Jak hrát kulečník v baru nebo v hospodě

Hraní kulečníku v baru nebo hospodě je velmi zábavné. Máte nejen přístup k potenciálně velkým konkurentům, ale jste v teplém a příjemném prostředí. Máte také relativně zajaté publikum, které vám příležitostně může koupit nápoje, pokud vyhrajete. Pokud jde o bar nebo hospodský bazén, existuje několik výzev. Pravidla hry mohou být někdy méně jasná, než si myslíte. Pravidla se mohou lišit v závislosti na vaší oblasti a jen velmi málo lidí dodržuje pravidla do písmene turnajového fondu. Ale nakonec existují určité základy, které jsou respektovány prakticky na všech místech, kde lidé hrají kulečník v baru nebo hospodě.

band it tenisový loket

Část 1 ze 2: Seznámení s pravidly baru nebo hospody

 1. Obrázek s názvem Play Pool in a Bar or Tavern Krok 5

  1 Naučte se základní pravidla fondu, protože většina lidí je bude dodržovat. Pokud lidé nestanoví jinak, budou dodržovat základní pravidla fondu. Před hraním v baru nebo hospodě - nebo kdekoli jinde - byste měli znát tato základní pravidla. Oni jsou:
  • Zavolej svůj výstřel.
  • Výstřel po přestávce určuje barvu - i když během přestávky vstoupil míč.
  • Aby se rána počítala, musíte nejprve trefit barvu. Pokud trefíte míč jiného hráče, rána se nepočítá.
  • Pokud trefíte 8-ball, je to nedovolená střela (pokud to není konečná střela 8-ball).


 2. Obrázek s názvem Play Pool in a Bar or Tavern Krok 13

  2 Očekávejte, že podle toho, kde se nacházíte, mohou existovat určité rozdíly v pravidlech. Různé regiony a země mají často rozdíly v pravidlech. Je dobré si uvědomit rozdíly v regionálních pravidlech, než vůbec souhlasíte s hraním hry. Tak pro vás nebude nic překvapením.
  • Před dobrovolnictvím si promluvte s lidmi v baru o pravidlech.
  • Než půjdete do baru, vyhledejte na internetu místní pravidla.
  • Podívejte se, jestli jsou v baru nebo hospodě zveřejněna nějaká pravidla, ve kterých byste chtěli hrát.
 3. Obrázek s názvem Play Pool in a Bar or Tavern Krok 11

  3 Zjistěte, že některá oficiální pravidla turnaje se na „bar pool“ obvykle nevztahují. 'Bar pool je počet dobrých hráčů, kteří obvykle hrají.' To je důležité, protože bar pool je relativně neformální způsob hraní kulečníku, který také hráči berou vážně.
  • Nechoďte do baru nebo hospody v domnění, že budete hrát podle litery oficiálních pravidel turnaje.
  • Většina lidí, kteří hrají kulečník v barech, hraje podle relativně standardních pravidel, ale existuje také široká variace v tom, jak jsou pravidla interpretována nebo dodržována.
  • Promluvte si s kýmkoli, proti komu hrajete, abyste pochopili, jaká pravidla očekávají od hry.
 4. Obrázek s názvem Play Pool in a Bar or Tavern Krok 12

  4 Převezměte vlastnictví stolu, pokud jste vyhrát . Stůl často často „vlastní“ osoba, která vyhrála poslední hru. To znamená řadu věcí, kterým byste měli porozumět a respektovat je, než si s touto osobou zahrajete.
  • Vítěz bude hrát v další hře.
  • Vítěz často půjde první nebo rozhodne, zda půjde v první hře jako první nebo ne.
  • Vítěz může vyhlásit speciální nebo vlastní pravidla pro další hru.
 5. Obrázek s názvem Buď učitelem tělocviku Krok 2

  5 Zeptejte se, zda existuje pořadí hry. Většinu času v baru čeká spousta lidí na hraní. Ujistěte se, že před někým nevkročíte. Vkročit před někoho bude nejen považováno za neslušné, ale může vás to dostat do boje.
  • Zeptejte se kohokoli, kdo hraje, jestli je někdo další.
  • Podívejte se na tabuli, abyste zjistili, zda existuje seznam lidí, kteří čekají na hraní.
  • Buďte zdvořilí a trpěliví, pokud na hru čekají další lidé.
 6. Obrázek s názvem Play Pool in a Bar or Tavern Krok 3

  6 Než začnete, dohodněte se na dalších pravidlech. Jakákoli „domácí pravidla“ nebo „místní pravidla“ by měla být uvedena a odsouhlasena před začátkem hry. Pokud existují nějaká „domácí pravidla“, pravděpodobně budete na tato pravidla poměrně rychle upozorněni, když skočíte do hry.
  • Přistupte k osobě, která vlastní stůl, a zeptejte se: „Hej, rád bych si zahrál. Existují nějaká vlastní pravidla, o kterých bych měl vědět? '
  • Pokud řeknou ano, ujistěte se, že rozumíte všem pravidlům.
  • Pokud nerozumíte, požádejte je, aby vysvětlili pravidlo.
  • Napište si je, pokud si myslíte, že si pravidla nebudete pamatovat.
  reklama

