Ukázka zápasu: Murray vs Djokovic

Jeden z nejočekávanějších zápasů skupiny první fáze ATP World Tour Finals 2012 mezi prvním nasazeným Novakem Djokovičem a třetím nasazeným Andy Murrayem. Oba zaznamenali vítězství ve své první hře, a to by bylo mnohem více než rozhodující, pokud jde o vstup do vyřazovací fáze.Bitva nejlepších hráčů:

Jen letos se proti sobě oba postavili šestkrát, přičemž vzájemné souboje byly tři za kus. Oba třikrát vyhráli a třikrát prohráli. Poslední střet na šanghajském otevřeném finále byl thriller; hra skončila ve prospěch Srbů. Djokovič porazil Murraye 5-7, 7-6 (11), 6-3. Murray se ale naposledy smál ve větších střetech, například v semifinále olympijských her v Londýně a finále US Open.Djokovič vs Murray

Novák Djokovic:

Djokovič má za sebou pohádkový rok, který zahájil vítězstvím na prvním grandslamu roku - Australian Open. A rok zakončuje jako světová jednička v žebříčku ATP World Tour Rankings. Kromě Australian Open získal Djokovič další čtyři mistrovské tituly: Toronto, Miami, Šanghaj a Peking.Andy Murray:

Pro Murraye byl rok 2012 nejlepší v jeho kariéře. Vyhrál nejen svou první grandslamovou kariéru, ale také získal zlato na olympijských hrách. Murray má letos pozitivní výsledky proti hráčům s nejlepšími žebříčky. Proti Djokovičovi vyhrál 3 výhry a prohrál 3. Proti Rogeru Federerovi je 2-2. A porazil Nadala při jejich jediném letošním setkání.

Fakta:  • Andy Murray prohrál svůj první zápas roku 2012 proti Novakovi Djokovičovi a naopak. Andy Murray prohrál svůj první zápas s Djokovičem v semifinále Australian Open, zatímco Djokovič prohrál svůj první letošní zápas proti Murraymu v semifinále Dubai Open.
  • Předtím se Djokovič 5krát kvalifikoval do finále World Tour; Murray 4. Ale bude to poprvé, co se setkají ve finále ATP World Tour Finals. V loňském roce Djokovič odešel kvůli zranění, zatímco Murray se také stáhl z turnaje.
  • Djokovič porazil Murraye v prvních čtyřech zápasech. Murray získal své první vítězství nad Djokovičem v roce 2008.
  • V rozhodujících setech vyhrál Djokovič 75 % zápasů proti Murraymu.

Statistiky:

Novák Djokovic Andy Murray
Hlava na hlavě 9 7
Tituly kariéry 33 24
Tituly YTD 5 3
YTD vyhrál/prohrál 70/12 54/14
Peníze za kariéru 41 076 497 $ 23 881 621 $

Populární Problémy

Tenis na olympijských hrách chyběl více než 60 let a je pátým nejpopulárnějším sportem na světě. Nedává to smysl, že? Všechno to začalo konfliktem a hrdostí.

Jak si vyrobit domácí podložku na jógu. Chcete se dostat k józe, aniž byste utratili spoustu peněz za vybavení na jógu? Ačkoli existuje několik nástrojů jógy, které můžete použít ve své praxi, od jógových popruhů přes bloky až po skvělé jógové kalhoty, jógová podložka je pravděpodobně ...

Zde je návod, jak sledovat sezónu 3B hry „Shadowhunters“ online bez kabelu. Epizody „The Final Hunt“ budou závěrečnými epizodami série.