Jak pořizovat akční fotografie

Ostré, soustředěné akční záběry je náročné zachytit, ale není nemožné je zachytit. Změnou nastavení fotoaparátu tak, aby vyhovovala pohybu předmětu, můžete zvýšit pravděpodobnost pořízení hvězdného akčního záběru. Pohybem nebo pohybem objektivu ve stejném směru objektu získáte čistý akční snímek.Metoda 1 ze 3: Dokumentování akce fotoaparátem

 1. 1 Najděte si dobré vyhlídkové místo. Při pořizování akčního záběru závisí kvalita obrazu na vaší výhodě. Při hledání dokonalého místa hledejte místo, které
  • Nabízí vám nerušený pohled na akci.
  • Poskytuje vašemu objektu jednoduché, nehybné pozadí (Zaneprázdněné pozadí vede k rozmazaným snímkům)
  • Umožňuje pohyb s akcí.
 2. 2 Upravte nastavení fotoaparátu. Jakmile vyberete dobrý pozorovací bod, připravte fotoaparát na pořizování ostrých akčních snímků v tomto prostředí úpravou jeho nastavení. V zásadě chcete upravit nastavení fotoaparátu tak, aby se přepnul do režimu „sport“ nebo „akce“. Počet nastavení, která musíte upravit, aby se váš fotoaparát dostal do tohoto režimu, zcela závisí na kvalitě fotoaparátu.
  • U chytrých telefonů budete muset aktivovat sekvenční režim fotoaparátu a/nebo zapnout jeho nastavení Tracking AF.
  • Pokud používáte digitální fotoaparát typu point-and-shoot, budete muset zařízení ručně přepnout do sportovního nebo akčního režimu.
  • Pokud máte fotoaparát DSLR, budete muset ručně upravit režim priority závěrky, rychlost závěrky a nastavení ISO. Budete také muset přepnout na režim vysokorychlostního fotografování, přepnout jej do režimu souvislého zaostřování a vybrat vhodné nastavení bodu ostření.
 3. 3 Soustřeďte se a věnujte svému předmětu. Před pořízením obrázku umístěte předmět do rámečku. Zaostření na předmět:
  • Klepněte na obrazovku smartphonu.
  • Umístěte předmět do středu rámečku vaší zaměřovací a snímací kamery (zde se nachází zaostřovací senzor).
  • Stisknutím tlačítka spouště na fotoaparátu DSLR do poloviny aktivujte kontinuální automatické ostření
 4. 4 Sledujte předmět a pořiďte akční snímek. Jak se váš předmět pohybuje, sledujte jej fotoaparátem. Při pohybu s pohybujícím se předmětem zůstaňte rovní, stabilní a vodorovní. Když stisknete tlačítko spouště a zachytíte snímek, pokračujte v akci.
  • Pokud používáte smartphone nebo fotoaparát DSLR, pořiďte více snímků podržením tlačítka spouště.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Změna nastavení fotoaparátu DSLR

