 Konce omotejte lepicí páskou. Položte kousek lepicí pásky lepivou stranou na rovný povrch a krajku položte do středu. Udělejte si čas na to, abyste pásku pevně obtočili kolem krajky a vytvořili pevný, dokončený hrot, známý také jako aglet. Pokud přes pásku vyčnívá přebytečná krajka, odstřihněte ji nůžkami.
  • Aby byl hrot extra pevný, můžete pod konec pásky umístit pár teček lepidla, než ji zalepíte přes krajku.
  • Dokončení konců lepicí páskou obvykle vytvoří špičku, která se podobá plastickým agletům v obchodě zakoupených tkaničkách natolik dobře, že se můžete dostat pryč tím, že odstřihnete přebytečnou délku pouze z jednoho konce krajky, pokud dáváte přednost.
 2. Obrázek s názvem Zkrácení šněrování obuvi Krok 6

  2 Na konce naneste lepidlo. Zakryjte špičky tkaniček malým množstvím lepidla, a jakmile začne schnout, zatlačte na lepidlo, aby se absorbovalo do krajky a zmenšilo tloušťku. Jakmile lepidlo úplně zaschne, můžete přebytečné množství oříznout a nanést další tenkou vrstvu, aby se zvýšila trvanlivost agletu a dodal mu hladší vzhled.
  • Nepoužívejte „sekundové lepidlo“, jako je Krazy Glue, protože se spojí s vaší pokožkou, takže nebude možné tvarovat konec krajky.
  • Nejlepším typem lepidla k použití je lepidlo s rozpouštědlem na bázi acetonu, jako je Elmer’s Clear Household Cement nebo Tarzan’s Grip. Suší se čirě a jsou vodotěsné, takže tvoří ideální aglety.
  • Pokud nemáte po ruce žádné lepidlo, můžete místo něj použít čirý lak na nehty.
 3. Obrázek s názvem Zkrácení šněrování bot Krok 7

  3 Použijte smršťovací bužírky. Obvykle se používá k izolaci elektrických spojů, potrubí je dostatečně pevné a pružné, aby fungovalo jako efektivní aglet. Hadici budete muset podélně rozříznout, aby odpovídala velikosti většiny agletů, což je obvykle asi půl palce. Nasuňte část na každý konec krajky a poté přidržte hadičku přes svíčku, zapalovač nebo jiný plamen, aby se materiál mohl smršťovat.
  • Vyberte průměr hadičky, která sklouzne přes konec vašich tkaniček. Ve většině případů se dobře hodí 4 až 5 milimetrů.
  • Když navlékáte hadičku přes konce krajky, často pomůže, když ji zatočíte na místo, aby se vám krajka neroztřepila.
  • Ke smrštění hadic není potřeba mnoho tepla, takže ji držte dostatečně daleko od svého plamene. Pokud začne kouřit nebo bublinkovat, je příliš horko.
  • Pokud máte malou cestovní žehličku na žehlení vlasů, můžete ji použít k bezpečnému zahřátí hadičky. Jemně jej na pět až deset sekund sevřete přes konec, aby se hadička zmenšila a tkaničky dokončily.
  • Smršťovací smršťovací bužírky budou vypadat nejvíce podobně jako továrně vyráběné aglety.
 4. Obrázek s názvem Zkrácení tkaniček na botách, krok 8

  4 Roztavte konce. Pokud jsou vaše tkaničky vyrobeny ze syntetického materiálu, můžete ve skutečnosti roztavit samotný materiál a vytvořit hladký, dokončený hrot. Podržte konec krajky nad svíčkou, zápalkou, zapalovačem nebo jiným plamenem, aby se materiál roztavil natolik, aby vytvořil utěsněný okraj.
  • Dávejte pozor, abyste krajku nedrželi příliš blízko plamene, jinak můžete zapálit celou krajku. Nejlepší je roztát krajku přes umyvadlo pro případ, že by došlo k požáru.
  • Nedotýkejte se syntetického materiálu krajky, jakmile se začne rozpouštět, protože se může lepit na kůži.
  reklama

