Jak natřít střechu

Pokud se vám nelíbí aktuální barva střechy, ale nechcete vše vyměnit, můžete ji vymalovat a osvěžit. I když natírání neopraví žádné praskliny ani poškození, které máte, můžete stále působit, aby vaše střecha vypadala jako nová. Poté, co opravíte jakékoli poškození a vyčistíte střešní krytinu, můžete snadno použít postřikovač, aby bylo lakování snadné. Ujistěte se, že zůstanete v bezpečí, když lezete a pracujete na střeše!

Část 1 ze 3: Kontrola a čištění střechy

 1. Obrázek s názvem Malování střechy Krok 1

  1 Zkontrolujte, zda váš střešní materiál není prasklý nebo poškozený. Nakloňte se prodlužovací žebřík proti svému domovu, abyste mohli snadno vylézt na střechu. Podívejte se na šindele nebo tašky, které mají velké praskliny nebo se zvedají ze střechy. Poznamenejte si všechna poškození střechy, abyste věděli, co je třeba vyměnit.
  • Pokud vám lezení na střechu není příjemné, najměte si inspektora střešních krytin.
  • Pokud máte strmou střechu, nezapomeňte použít střešní bezpečnostní postroj, abyste neklouzali a nespadli.


  Spropitné: Pokud kráčíte po hliněných nebo betonových střešních taškách, ujistěte se, že stojíte pouze podél svrchní jízdy nebo tam, kde se tašky překrývají, abyste je omylem nepraskli.

 2. Obrázek s názvem Malování střechy Krok 2

  2 Před natíráním vyměňte poškozené díly na střeše. Začněte na nejnižších taškách na střeše a postupujte směrem k vrcholu. Odstranit pásový opar nebo dlaždice, které jsou poškozené a vloženy do náhradních dílů. Pokračujte v práci na všech místech, která se poškodila, dokud není střecha úplně hotová.
  • Pracujte za slunečného dne, abyste se nemuseli obávat nepříznivého počasí, když jste na střeše.
  • Pokud si nepřejete práci sami, obraťte se na pokrývače, aby vám střechu opravil.
  • Buďte opatrní, pokud máte azbestový šindel protože jsou karcinogenní. Najměte si licencovaného dodavatele, který vám pomůže s výměnou nebo odstraněním šindelů.
 3. Obrázek s názvem Malování střechy Krok 3

  3 Vyčistěte nečistoty a mech z kovových nebo taškových střech pomocí myčky. Použijte elektrickou myčku s 25stupňovým úhlovým hrotem a dostatečně dlouhou hadicí, abyste mohli nechat stroj na zemi. Začněte od vrcholu střechy a pracujte dolů, abyste nezvedali šindele nebo tašky. Držte špičku podložky 1–2 stopy (30–61 cm) od střechy, zatímco stříkáte mech nebo lišejníky rostoucí na střešní krytinu.
  • Mnoho železářství vám umožňuje pronajmout si pračky, pokud nemáte vlastní.
  • Nechte s sebou na střechu pomocníka, který pomůže vést hadici, aby se nezachytila.
 4. Obrázek s názvem Malování střechy Krok 4

  4 Vytvořte čisticí roztok na hubení mechu z asfaltových šindelů. Smíchejte dohromady 1 americký litr (0,95 litru) bělidla, 1 galon (3,8 litru) vody a 1/4 šálek (59 ml) nebo vysoce účinný čistič. Nalijte roztok do zahradního postřikovače a rovnoměrně jej naneste na šindle. Po 15 minutách opláchněte čistič hadicí.
 5. Obrázek s názvem Malování střechy Krok 5

  5 Než začnete malovat, nechte střechu úplně vyschnout. Pokud jste pracovali za slunečného dne, vaše střecha by měla vyschnout do 1 hodiny. V opačném případě počkejte 1 den, aby byla veškerá vlhkost ze střechy pryč. Jakmile je střecha suchá, můžete začít malovat.
  • Kovové střechy mohou rychleji schnout, protože z nich stéká voda.
  • Nezačínejte malovat, když je vaše střecha mokrá, jinak by se mezi šindele a barvu mohla zachytit vlhkost, což by mohlo způsobit tvorbu plísní.
  reklama

