Historický seznam vítězů tenisových grandslamůNovak Djokovič pokračuje ve svém nárůstu na vrchol poté, co vyhrál svůj 10. grandslam na US Open

Novak Djokovič nedávno porazil Rogera Federera ve finále US Open 2015 , což mu pomohlo získat desátý tenisový grandslam. Osmadvacetiletý hráč vyslal svého zkušeného švýcarského soupeře ve čtyřech setech, aby od roku 2011 získal svůj druhý titul ve Flushing Meadows, čímž se stal pátým nejúspěšnějším hráčem tenisové historie a čtvrtým nejúspěšnějším v otevřené éře.

jak rychle ošetřit tenisový loket doma

Nyní by bylo vhodné se podívat na historický seznam vítězů tenisových grandslamových turnajů. Sestavili jsme seznam, který obsahuje grandslamové vítěze dvouhry mužů i žen a také všechny tenisty z amatérské i otevřené éry, a to navzdory mnoha zásadním změnám, ke kterým došlo v průběhu minulého století.

Mezi tyto změny patří sešrotování výzvy, kolo všech velkých společností v kalendářním roce a přijetí profesionálních hráčů na turnaje v roce 1968 (začátek otevřené éry).

V letech 1912-13 až 1923 byly oficiálně klasifikovány jako tenisové obory pouze tři turnaje-Wimbledon, mistrovství světa v krytých kurtech a mistrovství světa v tvrdém poli. Přidání US Open a Australian Open jako Majors v roce 1924, následované otevřením francouzského národního mistrovství mezinárodním účastníkům v roce 1925, odstartovalo novou profesionální éru ve sportu, ačkoli tyto změny ovlivnily počet titulů, které vyhrálo mnoho hráčů.

S postupem let se tento sport zlepšuje a pravidelně přicházejí nové tváře a narušují rozruch. Stav seznamu vítězů Grand Slamů prošel mnoha změnami.

Vítězství pro Srba znamenalo, že Federerovi unikne 18. grandslamový titul, který mu uniká už šest let. Nebyl však jediný, kdo to zmeškal; Serena Williamsová byla poslána balit ze dvouhry žen po svém semifinálovém rozrušení Roberta Vinci, zatímco pod tlakem vyzvednout nepolapitelný kalendářní rok Slam.

Tito tři hráči se tohoto sportu teprve vzdali, takže by nemělo být překvapením, když je uvidíme, jak v následujících letech ovlivní seznam. Začněme seznamem grandslamových vítězů ze soutěže dvouhry mužů a poté dvouhry žen:


Pánské dvouhryFederer (17) získal nejvíce grandslamových titulů jednotlivců, ale Djokovič (10) a Nadal (14) nejsou příliš daleko

Roger Federer je na vrcholu seznamu vítězů mužských grandslamů se 17. Švýcarský maestro měl na US Open 2015 příležitost to zlepšit, ale neuspěl v nabídce přidat do své sbírky dalšího majora, což by byla jeho první od jeho vítězství na wimbledonském šampionátu 2012.

Rafael Nadal může potenciálně překonat rekord 34letého hráče a měl k tomu mnoho příležitostí, ale jeho kolísavá kondice a forma mu od vítězství v Roland Garros v roce 2014 zabránily získat jakýkoli grandslamový titul.

„Král jílu“ se bude snažit vyhýbat Pete Samprasovi tím, že vyhraje další Slam, přestože má konkurenci ze současné světové jedničky Novaka Djokoviče, který vypadá, že má potřebnou kondici a schopnost udržovat vítězství v hlavních titulech i v příštích letech.

Srb je dlouhodobě na špici žebříčku ATP a v tuto chvíli se zdá být nezastavitelný, když právě prohrál kalendářní rok Grand Slam poté, co prohrál se Stanem Wawrinkou na French Open. Pokud bude pokračovat ve své neuvěřitelné formě, nikdo nebude moci zabránit Djokovicovi, aby se v příštích několika letech nedostal na první místo v seznamu.

