Zranění Rogera Federera - Kompletní historie neúspěchů Švýcarů v kariéře

Roger Federer na Australian Open 2020

Roger Federer na Australian Open 2020

Před více než pěti měsíci se Roger Federer vydal na sociální média, aby učinil překvapivé oznámení. Švýcar prohlásil, že podstoupil artroskopickou operaci pravého kolena, která by jej vyřadila z činnosti až do trávy v sezóně.

Následné vypuknutí COVID-19 však zajistilo, že prohlídka ATP byla pozastavena až do srpna. To zase znamenalo, že byla zrušena celá houpačka na trávě spolu s řadou dalších turnajů.

V červenci pak Roger Federer oznámil, že musí provést další artroskopickou operaci svého problémového pravého kolena. Zpráva šokovala tenisové bratrstvo a mnohé přiměla k otázce, zda Federer odehrál svůj poslední zápas na turné.

Důvod, proč byla zpráva obzvláště překvapivá, je ten Roger Federer nikdy nebyl znám jako hráč náchylný ke zranění. I jeho nedávná vystoupení popírala jeho 38 let; Zdá se, že Federer má stále fyzickou kondici jako 25letý.

Navíc má Švýcar zdánlivě snadný styl hry, který na těle nevytváří tolik opotřebení jako třeba Rafael Nadal. Styl hry leváka je zcela odlišný od Federera, který je často popisován jako „klouzání“ na kurtu.

„Bez námahy“, kterou si tenisoví fanoušci spojili se stárnoucím Švýcarem, však něco stojí. Je to cena, která nebyla nikdy příliš dobře zdokumentována, protože je to Roger Federer - hráč, který je zdánlivě nestárnoucí a bez zranění.

Pravdou však je, že Federer má za ta léta svůj spravedlivý podíl na fyzických problémech - a zvláště v poslední době. Podívejme se tedy na všechna zranění, která 38letý muž během své dosavadní kariéry utrpěl:

Zranění nohy Rogera Federera v Indian Wells 2007

Roger Federer obdržel lékařský časový limit v Indian Wells 2007

Roger Federer obdržel lékařský časový limit v Indian Wells 2007

V roce 2007 vstoupil Roger Federer na Australian Open po sérii 29 výher. Švýcar vyhrál titul v Melbourne a poté také v Dubaji, aby prodloužil sérii na 41.

jak se zdokonalit ve stolním tenise

Na prahu překonání historického rekordu Guillerma Vilase u většiny po sobě jdoucích zápasových výher Roger Federer v úvodním kole proti Guillermu Canas pokulhával. Tehdy pětadvacetiletý mladík si vzal vzácný lékařský časový limit pro zranění nohy v Indian Wells a snažil se předvést svůj nejlepší tenis, když podlehl Argentinci ve dvou setech.

O dva týdny později Federer opět spadl na Canas, tentokrát na Miami Masters, a pravděpodobně se stále zotavoval z niggle.

Zranění Rogera Federera na Tennis Masters Cup 2008

Roger Federer absolvoval na Mistrovství světa Tennis Masters 2008 ošetření zpět

Roger Federer dostává zpětné ošetření na Tennis Masters Cup 2008

Horliví tenisoví fanoušci by věděli, že záda Rogera Federera mu během jeho kariéry způsobila spoustu problémů. A první z mnoha takových případů pochází z roku 2008.

Roger Federer dřel po celou tu sezónu, když se vypořádal se záchvatem žlázové žlázy. Poté ke konci sezóny byl Federer poprvé v kariéře nucen odstoupit z turnaje.

Před čtvrtfinále odstoupil z Paris Masters s odvoláním na zranění zad. Problém by mu také způsobil smutek na konci roku, protože se nedostal do semifinále.

Zranění zad a nohou Rogera Federera na Wimbledonu 2010

Roger Federer během tiskové konference ve Wimbledonu 2010

Roger Federer během tiskové konference ve Wimbledonu 2010

Po prohrách s Robinem Soderlingem ve čtvrtfinále Roland Garros a Lleytonem Hewittem ve finále Halle se Roger Federer nezdál na nejlepší cestě do wimbledonského mistrovství 2010.

Poté, co se Federer vyhnul šokové ztrátě v úvodním kole proti Alejandru Fallovi, padl ve čtvrtfinále Tomáši Berdychovi. Tehdejší šestinásobný wimbledonský šampion na pozápasové tiskové konferenci prozradil, že si ošetřoval zranění zad a pravé nohy.

Švýcar Maestro vykazoval během turnaje malé známky fyzického nepohodlí, ale ani on nehrál svůj nejlepší tenis.