Část 2 ze 3: Výběr správné barvy a vybavení

 1. Obrázek s názvem Malování střechy Krok 6

  1 Kupte si na střechu akrylovou barvu na vodní bázi. Přejděte do místního obchodu s barvami nebo železářství, abyste zjistili, jaké možnosti mají pro střešní nátěry. Vyberte si akrylovou barvu na vodní bázi pro nejlepší krytí a ochranu střechy. Použijte plocha povrchu vaší střechy, abyste zjistili, kolik barvy na střechu potřebujete.
  • Vyzkoušejte bílou barvu na střechu, aby odrážela světlo a udržovala váš domov v teplejších měsících.

  Varování: Vyhněte se používání barvy na bázi latexu, protože by mohla zachytit vlhkost na vašem střešním materiálu a způsobit tvorbu plísní nebo hniloby.

 2. Obrázek s názvem Malování střechy Krok 7

  2 Pronajmout si bezvzduchový postřikovač barev aby byla práce rychle hotová. Bezvzduchové stříkací pistole jsou stroje, které natírají rovnoměrnou aplikaci stříkací hůlkou. Podívejte se ve svém místním železářství a zjistěte, zda nabízejí půjčovné nástřiků barev, abyste mohli mít střechu hotovou za 2–3 dny. Jakmile budete mít rozprašovač, nalijte barvu do nádrže.
  • Pokud nemáte přístup k zařízení na stříkání barev, můžete použít štětce a válečky, ale dokončení bude trvat asi 5-6 dní.
 3. Obrázek s názvem Malování střechy Krok 8

  3 Noste neklouzavou obuv a bezpečnostní postroj, abyste zabránili pádům. Podívejte se na boty nebo boty, které mají protiskluzovou podrážku, abyste mohli snadno chodit po střeše bez pádu. Pokud máte strmou střechu, nainstalujte na vrchol střechy držák bezpečnostního pásu. Zajistěte postroj kolem ramen a nohou a přivažte lano k postroji a držáku. Při práci tak nespadnete ze střechy.
  • Bezpečnostní postroj pro zastřešení můžete získat online.
  • Postroj nezapomeňte napnout, aby se nedotýkal laku, dokud je mokrý.
  reklama

Část 3 ze 3: Nanášení barvy

 1. Obrázek s názvem Malování střechy Krok 9

  1 Zakryjte všechny větrací otvory nebo světlíky, na které nechcete malovat. Při práci zabalte a zakryjte větrací otvory a střešní okna plastovými fóliemi. Utěsněte hrany plastu malířskou páskou, aby žádný z vašich nátěrů nepronikl. Ujistěte se, že malířská páska není přilepená k žádnému vašemu střešnímu materiálu, jinak se také nebude lepit.
  • Plastové kryty můžete získat v lakovně nebo v železářství.
 2. Obrázek s názvem Malování střechy Krok 10

  2 Pracujte od horní části ke spodní části střechy. Umístěte žebřík doprostřed střechy podél spodního okraje. Začněte malovat na vrcholu střechy na levé straně a postupujte přes vrchol na pravou stranu. Pokračujte v práci po střeše směrem ke svému žebříku. Jakmile se dostanete na dno, postavte se na žebřík a namalujte poslední část.
 3. Obrázek s názvem Malování střechy Krok 11

  3 Před natřením pro lepší barvu naneste vrstvu základního nátěru a nechte zaschnout. Naplňte svůj bezvzduchový postřikovač základním nátěrem na vodní bázi, abyste jej mohli snadno aplikovat na střechu. Natřete si střechu rovnoměrně, aby byl veškerý střešní materiál pokryt tenkou vrstvou základního nátěru. Jakmile je základní nátěr nanesen, nechte jej alespoň 2 hodiny zaschnout, než začnete nanášet barvu.
  • Primer funguje nejlépe, když pomáhá získat výrazné barvy na šindeli a dlaždicích.
 4. Obrázek s názvem Malování střechy Krok 12

