Jak pomoci omezit řízení pod vlivem alkoholu

Řízení pod vlivem alkoholu je nebezpečná a smrtící praktika, kterou bychom se měli všichni zavázat zastavit. Naštěstí je to problém, který můžeme správnými kroky výrazně omezit. Můžete se cítit bezmocní pomáhat, ale to vůbec není pravda! Přijímáním odpovědných rozhodnutí ve svém životě a podporou skupin a zpráv proti řízení pod vlivem alkoholu můžete svou část pomoci a pomoci tento problém ukončit.

obouruční tenisová raketa

Metoda 1 ze 3: Plánování nocí

 1. Obrázek s názvem Pomozte omezit řízení pod vlivem alkoholu Krok 1

  1 Před odchodem si domluvte plán, abyste si s ním nemuseli dělat starosti později. Udělat si plán předem je nejlepší způsob, jak zůstat zodpovědný a vyhýbat se řízení nebo jízdě s někým, kdo pil. Máte všechny druhy možností, jak se dostat domů po noci plné pití. Zahrňte do plánu všechny své přátele, aby se všichni dostali bezpečně domů.
  • Pokud je to možné, jeďte veřejnou dopravou nebo se jděte projít.
  • Nechte jednoho z vašich přátel sloužit jako určený řidič.
  • Vezměte si taxi nebo službu spolujízdy, jako je Uber nebo Lyft.


 2. Obrázek s názvem Pomozte omezit řízení pod vlivem alkoholu Krok 2

  2 Předem se rozhodněte pro určeného řidiče, aby věděli, že nepijí. Určený řidič je zodpovědný za to, že vůbec nepije a vozí všechny domů, když skončí noc. Pokud chodíte s přáteli, vyberte si někoho ze skupiny, který bude tuto roli zastávat. Každý tak bude mít bezpečnou a pohodlnou cestu domů.
  • Vždy volte určeného řidiče předem, než abyste se později rozhodovali, kdo je v nejlepší formě pro řízení. To je velmi nebezpečné.
  • Dobrým systémem je udržovat rotující seznam osob, které slouží jako řidič. Tak se každý dostane na řadu a nikdo se necítí podveden.
  • Pokud jeden z vašich přátel nerad pije nebo se mu tu noc prostě nechce, pak jsou skvělým kandidátem na řidiče.
  • Jako pobídku byste vy a vaši přátelé mohli nabídnout koupi určeného řidiče pití, až příště všichni vyjdete ven - když samozřejmě nebudou řídit!
 3. Obrázek s názvem Pomozte omezit řízení pod vlivem alkoholu Krok 3

  3 Zavolejte taxíka každému, kdo zvažuje řízení. Sledujte své přátele a sledujte, zda se někdo, kdo pije, nepokouší jet domů. Přejděte a nabídněte jim, že jim zavoláte taxík nebo jim pomůžete najít jinou cestu domů. To může někomu zabránit v řízení, když by neměl.
  • Tady nemusí spolupracovat všichni vaši přátelé. Buďte vytrvalí, ale klidní, a dejte jim vědět, že se o ně bojíte.
  • Pokud musíte, vezměte jim klíče, aby nemohli řídit. Objednejte jim současně jízdu, abyste je mohli ujistit, že mají způsob, jak se dostat domů.
 4. Obrázek s názvem Pomozte omezit řízení pod vlivem alkoholu Krok 4

  4 Odmítněte nasednout do auta s řidičem, který pil. Bohužel možná nebudete moci každému zabránit v řízení, když by neměl. V takovém případě se nejprve chraňte. Nikdy nejezděte s nikým, kdo pil. Najděte si jiný způsob, jak se dostat domů, abyste se nedostali do nebezpečí.
  • Pokud jste se na tuto osobu spoléhali při jízdě, můžete kdykoli zavolat službu taxi nebo sdílení jízd.
  • Pokud máte poblíž rodinu nebo přátele, můžete jim také zkusit zavolat. Možná se jim nebude líbit, že vás budou muset dostat pozdě v noci, ale uvědomí si, že vaše bezpečnost je důležitější.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Pořádání bezpečných večírků

 1. Obrázek s názvem Pomozte omezit řízení pod vlivem alkoholu Krok 5

  1 Připomeňte svým přátelům, aby pili zodpovědně a vyhnuli se řízení. Rychlá malá připomínka může jít dlouhou cestu. Vaši přátelé s větší pravděpodobností plánují dopředu a vymyslí, jak se dostat domů, než přijdou na večírek a pijí.
  • Pokud máte digitální pozvánku, například událost na Facebooku, umístěte na ni někam připomenutí jako „Nepij a řídi! Naplánujte si jízdu s předstihem! “
  • Můžete se také zeptat hostů, jaké jsou jejich plány dostat se domů, až dorazí. Pokud někdo říká, že bude řídit, sledujte ho, ať se nepokouší řídit opilý.
 2. Obrázek s názvem Pomozte omezit řízení pod vlivem alkoholu Krok 6

