Jak udělat botu širší

Nejjednodušší způsob, jak rozšířit boty, je procházet se v nich doma asi týden. Pokud však chcete, aby vaše boty byly rychlejší, můžete si vybrat z několika jednoduchých metod. Patří mezi ně foukání horkého vzduchu na vaše boty fénem, ​​zmrazení sáčku plného vody uvnitř nebo použití nosítka na boty. Každá z těchto metod může vaše boty rozšířit zhruba do jednoho dne.

Metoda 1 ze 3: Použití fénu na kožené a semišové boty

 1. Obrázek s názvem Make a Shoe Wider Krok 1

  1 Nasaďte si silnou ponožku a obujte si botu. Najděte si nejsilnější ponožku, kterou vlastníte a která se vejde do boty, kterou chcete rozšířit. Pokud nemáte obzvlášť silnou ponožku, zkuste si na nohy obléknout několik tenčích ponožek.
  • Tato metoda fénování funguje nejlépe na kožených a semišových botách.


 2. Obrázek s názvem Make a Shoe Wider Krok 2

  2 Zahřáté místo zahřejte fénem na 20 - 30 sekund. Když foukáte na botu horký vzduch, pohybujte nohou uvnitř boty. Zatlačte nohou proti oblasti, kterou chcete rozšířit, aby se materiál natáhl.
  • Pokud se oblast stále cítí těsná i po vhánění horkého vzduchu na 20 - 30 sekund, nechte ji vychladnout a poté postup opakujte.
  • Vyhněte se foukání horkých vlasů na koženou botu déle než 20 - 30 sekund najednou. Dlouhodobé působení tepla může poškodit vaši obuv.
 3. Obrázek s názvem Make a Shoe Wider Krok 3

  3 Vyzkoušejte botu normální ponožkou, jakmile se začne cítit uvolněná. Než si sundáte botu, nechte ji vychladnout. Poté sundejte tlustou ponožku a obujte si typ ponožky, kterou byste normálně nosili k obuvi.
  • Pokud je bota stále příliš přiléhavá, navlékněte si tlustou ponožku a obujte znovu a proces fénování opakujte.
 4. Obrázek s názvem Make a Shoe Wider Krok 4

  4 Naneste na svou koženou botu kondicionér pro obnovu vlhkosti. Horký vzduch z vašeho fénu vysuší vaši koženou obuv. Nanášení koženého kondicionéru nebo krému bezprostředně po vyfouknutí boty horkým vzduchem pomůže zabránit popraskání kůže.
  • Jemně vetřete kožený kondicionér na botu, jako byste na pokožku nanášeli zvlhčovač.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Rozšíření obuvi mrazivou vodou

 1. Obrázek s názvem Make a Shoe Wider Krok 5

  1 Do boty vložte uzavíratelný plastový sáček. Umístěte tašku tak, aby její dno leželo na spodní straně vnitřní části boty. Poté rukou rozprostřete tašku tak, aby se přizpůsobila tvaru vaší boty.
  • Taška o objemu 3,8 l by měla být dostatečně velká pro většinu bot.
  • Umístěte druhý vak do tohoto prvního, pokud jste nervózní z toho, že vám do bot prosákne voda.
 2. Obrázek s názvem Make a Shoe Wider Krok 6

  2 Nalijte do sáčku vodu, dokud nebude vaše bota plná. K naplnění sáčku vodou použijte odměrku nebo džbán. Jakmile je vaše bota plná vody, sáček bezpečně utěsněte, aby žádná voda nevytekla.
  • Nalijte vodu do sáčku pomalu, abyste omylem nevylili žádnou na botu.
  • Pokud používáte 2 sáčky, nezapomeňte dobře uzavřít i vnější sáček.
 3. Obrázek s názvem Make a Shoe Wider Krok 7

  3 Nechte botu přes noc v mrazáku. Jakmile si botu naplníte vodou a sáček uzavřete, vložte ji do mrazničky. Voda zmrzne, roztáhne se ven, tlačí se ven na vnitřní stranu vašich bot a natáhne je.
  • Jak se voda mění v led, rozšíří se přibližně o 9 procent.
 4. Obrázek s názvem Make a Shoe Wider Krok 8

