4 nejlepší ženská finále US Open v otevřené éře

Nabitý stadion Arthura Ashe ve finále US Open 2016

Nabitý stadion Arthura Ashe ve finále US Open 2016

US Open má v historii zvláštní místo, zejména pro ženský tenis. Právě zde legendární Billie Jean Kingová vedla kampaň za genderová práva a požadovala stejnou odměnu pro ženy, které soutěžily na Open.

řekněte ano šatům online

Její hrozba bojkotu v roce 1973 přiměla úřady, aby z US Open udělaly první mezi grandslamy a udělily stejné odměny mužům a ženám. Trvalo by téměř tři desetiletí, než by ostatní grandslamové turnaje následovaly.

US Open je také jediným grandslamovým turnajem, který umožnil 16 kvalifikantkám vstoupit do hlavního losování místo normy 12, na kterou navazují další grandslamy. Nejsledovanější grandslamový turnaj je ještě výjimečnější tím, že nabízí nejvyšší prize money ze všech Majora.

Od roku 1887 vyhráli US Open sportovci ze 17 různých národů a v duu vede po 6 titulů americké duo Chris Evert a Serena Williams. Stadion Arthur Ashe byl za ta léta svědkem mnoha skvělých zápasů a my se ponoříme do 4 nejlepších finálních setkání:

Serena Williamsová vs Victoria Azarenková (2012)

Serena Williamsová s trofejí US Open 2012

Serena Williamsová s trofejí US Open 2012

Titul US Open 2012 přišel 13 let poté, co Serena WIlliamsová vyhrála svůj první US Open, ve věku pouhých 17 let. Běloruska Victoria Azarenka, vítězka Australian Open toho roku, byla světovou jedničkou a nejlepším hráčem . Serena si ale v Londýně zajistila vítězství typu back -to -back - nejprve na wimbledonském mistrovství a poté na londýnských olympijských hrách -, aby do turnaje vstoupila jako favorit.

Serena se probojovala do finále, aniž by upustila jediný set, včetně vítězství ve dvojitém bagetu ve 4. kole. Cesta Azarenkové do finále nebyla tak přímočará, protože ji čekal těžký týden, ke zdolání Samanthy Stosurové a Marii Šarapovové potřebovala po 3 sadách ve čtvrtfinále, respektive v semifinále.

hraní stolního tenisu

Ve finále Azarenková bojovala se svým podáním, nepřistoupila ani na jedno eso a získala jen 55% svého prvního podání. Na druhou stranu Williamsová získala 77% svých prvních podání a připsala si 13 es.

Dvojitý brejk podání Azarenkové poskytl Sereně první set a skóre ve druhém vyrovnal Azarenka ve druhém, aby vyrovnal zápas. Ve třetím setu se Azarenková předháněla ve vedení 5-3. Ale za stavu 5: 4 a sloužila na zápas, nedokázala udržet nervy, protože temperamentní Serena, povzbuzená domácím publikem, dvakrát zlomila Azarenkovou a vyhrála zápas 6-2, 2-6, 7-5.

Populární Problémy

Alexander Zverev hrál skvěle, když vyhrál Rogersův pohár, ale zdálo se, že Roger Federer má obavy ze zranění.

Dálkové lety vyžadují více přípravy než krátké lety, zvláště pokud odlétáte na chvíli nebo se chystáte do zámoří. Příprava je klíčem k tomu, abyste si užili pohodlný letový zážitek a zajistili, že dorazíte na ...

Normální, pracující srdce bije každý den kolem 100 000 úderů. Lékař by měl pomocí stetoskopu z vašeho srdce slyšet stálé „lub-Dub ... lub-Dub“. Srdeční šelest se týká abnormálních srdečních zvuků, které jsou slyšet spolu s normálním ...

Nedávná historie naznačuje, že udělat si známku jako teenager se v tenise stává stále obtížnějším úkolem.

Jak zhubnout břišní tuk při menopauze. Pokud jste prošli menopauzou, víte, že zhubnout břišní tuk může být obtížné. Bohužel během menopauzy máte tendenci přibírat na váze v této oblasti. Nezoufejte však - můžete podniknout kroky k ...

Ankita Raina se kvalifikuje do finále tenisového turnaje ITF žen v Pune vítězstvím nad Rumunkou Cristinou Ene.