Jak barvit plátěné boty

Barvení plátěných bot může být zábavný a kreativní řemeslný projekt. S balíčkem barviva, plátěnými botami a trochou know how můžete udělat skvělý pár vlastních kopů pro sebe nebo pro někoho jiného. Tento projekt vyžaduje určitou přípravu a může být trochu nepohodlný, ale to je jen část zábavy. Nejlepší součástí tohoto řemeslného projektu je, že ho můžete nosit a předvádět, až ho vytvoříte!Část 1 ze 3: Shromažďování vašich potřeb

 1. 1 Rozhodněte se, jakou barvu (nebo barvy) použít. Pastelové barvy se krásně projevují na bílých botách a dávají pěkné tlumené tóny. Na druhou stranu silné a jasné barvy také fungují dobře a pravděpodobně se lépe projeví na dálku. Volba je na vás!
  • Pamatujte, že barva na obalu barviva nemusí být úplně stejná, jako barva na vašich botách. S domácím umíráním musíte být připraveni na malé variace a zábavná překvapení, pokud jde o barvení.
 2. 2 Kupte si barvivo a další zásoby. Mnoho řemeslných obchodů a online prodejců má barviva na látky, takže se porozhlédněte. Přečtěte si obaly na barvivech, která zvažujete koupit, abyste posoudili, zda je chcete použít. Některá barviva se nanášejí složitěji než jiná.
  • Budete také potřebovat další zásoby. Mezi ně mohou patřit: plastové fólie (na ochranu povrchů), latexové rukavice (na ochranu rukou) a gumový cement (nebo jiný výrobek na ochranu podrážky obuvi před barvivem). Kromě toho možná budete chtít použít štětec k malování detailních návrhů a pravděpodobně budete chtít mít po ruce papírové ručníky, které vyčistí malé skvrny.
  • Kaučukový cement lze obvykle nalézt v každém supermarketu nebo obchodě s kancelářskými potřebami.
 3. 3 K barvení si kupte bílé plátěné boty. Pokud již máte nějaké boty, které chcete barvit, je to skvělé. Pokud si však potřebujete nějaké koupit, vyberte si bílé plátěné boty. Nezáleží na tom, zda jsou šněrovací nebo nazouvací, podle toho, co se vám líbí. Nejdůležitější je, že jsou bílé, takže je lze snadno barvit.
  • Zvláště bavlněné plátno je skvělá tkanina k barvení, protože bude dobře absorbovat a držet barvivo. Důvodem je, že obecně se přírodní vlákna barví snáze než syntetická vlákna.
  • Pokud jste nikdy předtím nic nebarvili a nechcete za tento projekt utratit spoustu peněz, zvažte pořízení nejlevnějších tenisek nebo slipovek, které najdete. Možná nejsou tak pohodlné na nošení jako dražší boty, ale jejich nenákladnost vám zabrání ve skutečném rozrušení, pokud zpomalíte proces umírání.
  reklama