  2 Nabídněte svým hostům nealkoholické nápoje. To je užitečné pro lidi, kteří pijí, a také určené řidiče na večírku. Lidé, kteří pijí, mohou mít nealkoholické nápoje, aby se příliš neopili, a řidiči mají kromě alkoholu i něco k pití. Vyhrává každý!
  • Nealkoholické nápoje nechte na místě, kde je každý uvidí. Pokud jsou skrytí, lidé si možná neuvědomují, že existují nealkoholické možnosti.
 3. Obrázek s názvem Pomozte omezit řízení pod vlivem alkoholu Krok 7

  3 Ke snížení intoxikace podávejte jídlo spolu s nápoji. V ideálním případě jídlo vydejte dříve, než vyjdou alkoholické nápoje, aby nikdo nepil na prázdný žaludek. Jídlo může absorbovat část alkoholu a zabránit tomu, aby se lidé příliš opili.
  • Nemusíte podávat plná jídla. Vynechat nějaké chipsy nebo preclíky pomáhá.
  • To není dobrá náhrada za to, že lidé vůbec nemohou řídit. V nejlepším případě je to záložní plán, který má zabránit tomu, aby se lidé, kteří mají 1 nebo 2 nápoje, cítili oslabeni.
 4. Obrázek s názvem Pomozte omezit řízení pod vlivem alkoholu Krok 8

  4 Přestaňte dávat alkohol každému, kdo je opilý nebo má řídit. Pokud jste hostitelem večírku, je na vás, abyste se ujistili, že všichni zůstanou v bezpečí. Zastavte každého, kdo je zjevně opilý, aby už nepil, aby mu nebylo zle. Pokud víte, že má někdo řídit, nepodávejte mu alkohol.
  • I když nejste ten, kdo pořádá večírek, je to dobrý princip. Pokud někoho znáte, pokud by měl řídit, připomeňte mu, aby se přerušil, pokud vy
 5. Obrázek s názvem Pomozte omezit řízení pod vlivem alkoholu Krok 9

  5 Během poslední hodiny večírku přerušte alkohol. Řidiči, kteří si dali pár nápojů, začnou vystřízlivět, aby mohli bezpečně řídit. Vašim hostům se tato politika nemusí líbit, ale pomůže zajistit bezpečnost všech.
  • Pokud někdo hodně pil, 1 hodina není dost času na to, aby byl střízlivý. Funguje to pouze pro lidi, kteří si dali pár nápojů, ale nejsou nijak narušeni.
 6. Obrázek s názvem Pomozte omezit řízení pod vlivem alkoholu Krok 10

  6 Pokud se pokusí řídit opilý, vezměte svému příteli klíče. Pokud jeden z vašich hostů pil a neměl by řídit, pak je nenechte. Zkuste jim vzít klíče, aby nemohli řídit. Nabídněte místo toho zavolat taxíka, aby se dostali bezpečně domů a neudělali něco, čeho budou litovat.
  • Pokud je večírek u vás doma, mohl bys jim nabídnout strávit noc, aby se vyspali.
  • Snažte se při tom nepůsobit příliš konfrontačně. Váš přítel je opilý a nemusí reagovat dobře. Zůstaňte v klidu a řekněte jim, že jen hledáte jejich bezpečí.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Opatření na ochranu ostatních

 1. Obrázek s názvem Pomozte omezit řízení pod vlivem alkoholu, krok 11

  1 Povzbuďte kontrolní body a střízlivosti ke střízlivosti, abyste chytili opilé řidiče. Podle CDC se jedná o vysoce účinné metody, jak chytit a odradit opilé řidiče. Pokud vaše město tyto metody nepoužívá, obraťte se na místní politiky, aby vám vyjádřili podporu. Sdělte to svým sousedům a ukažte jim výhody těchto programů. Pokud si vybudujete dostatečnou podporu, můžete přesvědčit místní vládu, aby je přijala.
  • Pokud se konají jednání místní rady, přiveďte skupinu sousedů a nastolte tento problém. Někdy pouhá zmínka o vaší podpoře přesvědčí ostatní, že je to dobrý nápad.
  • Pro dosažení nejlepšího účinku tyto zásady vyžadují reklamu. Vědomí, že by se mohli chytit, odradí mnoho lidí od řízení a řízení auta. Můžete se podílet a sdílet tyto zásady na sociálních médiích nebo je pomoci zveřejnit.
 2. Obrázek s názvem Pomozte omezit řízení pod vlivem alkoholu Krok 12

