Jak házet fotbal rychleji

Legenda říká, že Brett Favre by hodil fotbal tak tvrdě a rychle, že by v ledových hrách Green Bay zlomil prsty jeho přijímače. I když to může, ale nemusí být pravda (nebo hezká věc, kterou můžete udělat svým spoluhráčům), jeho slavná rychlost a přesnost házení pomohla přivést Packers do Super Bowlu. Ale Hádej co? Můžete také hodit fotbal rychle. Se správnou technikou a spoustou tréninku můžete zlepšit svou schopnost přenést fotbal přes hřiště. Pokuste se nezlomit prsty.

Metoda 1 ze 3: Používání dobré techniky

 1. Obrázek s názvem Rychlejší házení fotbalu Krok 1

  1 Postavte se do rozdělené pozice se 70–80% své hmotnosti na zadní noze. Zaujměte rozdělený postoj s chodidly zhruba na šířku ramen a dominantní zadní nohou. Rozložte většinu své hmotnosti na zadní nohu, aby bylo možné lépe otáčet a řídit při házení míče.
 2. Obrázek s názvem Rychlejší házení fotbalu Krok 2

  2 Srovnejte palec a prostředníček kolem fotbalu. Držte míč pevně ve své vrhací ruce přibližně ve výšce hrudníku a nasměrujte jej tak, aby palec a prostředníček tvořily na míči mezi sebou přímku. Omotejte zbytek prstů kolem míče, aby vám pomohl ovládat hod.
  • Palec a prostředník se nespojí ani neobepnou úplně kolem míče, takže si mezi nimi představte neviditelnou přímku.
  • Úchop je rozhodující pro házení těsné spirály, což vám pomůže zvýšit rychlost vašeho hodu.


 3. Obrázek s názvem Vyhoďte fotbal rychleji Krok 3

  3 Když začnete házet, držte loket těsně nad úrovní podpaží. Až budete připraveni hodit míč, začněte házet paží nahoru a dozadu za hlavu. Rukama vytvořte tvar písmene „L“ tak, že budete lokt držet těsně nad podpaží a paží v úhlu asi 90 stupňů, když míč přivedete zpět.
  • Pokud je váš loket níže než v podpaží, budete míč více tlačit než házet, což znamená, že míč bude cestovat pomaleji.
 4. Obrázek s názvem Vyhoďte fotbal rychleji Krok 4

  4 Namiřte nos míčku dopředu při navíjení. Namiřte přední nos fotbalového míče dopředu před sebe. Při pohybu paží dozadu držte paži ve tvaru „L“ a připravte se na hod míčkem.
  • Nasměrování nosu dopředu zvýší rotaci ramene a natáhne svaly hrudníku, čímž dodá vašemu hodu větší sílu a rychlost.
  • Pokuste se co nejvíce nedovolit, aby přední nos fotbalu mířil nahoru nebo dolů na stranu, když vrátíte ruku zpět.
 5. Obrázek s názvem Vyhoďte fotbal rychleji Krok 5

  5 Otočte boky dopředu a začněte házet. Vyrazte ze zadní nohy, aby se vaše boky obrátily, a celé tělo dejte do hodu. Otočte boky a začněte pohybovat paží dopředu, abyste zvýšili rychlost a sílu.
  • Vaše boky musí vést pohyb, aby přidaly rotační sílu.
  • Nesnažte se předklonit nebo přesunout váhu na přední nohu, což by vás mohlo vyvést z rovnováhy a vaše hod by byl méně silný.
 6. Obrázek s názvem Hoďte fotbal rychleji 6. krok

  6 Udělejte svůj vrhací pohyb rychlý a pohotový. Vraťte paži dozadu za sebe, nos směřujte dopředu, při pohybu paží dopředu otáčejte boky a uvolněte míč 1 plynulým pohybem. Udržujte svůj hod rychlý a pohotový a přidejte za něj tolik síly, abyste mohli rychleji mířit k zamýšlenému cíli.
  • Čím hladší a plynulejší bude váš hod, tím rychleji se míč bude pohybovat.
 7. Obrázek s názvem Vyhoďte fotbal rychleji Krok 7

