Jak držet pádlo Ping Pong

Naučit se držet pingpongové pádlo je prvním krokem ke zvládnutí stolního tenisu. Naštěstí neexistuje jen jeden správný způsob, jak držet ping pongové pádlo. Existuje oblíbená rukojeť shakehand, nejlepší pro začátečníky, a všestranná, ale obtížná na zvládnutí držení pera. Existují dokonce i alternativní styly úchopu jako „V“, „Seemiller“ a reverzní držení penisu, které by mohly být zajímavé k vyzkoušení, ale kvůli jejich vzácnosti se budete muset při cvičení spoléhat sami na sebe. Všechny tyto styly mají své silné a slabé stránky, takže si nakonec můžete vybrat, co se vám nejvíce líbí.Metoda 1 ze 3: Pomocí rukojeti Shakehand

 1. Obrázek s názvem Držte pádlo Ping Pong Krok 1

  1 Nasaďte čepel pádla do prostoru mezi palcem a ukazováčkem. Když se podíváte na svou ruku, uvidíte tvar „V“, který tvoří váš palec a ukazováček. Umístěte pádlo do ruky a pohybujte jím tak, aby jeho vnitřní pravý spodní okraj spočíval v tomto „V“.
 2. Obrázek s názvem Držte pádlo Ping Pong Krok 2

  2 Omotejte střední, prsten a růžové prsty kolem držadla. Toto jsou jediné prsty, které používáte k uchopení rukojeti ping pádlem třesoucím sevřením. Tyto prsty by měly vypadat podobně, jako vypadají, když někomu podáváte ruku.
  • Zkuste pohybem pádla nahoru a dolů pohybem, který se třese rukou, abyste cítili tento úchop.
 3. Obrázek s názvem Držte pádlo Ping Pong Krok 3

  3 Opřete ukazováček o vnější stranu pádla. Opět myslete na to, že někomu podáte ruku. Váš ukazováček je obvykle namířený směrem ven místo stočeného palce. To pomůže stabilizovat pádlo při švihu.
  • Pokud se cítíte pohodlněji, nechte špičku prstu opřít o boční hranu.
 4. Obrázek s názvem Držte pádlo Ping Pong Krok 4

  4 Pokud chcete větší flexibilitu zápěstí, stočte palec kolem přední části rukojeti. Tomu se říká mělký shakehandový úchop a je to asi nejpřirozenější úchop pro začátečníky. Je to skvělé pro vysokou volnost pohybu pádla, což usnadní návrat míče.
  • Zatímco tento úchop je obvykle docela přirozený pocit, pokud vám to nepřipadá v pořádku, může to být znamení, že zkusíte něco jiného.
 5. Obrázek s názvem Držte pádlo Ping Pong Krok 5

  5 Pokud chcete pevnější úchop, opřete si palec o přední stranu pádla. Přestože tento hluboký třesoucí se rukojeť omezuje pružnost zápěstí, funguje dobře pro přesné údery, které nepotřebují mnoho síly. Držení pádla tímto způsobem také usnadní přepínání pádla ze strany na stranu, takže je skvělé pro forhendové i bekhendové údery.
  • Vždy můžete přepínat mezi touto polohou palce a omotáním palce kolem držadla, abyste získali výhody obou!
 6. Obrázek s názvem Hold a Ping Pong Paddle Step 6

  6 Držte uvolněný úchop. Samozřejmě chcete pádlo uchopit dostatečně pevně, aby vám při hře nevyletělo z ruky, ale člověk by měl být schopen pádlo od vás uchopit jen s mírným odporem. Příliš těsný úchop příliš omezí pružnost zápěstí, což ztěžuje odpalování nebo otáčení míče.
  • Pádlo by se mělo cítit jako přirozené prodloužení paže, pohybující se stejně volně, jako pohybujete rukou.
 7. Obrázek s názvem Držte pádlo Ping Pong Krok 7

  7 Držte pádlo tak, aby jeho okraj byl kolmo k zemi. Všimnete si, že se vaše zápěstí naklání mírně dolů. Zatímco se úhel pádla při hře změní, chcete, aby vaše zápěstí zůstalo v této poloze.
  • Při švihu se vyhněte disketovým zápěstím! To povede k nesprávnému zasažení míče. Potřebujete, aby se vám houpalo celé předloktí, a pokud budete příliš hýbat zápěstími, budou unavení.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Vyzkoušejte Penhold Grip