Hráč Australian Open French Open Wimbledon US Open Celkový
Roger Federer (SUI) 4 1 7 5 17 *
Pete Sampras (USA) 2 0 7 5 14
Rafael Nadal (ESP) 1 9 2 2 14 *
Roy Emerson (AUS) 6 2 2 2 12
Bjorn Borg (SWE) 0 6 5 0 jedenáct
Rod Laver (AUS) 3 2 4 2 jedenáct
Bill Tilden (USA) 0 0 3 7 10
Novak Djokovic (SRB) 5 0 3 2 10 *
Fred Perry (ENG) 1 1 3 3 8
Andre Agassi (USA) 4 1 1 2 8

Vítězové grandslamu v kalendářním roce: Don Budge (1938), Rod Laver (1962, 1969)

Hráči, kteří vyhráli všechny čtyři grandslamy po celou dobu své kariéry: Don Budge, Roy Emerson, Fred Perry, Rod Laver, Andre Agassi, Roger Federer , Rafael Nadal


Dvouhra ženSerena (21) potřebuje vyhrát 4 grandslamy, aby předběhla Margaret Court (24)

Serena Williamsová je jedinou současnou ženskou hráčkou na tomto seznamu, která během své kariéry získala 21 titulů, přičemž její další konkurentky zaostaly v podobě její sestry Venus Williamsové (7) a Marie Šarapovové (5).

Třiatřicetiletá žena, která již má za sebou velmi úspěšnou kariéru, se přiblížila k přidání další trofeje do svého kabinetu a vyrovnání rekordu Steffi Grafové s 22 majory na US Open 2015. Její případné selhání v druhá poslední překážka znamenalo to, že její plány stát se „největšími všech dob“ byly posunuty přinejmenším do příštího roku, ačkoli téměř každý bude podporovat současnou světovou jedničku, aby dosáhl svého konečného cíle na vrcholu seznamu.

Hráč Australian Open French Open Wimbledon US Open Celkový
Margaret Court (AUS) jedenáct 5 3 5 24
Steffi Graf (Německo) 4 6 7 5 22
Serena Williams (USA) 6 3 6 6 dvacet jedna*
Helen Wills Moody (USA) 0 4 8 7 19
Chris Evert (USA) 2 7 3 6 18
Martina Navrátilová (USA) 3 2 9 4 18
Billie Jean King (USA) 1 1 6 4 12
Monica Seles (USA) 4 3 0 2 9
Maureen Connolly Brinker (USA) 1 2 3 3 9
Suzanne Lenglen (FRA) 0 2 6 0 8

Vítězové grandslamu v kalendářním roce: Maureen Connolly (1953), Margaret Smith Court (1970), Steffi Graf (1988)

Hráči, kteří během své kariéry vyhráli všechny čtyři grandslamy: Doris Hart, Maureen Connolly, Shirley Fry, Margaret Court, Billie Jean King, Martina Navratilova, Chris Evert, Steffi Graf, Serena Williams, Maria Sharapova.

*Aktualizováno od října 2015

Populární Problémy

Jak sejmout zbraně. Dobře definované paže nebo pořezané paže jsou skvělým vzhledem pro léto na pláži nebo po náročném tréninku v posilovně. Abyste si pořezali paže, budete muset alespoň dvakrát až třikrát týdně provádět paže s váhami, cvičením ...

Jak rehabilitovat vyvrtnuté kotník. Ať už jste sportovec nebo jen aktivní, vymknutý kotník je bolest - a chcete se vrátit ke svým běžným aktivitám! Rehabilitace vymknutého kotníku vyžaduje určitý čas a trpělivost, ale se správným ...

Jak naplánovat večírek Harryho Pottera. Pořádání tematické párty s Harrym Potterem může být hodně zábavné. Lidé se mohou do potterovského tématu opravdu vžít a skvěle se bavit. Vzhledem k tomu, že svět Harryho Pottera je tak bohatý, můžete udělat tolik, abyste si ...

UNC, Gonzaga, Oregon a Seton Hall titulky bitvy 4 Atlantis 2019. Zde je návod, jak sledovat každou hru online bez kabelu.

Jak žonglovat. Žonglování je náročný, ale obohacující koníček; studie ukazují, že lidé, kteří se učí žonglovat, zvyšují šedou hmotu svého mozku! http: //abcnews.go.com/Health/Technology/story? id = 116656 & page = 1#.T7A6k7-XdgI Zatímco žonglování může ...