  7 Švihnutím zápěstí uvolněte míč a přidejte točivý moment. Přitáhněte zápěstí dopředu k nějakému extra šmrnc do hodu. Švihnutím zápěstí vytvoříte také pěknou, těsnou spirálu, která pomůže míčku cestovat rychleji vzduchem. reklama

Metoda 2 ze 3: Vrtání pro rychlost

 1. Obrázek s názvem Rychlejší hod fotbalem Krok 8

  1 Procvičte si otáčení boků dopředu. Postavte se v silném, rozhozeném postoji se založenýma rukama, jako byste drželi fotbal (ale nepoužívejte ho). Zamíchejte dopředu o krok nebo 2, dejte paži dozadu a zacvakněte boky a rameno dopředu, abyste simulovali začátek házení. Pohyb opakujte pro 5 sad po 10 opakováních.
  • Zkuste ve své ruce držet váhu 2–5 liber (0,91–2,27 kg), abyste zvýšili rychlost a sílu.
 2. Obrázek s názvem Hoďte fotbal rychleji 9. krok

  2 Procvičte si házení ručníkem, abyste zvýšili rychlost paže. Zvyšte rychlá svalová vlákna v paži, která jí umožní pohybovat se rychleji, házením ručníku místo kopačky. Vezměte si ručník, chyťte ho do ruky a hodte ho co nejrychleji pomocí dobré techniky házení.
  • Zkuste 5-6krát hodit ručník, abyste si vybudovali rychlé svalové záškuby.
 3. Obrázek s názvem Hoďte fotbal rychleji Krok 10

  3 Hoďte šestkrát pěnový fotbal a poté šestkrát regulační míč. Použijte lehčí fotbal, který vám pomůže trénovat nervový systém tak, aby pracoval rychleji než obvykle. Vyhoďte pěnový míček tak rychle, jak můžete, poté přepněte na fotbalový míč o regulační velikosti a házejte jej tak rychle, jak jen můžete.
  • Poté, co hodíte lehčí míč, se mu vaše tělo začne vzpírat a při vrhání použije větší svalovou rychlost. Tréninkem se střídáním závaží můžete zvýšit celkovou rychlost hodu.
  • Pěnové míče najdete ve svém místním obchodním domě nebo v obchodě se sportovním zbožím. Můžete si je také objednat online.
  • Proveďte toto cvičení 3krát při každém cvičení.
 4. Obrázek s názvem Rychlejší hod fotbalem Krok 11

  4 Na 6 hodů použijte medicinbal 2–3 lb (0,91–1,36 kg). Kromě lehkých pěnových fotbalových míčů zkuste použít také medicinbal těžší než regulační. Hodíte medicinbal tak tvrdě, jak jen můžete, 6krát dobrou technikou, poté přepnete na regulační fotbal na 6 hodů.
  • Pokud potřebujete, můžete pomocí nevyhazující ruky vyrovnat medicinbal.
  • Vaše házející svaly se resetují, aby odolaly vyšší hmotnosti medicinbalu, což způsobí, že použijí rudnou sílu.
  • Proveďte toto cvičení 3krát poté, co to uděláte s pěnovým fotbalem.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Budování síly paže

 1. Obrázek s názvem Rychlejší hod fotbalem Krok 12

  1 Chcete-li zlepšit rovnováhu, provádějte lisy s jednoručkami. Vezměte jednu činku, což je váha, kterou můžete stisknout 12–15krát. Lehněte si na rovnou lavici a držte váhu tak, aby byla v úrovni hrudníku. Stiskněte úplně nahoru, aby byla vaše paže plně natažená nad hrudníkem, poté se vraťte do výchozí polohy.
  • Proveďte 3 sady po 15 opakováních pro každou ze svých paží.
  • Jednoručkový stisk zapojuje vaše jádro, nutí vás udržovat tělo v rovnováze a nemá omezenou pohyblivost bench pressů s činkou.
 2. Obrázek s názvem Hoďte fotbal rychleji 13. krok

