Jak grilovat kulatý steak

Kulaté steaky jsou levné, ale jsou také známé tím, že jsou žvýkací a nemají chuť. Aby byl kulatý steak něžný a chutnější, vyžaduje to trochu práce, ale s trochou úsilí můžete grilovat uzený a lahodný steak. Kulatý steak zkrátka vyžaduje více přípravy před grilováním než prestižnější kusy masa. Pokud jste však ochotni svůj steak zjemnit, okořenit a pomalu uvařit, můžete skončit s lahodným jídlem.

Ingredience

Velikost porcí: 4 oz (112 g)

 • Sůl
 • Pepř
 • Olivový olej
 • Rosemary
 • Tymián
 • Oregano
 • Cibulový prášek
 • Stroužky česneku
 • Nakládaná cibule
 • Nakrájenou šalotku
 • Snítky čerstvých bylinek na ozdobu


Část 1 ze 3: Příprava masa

 1. Obrázek s názvem Grill Round Steak Krok 1

  1 Ořízněte tukovou a stříbrnou kůži v tenkých vrstvách. Ořezání okrajového tuku a stříbrné kůže pomůže vašemu steaku vařit rovnoměrně a zbaví vás těžko žvýkatelých kousků. Jemně zasuňte čepel krátkého, ostrého nože pod nechtěné kousky a posuňte čepel dolů, abyste odstranili tuk v tenkých vrstvách. Tuk seřízněte opatrně a v tenkých vrstvách. Příliš rychlé ořezávání by mohlo skončit i odebráním kousků masa.
  • Steak je mramorovaný tukem, který pomáhá udržovat ho vlhký a křehký. Ořízněte velké kusy tuku kolem okrajů, ale nebojte se, že byste se pokusili vybrat malé žilky tuku uprostřed steaku. Ty se při grilování steaku vykreslí.
 2. 2 Maso zjemněte, aby bylo snáze k jídlu. Kulatý steak je notoricky tvrdý kus masa a jeho změkčení může pomoci rovnoměrně uvařit a usnadnit žvýkání. Pomocí rozmělňovače na maso bifte steaky, dokud nebudou vypadat otrhané, ale stále pohromadě. Jakmile budete mít maso hotové, mělo by být silné zhruba 1,27 cm.
  • Tenderizování není nezbytně nutné, ale pomůže, aby byl kulatý steak po uvaření chutnější.
 3. 3 Steak okořeníme. Existuje několik způsobů, jak můžete kulatý steak okořenit, aby se zvýraznila chuť. Nejzákladnějším způsobem je posypat liberální špetku košer soli na každou stranu steaku. Mezi další možnosti koření patří:
  • Smíchejte rovnoměrný poměr sušeného oregana a cibulového prášku spolu se špetkou soli a stroužkem najemno nasekaného česneku. Potřebné množství bude záviset na množství steaku, který máte, a na tom, kolik ochucovadla chcete zachovat. Experimentujte s různými směsmi, abyste našli správnou možnost pro vás.
  • Smíchejte čtvrt šálku (59 ml) olivového oleje, špetku soli, snítku čerstvého rozmarýnu, snítku čerstvého tymiánu a 2 rozpůlené stroužky česneku dohromady v plastovém sáčku jako marinádu.
 4. 4 Steak odpočívejte v lednici alespoň 1 hodinu. Poté, co jste steak okořenili, vložte jej do sáčku na zip a vytlačte co nejvíce vzduchu. Pokud chcete, můžete jej také vakuově utěsnit nebo zakrýt potravinářskou fólií. Poté steak vložte do lednice a nechte alespoň 1 hodinu odpočinout.
  • V závislosti na koření nebo marinádě můžete steak nechat odpočívat až přes noc, abyste získali nejlepší chuť. To funguje zvláště dobře u chutných suchých tření.
  reklama

Část 2 ze 3: Vaření steaku

 1. 1 Vytvořte na grilu 2 úrovně tepla. Vytvořte na grilu teplejší a chladnější strany a uvařte kulatý řízek. Pokud používáte gril na dřevěné uhlí, shrábněte všechny uhlí na jednu stranu. Na propanovém grilu jednoduše nastavte jeden hořák na střední plamen. Oblast vedle, ale ne přímo nad hořákem, slouží jako chladnější strana. Jakmile vytvoříte své tepelné zóny, nechte svůj gril plně zahřát. To bude trvat 5-10 minut.
 2. 2 Z marinády setřete všechny velké kusy. Chcete, aby vaše koření a sůl zůstaly na steaku. Větší kousky, jako jsou kousky stroužků česneku nebo plné větvičky bylin, však mohou spálit a způsobit štiplavou chuť. Před grilováním odstraňte ze steaku velké kusy bylinek nebo zeleniny a slijte přebytečnou tekutinu.
  • Nepoužívejte marinádu na vaření steaku.
 3. 3 Smažte steak na vysoké teplotě po dobu 60-90 sekund na každé straně. Umístěte steak přímo na vysokou teplotu grilu a nechte jej vařit 60–90 sekund. Poté ho otočte kleštěmi a opečte na druhé straně. Tento postup opakujte, dokud se na každé straně steaku nevytvoří křupavá hnědá vrstva.
 4. 4 Přesuňte steak na chladnou stranu grilu, aby se uvařil interiér. Jakmile bude mít váš steak zevně dobrý opečený, přesuňte ho na chladnější stranu grilu a přikryjte, aby se mohl uvnitř vařit. V závislosti na tom, jak silný je váš steak, to může trvat 5-10 minut. Občas jej zkontrolujte, aby se nepřipaloval nebo nevařil.
  • Otočte steak jednou zhruba v polovině doby vaření, když vnitřní teplota dosahuje přibližně 37,7 ° C.
 5. Obrázek s názvem Grill Round Steak Krok 9

