Andy Murray nasměruje Velkou Británii na Davis Cup 2015Vítězové Davis Cupu 2015

Světová dvojka Andy Murray dovedla Velkou Británii k jejímu prvnímu vítězství v Davisově poháru od roku 1936, když porazila Belgičana Davida Goffina 6-3,7-5,6-3. Velká Británie tak vyhrála finále 3-1 (nejlepší z pěti). Díky tomuto vítězství je nyní Velká Británie na třetím místě v největším počtu titulů Davis Cupu s 10, za USA a Austrálií.

Finále Davisova poháru se hrálo mezi 27. a 29. listopadem na krytých antukových kurtech Flanders Expo v belgickém Gentu. Velká Británie dosáhla finále vzrušující výhrou 3: 2 nad Austrálií. Belgie také vstoupila do finále výhrou 3: 2 nad Argentinou.

Britský tým tvoří světová dvojka Andy Murray, vycházející hvězda Kyle Edmunds, světová jednička 156 James Ward a čtyřhra a wimbledonský šampion Jamie Murray. Belgii naopak tvoří svět č. 16 David Goffin, zabiják Rafaela Nadala Steve Darcis, svět č. 108 Rubén Bemelmans a 128thzařadil Kimmer Coppejans.Dva týmy

První zápas finále hrál David Goffin a Kyle Edmunds. Edmunds začal dobře, první dva sety vzal 6-3,6-1, ale Goffin se vrátil s náskokem a další tři sady vzal 6-2, 6-1, 6-0, aby vyhrál první zápas 3-6, 1-6, 6-2, 6-1, 6-0 a dal Belgii vedení.

gripy na stolní tenis

Druhý zápas se hrál mezi Andy Murrayem a Rubénem Bemelmansem. Murray, který byl letos v Davisově poháru neporazitelný, zvládl zápas 6-3,6-2,7-5. Tímto vítězstvím vyrovnala Velká Británie skóre na 1: 1.

Třetím zápasem bylo střetnutí dvojic, které odehráli bratři Murrayové, Andy a Jamie vs Belgie David Goffin a Steve Darcis. Bratři Murrayovi hráli perfektně a převyšovali své belgické protějšky 6: 4, 4: 6, 6: 3, 6: 2. Británie tak získala výhodu vedení 2: 1 nad Belgií.

Další zápas dvouhry byl do or die pro Belgii, protože David Goffin se ujal neporazitelného Andyho Murraye. Vítězství pro Murraye by Británii zaručilo Davisův pohár. A Murray tak učinil s nadšením, vytáhl veškeré své dělostřelectvo a porazil Belgičana 6-3,7-5,6-3.

Poté, co Murray vyhrál zápas, spadl na záda se svými spoluhráči všude kolem něj. Murray se vykroutil a vydal se směrem k belgickému táboru, aby jim poblahopřál k jejich úsilí. Murray byl poté zvednut svými spoluhráči na oslavu jejich vítězství.Velká Británie slaví vítězství nad Belgií

Toto vítězství je prvním britským daviscupovým vítězstvím od roku 1936, kdy Fred Perry zvedl pro svou zemi Davisův pohár.Fred Perry s Davisovým pohárem.

Toto je okamžik, kterého by si měl britský tenis vážit, a určitě by chtěli přidat mnoho dalších titulů Davisova poháru.

Populární Problémy

Jak rychle srazit kriketovou pálku. Než budete moci ve hře použít kriketovou pálku, musíte stlačit vrbové dřevo na úderovou plochu, což je proces zvaný klepání. Správná komprimace paličkou může trvat až 20 000 zásahů ...

Zde je vše, co potřebujete vědět, abyste si dnes večer mohli koupit UFC 265: Lewis vs Gane PPV.

Stan Wawrinka se zotavil poté, co prohrál první set proti Danielu Evansovi, protože švýcarský veterán dosáhl v pátek druhého kola.

Jak poznat falešný Breitling. Breitling je výrobce luxusních hodinek, který se pyšní robustní konstrukcí a elegantním designem. Kvůli své pověsti výrobce kvalitních hodinek, mnoha výmyslů různých Breitling ...

Nadal, Wawrinka padají na rozrušený den v Cincinnati

Jak natáhnout těsná ramena. Pokud se denně nesnažíte protáhnout ramena, je normální, že se cítí stísněně, protože mnoho běžných každodenních činností (psaní na počítači, řízení atd.) Zahrnuje předpažení paží ...