Část 3 ze 3: Šněrování bot

 1. Obrázek s názvem Zkrácení tkaniček na botách, krok 9

  1 Začněte u spodních oček. Když si šněrujete boty, vždy byste měli začít s očky nejblíže k prstům. To vám umožní stahovat tkaničky z jedné sady oček najednou, abyste je utáhli a poskytli nejpohodlnější nošení. Protáhněte špičky tkaniček dvojicí oček a upravujte, dokud nebude délka na obou stranách stejná.
  • Bez ohledu na to, jakou metodu použijete k dokončení konců zkrácených tkaniček, ujistěte se, že jim dáte správný čas na zaschnutí nebo zchladnutí, než si šněrujete boty.
  • Mnoho bot má dvě řady rovnoběžných oček, přičemž jedna je umístěna blíže k jazyku boty a druhá dále. U širokých chodidel použijte očka nejblíže jazyku, abyste noze poskytli více prostoru. Pokud máte úzké chodidla, zašněrujte boty očky nejdále od jazyka, aby se bota lépe přizpůsobila.
 2. Obrázek s názvem Zkrácení tkaniček na botách, krok 10

  2 Křižujte tkaničky. Zatímco si můžete šněrovat boty různými způsoby, křižování tkaniček přes sebe funguje pro většinu lidí dobře. Jakmile provléknete krajku spodními očky, zatáhněte za pravou stranu napříč, abyste ji umístili dalším nejvyšším očkem na levé straně a proveďte totéž zleva doprava. Pokračujte ve střídání až do konečné sady oček.
  • Křížení vašich tkaniček obvykle poskytuje největší pohodlí, protože křížení tkaničky se odehrává v prostoru mezi oběma stranami boty, takže nejsou přitlačeny k vaší noze.
 3. Obrázek s názvem Zkrácení tkaniček na botách, krok 11

  3 Zavaž si botu. Měli byste to dělat jako obvykle, ale protože jste zkrátili krajku, neměli byste krajku dvakrát uzlovat ani zavazovat. Když je zauzlený, poznáte, zda jste jej dostatečně ořízli.
  • Pokud jste krajku neodstřihli dostatečně, ořízněte ještě trochu a opakujte kroky pro dokončení špiček.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu zavazovat dlouhé tkaničky, aniž bych je musel zkracovat Můžete tkaničky přeložit na polovinu a svázat je stejně jako u úplných a poté odtud pokračovat.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Buďte kreativní, když používáte lepicí pásku nebo smršťovací bužírky k vytváření aglet pro vaše tkaničky. Oba přicházejí v různých odstínech, takže si můžete vytvořit vlastní krajkové tipy na oslavu vaší školy, týmu nebo oblíbených barev.
 • Pokud se obáváte popálení konečků prstů při použití plamene k utěsnění krajkových špiček, zahradnické rukavice nebo něco podobného vám umožní dostatek obratnosti pro bezpečné vytvarování konečků. Pomohou také udržet vaši pokožku v bezpečí, pokud k dokončení agletů použijete lepidlo.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Pokud používáte plamen, který pomáhá dokončit konce vašich zkrácených tkaniček, mějte vždy po ruce hasicí přístroj. Plameny se snadno rychle vymknou z rukou.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Obuv
 • Krajky
 • Nůžky
 • Polní špička
 • Lepicí páska
 • Přilepte rozpouštědlem na bázi acetonu nebo čirým lakem na nehty
 • Smršťovací bužírky
 • Zapalovač, svíčka nebo zápalka

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Č. 5 Notre Dame přebírá v sobotu bojující stranu státu Florida. Zde je návod, jak sledovat hru online zdarma.

Jak vyměnit posuvné skleněné dveře za francouzské dveře. Výměna starých posuvných skleněných dveří za nové francouzské dveře je oblíbenou možností, jak aktualizovat domy a dát jim nový styl. Instalace francouzských dveří od nuly je velká práce, ale je to ...

Nejlepší hráči baseballu jsou v úterý večer v Denveru na utkání hvězd MLB 2021. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze hry.

Jak zůstat aktivní s psoriatickou artritidou. Zůstat aktivní při psoriatické artritidě je nejen skvělý způsob, jak si udržet skvělé zdraví a zmírnit příznaky, ale také si zachovat pozitivní mentální přístup. Tento stav způsobuje ...

Rafael Nadal je nejlepším hráčem Paris Masters 2020, chybí Novak Djokovic, Roger Federer a Dominic Thiem. Španěl nikdy nevyhrál akci Masters 1000 v Bercy, ale jedinečné podmínky v letošním roce by mu mohly vyhovovat.

Pohled na 3 nejúspěšnější hráče na prvním turnaji Masters 1000 v kalendáři.