 1. Obrázek s názvem Hold a Ping Pong Paddle Step 8

  1 Opřete rukojeť v prostoru mezi palcem a ukazováčkem. Podívejte se na tvar „V“, který tvoří váš palec a ukazováček. S rukojetí šikmo vzhůru opřete její hranu dovnitř „V“ tak, jako byste psali perem.
 2. Obrázek s názvem Hold a Ping Pong Paddle Step 9

  2 Uchopte rukojeť mezi palcem a ukazováčkem. Okolo držadla vytvořte smyčku. Představte si psaní pádlem jako tužkou nebo tužkou a zkuste s ním pohybovat pohybem při psaní perem, abyste získali pocit, že se drží.
 3. Obrázek s názvem Držte pádlo Ping Pong Krok 10

  3 Pokud chcete větší flexibilitu zápěstí, nechte zbývající prsty uvolněné. Pro čínské držení pera lehce uchopte vnější stranu pádla špičkami středních, prstenových a malíkových prstů. Držte prsty v uvolněné poloze.
  • Držení pádla tímto způsobem vám poskytne široký rozsah pohybu a usnadní zablokování a tlačení míče.
  • Tento úchop znesnadňuje důsledné používání bekhendového topspinu nebo otáčení míče pomocí vnější části pádla.
 4. Obrázek s názvem Hold a Ping Pong Paddle Step 11

  4 Narovnejte své střední, prstenové a malíkové prsty pro silnější tahy. U korejského/japonského držení pera by okraj vašeho prostředního prstu měl lehce uchopit vnější stranu pádla prstenem a malíčkem naskládaným na něj. Chcete, aby vaše prsty byly pevně rovné.
  • Pokud budete držet pádlo tímto způsobem, budete moci snadno vrátit míč, když stojíte daleko od stolu.
  • Rovné prsty mohou omezovat pohyb lopatky, takže je pro vás těžší přepnout úhel pádla, abyste dosáhli míče.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Držení pádla jinými způsoby

 1. Obrázek s názvem Držte pádlo Ping Pong Krok 12

  1 Použijte rukojeť „V“ pro vysoký výkon a rotaci míče. Držte čepel pádla mezi ukazováčkem a prostředníčkem a vytvořte tvar písmene „V“. Umístěte palec tam, kde je to nejpohodlnější.
  • Tato rukojeť je ideální pro širokoúhlé záběry.
  • Mějte na paměti, že to není tak populární jako rukojeť nebo shakehand, takže najít trenéra, který se na to specializuje, může být těžké.
 2. Obrázek s názvem Držte pádlo Ping Pong Krok 13

  2 Účinně blokujte pomocí rukojeti Seemiller. Omotejte prsty kolem držadla pádla a položte ukazováček na jeho zadní stranu tak blízko k dolnímu okraji, jak jen můžete. Palcem uchopte lopatku pádla ukazováčkem z druhé strany.
  • Protože flexibilita bekhendového zápěstí je u tohoto stylu omezená, můžete chtít provádět bekhendové údery pomocí forhendové strany pádla.
 3. Obrázek s názvem Hold a Ping Pong Paddle Step 14

  3 Těžkého topspinu dosáhnete obráceným držením pera. Držte rukojeť pádla mezi palcem a ukazováčkem a položte zbývající tři prsty na vnější stranu pádla a udržujte je uvolněné. Nakloňte pádlo v ruce mírně nahoru, abyste mohli použít obě strany pádla k odpálení míče.
  • Tento úchop je velmi podobný ostatním úchytům penhold. Rozdíl je v úhlu držení pádla a stylu hry a není neobvyklé vidět tento úchop v kombinaci s čínským nebo korejským/japonským stylem držení.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je špatné mít forhend a bekhendový úchop? Tis Ning Xuan Ani náhodou. Stolní tenisté mohou volně používat forhend nebo bekhendový úchop. Nejlepší je však použít úchop, se kterým vám bude více příjemně.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Stan Wawrinka se zotavil poté, co prohrál první set proti Danielu Evansovi, protože švýcarský veterán dosáhl v pátek druhého kola.Oživení minulých střetů Federera a Djokoviče na Australian Open.Jak nosit fotbalový šátek. Nosit fotbalovou šálu je skvělý způsob, jak ukázat podporu svému oblíbenému týmu a zároveň předvést svůj osobní styl. I když jsou obvykle červy pro fotbalové hry, můžete je také nosit po městě, na ...

Zde je návod, jak streamovat RuPaul's Secret Celebrity Drag Race online bez kabelu.Rhode Island se v sobotu utká s UMass ve finále pravidelné sezóny A-10. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.