Jak čistit bílé plátěné boty

Bílé plátěné boty jsou pohodlné, jednoduché a vypadají skvěle. Dají se však také pozoruhodně snadno zašpinit. Vzhledem k tomu, že jsou vyrobeny z bavlny, jsou vysoce savé a mohou snadno držet skvrny. To, že se vaše bílé plátěné boty trochu zašpiní, však neznamená, že byste se jich měli vzdát! Spíše je stačí jen trochu vyčistit a odstranit všechny přetrvávající skvrny.

Metoda 1 ze 2: Mytí rukou

 1. Obrázek s názvem Čisté bílé plátěné boty Krok 1

  1 Před čištěním obuvi nechte uschnout bláto nebo špínu. Po zaschnutí podrážky poklepejte a vyčistěte nášlapné plochy. Pomocí starého zubního kartáčku seškrábejte větší kousky špíny a dostaňte se do záhybů boty.
 2. 2 Sundejte si tkaničky na boty. Umístěte tkaničky do nádoby s vodou a několika kapkami pracího prostředku, aby mohly vsáknout.
  • Můžete si také koupit nové tkaničky a ušetřit si námahu. Odložte starý pár na řemeslné projekty nebo se ho jednoduše zbavte.


 3. 3 Vyčistěte podrážky. V malé misce připravte roztok stejných dílů vody a jedlé sody. Ponořte zubní kartáček dovnitř a jemně vmasírujte pastu do chodidel. Poté podrážky očistěte.
 4. 4 Vytvořte roztok čisticího prostředku. Přidejte několik kapek běžného pracího prostředku do umyvadla se studenou vodou. Roztok smíchejte dohromady.
 5. 5 Namočte zubní kartáček do roztoku. Začněte čistit botu krouživými pohyby z vnější strany skvrny dovnitř.
  • Starý elektrický zubní kartáček může být skvělou alternativou k běžnému zubnímu kartáčku, protože od vás vyžaduje minimální úsilí!
  • Opláchněte a opakujte, dokud nebude plátno čisté. Jakmile jste s čistotou obuvi spokojeni, dobře ji opláchněte studenější vodou, abyste odstranili veškeré stopy mýdla. Budete to chtít udělat opatrně, protože zaschlé zbytky mýdla mohou na vašich botách zanechat vlastní skvrny. Pak udělejte druhou botu.
  • Při oplachování se snažte, aby se do boty nedostala voda.
 6. Obrázek s názvem Čisté bílé plátěné boty, krok 6

  6 Nechte boty uschnout. Umístěte boty na dobře větrané místo a nechte je uschnout na vzduchu. Umístit je venku za teplého dne na slunci je skvělý nápad.
  • Aby boty pomohly udržet si strukturu, když schnou, zabalte do nich hadr nebo papírový ručník a nacpejte je do bot.
  • Než je budete nosit, ujistěte se, že jsou zcela suché.
 7. 7 Očistěte tkaničky a poté je opláchněte. Tkaničky nechte viset, aby uschly. Jakmile jsou vaše boty a tkaničky vyprané, počkejte, až úplně uschnou. Pak si užijte téměř nové boty! reklama

Metoda 2 ze 2: Používání pračky

 1. 1 Před čištěním obuvi nechte uschnout bláto nebo špínu. Po zaschnutí podrážky poklepejte a vyčistěte nášlapné plochy. Pomocí starého zubního kartáčku seškrábejte větší kusy špíny a nečistot.
  • Tato přípravná práce vám usnadní odstranění skvrn a praní.
 2. 2 Vyčistěte podrážky. V malé misce připravte roztok stejných dílů vody a jedlé sody. Ponořte zubní kartáček dovnitř a jemně vmasírujte pastu do chodidel. Potom podrážky očistěte.
 3. Obrázek s názvem Čisté bílé plátěné boty, krok 10

  3 Přineste si boty do pračky. Proveďte jemný cyklus se studenou vodou.
 4. 4 Přidejte jemný prací prostředek. Na dávku prádla použijte zhruba polovinu toho, co byste normálně použili. Prací prostředek přidejte, když je stroj zhruba do poloviny naplněn vodou.
 5. Obrázek s názvem Čisté bílé plátěné boty, krok 12

  5 Boty přidejte, až bude stroj asi ze tří čtvrtin naplněn vodou. Nechte cyklus běžet a poté boty vyndejte, až skončí.
 6. Obrázek s názvem Čisté bílé plátěné boty, krok 13

  6 Nechte boty uschnout na vzduchu. Neumisťujte je do sušičky ani přes větrací otvory. Výsledkem budou zmenšené a zdeformované boty. Umístěte boty na dobře větrané místo a nechte je uschnout na vzduchu.
 7. Obrázek s názvem Čisté bílé plátěné boty, krok 14