Část 2 ze 2: Soutěžit proti soupeři

 1. Obrázek s názvem Play Pool in a Bar or Tavern Krok 1

  1 Rackujte míčky v souladu s pravidly a zvyklostmi. Ve většině barů nemusí být míče často stavěny tak, jak jsou na turnajích. Mnoho lidí jen náhodně postaví koule. Existuje však řada věcí, které musíte udělat při stáčení míčů v baru nebo hospodě:
  • Nebojte se žádné konkrétní objednávky nebo barevného regálu.
  • Jediným požadavkem je, aby osmička byla nejvíce ze středu tři koule.
  • Většina lidí dala jedničku dopředu.
  • Je také dobré umístit proužek do jednoho ze zadních rohů.
 2. Obrázek s názvem Play Pool in a Bar or Tavern Krok 2

  2 Zavolejte svůj přesný výstřel, pokud to vyžadují místní pravidla. Zavolejte svůj přesný výstřel, včetně toho, kterých kuliček se dotkne cílový míč cestou do kapsy. Jedná se o velmi důležitý prvek hry, a pokud můžete nazvat svou ránu, měli byste. Mnoho hráčů v baru je však shovívavých a volání po střele může být volitelné. Pokud to není volitelné, pamatujte:
  • Pokud vyrobíte míč, ale ne přesně tak, jak jste jej nazvali, ztratíte zbytek svého tahu, ale míč zůstane (hej, je to barový stůl). Dotýkání se kolejnice cestou do kapsy je náhodné a není to faul.
  • Špatně potopená koule se nazývá ‚slop‘.
  • Není nutné říkat očividný přímý výstřel.
  • V baru nebo hospodě je velmi důležité zavolat přesně. Schopnost volat rány je také to, co odděluje dobré hráče od nepříliš dobrých hráčů.
 3. Obrázek s názvem Play Pool in a Bar or Tavern Krok 4

  3 Po přestávce vyberte barvu. Poté, co rozbijete nasbírané koule, můžete si vybrat barvu. Kdo láme koule, vybere si nejprve svoji barvu. Druhému hráči je poté přiřazena druhá barva.
  • Stůl je po přestávce obvykle považován za otevřený, i když byl o přestávce potopen míč, takže si střelec při druhém úderu může vybrat kteroukoli barvu.
  • Pokud se vám nepodaří potopit další míč, stůl je stále otevřený, dokud jeden z hráčů neudělá spravedlivou střelu.
  • Předtím, než je potopen míč, který určuje vaši barvu (při prvním nebo dvou ranách), můžete legálně zasáhnout libovolnou kombinaci (kromě použití 8 míče).
 4. Obrázek s názvem Play Pool in a Bar or Tavern Krok 6

  4 Nejprve trefte svoji barvu. Poté, co byla určena vaše barva (pevné látky nebo pruhy), musíte svou barvu nejprve zasáhnout při každém výstřelu s výjimkou střely s 8 míčky. Míč soupeře může být uprostřed kombinace tří míčů. Často se stane, že pokud zasáhnete barvu soupeře jako první, je výstřel považován za nezákonný a ztratíte tah.
 5. Obrázek s názvem Play Pool in a Bar or Tavern Krok 7

  5 Vyhněte se zasažení 8-míče. 8-ball nemůže být nikdy zasažen jako první (s výjimkou pokusu o jeho potopení, samozřejmě). Cue ball nemůže být zasažen jako první kombinací, karambolem atd. Ve skutečnosti by 8-ball nikdy neměl být používán žádným způsobem (dokud není cílovým míčem při vašem posledním výstřelu).
  • Pravidla pro používání 8-ball v legální kombinaci, karambol, výstřel se liší tyč od baru, národní prostředí.
  • Většinou se jedná o jedno z předzápasových pravidel, na kterých se hráči dohodnou nebo na stanovených pravidlech hry v závislosti na místě konání.
  • 8-ball není nikdy neutrální.
 6. Obrázek s názvem Play Pool in a Bar or Tavern Krok 8

  6 Provádějte zásahy, při nichž se 8-ball nebude karafovat ani líbat. Karambol je, když kulečníková koule zasáhne postupně další dvě koule. Z barevné koule můžete pouze vykoupat nebo políbit tágo. Poté, co tágo zasáhne váš cílový míč, může se cílový míč odrazit od soupeřova míče.
 7. Obrázek s názvem Buďte zvláštní a tajemný, krok 12

  7 Snažte se nepoškrábat. Škrábání je, když kulečníková koule jde do kapsy. Pokud poškrábáte, ztratíte tah. Nepoškrábejte se, protože váš protivník na vás dostane nohu. Ujistěte se, že děláte maximum, aby se do kapsy dostaly pouze vaše barevné kuličky.
 8. Obrázek s názvem Play Pool in a Bar or Tavern Krok 9