Kmen třísel Rogera Federera na Halle 2011

Roger Federer se dívá na Wimbledon 2011

Roger Federer se dívá na Wimbledon 2011

V roce 2011 se Roger Federer poprvé po devíti letech obešel bez grandslamového titulu. Federer podlehl Djokovicovi v semifinále na Australian Open i na US Open. A přestože v posledních čtyřech na Roland Garros ze Srbů vytěžil, Nadal ho ve finále popřel.

Po jeho namáhání v jílovitém hřišti Major, švýcarský vytáhl z Gerry Weber Open citovat napětí v tříslech. Zranění však nebylo příliš vážné a Federer se ve Wimbledonu vrátil do plné kondice.

tenisová raketa pro 11 let

Zranění Rogera Federera na Wimbledonu 2012

. Roger Federer se v zápase Round-of-16 na Wimbledonu 2012 neohrabaně zadrhával

. Roger Federer se v zápase Round-of-16 na Wimbledonu 2012 neohrabaně zadrhával

V roce 2012 Roger Federer vyhrál Rotterdam, Dubaj, Indian Wells a Madrid a vstoupil do Wimbledonu jako jeden z favoritů. Švýcarskou párty však téměř zkazil Julien Benneteau, který si ve třetím kole vzal překvapivé dvousetové vedení.

Šestkrát ve čtvrtém setu se Federer dostal do dvou bodů porážky. Ale utekl v pěti, aby zahájil střet čtvrtého kola proti Xavierovi Malisse.

Roger Federer se v tomto zápase ujal vedení dvou setů, ale potřeboval, aby mu byla ošetřena záda do třetice, kterou prohrál, než zvítězil ve čtyřech. Federer překonal svá uspěchaná záda a pokračoval v porážení lepších soupeřů, když v po sobě jdoucích čtyřsetových zápasech vyřadil Novaka Djokoviče a Andyho Murraye, aby ukončil své dvouapůlleté grandslamové sucho s titulem.

Zranění Rogera Federera v Indian Wells 2013

Roger Federer hrál většinu sezóny 2013 s problémy se zády

Roger Federer hrál většinu sezóny 2013 s problémy se zády

Po rutinním vítězství ve třetím kole nad Ivanem Dodigem v Indian Wells 2013 utrpěl obhájce titulu vylepšení v zádech. Roger Federer se nemohl vzpamatovat včas pro svůj další zápas - proti Rafaelu Nadalovi - a prohrál ve dvou setech.

Švýcar později přiznal, že se měl z turnaje odstoupit po zápase s Dodigem.

Ale pro Federera to byl i nadále těžký rok. Jeho zranění zad, i když nebylo příliš vážné, bránilo jeho úrovni hry po celou sezónu.

Roger Federer utrpěl ve druhém kole šokující porážku Sergeje Stakhovského ve Wimbledonu, což znamenalo jeho první grandslamový výstup za více než deset let.

Zranění zad Rogera Federera ve finále ATP 2014

Roger Federer na finále ATP 2014

Roger Federer na finále ATP 2014

V roce 2014 zahájil Roger Federer svou rekordní 13. po sobě jdoucí kampaň na konci roku na turnaji ATP Finals vítězstvím nad Milošem Raonicem, Kei Nishikori a Andy Murrayem.

Federer poté získal pozdní přestávku podání a v těsném třísetovém semifinále proti krajanovi Stanovi Wawrinkovi zachránil čtyři mečboly, aby zahájil střet o titul s Novakem Djokovičem.

Výhra Rogera Federera však stála svou cenu. V závěrečných fázích semifinále si vylepšil záda při výstřelu. To způsobilo, že nebyl schopen hrát finále, a nakonec z turnaje odstoupil.

Zranění kolena Rogera Federera na Australian Open 2016

Roger Federer na Australian Open 2016

Roger Federer na Australian Open 2016

Poté, co Roger Federer vyhrál svých prvních pět zápasů komplexně na Australian Open 2016, připravil se o souboj s obhájcem titulu Novakem Djokovičem o postup do finále.

Federer poté, co padl Srbovi na posledních dvou grandslamových setkáních - finále na Wimbledonu 2015 a US Open - byl na přijímacím konci bleskové války od Djokoviče. Čtyřnásobný šampión Australian Open sestoupil po pouhé hodině hry o dva sety.

Ačkoli Federer zmařil Djokovicovu hybnost tím, že vzal třetí, Srb ve čtvrtém potvrdil své prvenství, aby zaútočil na finále.

Po tomto zápase Federer utrpěl podivnou nehodu. Při koupeli pro jednu ze svých dcer si roztrhl meniskus poté, co si poranil levé koleno.

Federer podstoupil artroskopickou operaci, která mu opravila koleno, ale po zbytek sezony bojoval o plynulost.