  4 Vytáhněte z boty sáček naplněný ledem. Ráno si vyjměte boty z mrazáku. Nechte led rozmrznout asi 20-30 minut, nebo dokud nebudete moci sáčky naplněné ledem vyjmout, aniž by se roztrhly.
  • Jakmile vytáhnete tašku, vyzkoušejte si boty a uvidíte, jak sedí.
  • Pokud se vaše boty stále necítí dostatečně široké, zkuste tento postup zopakovat.
  • Tato metoda mrazivé vody funguje nejlépe pro boty vyrobené z nekožených materiálů, včetně plastů, umělé kůže a tkanin, ale měla by fungovat pro jakýkoli druh obuvi.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Protahování obuvi pomocí napínáku obuvi

 1. Obrázek s názvem Make a Shoe Wider Krok 9

  1 Před vložením do špičky zmenšete šířku špičky. Na většině nosítek obuvi otočíte rukojeť proti směru hodinových ručiček, abyste zmenšili šířku nosítek. Pokud máte obousměrná nosítka (nosítka na boty, která vám mohou botu rozšířit a prodloužit), budete také muset upravit patní blok tak, aby byl co nejblíže bloku špičky.
  • Modely nosítek na boty se liší, proto si před prvním použitím přečtěte návod k obsluze konkrétního modelu.
  • Nosítka na boty fungují nejlépe pro kožené boty, byty a oxfordky, ale měla by fungovat pro jakýkoli druh obuvi, pokud je nosítko na boty, které používáte, dostatečně úzké, aby se do něj vešlo.
 2. Obrázek s názvem Make a Shoe Wider Krok 10

  2 Vložte si do boty nosítka. Ujistěte se, že jste nastavili nosítko na nejmenší velikost. Poté zatlačte nosítko na boty tak daleko, jak to půjde do vaší boty.
  • Pokud je nosítko na boty příliš široké, vyzkoušejte jiné nosítko nebo některou z výše uvedených metod.
 3. Obrázek s názvem Make a Shoe Wider Step 11

  3 Otočením rozšiřovací rukojeti rozšíříte botu. Otáčejte rozšiřovací rukojetí, dokud nezačnete cítit odpor. Poté to dejte ještě 3 otáčky.
  • U většiny modelů nosítek obuvi otočíte rozšiřující rukojeť ve směru hodinových ručiček, abyste rozšířili blok špičky.
  • Jiné nosítka obuvi mohou fungovat odlišně, proto si přečtěte pokyny dodané s vaším konkrétním modelem.
 4. Obrázek s názvem Make a Shoe Wider Krok 12

  4 Před vyjmutím držte v botě nosítko 6 - 8 hodin. Chcete -li nosítko boty sundat, otočte rozšiřující rukojeť proti směru hodinových ručiček a zavřete blok špičky. Když se nosítka v botě uvolní, pomalu a jemně ji vysuňte.
  • Pokud vyjmete nosítka obuvi bez čekání 6 - 8 hodin, nemusí být natažení trvalé.
  • Pokud je vaše bota stále napjatá, opakujte postup protahování boty.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

Použití fénu na kožené a semišové boty

 • Fén
 • Tlusté ponožky
 • Kožený kondicionér

Rozšíření obuvi mrazivou vodou

 • Velký, uzavíratelný plastový sáček
 • Odměrka nebo džbán
 • Voda
 • Mrazák

Protahování obuvi pomocí napínáku obuvi

 • Nosítka na boty

Populární Problémy

Školní uniformy mohou působit nevkusně a nevkusně, ale nemusí. Je snadné udělat svou uniformu více vzrušující a módní vpřed s několika změnami. Můžete si vybrat stylové věci, které se budou hodit k vašemu požadovanému šatníku, a ...

Č. 16 Marshall vypadá, že zůstane neporažený, když se zúčastní soboty UMass. Zde můžete hru sledovat.

Zastavení šíření jednou nohou jsou techniky, které můžete použít, když zápasíte, abyste svého protivníka dostali na zem. Provedení takedownu vysoké jedné nohy je nejjednodušší pro začátečníky a zahrnuje popadnutí soupeře kolem kolena ....

Recenze právě skončeného premiérového exhibičního turnaje Mubadala World Tennis Championship, kde Nadal získal rekordní 5. titul.

Jedna věc je vyhrát Grand Slamy a úplně nová věc je mít po vás pojmenovaný stadion.

Jak spoutat osobu. Ať už jste policistou, kaucí nebo ochrankou, pouta lidí mohou být ve vaší práci každodenní záležitostí. Vědět, jak správně používat pouta, je důležité pro zajištění ...