Jak spoutat osobu

Ať už jste policistou, kaucí nebo ochrankou, pouta lidí mohou být ve vaší práci každodenní záležitostí. Vědět, jak správně používat pouta, je důležité pro zajištění toho, abyste nebyli zraněni ani vy, ani s poutanou osobou, nebo abyste nebyli překvapeni únikem z pout. Zajistěte si sebe i svého podezřelého tím, že budete znát svá pouta a různé techniky potřebné při jejich používání.

Metoda 1 ze 4: Předvídání odporu

 1. Obrázek s názvem Pouta na osobu Krok 1

  1 Převezměte kontrolu nad situací. Je těžké a nedoporučuje se spoutat někoho, kdo se aktivně brání. Než začnete spoutávat podezřelého nespolupracujícího, soustřeďte se nejprve na jeho ovládání. Pokud je nemůžete omezit rukama nebo tělem, bylo by nejlepší ustoupit a použít je k jejich potlačení neletální metodou, jako je Taser nebo roztažitelný obušek.
  • Buďte vždy připraveni na odpor, i když se zdá, že podezřelý spolupracuje. Pokud jste do šesti stop od podezřelého, musíte se chovat, jako byste očekávali boj. Mluvte sebevědomě, držte se pevně a rychle nasaďte pouta.


 2. Obrázek s názvem Pouta na osobu Krok 2

  2 Omezte zorné pole podezřelého. Pokud váš podezřelý nevidí skutečný proces pout, je nepravděpodobné, že by účinně odolal. To znamená spoutat je zezadu čelem ke zdi nebo jinému velkému předmětu.
  • Pokuste se vyhnout spoutání osoby přímo o předmět, jako je zeď nebo auto. Pokud se rozhodnou klást odpor, poskytne jim to prostor, na který se budou moci použít, a mohou se zranit sami nebo vy.
 3. Obrázek s názvem Pouta na osobu Krok 3

  3 Udržujte rovnováhu. Postavte se s mírně rozkročenýma chodidly a pokrčenými koleny, abyste udrželi rovnováhu tváří v tvář útoku. Pokud váš podezřelý začne prudce vzdorovat a vy nebudete dostatečně vyrovnaní, mohou vás srazit, což může mít za následek zranění vás a možnou ztrátu vašeho podezřelého.
  • Při zachování rovnováhy se snažte omezit jejich. Nechte podezřelého roztáhnout nohy a ohnout se mírně dopředu, nebo je spoutat, když klečí na zemi.
 4. Obrázek s názvem Pouta na osobu Krok 4

  4 Noste pouta správně. Pouta by měla být uložena v nabité poloze, což znamená, že čelist okovu by měla být protlačena ráčnou v těle manžety, dokud nebude téměř skrz. Zkontrolujte, zda není dvojitý zámek již zapnutý - měl by se používat pouze po manžetě.
  • Mějte znalosti o svých poutech. Vždy si přečtěte návod předem, abyste věděli informace, které potřebujete vědět. Existuje několik druhů pout, takže se musíte se svými vlastními dobře seznámit.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Pouta za zády

 1. Obrázek s názvem Pouta na osobu Krok 5

  1 Připoutejte si podezřelého s rukama za zády. Tato technika pout má několik variací. Podezřelý v zásadě proplétá prsty za zády, aby byl spoután, zamkl zápěstí a lokty a snížil účinnost jakéhokoli odporu.
 2. Obrázek s názvem Pouta na osobu Krok 6

  2 Požádejte podezřelého, aby si dal ruce za záda. Jejich dlaně by se měly dotýkat a prsty propletené v poloze „modlitby“. Pokud se podezřelý začne bránit zatčení, můžete buď držet zápěstí u sebe, nebo je držet pohromadě, abyste je zadrželi.
 3. Obrázek s názvem Pouta na osobu Krok 7

  3 Uchopte podezřelé levé zápěstí a přitlačte příď pouta na zápěstí. Pokuste se neodstraňovat ruce ze zápěstí podezřelého; když stojí, mohli by snadno běžet, pokud by se nedostali z tvého sevření.
  • Řetěz pouta by měl vycházet ze zadní části ruky a dále od těla. V této poloze nemůže podezřelý hýbat rukama pod nohama a před těly.
 4. Obrázek s názvem Pouta na osobu Krok 8

  4 Zatlačte příď druhé manžety na pravé zápěstí podezřelého a zajistěte manžetu. Jakmile je manžeta zajištěna, zajistěte sekundární uzamykací mechanismus. Pokud vaše manžety žádnou nemají, nezapomeňte dvakrát zkontrolovat, zda manžety nejsou příliš těsné.
  • Mechanismus dvojitého zamykání je zámek, který zajišťuje, že se manžety nemohou napnout, jakmile jsou umístěny na podezřelého, což snižuje riziko zranění.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Pouta nad hlavou

 1. Obrázek s názvem Pouta na osobu Krok 9

  1 Svého podezřelého spoutejte rukama za hlavou. Tato technika, někdy nazývaná LAPD, má podezřelého před poutím proložit prsty za hlavou. K tomu může dojít ve stoje nebo vkleče.
 2. Obrázek s názvem Pouta na osobu Krok 10

  2 Postavte se za podezřelého a vezměte si pouta. Uchopte podezřelé levé zápěstí do ruky a přitiskněte „luk“ pouta na jeho zápěstí. Omotejte zápěstí a ujistěte se, že manžeta není příliš těsná.
 3. Obrázek s názvem Pouta na osobu Krok 11

  3 Přesuňte manžetu s manžetou za záda. Uchopte zápěstí za manžetu a pohybujte jím krouživými pohyby od těla a za zády podezřelého. Řetěz pouta by měl vycházet z manžety směrem od těla. Druhá ruka podezřelého by měla stále spočívat na zadní straně jejich hlavy.
 4. Obrázek s názvem Pouta na osobu Krok 12

