Jak zabránit žloutnutí obuvi

Pokud vlastníte bílé nebo světlé boty, není nic otravnějšího než vidět známky stárnutí nebo žloutnutí po povrchu. Naštěstí trvá jen několik minut, než si své milované boty uložíte, než je uložíte. Pokud vaše obuv po vyprání a usušení vypadá o něco hůře, můžete ji snadno a rychle chránit toaletním papírem.

Metoda 1 ze 2: Správné skladování obuvi

 1. Obrázek s názvem Zabraňte žloutnutí obuvi Krok 1

  1 Uchovávejte boty na tmavém a chladném místě pro dlouhodobé skladování. Najděte si ve svém domě velké, tmavé místo, do kterého se vejdou všechny vaše boty, například do skříně. Umístěte boty do této oblasti, kde nebudou vystaveny přímému slunečnímu světlu nebo vlhkosti, což způsobí jejich žloutnutí.
  • Pokud necháte boty na přímém slunci, mohou vykazovat známky popraskání. Podrážka se navíc může oddělit od zbytku boty.


 2. Obrázek s názvem Zabraňte žloutnutí obuvi, krok 2

  2 Zasuňte boty do plastového sáčku. Otevřete velký Ziploc nebo jiný uzavíratelný plastový sáček. Strčte obě boty dovnitř a ponechte dostatek prostoru pro utěsnění nebo zavření tašky podél horní části. Uchovávejte tyto boty na tmavém, chladném místě nebo je uložte do krabice od bot.
  • Toto je levná volba pro lidi, kteří chtějí chránit své boty.
  • Pokud nemáte po ruce žádné plastové sáčky, můžete použít igelit.
  • Pokud je taška dostatečně velká, můžete boty uložit společně.
 3. Obrázek s názvem Zabraňte žloutnutí obuvi, krok 3

  3 Tepelně utěsněte své boty smršťovací fólií pro bezpečnější skladování. Zasuňte boty do smršťovacího sáčku špičkou dopředu. Vytlačte z vaku veškerý vzduch a poté složte plastové okraje podél paty smršťovacího sáčku. Pomocí velké nálepky přidržte plast na místě, aby vaše boty mohly zůstat zakryté a chráněné. Jakmile je zábal na místě, zapněte vysoušeč vlasů na vysokou teplotu a zamávejte jím po povrchu sáčku. Pokračujte v zahřívání plastu, dokud nepřilne k povrchu boty.
  • Sáčky se smršťovací fólií můžete zakoupit online. Pomocí těchto sáčků zabalte jednotlivé boty, ne páry.
  • Fén udržujte asi 2,5 cm od povrchu plastu.
 4. Obrázek s názvem Zabraňte žloutnutí obuvi, krok 4

  4 Chraňte drahé boty sáčkem chránícím před vlhkostí. Hledejte online sáčky s bariérou proti vlhkosti, které poskytují větší ochranu než plastové nebo smršťovací sáčky. Všimněte si, že tyto tašky jsou mnohem dražší a nemusí být proveditelnou možností, pokud hledáte koupit více tašek pro několik párů bot.
  • Některé vaky s bariérou proti vlhkosti mohou stát více než 50 $.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Chraňte své boty po jejich umytí

 1. Obrázek s názvem Zabraňte žloutnutí obuvi, krok 5

  1 Vyhněte se používání bělidla, když mytí bot . Při čištění obuvi raději hledejte šetrné přípravky nebo přírodní řešení. Pamatujte, že bělidlo může vaše boty zbarvit žlutě místo bílé, což vám v dlouhodobém horizontu způsobí další problémy.
 2. Obrázek s názvem Zabraňte žloutnutí obuvi, krok 6

  2 Mokré boty zabalte do toaletního nebo hedvábného papíru. Vezměte si novou roli toaletního papíru a namotejte ji na přední část, boky, dna a okraje obuvi. Jako mimořádné opatření zakryjte také vnitřní části bot toaletním papírem.
  • Při balení toaletního papíru se snažte nenechávat na botách žádné mezery.
 3. Obrázek s názvem Zabraňte žloutnutí obuvi, krok 7

  3 Nechte boty alespoň 12 hodin schnout na vzduchu. Najděte si doma suché místo, kde byste si udrželi kryté boty, jako je ložnice nebo skříň. Nevystavujte je přímému slunečnímu světlu, protože by vaše boty mohly být žluté. Lehce se hodinek nebo denně dotkněte bot, abyste zjistili, zda jsou na dotek suché.
  • Při dostatečné expozici sluneční světlo způsobí, že bílé boty změní barvu.
 4. Obrázek s názvem Zabraňte žloutnutí obuvi, krok 8

  4 Vyjměte papír, jakmile jsou boty suché. Dotkněte se svých bot a ujistěte se, že jsou suché na dotek. V tuto chvíli odlepte toaletní papír z vnějších i vnitřních částí obuvi. Jakmile zmizí veškerý toaletní papír, můžete boty nosit! reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • I když nezabrání žloutnutí, umístění odvlhčovače do skříně pomůže zajistit, aby vaše boty nebyly plesnivé nebo příliš suché.

reklama

Věci, které budete potřebovat

Správné skladování obuvi

 • Igelitová taška
 • Smršťovací zábal
 • Samolepky
 • Vak na vlhkost

Chraňte své boty po jejich umytí

 • Toaletní nebo hedvábný papír

Populární Problémy

Pull-up jsou jedním z nejlepších cviků na paže a záda, ale potřebujete k tomu hrazdu. Naštěstí není vyrobení vlastní výsuvné lišty složitý proces. Nejjednodušší způsob, jak postavit silný bar, je venku na dvoře s několika dřevěnými ...

Tým LeBron a Team Giannis vybírají své týmy All Star ve čtvrtečním formátu. Zde je návod, jak jej sledovat online naživo, pokud nemáte kabel.

Během nedávného živého zasedání Rafael Nadal oznámil prodloužení svého partnerství s korejským automobilovým gigantem Kia. KIA původně podepsala Rafaela Nadala v roce 2004, takže jejich partnerství vydrželo více než 20 let.

Zde je návod, jak můžete online streamovat premiéru 13. série seriálu Ink Master: Turf War bez kabelu.

Pokud jste hubená, můžete si myslet, že musíte být svalnatější, abyste přilákali partnera, ale můžete vypadat a cítit se sexy bez ohledu na to, jaký tvar těla máte. Pokud si budete jisti svým tělem a osobností, pomůže vám to cítit se sexy, protože ...