  2 Podporujte místní zásady, které trestají opilé řidiče. Studie ukazují, že důsledky, jako jsou pozastavené licence, automatické zatýkání, požadované kurzy a systémy dechových analyzátorů v automobilech, jsou nejúčinnějším odstrašujícím prostředkem k zastavení opilých řidičů. Pokud místní politici nebo skupiny podporují tato opatření, pak jim dejte svou podporu. Hlasujte pro ně nebo pomozte šířit jejich zprávy, aby byly tyto zásady zavedeny.
  • Pokud žádní místní vůdci tato opatření nepodporují, můžete svým zástupcům napsat dopis a požadovat, aby takto postupovali.
  • Možná byste to nečekali, ale povinné tresty odnětí svobody ve skutečnosti nemají velký vliv na omezení řízení pod vlivem alkoholu. Okamžité důsledky mají silnější dopad.
 3. Obrázek s názvem Pomozte omezit řízení pod vlivem alkoholu 13. krok

  3 Petiční školy zahájí vzdělávací programy pro řízení opilosti. Vzdělávací dosah může znamenat obrovský rozdíl, zvláště pokud se zaměřuje na mladé lidi, kteří s pitím teprve začínají. Pokud vaše místní škola nemá programy řízení proti opilosti, pak lobujte u okresního nebo dozorce, abyste jej zahájili, aby se všichni místní mladiství dozvěděli nebezpečí jízdy pod vlivem alkoholu a jak jí předcházet.
  • Chcete -li lobbovat za školní radu, zkuste zorganizovat kampaně pro psaní dopisů, účastnit se schůzek, budovat podporu v komunitě a hlasovat pro členy rady, kteří podporují vaše nápady.
  • Programy, které učí dospívající a mladé dospělé, jak se vyhnout řízení pod vlivem alkoholu, jsou obecně úspěšnější než prosté zaměření na to, jak špatné řízení v opilosti je. Dobrý vzdělávací program učí mládež používat určené řidiče, naplánovat si cestu domů, omezit pití a další tipy na bezpečné pití.
 4. Obrázek s názvem Pomozte omezit řízení pod vlivem alkoholu Krok 14

  4 Dobrovolně se zapojte do organizace, jako je MADD. MADD, neboli Mothers Against Drunk Driving, je největší organizací pro řízení pod vlivem alkoholu v USA. Existují i ​​jiné, menší organizace. MADD a další skupiny přijímají dobrovolníky, kteří pomáhají pořádat akce, posílat zprávy, organizovat semináře a celkově šířit své zprávy o řízení opilosti. Dobrovolnictví s těmito skupinami je skvělý způsob, jak pomoci věci.
  • Pro stránku dobrovolníka MADD navštivte https://www.madd.org/volunteer/ .
  • Tam, kde žijete, může být také místní skupina pro řízení pod vlivem alkoholu. Zkontrolujte online, zda existují organizace, se kterými můžete pomoci.
 5. Obrázek s názvem Pomozte omezit řízení pod vlivem alkoholu Krok 15

  5 Přispějte protijedoucím skupinám na podporu jejich poselství. Skupiny řízení pod vlivem alkoholu obvykle potřebují peněžní podporu, aby mohly pokračovat v bojích. Pokud nemůžete věnovat svůj čas dobrovolně, darování jim také pomůže udržet si práci.
 6. Obrázek s názvem Pomozte omezit řízení pod vlivem alkoholu 16. krok

  6 Zastavte se a zavolejte policii, pokud uvidíte někoho, jak bezohledně řídí. Někteří vybočení ze svého pruhu, jízda příliš rychle nebo příliš pomalu, nepravidelné pohyby nebo krátké zastavení by mohli být opilí. Pokud uvidíte toto chování na silnici, zastavte se a zavolejte policii, aby to nahlásila. Poté mohou najít tohoto řidiče a zabránit jim v ohrožení všech.
  • Nepokoušejte se sledovat osobu nebo mluvit po telefonu, když řídíte. To je také nebezpečné.
  • I když člověk není opilý, bezohledná jízda je stále zločin.
 7. 7 Jezděte bezpečně, abyste se vyhnuli každému, kdo by mohl pít a řídit. Pokud jedete v noci, zejména o víkendu, podnikněte kroky k ochraně před opilými řidiči. Buďte ve střehu, cvičte defenzivní jízdu a vždy si zapněte bezpečnostní pás. Také zpomalte - čím rychleji jedete, tím kratší máte reakční dobu a čím déle bude trvat zastavení, pokud bude jiné auto nebezpečně řídit.
  • Vyhněte se také rozptýlení - můžete se zhroutit, pokud se díváte na telefon, jíte, vyrábíte si, upravujete si vlasy, křičíte na děti nebo si hrajete s rádiem, když řídíte. Zatáhněte, pokud se potřebujete o některou z těchto věcí postarat.
 8. Obrázek s názvem Pomozte omezit řízení pod vlivem alkoholu Krok 17