  5 Zkontrolujte vnitřní teplotu 48,9 ° C (120 ° F). Vzhledem k tomu, že kulatý steak je přirozeně tvrdý, doporučujeme jej vařit maximálně na středně vzácný. Díky tomu nebude mít steak gumovou strukturu. Pro kontrolu vnitřní teploty použijte teploměr na maso zapíchnutý zhruba do poloviny steaku. Mělo by být kolem 48,9 až 51,6 ° C.
  • Pamatujte, že ideální teplotní rozsah je kolem 54,4 ° C. Váš steak se však bude ještě trochu vařit, dokud bude odpočívat, takže ho nechcete přenést až na středně vzácnou teplotu na grilu.
  • Pokud chcete kulatý steak uvařit na střední teplotu, před vyjmutím z grilu ho ohřejte na 62,8 ° C. Výsledkem bude řízek, který je vařený středně až středně dobře. Dobře upečené steaky by měly být vařené na 160 ° F (71,1 ° C), ale to může vést k velmi kožovité nebo žvýkací struktuře.
 6. 6 Vyjměte steaky z grilu a nechte je 10 minut odpočinout. Jakmile má váš steak správnou teplotu, okamžitě jej přeneste z grilu na prkénko. Nechte jej tam 7-10 minut odpočívat. Abyste ho udrželi v teple, stanujte jej v klidu alobalem. reklama

Část 3 ze 3: Řezání a podávání

 1. 1 Steak nakrájejte na tenké plátky jdoucí proti zrnu. Podívejte se na běh svalových vláken ve vašem steaku. Směr, kterým se tato vlákna pohybují, se nazývá zrno. Použijte ostrý nůž na krájení proti zrnu steaku. Steak nakrájejte na několik tenkých plátků, aby byl křehký.
  • To znamená, že pokud vaše zrno běží zleva doprava, měli byste steak nakrájet shora dolů.
  • Krájení na zrno udržuje vlákna v každém soustu krátká, takže váš steak nebude příliš žvýkací a těžko se polyká.
 2. 2 Steak na talíři obložte oblohou a/nebo omáčkou. Jakmile je váš steak nakrájený, je připraven jít na talíř. Můžete jej podávat tak, jak je, nebo se rozhodnout přidat omáčku a/nebo čerstvou zeleninovou oblohu. Grilovaná nebo nakládaná cibule a papriky nebo nasekaná šalotka a bylinky jsou vynikající. Některé možnosti omáčky zahrnují:
  • Chimichurri
  • Mangová omáčka
  • Ochucené máslo
  • Redukce červeného vína
 3. Obrázek s názvem Grill Round Steak Krok 13

  3 Steak podávejte ještě horký. Steak chcete podávat ještě teplý. Nechání kulatého steaku příliš vychladnout může narušit chuť a texturu. Steak podávejte hned poté, co je hotový, odpočívá pro nejlepší možnou chuť a prezentaci.
  • Zbytky můžete skladovat ve vzduchotěsné nádobě umístěné v chladničce po dobu až 5 dnů. Opakovaným zahříváním a ochlazováním steaku ho však vysuší a ztuhne.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Gril na dřevěné uhlí nebo plyn
 • Grilovací kleště
 • Lednička
 • Tašky na zip
 • Teploměr na maso
 • Servírovací talíř
 • Steakový nůž

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Chcete streamovat Disney's Suite Life on Deck? Zde je vše, co potřebujete vědět o streamování, obsazení, postavách, recepci a dalších.

Jak zastavit nevolnost akupresurou. Zdá se, že nevolnost je součástí života, ať už zažíváte těhotenství, kocovinu, léčbu chemoterapií nebo pohybovou nemoc. I když jste možná slyšeli o akupunktuře, terapii pomocí jehel, ...

Arizona a ASU se v sobotu večer setkají v teritoriálním poháru 2019. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Americká bývalá jednička hrála v rámci soutěže tenis s fanouškem a vyhrála.

Indie a Nový Zéland se setkávají na svém 3. ODI. Zde je návod, jak sledovat zápas online v USA.

Ve středu večer má premiéru sezóna 37 seriálu „The Challenge“ s názvem „Spies, Lies & Allies“. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos pořadu online.