Carlos Alcaraz – nikoli Novak Djokovič – a Iga Swiatek jsou jedničkami ve Wimbledonu

Carlos Alcaraz a Iga Swiatek jsou nasazenými jedničkami pro WimbledonWIMBLEDON, Anglie (AP) —Carlos Alcaraz — ne čtyřnásobný obhájce titulu

Novák Djokovic — a Iga Swiatek byli nasazeni č. 1

pro Wimbledon ve středu podle očekávání, protože All England Club dodrželžebříčky ATP a WTA .

Alcaraz v pondělí předstihl Djokoviče na čele mužského žebříčku. Djokovič nehrál od té doby, co inkasoval svůj

rekordní 23. grandslamový titul mužů na French Open 11. června a propadl se na 2. místo, zatímco Alcaraz si po nedělním vítězství na travnatém turnaji v Queen's Clubu polepšil o jedno místo.Djokovič vyhrál šampionát ve Wimbledonu pokaždé, když se čtyřikrát konal – a celkem sedmkrát –, ale v roce 2022 neměl prospěch z posílení žebříčku, protože

ATP a WTA zadržely všechny body na protest proti rozhodnutí All England Clubu zakázat hráče z Ruska a Běloruska kvůli invazi na Ukrajinu.

Tito sportovci mohou letos soutěžit a ruský hráč Daniil Medveděv je nasazený na 3. místě v mužském poli, zatímco Běloruska Aryna Sabalenková je na druhém místě v ženském poli.

Losování sestav pro dvouhru bude v pátek. Turnaj začíná v pondělí.

Carlos Alcaraz – nikoli Novak Djokovič – a Iga Swiatek jsou jedničkami ve Wimbledonu
/

Casper Ruud je č. 4 z 32 nasazených mužů, následovaný Stefanosem Tsitsipasem, Holgerem Runem, Jannikem Sinnerem, Taylorem Fritzem a Frances Tiafoe. Nick Kyrgios, před rokem vicemistr Djokoviče ve Wimbledonu, je nasazený na 31. místě.

Dvojnásobný wimbledonský šampion Andy Murray je na 39. místě a není nasazen.

Swiatek je od dubna 2022 na žebříčku č. 1 a

vlastní čtyři grandslamové tituly , naposledy na French Open. Ve Wimbledonu nikdy nepřekonala čtvrté kolo.

Elena Rybakina , šampionka roku 2022 v All England Clubu, je č. 3 mezi 32 nasazenými ženami, následují Jessica Pegula, Caroline Garcia, Ons Jabeur, Coco Gauff, Maria Sakkari, dvojnásobná šampionka Petra Kvitová a Barbora Krejčíková.

Od roku 2002 do roku 2019 zakládal All England Club své nasazování pro losování mužů podle vzorce, který zohledňoval výsledky na trávě ve Wimbledonu a jinde. Ale poté se turnaj rozhodl pro určení všech semen jednoduše podle žebříčku.

___

AP tenis:

https://apnews.com/hub/tennis a

https://twitter.com/AP Sportovní

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat zápas hvězd NHL 2020 online bez kabelu.

Rychlé a čisté odebírání krve je důležitou dovedností lékařů, zdravotních sester, pracovníků laboratoří nebo flebotomistů. Mnoho venepunkcí je rutinních, ale občas se můžete setkat s obtížnými žilkami. Pokračujte od kroku číslo jedna níže ...

Jak uvolnit sterenocleidomastoid. Sternocleidomastoidní (SCM) svaly probíhají po stranách krku od uší k klíční kosti. Zvednout hlavu je spousta práce a stejně jako ostatní svaly krku jsou SCM náchylní k ...

Stan Smith nedávno podrobně hovořil o Novakovi Djokovicovi s ohledem na jeho ambice v Calendar Slam, stejně jako na jeho bekhend a celkovou tvrdost. Smith také vyjádřil překvapení, že Roger Federer a Rafael Nadal se nikdy nedostali tak blízko ke Calendar Slam jako Djokovič.

Jak můžete online sledovat „Chrisley ví nejlépe“? Podrobnosti o živém přenosu najdete zde.