  8 Pomozte přátelům nebo členům rodiny získat pomoc při alkoholismu . Pokud znáte někoho, kdo má problém s alkoholem nebo pravidelně pije a řídí, můžete mu pomoci přestat. Promluvte si s nimi a dejte jim vědět, že vám dělá starosti jejich pití. Pokud musíte, provést zásah aby se osoba s přáteli a rodinou pokusila přesvědčit je, aby přestali. Pokud budete úspěšní, budou silnice mnohem bezpečnější.
  • Požádejte svého lékaře o tipy a návrhy, jak dané osobě pomoci. V případě potřeby může lékař doporučit léčebné programy.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se mohu vyhnout opilým řidičům na silnici? Saul Jaeger, MS
  Policejní kapitán, policejní oddělení Mountain View Saul Jaeger je policejní důstojník a kapitán Mountain View, kalifornské policejní oddělení (MVPD). Saul má více než 17 let zkušeností jako hlídkový důstojník, terénní výcvikový důstojník, dopravní důstojník, detektiv, vyjednavač rukojmí a jako seržant a referent veřejné dopravy pro MVPD. Na MVPD kromě velení divize polních operací vedl Saul také komunikační centrum (dispečink) a tým pro vyjednávání krizí. Získal titul MS v oboru záchranné služby na Kalifornské státní univerzitě, Long Beach v roce 2008 a titul BS v oboru spravedlnosti na University of Phoenix v roce 2006. Rovněž získal certifikát LEAD pro firemní inovace na Stanford University Graduate School of Business v 2018. Saul Jaeger, MS Policejní kapitán, Mountain View Expertní odpověď policejního oddělení Největší věc, kterou můžete udělat, je zpomalit, když řídíte. To vám poskytne více času na přemýšlení a zpracování, pokud se něco stane. Vyhněte se také rušení, jako je kontrola telefonu, jídlo, manipulace s rádiem, úprava vlasů nebo líčení nebo ukázňování dětí. Pokud potřebujete něco z toho udělat, zastavte se.
 • Otázka Mohu řídit, když jsem po alkoholu pil kofein, protože se odhlásí? Legenda o Zachu Ne! Kofein a alkohol se navzájem neruší, ale kofein alkohol maskuje, díky čemuž se cítíte čilejší. Kofein a alkohol, které se navzájem ruší, jsou smrtící mylné představy.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud nikdo ve vašem městě nebere vaše úsilí vážně, tak proč do politiky nevstoupit sami? Skutečnou změnu můžete dosáhnout sponzorováním legislativy a vzdělávacích programů, které bojují proti řízení pod vlivem alkoholu.

reklama

Varování

 • Pořádáte -li večírek a lidé jedou domů opilí, můžete nést odpovědnost za jakékoli nehody, které způsobí. To je další dobrý důvod sledovat každého, kdo u vás doma pije.
reklama

Populární Problémy

Karen Chačanov se ve druhém kole US Open 2020 utká se svým krajanem Andrejem Kuzněcovem. Kuzněcov se po dlouhé odmlce související se zraněním vrátil k tenisu a bude se snažit pokračovat pozitivně.

Ohio State a Wisconsin se v sobotu setkají na basketbalovém zápase Top 15. Zde je návod, jak sledovat živý přenos ze hry.

UNC přebírá Texas A&M v Orange Bowl 2021 v sobotu večer. Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos hry online.

Zde jsou všechny informace, které potřebujete vědět, abyste mohli sledovat Kentucky vs Abilene Christian v televizi nebo, pokud nemáte kabel, prostřednictvím živého přenosu.

Jak používat etiketu parkovacího místa. Často ve spěchu, abychom se dostali do obchodu, abychom si vyzvedli pár věcí, než se vydáme domů, nebo v návalu prázdninových nákupů, ignorujeme zdvořilost a respekt vůči ostatním řidičům, kteří hledají to dokonalé ...

Zde budete vědět o 10 nejlepších tenisových šatech.