  4 Nastříkejte barvu na střechu. Držte trysku postřikovače 1–2 stopy (30–61 cm) od střechy a stiskněte spoušť. Přesuňte postřikovač z vrcholu střechy na místo 0,91–1,22 m 3–4 ft dolů. Na konci úderu pusťte spoušť.
  • Vyhněte se práci ve větrném dni, protože barva se při pokusu o nanesení odfoukne.
 5. Obrázek s názvem Malování střechy Krok 13

  5 Natřete střešní pásy o tloušťce 0,91–1,22 m (3–4 stopy). Ustupte od prvního natřeného pásu a pokračujte v práci směrem k opačné straně střechy. Ujistěte se, že oblast, kterou jste namalovali, mírně překrýváte, abyste získali rovnoměrné pokrytí. Jakmile dosáhnete opačné strany střechy, vraťte se na stranu, na které jste začali, a vytvořte nový pás 7,6–10,2 cm o šířce 3–4 palce. Pokračujte v práci po střeše, dokud nebude zcela potažena.
  • Přiveďte na střechu pomocníka, který vám pomůže vést hadici zpět dolů k postřikovači.
  • Pokud vaše hadice nedosáhne dostatečně daleko, možná budete muset při malování přesunout nádrž bezvzduchového postřikovače.
 6. Obrázek s názvem Malování střechy Krok 14

  6 Před druhým nátěrem počkejte alespoň 2 hodiny. Jakmile máte na střeše první nátěr, nechte jej alespoň 2 hodiny zaschnout, aby měl čas na tuhnutí a aby se po něm dalo bezpečně chodit. Vraťte se tam, kde jste poprvé začali malovat, a stejným způsobem naneste druhou vrstvu. Pokračujte v práci přes celou střechu, dokud nebude zcela natřená.
  • Pokud chcete zářivější barvu, můžete třetí vrstvu nanést po dalších 2 hodinách.
 7. Obrázek s názvem Malování střechy Krok 15

  7 Natřete všechny hrany nebo těsná místa štětcem nebo válečkem. Jakmile druhý nátěr zaschne, vraťte se na střechu a hledejte oblasti, které vám unikly. Špičkou štětce nebo válečku naneste barvu na jakékoli hrany nebo těsné rohy, aby barva vypadala jednotně. Před nanesením další vrstvy počkejte, až první vrstva barvy zaschne. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Pokud se necítíte pohodlně na střechu na malování tašek, najměte si profesionálního dodavatele střešních krytin, který práci provede za vás.
 • Když jste na strmé střeše, noste bezpečnostní pásy, abyste nemohli spadnout.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Prodlužovací žebřík
 • Protiskluzové boty
 • Bezpečnostní postroje
 • Elektrická pračka
 • Akrylová střešní barva na vodní bázi
 • Bezvzduchový rozprašovač barvy
 • Štětce
 • Válečky
 • Kryty oken a větracích otvorů

Populární Problémy

Váš průvodce streamováním Camp Nowhere online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí

Flexibilita je pro gymnastiku nezbytná. Zlepšete své gymnastické dovednosti zvýšením své flexibility. Naučte se správně zahřát a protáhnout, aby vaše tělo bylo tekuté a pružné. Pamatujte, že zvládnete základní ...

Jak si vyrobit kostým Assassin's Creed. Podle historie řádu vrahů hráli atentátníci tichou, ale velmi vlivnou roli při určování výsledku nejnásilnějších konfliktů lidstva. Od křížových výprav po ...

Jurgen Melzer na úterní finále ATP bohatě chválil zápas mezi Rafaelem Nadalem a Dominicem Thiemem. Bývalý hráč také prozradil myšlenky, které byly o zápase vyjádřeny v salonku O2 Arena Player.

Váš průvodce streamováním Lion King 2: Simba’s Pride online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Přehled 5 nejlepších grandslamových dvouhry mužů za rok 2019.