Jak čistit bílé kožené boty

Bílé boty mohou být obtížné udržovat v čistotě, zvláště pokud pravidelně chodíte ven. Bílé kožené boty se čistí ještě hůře, protože chemikálie jako čpavek mohou způsobit nežádoucí změnu barvy a nemůžete je dát do pračky. Naštěstí existují zcela přirozené metody čištění bílé kožené obuvi domácími výrobky jako zubní pasta , bílý ocet a olivový olej. Pokud používáte správné techniky a věnujete čas ochraně a údržbě svých bot, můžete nechat své boty vypadat zcela nové.

Metoda 1 ze 3: Použití zubní pasty

 1. 1 Otřete přebytečnou špínu nebo bláto. Oškrábejte všechny přebytečné nečistoty, které zbyly a které se nedostaly do kůže. Použijte měkký nylonový kartáč nebo bavlněný hadřík a otřete celou obuv. To by mělo uvolnit a odstranit většinu suchých nečistot a prachu, které jsou na povrchu boty.
 2. Obrázek s názvem Čisté bílé kožené boty Krok 2

  2 Sundejte tkaničky z bot. Namočte tkaničky do misky s teplou vodou a pracím prostředkem nebo vhoďte tkaničky do pračky. Pokud je odstraníte, zatímco vyčistíte zbytek obuvi, usnadní vám jejich čištění.
 3. 3 Navlhčete vnější část boty hadrem nebo ručníkem. Navlhčete hadr, aby byl mokrý, ale ne promočený. Nechcete kůži na botách přesycovat, protože ji může časem poškodit. Otřete vlhkou utěrkou celou obuv, abyste odstranili počáteční nečistoty.
 4. 4 Vtírejte kousek zubní pasty do odřenin a skvrn. Ujistěte se, že používáte negelovou bělící zubní pastu, která neobsahuje umělá barviva, která mohou obarvit vaše boty. Na problémová místa na botách naneste kapky zubní pasty a začněte pastu vtírat prsty do kůže.
 5. 5 Skvrny vydrhněte zubním kartáčkem. Vtírejte do zubní pasty, pracujte malými krouživými pohyby. Pokračujte v tom, dokud se skvrna nerozbije. Tímto způsobem vyčistěte celou obuv.
 6. Obrázek s názvem Čisté bílé kožené boty Krok 6

  6 Zubní pastu otřete ručníkem. Ujistěte se, že jste z čištění odstranili veškerou zubní pastu, která zbyla. Pokud máte potíže s odstraněním zubní pasty, navlhčete hadr trochou teplé vody a otřete zubní pastu z boty.
 7. 7 Vysušte si boty. Jakmile jsou všechny zubní pasty odstraněny, otřete si boty hadříkem z mikrovlákna nebo hadrem. Pokud jsou vaše boty stále špinavé, můžete proces čištění zopakovat. Před uložením se ujistěte, že jsou zcela suché. reklama

Metoda 2 ze 3: Použití octa a olivového oleje

 1. 1 Smíchejte ocet a olivový olej v rozprašovači. Nalijte ¼ šálku (59,14 ml) octa a ½ šálku (59,14 ml) olivového oleje do středně velké lahve s rozprašovačem a lahvičku energicky protřepejte.
  • Řešení se oddělí, takže se musíte ujistit, že jím při použití zatřesete.


 2. 2 Nastříkejte roztok na boty. Získejte pěkný povlak na celé obuvi. Naneste více roztoku na místa, kde dochází k nežádoucímu zabarvení nebo nečistotám.
 3. Obrázek s názvem Čisté bílé kožené boty, krok 10

  3 Roztok nechte pět minut odstát. Roztok by měl vsáknout do kůže a pomoci uvolnit veškeré skvrny nebo nečistoty, které jsou v materiálu zapuštěny.
 4. 4 Roztok setřete suchým hadříkem. Když setřete roztok octa, měla by s ním přijít i skvrna. Použijte měkký bavlněný nebo mikrovláknový hadřík, abyste se vyhnuli dalšímu poškrábání bot. Pokračujte v otírání obuvi, dokud není suchá a roztok není zapracován do kůže. reklama

