Jak čistit boty zubní pastou

Svou špinavou obuv můžete nechat znovu vypadat čistě odstraněním špíny a nečistot zubní pastou. K čištění špíny z obuvi použijte buď zubní kartáček nebo čisticí podložku. Před odstraněním vlhkým hadříkem a roztokem vody a mýdla nechte zubní pastu v botách zaschnout. Když skončíte, vaše boty by měly vypadat mnohem čistší, než byly před začátkem. Plátěné boty a tenisky byste měli čistit pouze zubní pastou, protože jiné boty by se mohly poškodit.Část 1 ze 3: Připravte se na úklid

 1. 1 Kupte si bílou negelovou zubní pastu. Gelová zubní pasta vaše boty řádně nevyčistí a je velká šance, že je obarví. Gelová zubní pasta je obzvláště špatná pro bílé boty. Můžete použít barevnou zubní pastu, pokud ji máte položenou doma, ale nevyčistí boty stejně dobře jako bílá zubní pasta.
  • Pořiďte si starý zubní kartáček nebo levný nový zubní kartáček. K čištění špinavých bot nemá smysl používat drahý, zcela nový zubní kartáček. Znovu ho nebudete moci použít k čištění obuvi a rozhodně jej nemůžete použít k čištění zubů. Starý zubní kartáček se k tomu skvěle hodí.
 2. 2 Vyzkoušejte zubní pastu na malém místě na jedné z vašich bot. Různé druhy zubních past mají různé přísady, z nichž některé mohou poškodit vaše boty. Většina zubní pasty se bude používat, ale je lepší je nejprve vyzkoušet. Naneste malé množství zubní pasty na malé místo na jedné z vašich bot.
  • Po 20 minutách místo zkontrolujte a otřete jej vlhkým hadříkem. Pokud zubní pasta neznečistila botu, můžete ji použít k čištění obou bot.
  reklama

Část 2 ze 3: Drhnutí zubním kartáčkem

 1. 1 Na kartáček naneste trochu zubní pasty. Na kartáček není třeba používat velké množství zubní pasty. Na čištění bot je lepší použít malý štěteček na kartáč. Příliš mnoho zubní pasty může poškodit vaše boty.
  • Použijte přibližně polovinu zubní pasty, kterou byste použili při čištění zubů.
  • K čištění bot můžete použít také čisticí podložku. Čisticí houbou rychle vyčistěte boty nebo drátěným kartáčem důkladně vyčistěte velmi špinavé plátěné boty nebo tenisky.
 2. 2 Vydrhněte si zuby kartáčkem na zuby. To, jak tvrdě drhnete zubním kartáčkem, závisí na barvě, materiálu a stavu vašich bot. Pokud máte tmavě zbarvené boty nebo boty, které jsou velmi špinavé, můžete k odstranění špíny použít velký tlak. Pokud máte bílé boty, které nechcete škrábat, jemně vmasírujte zubní pastu do bot kartáčkem.
  • Identifikujte obzvláště špinavá místa a kartáčem je očistěte tam a zpět, abyste je odstranili.
 3. 3 Zubní pastu nechte na botách zhruba 10 minut. Během této doby se zubní pasta vsákne do materiálu obuvi. Část špíny usnadní odstranění ručníkem.
 4. 4 Otřete boty vlhkým ručníkem. Jakmile uplyne 10 minut, držte ručník na několik sekund pod umyvadlem a otřete boty. Při otírání ručníkem můžete na boty vyvinout jakýkoli tlak. Ujistěte se, že z bot vyčistíte co nejvíce zubní pasty.
  • Pokud je některé nečistoty stále obtížné odstranit, postup opakujte.
  reklama

Část 3 ze 3: Otírání obuvi mýdlovým a vodním roztokem

 1. 1 Pořiďte si čistou lahvičku s rozprašovačem nebo vypláchněte jednu, kterou již máte. Měli byste použít čistou láhev s rozprašovačem, protože jiné látky by mohly poškodit vaši obuv. V místním supermarketu nebo obchodě s domácími produkty můžete získat novou, prázdnou láhev s rozprašovačem.
  • Pokud potřebujete vyčistit starou láhev s rozprašovačem, nalijte obsah do odpadu. Do rozprašovače přidejte mýdlo a opláchněte jej, dokud se ve vodě nepřestanou tvořit pěny.
 2. 2 Smíchejte 5 dílů vody a 1 díl mýdla na nádobí ve spreji. Odměrkami můžete měřit přesné množství vody a mýdla, které jste vložili do rozprašovače. Pokud nemáte odměrky, je lepší použít méně mycího prostředku než více.
  • Když do rozprašovače přidáte vodu i mýdlo, nasaďte uzávěr a lahví protřepejte, aby se promíchaly.
 3. 3 Roztok nastříkejte na čistý hadřík a otřete boty. Rozprašte hadřík několikrát roztokem. Krouživými pohyby hadříkem otřete zubní pastu z obuvi. Věnujte zvláštní pozornost částem obuvi, které byly obzvláště špinavé, než je vyčistíte.
  • Ujistěte se, že veškerý roztok z obuvi setřete hadříkem.
 4. 4 Osušte boty čistým suchým hadříkem. Po otření bot rozprašovacím roztokem je musíte osušit. Použijte dostatečný tlak k úplnému vysušení obuvi látkou.
  • Pokud potřebujete, můžete boty nechat na chladném a suchém místě, aby je nechaly uschnout na vzduchu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Kartáček na zuby
 • Bílá zubní pasta
 • Ručník
 • Voda
 • Drátěný kartáč nebo čisticí houba (volitelně)
 • Tkaniny
 • Mýdlo
 • Rozprašovací láhev
 • Odměrky

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Michigan State vypadá, že se vrátí na trať, když v neděli hostují Binghamton. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.Jak nosit Fanny Pack. Pokud vše, co víte o balíčcích pro fanoušky, je ten neonově růžový, který měla vaše máma v 80. letech, je na čase přehodnotit svůj názor na ně! Fanny packy, známé také jako tašky na opasek nebo bum tašky, nyní přicházejí ve všech stylech a barvách a ...

Patriots a 49ers se setkají ve velkém střetu 7. týdne. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Jak pracovat na prevenci shrbených ramen. Shrbená nebo srolovaná ramena mohou být důsledkem dlouhých dnů sezení u počítače, ale dobré cvičení vám může pomoci otevřít hrudník a přední část ramen a posílit ...Jak zasadit avokádový strom. Až budete příště jíst avokádo nebo ho použijete v receptu, uložte pecku nebo pecku. Pěstování vlastního avokádového stromu je zábavné a snadné. Je to perfektní úkol pro všechny věkové kategorie - na zahradu, do interiéru a také ...

Jak držet dívčí ruku. Můžete být nervózní z toho, že držíte dívku za ruku, ať už se vaše přítelkyně chce držet více za ruce, nebo chcete udělat tah na svou zamilovanost. Ať už máte důvod chtít držet dívku za ruku, první věc ...