  8 Po poškrábání umístěte bílou kouli za bod hlavy. Bílá koule je umístěna za bodem hlavy (provázek hlavy přes stůl - diamant k diamantu). Střed terčového míče musí být za strunou hlavy. Toto pravidlo je standardní ve většině všech barů a hospod.
 9. Obrázek s názvem Play Pool in a Bar or Tavern Krok 10

  9 Vyhněte se přímým rozštěpům. Přímé rozdělení je, když střílíte a kontaktujete dvě koule současně s kulečníkem. Často jsou nezákonné. Přímé rozkoly jsou vždy diskutabilní, pokud se týkají koule 8 nebo soupeřova koule. Pokud můžete, vyhněte se přímým rozchodům.
  • V oficiální hře jakéhokoli druhu není nikdy legální zasáhnout cílový míč po nebo přesně jako soupeřův míč, i když tomu říkáte nejprve jako 'rozštěp'.
  • Přímé rozdělení je také známé jako „smíšené rozdělení“.
  • Neexistuje nic takového jako legální „smíšené rozdělení“. Místní pravidla pro tento smíšený „rozdělený“ výstřel se liší od baru k baru, národního prostředí atd.
  • Většinou se jedná o jedno z předzápasových pravidel, na kterých se hráči dohodnou nebo na stanovených pravidlech hry v závislosti na místě konání.
 10. Obrázek s názvem Play Pool in a Bar or Tavern Krok 14

  10 Potopte svůj 8-ball, aniž byste zasáhli další míč. Vaše střela na 8 míčů by měla být čistým úderem-to znamená, že nemůžete zasáhnout míč druhého hráče. Toto je možná nejdůležitější záběr vaší hry, takže si to nepokazte. Uvědomte si také, že v závislosti na domácím řádu, pokud je vaše střela s 8 míčky poškrábáním, prohrajete hru. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co se stane, když poprvé trefíte míč svého soupeře, když střílíte na černý míč? Faul Jdou.
 • Otázka Neříkají pravidla WPA, že po standardním faulu dostane soupeř položí bílou kouli KDYKOLI na stůl, a ne jen za hlavičku? Ano, toto říkají pravidla WPA. Tato pravidla však nemusí být v baru dodržována. Promluvte si se svým protivníkem.
 • Otázka Je dovoleno střílet legální obranné výstřely v bazénu baru? Je velmi běžné, že v barovém bazénu jsou povoleny legální obranné výstřely. Ujistěte se však, že to odpovídá místním/vlastním pravidlům sdílené místnosti.
 • Otázka Je poškrábání na přestávce automatickou ztrátou? Ne. Je to považováno za faul. Druhý hráč umístí bílou kouli za hlavičku a pokračuje.
 • Otázka Pokud hráč určité hry vyhraje a bezdůvodně položí tágo na stůl, znamená to, že skončil s hraním, nebo mu je umožněno vyzvednout tágo zpět a pokračovat? Někteří lidé to mohou považovat za technické vzdání se stolu, ale je nejlepší počkat (a zdvořile) počkat, až se hráč slovně vzdá stolu. To platí zejména v případě, že hráč jednoduše získává nový půllitr.
 • Otázka Může se vyzyvatel obrátit u stolu? Pokud před vyzyvatelem není nikdo.
 • Otázka Kdo vyhraje, když potopím 8 míčků a jeden z míčů mého vyzyvatele, ale bílý zůstane na stole? Nevyhrajete. Někteří lidé by řekli, že je to opakování. Někdo by řekl, že váš soupeř vyhrává.
 • Otázka Můžete po škrábnutí provést trestné střílení a vystřelit směrem k čele stolu? Určitě můžeš. Pokud však neexistují pravidla domu, která tomu odporují.
 • Otázka Pokud mám dvě rány faulem a při první ráně si dám míč, mám stále dvě rány v rukávu? Zbývá vám jeden výstřel.
 • Otázka Po zabrzdění, když potopíte míč, pak 8 míčů, kdo vyhraje? Je to škrábanec. Vaše umyvadlo se nepočítá.

Populární Problémy

Opelka je sebevědomá, ale zkušený Sandgren má ve hře novou americkou hvězdu vážnou výzvu.

Mii Fighter je nová postava v Super Smash Bros. pro Nintendo 3DS, kterou si můžete přizpůsobit obsahu svého srdce. Jeho vytvoření je snadné a v tomto článku se dozvíte, jak na to. V nabídce hry přejděte na položku „Hry a další“ a ...

Dlouholetý trenér Novaka Djokoviče Marian Vajda nedávno dlouze hovořil o vztahu Srba k médiím a jeho dominanci mužského turné.

Zde je návod, jak sledovat hru Bruins vs Golden Knights online bez kabelu.

Jak nechat své nohy vypadat déle. Mnoho lidí si přeje mít delší nohy. I když nemůžete změnit svou genetiku, existuje několik triků, které můžete použít k vytvoření iluze dlouhých, štíhlých a sexy nohou. Nošení kalhot ve správných barvách může ...

Dokáže neohlášený Němec zvrátit rozruch turnaje tím, že porazí dvacetinásobného grandslamového šampiona ?.