  7 Užijte si své boty. Měly by být bílé jako nové! reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak odstraním žluté skvrny z bílých plátěných bot? Smíchejte 1/4 šálku prášku boraxu se 4 šálky horké vody. Namočte boty do směsi přes noc.
 • Otázka Jak bych použil bělící roztok na bílé plátno? Na běžeckých botách nebělte, protože jsou utěsněny lepidlem. Bělidlo rozbije lepidlo, což způsobí, že se boty odlepí od chodidel. Pokud máte opravdu v úmyslu použít bělidlo, zřeďte jej a použijte bělidlo bez obsahu chloru, protože bělidlo z chloru může vaše bílé plátěné boty zbarvit do žluta; zvláště pokud používáte příliš mnoho. Opět platí, že pokud jste opravdu neústupní ohledně používání bělidla, jeden díl bělidla smíchaný se 3 až 4 díly studené/studené vody. například: 1 polévková lžíce bělidla a 3 nebo 4 polévkové lžíce vody. Pokud chcete pouze použít bělidlo k odstranění zaschlých skvrn, použijte směs 1 polévkové lžíce mýdla Dawn a 2 polévkových lžic peroxidu. To bude fungovat lépe než bělidlo.
 • Otázka Jak denně čistím plátěné boty? Pravděpodobně není nutné je tak často čistit. Jednou týdně používám na boty směs jedlé sody a peroxidu, a to opravdu pomáhá.
 • Otázka Jak mohu odstranit červené skvrny Gatorade z bílých Vans? Namočte je do horké mýdlové vody asi na patnáct minut a poté je vložte do pračky.
 • Otázka Jak vyčistím bláto z plátěných bot? Použijte suchý kartáč a poté seškrábněte suché bahno, poté si vezměte boty a vložte je do prodyšného vaku do tělocvičny. Poté omyjte velkým množstvím pracího prostředku (bez bělidla) a použijte studenou vodu.
 • Otázka Jak zajistím, aby bílé plátěné boty nesbíraly špínu? Použijte Crepe Protect. Můžete si ho koupit na Amazonu za méně než 15 dolarů. Aplikace trvá přibližně 4 týdny, má neutrální barvu a ochrání vaše boty před tekutinami a nečistotami.
 • Otázka Jak mohu zesvětlit barvu mého vybledlého černého plátna? Zbarvěte je černým barvivem. Podle výše uvedených kroků botu nejprve očistěte.
 • Otázka Jak mohu vyčistit bílé plátěné boty? Můžete je dát do pračky s ostatními bílými (ručníky, spodní prádlo atd.). Pokud jsou velmi špinavé, přidejte do vody trochu bělidla. Chcete -li zabránit tvorbě skvrn, vyzkoušejte vodní kapesník, jako je Scotchgard nebo Nikwax.
Nezodpovězené otázky
 • Odstraňuje nebo krvácí značky Sharpie na botách?
 • Jak odstraním skvrny od kalné vody z mých bílých dodávek?
 • Jak vyprat bílé plátěné boty, pokud jsou na nich barvy?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Vložte noviny do bot, dokud schnou, aby neztratily tvar a aby se do bot nedostala voda.
 • Na silné skvrny, jako jsou skvrny od trávy a oleje, použijte přípravek na předúpravu prádla, který byste použili na běžné prádlo. Postupujte podle pokynů přiložených k produktu. Před úplnou aplikací nezapomeňte udělat testovací opravu. U většiny odstraňovačů budete chtít nechat produkt vsáknout do skvrny po dobu nejméně 5-10 minut. Vypláchněte odstraňovač z boty a poté vyperte buď ručně, nebo v pračce.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nepoužívejte bělidlo ani na bílé boty. To způsobí žluté zbarvení materiálu.
 • Nedávejte boty do sušičky. To poškodí strukturu obuvi a způsobí uvolnění lepidla podrážek.

Populární Problémy

Váš průvodce streamováním Gotta Kick It Up online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Jak srazit koně. „Tack“ je obecný termín používaný k popisu veškerého jezdeckého vybavení. Obsahuje sedlo, třmeny, uzdu a další figurky, které se nasazují na koně. Ať už používáte anglický nebo westernový styl ...

Pátá nasazená Elena Rybakina nastoupí v pátek ve štrasburském semifinále proti nenasazenému Nao Hibinovi. Rybakina získala titul Hobart na začátku tohoto roku a před vypnutím dosáhla dalších tří finále.

Marion Bartoli citovala výdělky Rogera Federera ve výši 100 milionů dolarů, aby upozornila na výzvy, kterým čelí hráči s nižším umístěním. Aby vyřešil nerovnováhu, vyzval Bartoli na turnajích Challenger další prize money.

Jak neztloustnout na antikoncepci. Možná jste už slyšeli, že antikoncepce způsobuje přibírání na váze a u některých lidí může dojít i k pár kilům. Většinu času je přírůstek hmotnosti na pilulce způsoben změnami ve vašich návycích ...

Prvním krokem k vychutnání elegantní sklenky vína je otevření lahve a existuje mnoho způsobů, jak odstranit korek neporušený. Ať už máte vývrtku na křídle nebo sommelierský nůž (vývrtka pro číšníka), nebo používáte alternativu pro kutily, je to ...