Zranění Rogera Federera v Madridu 2016

Roger Federer na tiskové konferenci v roce 2016

Roger Federer na tiskové konferenci v roce 2016

Po 10týdenní přestávce kvůli artroskopickému postupu na pravém koleni se Roger Federer vrátil k akci v Monte Carlu, kde ve čtvrtfinále prohrál s Jo-Wilfriedem Tsongou.

Při hledání více herního času vstoupil Federer do Madridu, ale musel z turnaje odstoupit s problémem se zády, který vyvstal během tréninku.

Švýcaři byli o týden později zpět v Římě, ale byli opět položeni nízkými zlými zády. Utrpěl výjezd třetího kola a následně se stáhl z Roland Garros.

Zranění kolena Rogera Federera na Wimbledonu 2016

Roger Federer si na Wimbledonu 2016 poranil koleno

Roger Federer si na Wimbledonu 2016 poranil koleno

Poté, co poprvé po 16 letech vynechal grandslamový turnaj, Roger Federer dorazil na Wimbledon 2016 zoufale hledat pozitivní výsledek.

Vzhledem k tomu, že světová jednička 1 Novak Djokovič ve třetím kole spadl a Rafael Nadal turnaj kvůli zranění vynechal, byla to pro Federera zlatá příležitost, jak ukončit své čtyřleté grandslamové titulní sucho.

Zdálo se, že se hvězdy pro Švýcary srovnaly, když ve čtvrtfinále unikl dvousetovému manku a třem mečbolům proti Marinu Cilicovi. Ale bylo to tak dobré, jak to jen šlo; Federer v semifinále zhoršil zranění kolena proti Miloši Raonicovi a promarnil náskok dvou setů na jednoho, než spadl na pět.

Federer nakonec zkrátil sezónu, aby inklinoval ke svému obtěžujícímu kolenu, než se v roce 2017 vrátil snov.

pravidla pro hraní raketbalu

Zranění Rogera Federera v Montrealu 2017

Roger Federer se obrací na fanoušky po finále Coupe Rogers 2017

Roger Federer se obrací na fanoušky po finále Coupe Rogers 2017

Zdálo se, že Roger Federer je zpět na svém nejúspěšnějším maximu v roce 2017. Po rekordním osmém wimbledonském titulu švýcarský jezdec odehrál sérii 34 setů, která se proměnila v Coupe Rogers.

Série skončila v 36 během turnaje, ale Federer přesto dokázal dosáhnout finále. Proti inspirovanému mladému soupeři v Alexandru Zverevovi však švýcarská legenda podlehla prohře ve dvou setech.

Aby toho nebylo málo, Federer si během zápasu poranil záda. Tehdejší devatenáctinásobný grandslamový šampion se příští týden stáhl z Cincinnati, když si před US Open hledal odpočinek, aby měl tendenci ke svému zranění.

Zranění ruky Rogera Federera ve Stuttgartu 2018

Roger Federer na pozápasové tiskové konferenci ve Wimbledonu 2018

Roger Federer na pozápasové tiskové konferenci ve Wimbledonu 2018

Na Australian Open 2018 Roger Federer otočil hodiny a získal rekordní 20. grandslamový titul dvouhry. O několik měsíců později Federer zvedl stuttgartský titul, ale na dalších třech turnajích pokulhával.

Federer podlehl ve finále Halle Borně Coricovi a promarnil mečbol při pětisetové čtvrtfinálové porážce s Kevinem Andersonem ve Wimbledonu.

Na severoamerických hardcourtech Federer podlehl ve finále Cincinnati Masters Novakovi Djokovicovi. Poté ho ve čtvrtém kole US Open omráčil neohlášený Australan John Millman.

Federerův tábor později odhalil, že na začátku trávníkové sezóny utrpěl zranění ruky. Zranění ho zastavilo asi na tři měsíce, než deváté triumfoval na turnaji v rodném městě.

Zranění nohy Rogera Federera na Římě 2019

Roger Federer se v roce 2019 dostal do čtvrtfinále v Madridu a Římě

Roger Federer se v roce 2019 dostal do čtvrtfinále v Madridu a Římě

live stream duke vs unc zdarma

Roger Federer, který hrál jen svůj druhý turnaj v antuce za téměř tři roky, zažil epickou bitvu s Borna Coricem na Rome Masters 2019. Švýcarský maestro zachránil proti mladému Chorvatovi dva mečboly, než pokračoval k vítězství a návratu do čtvrtfinále.

Během námahy během týdne si Roger Federer poranil pravou nohu - což ho přimělo vytáhnout ze čtvrtfinále proti Stefanosu Tsitsipasovi.