Část 2 ze 3: Příprava na barvení obuvi

 1. 1 V případě potřeby obuv vyčistěte. Ujistěte se, že jsou vaše boty čisté, protože špína, špína a skvrny mohou interferovat s tím, jak bude barvivo vypadat na plátně. K čištění použijte teplou vodu a mýdlo. Ruční praní plátěných bot může být snazší než je hodit do pračky, pokud potřebujete provést pouze bodové čištění.
  • Po vyčištění nemusíte boty sušit. Chcete -li si obarvit boty, předem je navlhčíte, takže je nemusíte sušit.
 2. 2 Nastavte si oblast umírání. Umírající umyvadlo byste měli umístit na tvrdý bezpečný povrch, který se nebude moc pohybovat. To má zabránit tomu, aby se umyvadlo plné barviva pohybovalo natolik, že se barvivo rozlije přes okraje. Kromě toho můžete chtít položit plast buď na povrch, na kterém pracujete, nebo na podlahu pod pracovním prostorem. To ochrání oblast v případě rozlití.
  • Stanovte si všechny své zásoby, abyste je nemuseli hledat, když jste uprostřed umírání. Může to být docela nepříjemné, pokud hledáte něco, co potřebujete, zatímco vaše ruce v rukavicích jsou pokryté barvivem.
  • Při zahřívání na hořáku je třeba použít některá barviva. Pokud používáte jedno z těchto barviv a nemáte přenosný hořák, připravte si v kuchyni oblast, která bude oblastí umírající. Odstraňte všechny cizí předměty, které by se na ně mohly náhodně dostat barvou, a citlivé povrchy zakryjte plastem.
  • Pokud můžete, zvažte umírání venku. I barviva, která je třeba dusit, lze použít venku, pokud máte přenosný elektrický hořák a přístup k elektřině venku. Pokud nemůžete umírat venku, měli byste ve svém domě najít oblast, která se nezničí, pokud se rozlije trochu barviva. Může to být nedokončený sklep nebo technická místnost.
 3. 3 Připravte barvivo. Aby bylo možné barviva na textil použít, je třeba je smíchat s vodou. Některá barviva také vyžadují další přísady, například sůl. Postupujte podle pokynů na obalu barviva, protože poměr barviva k vodě se liší podle značky.
  • Ujistěte se, že mícháte barvivo a vodu v nádobě, která je dostatečně velká na to, abyste do ní mohli také přidat své boty, aniž byste se přelili. V této oblasti je nejlepší mít hodně volného prostoru, protože nechcete, abyste se museli potýkat s nepořádkem rozlitého barviva.
  • Pokud to vyžaduje zahřátí na vysoké teploty, možná budete muset namíchat barvivo na kamna. Při používání komerčních barviv opět postupujte podle pokynů výrobce.
 4. 4 Zjistěte, zda potřebujete chránit podrážky obuvi. Zda potřebujete chránit podrážky svých bot, do značné míry závisí na typu barviva, které používáte. Existují některá barviva, která neproniknou gumovou nebo syntetickou podrážkou, což znamená, že můžete jednoduše setřít jakékoli barvivo, které se dostane na podrážku. Jiná barviva však podrážku trvale obarví.
  • Chcete -li zjistit, zda barvivo, které máte, obarví podrážky vašich bot, položte trochu připraveného barviva na spodní část podrážky jedné z vašich bot. Jakmile uschne, zkuste barvivo odstranit trochou mýdla a vody.
  • Pokud to snadno odstraníte, skvělé! Podrážky před barvivem chránit nemusíte. Pokud ne, měli byste nechat veškeré barvivo z podrážek úplně.
 5. 5 Pokud je to nutné, chraňte podrážky. Naneste gumový cement do všech oblastí na botě, kde nechcete barvivo. To platí i pro plátno, takže můžete leptat malé vzory, pokud jste šikovní s gumovým cementem. Pokud se popletete s gumovým cementem, nepanikařte, protože jakmile zaschne, můžete ho odloupnout rukama (v rukavicích).
  • Alternativně můžete podešev pokrýt buď lepicí páskou pro malíře nebo silnou vrstvou vazelíny. Tato technika na ochranu podešví vašich bot je nejlepší, pokud neplánujete ponořit boty úplně do barviva, ale plánujete barvivo natřít štětcem.
 6. 6 V případě potřeby si boty navlhčete. Některá barviva vyžadují, aby byly boty před vstupem do barviva mokré. Je to proto, že barvivo se bude lépe pohybovat po povrchu, pokud nebude muset v první řadě provádět dodatečnou práci s navlhčením plátna.
  • Použijte teplou vodu, protože to většině barev pomůže důkladně proniknout na plátno.
  reklama