  2 Pro zvýšení síly paže použijte řady jednoruček. Položte ruku, kterou nepoužíváte k veslování, na rovnou lavičku a koleno na stejné straně položte na lavičku, aby vaše záda byla rovnoběžná se zemí. Zvedněte jednu činku, držte záda rovně a paží táhněte činku, dokud nebude vaše paže rovnoběžná se zemí. Poté se vraťte do výchozí polohy.
  • Použijte váhu, kterou můžete veslovat 15krát a proveďte 3 sady po 15 opakováních na každé paži.
  • Tahový pohyb řady pomáhá vyvážit paži a budovat sílu.
 3. Obrázek s názvem Rychlejší hod fotbalem Krok 14

  3 Zkuste výpady rotace pomocí medicinbalu, abyste získali sílu. Držte medicinbal s oběma rukama nataženýma před sebou. Položte 1 nohu za sebe a pokrčte kolena tak, aby se zadní koleno dotýkalo země. Držte ruce rovně a otáčejte medicinbalem přes ohnutou přední nohu. Jeďte do stoje a otáčejte medicinbalem, aby byl přímo před vámi. Pohyb opakujte pro 2 sady po 8 opakováních na každou nohu.
  • Použijte váhu, která vám umožní provádět pohyb bezpečně a v dobré formě.
  • Toto cvičení procvičí téměř každý sval zapojený do silného hodu, včetně nohou, ramen, paží a trupu.
 4. Obrázek s názvem Rychlejší hod fotbalem Krok 15

  4 Zpevněte manžetu rotátoru ke zvýšení rychlosti hodu. Vaše rotátorová manžeta a skupina 4 svalů obklopující ramenní kloub jsou klíčem k budování rychlosti hodu. Zaměřte svou rotátorovou manžetu konkrétními cviky, které ji protáhnou a posílí.
  • Otáčejte ramenem tak, že budete držet lehkou činku s paží ohnutou o 90 stupňů a nataženou částí paže budete otáčet směrem k břichu a poté směrem od těla. Střílejte na 2 sady po 15 opakováních.
  • Vyzkoušejte kliky na zeď tak, že stojíte čelem ke zdi, položíte obě dlaně na zeď a ohnete lokty, abyste pohybovali tělem, dokud nebudou v 90stupňovém ohybu. Držte pozici na sekundu a poté se tlačte zpět do výchozí polohy. Zkuste to udělat 10-15krát.
 5. Obrázek s názvem Rychlejší hod fotbalem Krok 16

  5 Minimalizujte používání bench pressu a bicepsových kadeří. Tlaky na lavičce a bicepsové kudrlinky snižují schopnost ramene otáčet se interně i externě, což je důležité pro velkou rychlost házení fotbalu. Zaměřte se na další cvičení, která umožňují větší rozsah pohybu v rameni. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud máte trenéra, pracujte s ním a pomozte mu zvýšit rychlost hodu.
 • Procvičujte si házení tak často, jak jen můžete, abyste zlepšili přesnost a rychlost.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Ujistěte se, že se rozcvičíte lehkými hody, než budete trénovat tvrdé.
reklama

Populární Problémy

S omezením blokování se syn Bjorna Borga Leo konečně připojil k akademii Rafaela Nadala na Mallorce. Leo Borg už akademii navštívil třikrát a byl plný chvály na tamní zařízení.

Televizní seriál „Vřískot“ se v pondělí večer vrací na třetí sezónu na novém kanálu. Zde je návod, jak sledovat nové epizody online bez kabelového přihlášení.

Jak vyrobit koksový plovák. Hledáte lahodnou poušť, kterou si snadno a rychle vyrobíte? Sodové plováky jsou klasickým dezertem již několik let. Zkombinujte colu a vanilkovou zmrzlinu, abyste vytvořili perfektní koks, nebo přidejte ...

Havrani a Steelers se setkají v zápase AFC North v 5. týdnu. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

K loupání česneku je kupodivu jen pár misek. Tímto způsobem můžete dokonce oloupat mnoho hlav česneku. Existuje několik způsobů, jak se vypořádat s jednotlivými hřebíčky, ale to by nemělo být nutné, pokud nepoužíváte ...

Roger Federer oznámil, že v nadcházejících dnech podstoupí třetí operaci kolene, která ho odloučí od hry na „mnoho měsíců“.