Metoda 3 ze 3: Prevence vzniku skvrn na botách

 1. 1 Na boty naneste vodu odpuzující prostředek. Vodní repelenty pomohou chránit vaše boty a zabránit jejich poškození vodou. Repelenty se dodávají ve formě olejů, vosků a sprejů. Přečtěte si pokyny dodané s produktem a pečlivě je dodržujte. Obvykle budete chtít nanést vodu odpuzující na celou obuv a poté ji nechat vyschnout, než nanesete další vrstvu.
  • Před použitím repelentu nezapomeňte provést čištění boty.
  • Mezi oblíbené kožené repelenty patří Meltonian, Obenauf, Scotchguard a Jason Markk Repel.
  • Ujistěte se, že repelent je určen pro kůži, ne pro semiš.
 2. Obrázek s názvem Čisté bílé kožené boty, krok 13

  2 Vyčistěte si boty, jakmile se zašpiní. Bodové čištění je snadný způsob, jak zachovat vzhled vašich bílých bot. Pomocí vlhkého hadru nebo papírového ručníku očistěte oděrky, škrábance a špínu, jakmile se vám obují. Zkontrolujte si boty každý den poté, co se dostanete domů z práce nebo ze školy, a vyčistěte všechny nečistoty na botách.
  • Čím usilovnější budete s pravidelným bodovým čištěním, tím méně budete muset bílou kůži čistit.
  • Pokud máte hlubší skvrny, můžete k odstranění špíny použít nebarvené jemné mýdlo a zubní kartáček.
 3. Obrázek s názvem Clean White Leather Shoes Step 14

  3 Udržujte své boty uvnitř a mimo přímé sluneční světlo. Sluneční světlo může způsobit žloutnutí a poškození kůže ve vašich botách. Uchovávejte je na chladném tmavém místě někde ve vašem domě, když je nenosíte, abyste je zachovali. reklama

Odborná rada

Postupujte podle několika rychlých rad, co dělat a nedělat, abyste udrželi své kožené boty v dobrém stavu:

forhendový grip tenis
 • Nenoste boty v dešti. Pokud kůže zvlhne, zmenší se.
 • Nesnažte se leštit špinavé boty. Vtlačíte špínu do kůže a poškodíte si boty.
 • Boty pravidelně čistěte. Použijte měkký kartáč nebo hadřík z mikrovlákna.
 • Na boty naneste čisticí prostředek. Otřete povrch, aby byly čisté a měkké.
Z Marc Sigal Specialista na péči o obuv

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu na tenisky použít barvu na textil? Ano můžeš. Ale mějte na paměti, že efekt bude trvalý, barvu nebudete moci odstranit, alespoň ne úplně.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Věci, které budete potřebovat

 • Bavlněný hadr
 • Zubní pasta
 • Olivový olej
 • bílý ocet
 • Rozprašovací láhev
 • Nylonový kartáč (volitelně)
 • Utěrka z mikrovlákna (volitelně)
 • Vodoodpudivý (volitelně)

Populární Problémy

Ohlédnutí za třemi nejlepšími výkony Rafaela Nadala ve finále French Open.

Jak se bavit cvičením. Přiznejme si to, cvičení může být nuda, zvláště pokud děláte kardio. Tak to ale být nemusí. Tento wikiHow vám ukáže, jak si z cvičení udělat zábavu, abyste mohli vypadat a cítit se co nejlépe ....

Základní myšlenkou swingového bowlingu je přimět kriketový míček, aby se při pohybu směrem k pálkaři švihl do strany. Nejdůležitějšími faktory, jak toho dosáhnout, jsou míra opotřebení míče, rychlost, jakou je míč zahnut, a ...

Jak rozpoznat vředy. Vaření (nebo furuncle) je velký hrbol naplněný hnisem, který se tvoří pod kůží v důsledku bakteriální infekce ve vlasovém folikulu nebo olejové žláze. Někdy se ve shluku známém jako carbuncle může vytvořit několik varů ....

Zjistěte, co znamená tuhost rakety, jak se měří a jaký je její dopad na výkon a pohodlí - video a užitečné grafy součástí.

Jak vyrobit větrný mlýn. Větrné mlýny se po staletí používají k využití síly větru. Jsou také okouzlujícím dekorativním doplňkem na zahradě nebo zahradě. Přestože tyto větrné mlýny nedokážou přeměnit větrnou energii na elektřinu, mohou ...