 1. 1 Nastavte fotoaparát DSLR na režim priority závěrky a nastavte rychlost závěrky na 1/1000. Režim priority závěrky umožňuje fotografovi ručně nastavit rychlost závěrky. Rychlost závěrky určuje dobu, po kterou je závěrka otevřená a čidlo fotoaparátu je vystaveno světlu. Zatímco dlouhé časy závěrky zachycují rozmazané snímky, kratší časy závěrky zamrzají nebo zastavují akci a vytvářejí ostré snímky.
  • Vyhledejte číselník označený štítkem v horní části fotoaparátu DSLR.
  • Přepněte fotoaparát na režim priority závěrky. Tento režim je často reprezentován „S“ nebo „TV“. Pokud si nejste jisti, jak umístit kameru do tohoto režimu, podívejte se do manuálu.
  • Vyhledejte na fotoaparátu neoznačený číselník.
  • Otočením tohoto ovladače doprava rychlost závěrky zvýšíte a doleva rychlost závěrky snížíte. Zastavte, jakmile dosáhnete 1/1000 (sekundy), jak je uvedeno na vaší digitální obrazovce.
  • DSLR je zkratka, která znamená Digital Single Lens Reflex. Fotoaparáty DSLR mají nulové zpoždění, což je činí ideální pro fotografování akčních fotografií. Díky velkým obrazovým snímačům vytvářejí fotoaparáty DSLR vysoce kvalitní snímky.
  • Nejdůležitějším nastavením pro akční snímky je rychlost závěrky - měla by být vysoká! V opačném případě budou snímky vypadat rozmazaně než ostře a jasně. Většina DSLR má nastavení akčního záběru, ale jako dobrý výchozí bod můžete také nastavit rychlost závěrky na 1/500 sekundy. V závislosti na tom, co pořizujete, budete možná muset jít výše.
 2. 2 Vyberte nejnižší možné nastavení ISO pro osvětlení vaší lokality. ISO měří, jak citlivý je váš fotoaparát na světlo. Čím nižší je ISO, tím méně je váš fotoaparát citlivý na dostupné světlo. Jak zvyšujete ISO, obrázky zachycené fotoaparátem jsou zrnitější nebo zašuměnější.
  • Přečtěte si příručku k fotoaparátu DSLR, abyste zjistili, jak změnit ISO.
  • Vyberte nejnižší možné nastavení ISO, které odpovídá úrovni dostupného světla.
  • Pokud nemáte akční objektiv se širokou clonou, můžete to kompenzovat zvýšením hodnoty ISO.
 3. 3 Přepněte fotoaparát do režimu vysokorychlostního fotografování. Při pořizování akčních záběrů můžete zvýšit pravděpodobnost pořízení skvělého záběru pořízením několika snímků stejné akce. Přepnutí fotoaparátu na režim rychlého fotografování vám umožní pořídit více snímků stejné akce pouhým podržením tlačítka spouště. Po pořízení série snímků si můžete snímky prohlédnout a vybrat nejlepší snímky.
  • Konkrétní pokyny ke změně režimu fotografování s fotoaparátem naleznete v příručce k fotoaparátu DSLR.
  • Pokud máte Canon, toto nastavení se nazývá „High Speed ​​Continuous“. Je znázorněna malým hromadou fotografií v pravém dolním rohu obrazovky.
  • Pokud máte Nikon, toto nastavení se nazývá „Continuous High“.
  • Pokud použijete sekvenční režim, budete mít větší šanci na pořízení skvělého snímku, protože váš fotoaparát pořídí více snímků než jen jeden.
 4. 4 Přepněte fotoaparát DSLR do režimu souvislého zaostřování. Abyste mohli pořizovat ostré akční snímky, potřebujete fotoaparát, který dokáže sledovat a znovu zaostřovat na pohybující se objekty. Kamery DSLR jsou k tomu vybaveny. Před pořizováním akčních snímků změňte nastavení automatického zaostřování fotoaparátu, aby pokračovalo v režimu ostření. Tento režim, známý jako AL-SEVO a AF-C, také váš fotoaparát předvídá, kam se předmět vašeho snímku pohne.
  • Konkrétní pokyny ke změně nastavení zaostření fotoaparátu najdete v příručce k fotoaparátu DSLR.
  • Pokud máte Canon, změňte nastavení ostření z One Shot na Al-SERVO.
  • Pokud máte Nikon, změňte nastavení ostření z AF-A na AF-C.
 5. 5 Změňte zaostřovací bod fotoaparátu. Kamery DSLR mají více nastavení zaostřovacích bodů. Vyberte nastavení, které nejlépe vyhovuje vašemu prostředí a předmětům.
  • Automatický výběr: Toto nastavení je ideální pro fotografování jednoho objektu. Protože fotoaparát automaticky vybírá, kde a na co se má zaostřit, nepoužívejte toto nastavení, pokud je na pozadí obrázku něco nebo někdo.
  • Ruční výběr zóny: Toto nastavení je skvělé pro pořizování snímků jednoho objektu. Když je kamera v tomto nastavení, zůstane zaostřena na cokoli uprostřed rámečku. Pokud se vám nedaří udržet zaostřený objekt, přepněte na Manuální výběr zóny a ponechte fotografovaný objekt ve středu rámečku.
  • Manuální výběr jednoho bodu: Toto nastavení je nejlepší pro pořizování zaostřených snímků jednoho objektu ve velké skupině, například sportovního týmu. Po ručním výběru předmětu, na který se chcete soustředit, neztrácejte přehled o svém předmětu.
  • Konkrétní pokyny ke změně nastavení zaostřovacího bodu fotoaparátu najdete v příručce k fotoaparátu DSLR.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Příprava smartphonu nebo kamery typu point-and-shoot na pořízení akčních snímků