Při zpětném pohledu to nebylo vážné zranění, protože Federer by se na Roland Garros dostal až do semifinále a ve Wimbledonu by to byl epický běh.

Zranění Rogera Federera na US Open 2019

Roger Federer absolvoval během čtvrtfinálového zápasu na US Open 2019 ošetření zad

Roger Federer absolvoval během čtvrtfinálového zápasu na US Open 2019 ošetření zad

Po svém wimbledonském žalu se Roger Federer vydal se svou rodinou na karavan, než se vrátil do akce v Cincinnati - kde ve třetím kole spadl na Andrey Rubleva.

Na jeho další zastávce, na US Open, se Federerovy problémy s vratkými zády znovu vynořily v tu nejméně vhodnou chvíli.

Ve čtvrtfinále byl Federer až o dvě sady na jednoho proti Grigorovi Dimitrovovi, hráči, který v předchozích sedmi pokusech nikdy neporazil Švýcary. Dvacetinásobnému grandslamovému šampionovi však brzy došel dech.

Poté, co Federer upustil čtvrtou sadu, požadoval od trenéra výlet, aby se na začátku páté sklonil k zádům. Bylo to však k ničemu, protože sedmatřicetiletý hráč padl v pěti setech.

Zranění kolena Rogera Federera na Australian Open 2020

Roger Federer absolvuje lékařské ošetření na Australian Open 2020

Roger Federer absolvuje lékařské ošetření na Australian Open 2020

Když se Roger Federer poprvé objevil v sezóně na Australian Open 2020, bojoval o plynulost proti soupeřům, které obvykle bez větších problémů propustil.

Po přímých vítězstvích nad Stevem Johnsonem a Filipem Krajinovičem Federer narazil na drsné počasí proti Johnu Millmanovi. Federer upustil první a třetí set, aby spadl ze dvou setů na jeden, a poté, co se vzpamatoval, aby si vynutil pátý, se dostal do dvou bodů porážky v zápase tiebreaker. Ale poté klusal šest bodů v klusu, aby viděl Australana.

Šestinásobný šampion se poté vzpamatoval ze ztráty úvodní sady, aby ve čtvrtém kole překonal Maďara Martona Fucsovicse.

Ve čtvrtfinále proti Tennys Sandgrenovi Federer otevřel, ale v následujících dvou setech efektně vybledl. Na sklonku ponižující porážky Federer kopal hluboko, aby ve čtvrté sadě zachránil až sedm mečbolů, aby vynutil rozhodování.

Bylo zcela zřejmé, že Roger Federer onemocněl zraněním třísla, na které si vzal také lékařský odpočinek. Podařilo se mu však utéct s pátou sadou, aby skriptoval jeden z největších únikových činů své kariéry, a připravil semifinálové zúčtování s Novakem Djokovičem.

Federer si před semifinále nevzal cvičné kurty - což vedlo ke spekulacím, že by mohl ze zápasu proti Srbovi vypadnout. Ale ukázal se na semifinále a udělal docela puchýřský start, když dorazil do bodu dvojité přestávky v prvním setu.

Odtamtud však převzal velení zápasu Djokovič, který ve čtyřech vzájemných setkáních předal Federerovi třetí semifinálovou porážku na Australian Open.

Jak se ukázalo, tento zápas se ukázal být Federerovým posledním v roce 2020, protože dvě operace kolena jej na zbytek sezóny vyloučily.

Populární Problémy

Světová dvojka Daniil Medveděv je považován za jednoho z nejpřímějších tenistů, pokud jde o interakci s médii.

Styl Miami, silně ovlivněný latinskou kulturou, je odvážný, jasný a smyslný. Toto slunné město nabízí nádherné pláže a živou party scénu, takže si budete chtít zabalit správné oblečení pro denní i noční aktivity. Plavky a ...

Enrique se na Rafaela Nadala vrhl jako fanoušek Realu Madrid, ale zároveň vyjádřil svůj obdiv ke králi jílu. Nadalova láska k fotbalu a Realu Madrid je známá a je také docela zručným fotbalistou.

Světová dvojka porazila nejlépe umístěného hráče a získala titul Rogers Cup, jeho čtvrtý titul v tomto roce.

Jak otevřít zamčené dveře pomocí čepu Bobby. Pokud nemáte po ruce náhradní klíč, může vás dostat zamčeno z pokoje nebo domova. Naštěstí se můžete vyhnout vysokým poplatkům od zámečníka tím, že se naučíte, jak si sami vybrat zámek. Chcete -li vybrat ...

První držení dítěte může být o nervy, zvláště pokud si nejste jisti, jak to udělat nejlépe. Existuje několik různých způsobů, jak držet dítě, přičemž jedním z nejběžnějších je držení kolébky. Tato bezpečná pozice, ...