Část 3 ze 3: Barvení bot

 1. 1 Umístěte boty do barviva. Pokud chcete, aby byly boty všechny jednobarevné, jednoduše umístěte vrcholy bot úplně do barviva. Pokud chcete více barev, umístěte jednu část boty do barviva, přičemž další část boty držte mimo barvivo.
  • Uchovávejte boty v barvivu tak dlouho, jak vám pokyny řeknou. To se velmi liší v závislosti na použitém barvivu, ale může to být kdekoli od několika sekund do několika minut.
  • Pravděpodobně budete chtít nosit rukavice, když to děláte. To vám umožní dostat prsty do barviva, zatímco držíte boty, aniž byste je celé obarvili. Zatímco většina barviv, která se prodávají pro domácí použití, nebude obzvláště nebezpečná, aby se dostala na vaši kůži, zabarví vaši pokožku a bude trvat dlouho, než se opotřebuje. Pokud si na prsty nanesete barvivo, znamená to, že riskujete nepořádek, pokud se dotknete povrchů nebo oblastí bot, které nechcete barvit.
 2. 2 Použijte další barvy. Proč do své boty nepřidat pár barev? Použití druhé barvy (nebo více) nebude mnohem více práce, ale přinese vašemu designu obuvi mnohem více zábavy!
  • Buďte strategičtí, pokud chcete obarvit svou obuv více barvami. Pokud je například jedna barva, kterou používáte, velmi světlá a druhá tmavá, zvažte nejprve použití světlé barvy. Tímto způsobem můžete obarvit celou botu světlou barvou (což je snazší než vybarvením konkrétní části) a poté část tohoto světlejšího barviva zakrýt doslovem tmavší barvy.
  • Zkuste si také barvit tkaničky! Můžete je obarvit na stejnou barvu jako vaše boty nebo si vybrat jinou barvu a přidat tak do svých kopů další barvu.
 3. 3 Přidejte zábavné návrhy. Neomezujte se pouze na plné barvy. Pomocí štětce namalujte kreativní design na boty dalšími barvami. Možná byste je mohli zakrýt puntíky? Nebo byste možná mohli své oblíbené zvíře nakreslit na boty? Nakreslete cokoli, co vás inspiruje a vzrušuje!
  • Mícháním barev barviv na botách můžete vytvořit zcela nové barvy. Představte si barvivo jako akvarelové barvy, které můžete použít k vytvoření nádherné řady míchaných barev.
 4. 4 Opláchněte boty. Většinu barviv je třeba po použití opláchnout. Tím se z boty odstraní veškeré další barvivo, takže se vám nedostane přes ponožky. Postupujte podle pokynů na obalu použitého barviva, ale většina barviv by měla být opláchnuta studenou vodou, dokud voda nevyteče.
 5. 5 Odstraňte ochranu na podrážkách. Pokud jste použili kaučukový cement nebo malířskou pásku, mělo by se hned odlepit. Jakmile bude barvivo na boty suché, bude nutné vazelínu očistit trochou mýdla a vody.
  • Nedělejte to hned po obarvení obuvi, protože by barvivo mohlo trochu stékat na podrážky. Místo toho počkejte několik minut, dokud si nebudete jisti, že už nebudou kapat. Můžete dokonce použít papírový ručník k nasáknutí jakýchkoli oblastí nadměrného barviva, které by nakonec mohlo kapat na podrážky.
 6. 6 Nechte boty úplně uschnout. Buď můžete nechat boty přirozeně uschnout, nebo je můžete dát do sušičky. Mějte pouze na paměti, že se vám ve vnitřku sušičky může setřít trochu barviva, takže je možná budete chtít po vysušení bot a před vložením čistého prádla důkladně setřít.
 7. 7 V případě potřeby nastavte barvivo. Některá barviva skutečně musí jít do sušičky, protože je třeba barvivo nastavit. Nastavit barvivo znamená zajistit, aby nevyšlo. V případě mnoha domácích barviv se to děje působením vysokého tepla na plátno. Zkontrolujte svůj balíček barviv a zjistěte, zda máte tento druh barviva.
  • Někdy můžete k nastavení barviva použít také vysoušeč vlasů. Zkontrolujte na obalu barviva, zda je to pro vás možnost.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu použít k barvení bot akvarely? Ne, nevydrží, protože akvarely jsou rozpustné ve vodě a budou se vytékat a vymývat.
 • Otázka Jakou značku barviva musím použít? Můžete použít jakoukoli značku, kterou upřednostňujete.
 • Otázka Mohu barvit boty barvou na textil? Můžete použít barvu na textil, ale mějte na paměti, že může způsobit, že vaše boty budou docela tuhé, takže je nejlepší použít barviva.
 • Otázka Bude lepicí páska fungovat k ochraně mých podrážek? Gumový cement bude fungovat lépe, ale lepicí páska bude fungovat po krátkou dobu.
 • Otázka Mohu barvit Nike Air Force 1? Ano, ale kvůli materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, to může vyžadovat větší úsilí než některé jiné typy obuvi.
 • Otázka Mohu barvit plátěné boty Freda Perryho? Ano, ale kvůli materiálu to může nějakou dobu trvat. Nejlepší je použít obyčejnou plátěnou obuv.
Nezodpovězené otázky
 • existuje konkrétní barvivo pro boty? Mohu vyrobit barvivo, které používám k barvení plátěných bot?
 • Jaké barvivo byste doporučil pro bílé Pumy?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pokud chcete znovu použít všechny zásoby, které jste použili, například umyvadlo, které obsahovalo barvivo, měli byste se je pokusit vyčistit co nejrychleji. To zvýší šanci, že je můžete úplně vyčistit. Použijte mýdlo a vodu a podle pokynů vyčistěte vačku na obalu barviva.
 • Kaučukový cement používejte vždy v dobře větraném prostoru.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak chránit podrážky. Vypadat stylově je důležité, stejně jako péče o obuv, která doplní vaše oblečení. Každá oblast boty potřebuje pozornost při rozhodování, jak se o ni dlouhodobě starat. Ať už investujete do drahého, ...

Náš spisovatel staví jednu tenisovou legendu proti druhé. Roger Federer a Pete Sampras hrají v tomto virtuálním zápase o slávu.Nedávné zranění břicha Novaka Djokoviče bylo zdrojem mnoha debat v tenisovém bratrstvu. A nyní se do diskuse zapojil i strýc Rafaela Nadala Toni.

Když se cítíte na dně, může být opravdu těžké mít pocit, že se věci někdy zlepší - ale povede se. Každý někdy dostane blues, takže nebuďte na sebe příliš tvrdí, abyste se cítili smutní, naštvaní, osamělí nebo v depresi. Zda...