 1. 1 Využijte sekvenční režim svého smartphonu. Na smartphonu je režim sekvenčního snímání ekvivalentní režimu vysokorychlostního fotografování fotoaparátu DSLR. V režimu sekvenčního snímání můžete pořizovat více snímků stejného objektu každou sekundu (přibližně 10 až 20 snímků za sekundu), což výrazně zvyšuje pravděpodobnost pořízení fantastického akčního snímku. K tomuto nastavení lze přistupovat několika způsoby:
  • Pokud máte galaxii iPhone nebo Samsung, zaostřete na svůj předmět a současně podržte tlačítko spouště na obrazovce (umístěné v dolní části obrazovky). Jakmile tlačítko pustíte, váš smartphone přestane pořizovat obrázky.
  • Pokud máte iPhone, můžete také podržet tlačítko pro zvýšení hlasitosti (umístěné na boku telefonu). Jakmile tlačítko pustíte, váš smartphone přestane pořizovat obrázky.
  • Pokud se nemůžete dostat k sekvenčnímu režimu podržením tlačítka spouště, může váš smartphone buď vyžadovat ruční přepnutí do sekvenčního režimu, nebo nemusí podporovat sekvenční režim.
 2. 2 Aktivujte ve smartphonu nastavení automatického zaostřování sledování. Některé fotoaparáty smartphonů jsou nyní vybaveny technologií automatického sledování a zaostření na předmět. Tento nový režim s názvem Tracking AF je k dispozici na telefonech Galaxy S6, S6 edge a S6 edge+. Chcete -li aktivovat tento režim:
  • Spusťte fotoaparát svého smartphonu
  • Otevřete nastavení fotoaparátu
  • Zapněte Tracking AF
 3. 3 Nastavte digitální fotoaparát typu point-and-shoot do sportovního režimu. S digitálním fotoaparátem typu point-and-shoot je možné pořizovat podmanivé akční snímky. Namísto pokusu o pořizování akčních snímků ve výchozím režimu přepněte fotoaparát do sportovního režimu. Jakmile je fotoaparát ve sportovním režimu, automaticky aktivuje nastavení souvislého zaostřování a také se zvýší jeho rychlost závěrky.
  • Toto nastavení je také známé jako akční režim.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak pořizujete akční fotografie na iPhone?Crystal Bear
  Profesionální fotograf Crystal Bear je profesionální fotograf a majitel letní medvědí fotografie. Crystal se specializuje na svatby a portréty pro ženy. Je držitelkou titulu BS v oboru interiérový design a spotřebitelská věda na San Francisco State University. Crystal, která vychází z designového pozadí, přináší do své práce smysl pro styl a umění, který v ní probouzí vnitřní sebevědomí, předvádí jejich krásu zevnitř i zvenčí a uklidňuje je. Specializuje se také na používání správného osvětlení a brandingu pro podnikatelky.Crystal BearProfesionální fotograf Expertní odpověď Pokud používáte telefon, použijte nastavení akčního snímku. To přinese hodně světla, takže můžete mít opravdu vysokou rychlost závěrky, která je nezbytná pro získání ostrého akčního záběru.
 • Otázka Jaká nastavení mám použít pro akční fotografii?Heather Gallagher