  4 Pohybujte druhou rukou za zády podezřelého. Držte v jedné ruce manžetu s manžetou, uchopte podezřelé pravé zápěstí a pohybujte jím kruhovým pohybem za podezřelými zpět vedle jejich manžety. Stiskněte ruce podezřelého k sobě, dlaně směřují ven a natáhněte levou ruku, abyste omezili obě jejich zápěstí.
  • Někteří lidé považují za užitečné držet palce podezřelého pohromadě, aby je omezili.
 5. Obrázek s názvem Pouta na osobu Krok 13

  5 Uchopte druhé zápěstí podezřelého. Pokuste se tento krok dokončit rychle, protože objekt stále odolává s jednou rukou volnou. Pokud podezřelý začne bojovat, podmante si je, než je budete nadále spoutávat. Pokud mají pouta dvojitý uzamykací mechanismus, je na čase jej zamknout.
  • Vždy dvakrát zkontrolujte těsnost pout. Měli byste být schopni zasunout svůj nejmenší prst mezi manžety a zápěstí dané osoby. Ponechání příliš těsných manžet může vést k poškození nervů podezřelého.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Pouta před tělem

 1. Obrázek s názvem Pouta na osobu Krok 14

  1 Podpořte svého podezřelého rukama před tělem. Někteří lidé potřebují mít spoutaná před tělem. Tento seznam může zahrnovat těhotné ženy a osoby s omezenou pohyblivostí v náručí.
 2. Obrázek s názvem Pouta na osobu Krok 15

  2 Požádejte svého podezřelého, aby stiskl ruce k sobě v poloze „modlitby“. To omezuje jejich mobilitu a dává vám větší kontrolu. Držte jejich zápěstí u sebe ze spodní strany rukou, blízko jejich růžiček. Pokud začnou vzdorovat, můžete držet jejich pinkies pohromadě a mít větší kontrolu.
 3. Obrázek s názvem Pouta na osobu Krok 16

  3 Zatlačte příď pouta na pravé zápěstí a zajistěte manžetu na místě. Druhou manžetu nasaďte na podezřelého rychle a přesně. Udělejte to tak, že uchopíte podezřelé zápěstí levou rukou a poté pravou ruku vyjmete. Podezřelý by měl mít neustále tlak na zápěstí.
 4. Obrázek s názvem Pouta na osobu Krok 17

  4 Stiskněte příď manžety proti jejich levému zápěstí a zajistěte manžetu na místě. Řetěz by měl vycházet z rukou a pryč od těla. Pokud mají vaše manžety dvojitý uzamykací mechanismus, nyní je čas jej zamknout. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jsou obviněným použita pouta na rukou nebo nohou? Ruce, odtud název „pouta“. Pro nohy budete chtít pouta, ale ty obvykle nejsou nutné.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pouta před hledáním osoby. Tím zajistíte, že se osoba nebude moci zmocnit zbraní nebo předmětů, které lze použít jako zbraně proti vám.
 • Vždy mějte náhradní klíč a také obvyklý klíč pro pouta. Jen pro případ.
 • Na internetu je k dispozici mnoho videí o správných technikách. Proveďte důkladný průzkum, abyste byli připraveni.
 • Ujistěte se, že spoutáte pravou část zápěstí. Zaměřte se na „hřeben manžety“ neboli tenkou část zápěstí mezi kostmi paže a ruky.
 • Určitě využijte pomoc svého partnera, pokud si nejste jisti, zda dokážete podezřelého správně spoutat.

reklama

Varování

 • Dvojité zamykání zabrání náhodnému utažení pout na zápěstí důstojníkem nebo subjektem.
 • Nespoutávejte osobu sobě nebo vozidlu nebo pevnému předmětu.
 • Z pout, která byla často používána, lze snadněji uniknout než z novějších, méně používaných.
 • Přestože pouta musí být na osobě bezpečně připevněna, nepřerušujte oběh ruky a zápěstí dané osoby. To může způsobit poranění spoutané osoby.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Pouta (a doprovodný manuál)
 • Klíč pro pouta (k otevření a dvojitému zámku), plus náhradní pro případ nouze

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Kolébka lakrosové koule vyžaduje praxi. Některým lidem tato technika přijde zcela přirozená, zatímco jiným trvá trochu déle, než ji pochopí. Základní myšlenkou je udržet míč v kapse při běhu pomocí kombinace ...

Bílé džínové bundy jsou zábavnou a osvěžující alternativou k tradiční džínové bundě. Můžete se obléknout s tímto oděvem nebo jít do ležérnějšího vzhledu - volba je na vás! Prohlédněte si svůj šatník a zjistěte, zda některý z těchto nápadů na oblečení zaujal ...

Stan Wawrinka se zotavil poté, co prohrál první set proti Danielu Evansovi, protože švýcarský veterán dosáhl v pátek druhého kola.

Jak vychovat temperamentní dítě. Duchovné děti bývají sebevědomé a energické a nebojí se říci svůj názor - i když to občas znamená nesouhlas s rodiči nebo jinými dospělými. Jako rodič temperamentního dítěte ...

Zahájení kariéry copywritera na volné noze je nejen možné, ale také ziskové. Zde je několik kroků, které vám pomohou začít. Šířit slovo. Začněte říkat všem svým přátelům a příbuzným o vaší změně kariéry, abyste se dostali ke slovu. Ony...

Jak se cítit požehnaný. Někdy může být těžké ocenit vše, co v životě máte, zvláště když se doba stává těžkou. Je však možné cítit se požehnaně bez ohledu na to, čím procházíte. Místo toho, abychom se soustředili na negativní, ...