Jak spravovat trhliny ve čtvrtích koní

Čtvrtinová trhlina je podle definice jakákoli prasklina, která se vyskytuje na čtvrtinách nebo na boku koňského kopyta. Čtvrtina kopyta je oblast, která se nachází za špičkou kopyta. Trhliny ve čtvrtině mohou vašemu koni způsobit silnou bolest a mohou vést ke komplikacím, jako je krvácení, infekce a poškození tkání koňského kopyta. Abyste mohli kopyto spravovat, budete muset nejprve opravit kopyto u veterináře nebo podkováře a poté pomoci vašemu koni, aby se po opravě kopyta zotavil.Metoda 1 ze 2: Oprava kopyta

 1. 1 Přiveďte svého koně k veterináři nebo podkováři, aby nechal kopyto prozkoumat. Čtvrtinové trhliny vyžadují odborné vyšetření, aby bylo možné diagnostikovat základní příčinu vzniku trhliny. Během vyšetření veterinář nebo podkovář:
  • Pozorujte svého koně, když kráčí po tvrdém povrchu, před a po ořezání kopyt.
  • Podívejte se na způsob přistání chodidla, abyste zjistili, zda dochází k nerovnoměrnému nárazu.
  • Podívejte se na jakékoli další deformace, jako je například klubová noha.
 2. 2 Vyřešte základní problém s pomocí veterináře nebo podkováře. Jakmile veterinář nebo podkovář zjistí, co je základní příčinou praskliny, spolupracujte s ním na vypracování léčebného plánu.
  • Pokud byla například bota na tom kopytu obutá špatně, bude třeba tu botu sundat a při nazouvání nové boty bude třeba opatrnosti.
  • Pokud stav neléčíte, je velmi pravděpodobné, že dojde k dalšímu prasknutí.
 3. 3 Pořiďte svému koni specializovanou barovou obuv. Tyto boty rovnoměrně rozdělují váhu na kopyto vašeho koně, což znamená, že pomohou ochránit kopyto vašeho koně před dalším popraskáním. Mezi příklady různých typů obuvi na základě tvaru patří:
  • Rovný bar, vaječný bar, srdcový bar nebo Z bar. Podle některých odborníků je bota s přímou tyčí nejúčinnější pro koně se čtvrtinovými trhlinami v plné tloušťce.
 4. 4 Zabraňte dalšímu poškození použitím hliníkového lepidla na boty vašeho koně. Nanášení hliníkového lepidla na boty vašeho koně, místo použití hřebíků, může zabránit dalšímu poškození popraskané části kopyta. Když je lepidlo na místě, kopyto lze upravit a obout, aniž by bylo nutné vyměnit hřebíky v popraskané oblasti.
  • Lepidlo může také umožnit větší roztažení kopyta než hřebíky.
 5. 5 Prasklinu nechte opravit implantáty ze skleněných vláken. Implantáty ze skleněných vláken mohou pomoci utěsnit trhlinu poté, co jste ošetřili základní příčinu čtvrtinové trhliny. Během opravy veterinář:
  • Trhlinu očistěte a obrouste pomocí brusky. Poté trhlinu dezinfikuje jódem.
  • Veterinář poté umístí podél trhliny silné stehy z nerezového drátu. Jakmile jsou dráty na místě, veterinář vyplní trhlinu materiálem ze skleněného vlákna smíchaného s lepidlem.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Pomáháme vašemu koni zotavit se

 1. 1 Nechte svého koně odpočívat. Poté, co bude kopyto vašeho koně opraveno, odpočívejte s ním alespoň dva měsíce. Tato doba odpočinku umožní zahojení prasklin v kopytu a také umožní kopytu vytvářet nové vrstvy.
  • Odpočinek koně znamená, že s ním nebudete jezdit ani pracovat nejméně dva měsíce.
 2. 2 Dopřejte svému koni výživové doplňky. Chcete -li urychlit dobu zotavení svého koně, dejte mu koně vitamíny a minerály, které se podílejí na tvorbě a tvrdnutí kopytního materiálu. Dopřejte svému koni multivitamin, který se zaměřuje na zdraví kopyt:
  • Ranvet’s Hoof Food, Hoof Strength vitamin obsahuje biotin, želatinu, methionin, cholin, hořčík, síru, zinek a hořčík. Dávka je obvykle 30 gramů denně po dobu tří až pěti měsíců.
  • Formula 707 Hoof Essentials obsahuje biotin, DL-methionin, L-lysin, vápník, fosfor, zinek, mangan a měď. Obecně platí, že je jedna odměrka denně po dobu tří až pěti měsíců.
 3. 3 Dávejte si pozor na podmínky, které by mohly vést k další prasklině. Zatímco se váš kůň zotavuje a poté, co se kůň vzpamatoval, je důležité pokusit se zabránit tomu, aby se trhliny znovu vytvořily. K tomu je důležité vědět, co může vést k prasknutí. Níže jsou uvedeny běžné podmínky, které vedou ke čtvrtinovým trhlinám:
  • Nevyvážená kopyta, která mohou být způsobena nesprávnou údržbou kopyt nebo podkováním.
  • Stříhané paty, což je situace, kdy je jedna strana paty delší než druhá. Poznáte to, pokud je jedna strana patní žárovky ve srovnání s druhou stranou vždy rozšířená nebo střižená.
  • Deformace podpatků, jako stažené paty, přičemž kopytní stěny jsou v zadní části kopyta tenké nebo úzké.
  • Nepřirozeně tlustá špička kopyta. To je způsobeno dlouhodobým používáním obuvi.
  • Nesprávné obutí, nebo když je připojená bota v oblasti paty příliš krátká.
  • Nízká nebo podběhnutá pata, kde hmota kopytní stěny ztenčuje.
  • Deformity jako klubová noha.
  • Nedostatek vitamínů a minerálů, konkrétně vitamíny B a hořčík.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak zvládnu praskliny na kopytech, když můj kůň žije? Víte, kdo 2.1 Zeptejte se svého podkováře a pořiďte si kopytní doplňky, které pomohou posílit kopyta.
 • Otázka Toto je trhlina ve druhé čtvrtině, kterou jsem zažil s pětiletým čtvrtinovým koněm. První z nich vyrostl asi šest měsíců a způsobil kulhání. Bylo to jen o několik měsíců později a měl další trhlinu. Nejprve byste měli kontaktovat svého podkováře nebo veterináře. Podkovář je někdo, kdo se specializuje na onemocnění koňských kopyt, takže by vám určitě mohl dát pár užitečných rad. Za druhé, neexistuje snadný způsob, jak zacelit čtvrtinu trhliny. Čtvrtinová trhlina je důsledkem příliš suchých nebo křehkých kopyt. Nejlepší způsob, jak jim předcházet, je udržovat kopyta vašeho koně zvlhčená a zdravá. Kopyta mu možná praskají kvůli nedostatečnosti minerální nebo vitamínové diety.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Stručně řečeno, cokoli, co nadměrně ovlivňuje lokalizované místo na kopytu v oblasti čtvrtiny, může způsobit praskliny čtvrtiny.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Pokud nemáte zkušenosti s dětmi, možná neznáte nejlepší způsob, jak držet dítě. Při držení dítěte se snažte držet dítě vodorovně a podepírat ho oběma pažemi. Pokud byste chtěli zkusit něco jiného, ​​...

Krajané Shelby Rogers a Madison Brengle se postaví proti sobě o místo v poslední šestnáctce US Open 2020. Madison Brengle v současné době vede 2: 1 na zápasy.Mark Cuban dostal od NBA obrovskou pokutu poté, co navrhl, aby Dallas Mavericks tankoval.