  Profesionální fotoreportér a fotograf Heather Gallagher je fotoreportér a fotograf se sídlem v Austinu v Texasu. Vede své vlastní fotografické studio s názvem „Heather Gallagher Photography“, které bylo v letech 2017, 2018 a 2019 zvoleno Austinovým nejlepším rodinným fotografem a třemi nejlepšími rodnými fotografy. Heather se specializuje na rodinnou fotožurnalistiku a má více než 15 let zkušeností s dokumentováním jednotlivců, rodin a podniky po celém světě. Mezi její klienty patří Delta Airlines, Oracle, Texas Monthly a její práce byla uvedena v The Washington Post a The Austin American Statesman. Je členkou Mezinárodní asociace profesionálních fotografů narození (IAPBP).Heather GallagherProfesionální fotožurnalista a fotograf Expertní odpověď Vysoká citlivost ISO a vysoká rychlost závěrky jsou technické způsoby, jak si dát největší výhodu. Tím se sníží chvění fotoaparátu, což je jen další rozmazání.
 • Otázka Můžete pořizovat akční fotografie bez stativu?Heather Gallagher
  Profesionální fotoreportér a fotograf Heather Gallagher je fotoreportér a fotograf se sídlem v Austinu v Texasu. Vede své vlastní fotografické studio s názvem „Heather Gallagher Photography“, které bylo v letech 2017, 2018 a 2019 zvoleno Austinovým nejlepším rodinným fotografem a třemi nejlepšími rodnými fotografy. Heather se specializuje na rodinnou fotožurnalistiku a má více než 15 let zkušeností s dokumentováním jednotlivců, rodin a podniky po celém světě. Mezi její klienty patří Delta Airlines, Oracle, Texas Monthly a její práce byla uvedena v The Washington Post a The Austin American Statesman. Je členkou Mezinárodní asociace profesionálních fotografů narození (IAPBP).Heather GallagherProfesionální fotožurnalista a fotograf Expertní odpověď Nejlepší je fotografování ze stativu, ale pokud nemáte stativ, můžete při fotografování zkusit zadržet dech. Můžete se také pokusit umístit do dveří nebo na povrch, na kterém se můžete uklidnit.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Soustřeďte se na věc/osobu, kterou chcete chytit, a sledujte její pohyby, aby vám úplně neutekly.
 • Mějte na paměti, že většina akčních snímků je rozmazaná.
 • Akční záběry dopadnou nejlépe, pokud je k dispozici jasné osvětlení. Blesk použijte, pokud na místě, kde fotografujete, není příliš jasné a přirozené osvětlení.
 • Pokud je váš fotoaparát poměrně pomalý, pořiďte snímek několik sekund, než se objekt skutečně dostane na obrazovku, abyste zachytili snímek.

reklama

Populární Problémy

Sedminásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton vyjádřil svou podporu Naomi Osaka na základě rozsáhlé kritiky, kterou obdržela za své rozhodnutí bojkotovat tiskové konference na Roland Garr

Oakland Raiders hraje v nejnovější sezóně 'Hard Knocks'. Zde je návod, jak sledovat nové epizody online bez HBO.

Jak přežít pásmový tábor. Band camp je místo, kde se můžete bavit a zároveň se učit hrát na svůj nástroj. Zatímco jste tam, abyste pracovali a učili se, nemusí to být mučení. Ve skutečnosti to může být součástí nejlepších dnů vašeho života, pokud ...

Dědeček Novaka Djokoviče Zdenko Zagar vzpomínal na to, jak světová jednička vždy měla šance proti němu. Srbovi rodiče Dijana a Srdjan stále neúnavně pracovali a riskovali, aby mohli financovat tenisovou kariéru svého syna.Nikdo nemá rád pomyšlení na namočení do špinavé vany. Při neustálém vystavení vlhkosti se mohou na stěnách vaší vany shromažďovat bakterie a plísně a vytvářet nepořádek, který je nevzhledný i nehygienický. Pečlivě dodržovat ...