Jak udržet skóre v ping pongu nebo stolním tenise

Ping Pong může být zábavná a soutěžní hra, ale ne každý ví, jak vytvářet tabulky. Pravidla pro bodování soutěží ve stolním tenise jsou poměrně jednoduchá. Mějte po ruce kousek papíru a tužku, abyste neztratili přehled.

móda tenisových sukní

Metoda 1 ze 3: Stanovení základů

 1. Obrázek s názvem Keep Score in Ping Pong or Table Tennis Step 1

  1 Rozhodněte, kdo slouží jako první. U ping pongu/stolního tenisu byste se měli nejprve rozhodnout, kdo bude podávat míč. Osoba, která podává míč, je osoba, která jako první zasáhne míč, aby zahájila hru. Můžete hodit mincí nebo hrát hru jako kámen, papír nebo nůžky a rozhodnout, kdo slouží. Každý, kdo slouží, si může vybrat, na které straně stolu chce hrát.
 2. Obrázek s názvem Keep Score in Ping Pong or Table Tennis Step 2

  2 Naučte se pravidla pro podávání. Pokud jste se rozhodli sloužit, budete to muset udělat. Existuje několik konkrétních pravidel, jak podávat míč, které budete muset ve stolním tenise dodržovat.
  • Pro začátek držte míč v dlani s otevřenou rukou. Udržujte tuto ruku v jedné rovině se stolem.
  • Měli byste hodit míč nahoru a zasáhnout jej, když se vznáší nad stolem. Musíte zasáhnout míč tak, aby se odrazil jednou na vašem hřišti a pak ještě jednou na hřišti vašeho soupeře.
  • Podávání můžete přehrát pouze za určitých podmínek. Podání můžete znovu přehrát, pokud míč zasáhne síť před kurtem vašeho soupeře, pokud váš soupeř zasáhne míč dříve, než se dotkne hřiště na jeho konci, nebo pokud váš soupeř nebyl připraven, když jste míč podali.


 3. Obrázek s názvem Keep Score in Ping Pong or Table Tennis Step 3

  3 Určete počet kol, která budete hrát. V ping pongu vždy odehrajete lichý počet kol. Vyhrává ten, kdo vyhraje většinu kol. Pokud například hrajete 7 kol, musí vítěz vyhrát alespoň 5 z těchto kol, aby hru vyhrál.
 4. Obrázek s názvem Keep Score in Ping Pong or Table Tennis Step 4

  4 Rozhodněte, zda v každém kole hrajete na 11 nebo 21 bodů. V každém kole budete hrát, dokud jeden hráč nedosáhne určitého počtu bodů. Většina her se hraje na 11 bodů, ale můžete také hrát na 21. Pokud chcete delší hru, 21 může být lepší volba.
  • Kolo vyhrává ten, kdo jako první získá 11 nebo 21 bodů s alespoň 2bodovým náskokem. Například skóre 9 až 11 by vyhrálo 11bodové kolo, ale skóre 10 až 11 ne.
  • V případě, že se kolo stane nerozhodným 10 až 10 nebo 20 až 20, budete muset hrát do prodloužení. V prodloužení pokračujte ve hře, dokud jeden hráč nezíská náskok 2 bodů. Kdo jako první získá náskok 2 bodů, vyhraje.
 5. Obrázek s názvem Keep Score in Ping Pong or Table Tennis Step 5

  5 Zjistěte, jak zjistit, zda je míč dovnitř nebo ven. Důležitou věcí, kterou je třeba pochopit, pokud chcete dávat stolní tenis, je to, zda je míč dovnitř nebo ven. Bod se často uděluje na základě toho, zda hráč zasáhne míč do pole nebo mimo něj. Pokud se míč dotkne povrchu stolu, je uvnitř. Pokud se míč dotkne strany stolu nebo spadne ze stolu, je venku. reklama

Metoda 2 ze 3: Sledování skóre

 1. Obrázek s názvem Keep Score in Ping Pong or Table Tennis Step 6

  1 Zaznamenejte si, když vyhrajete bod. Když začnete hrát ping pong, zaznamenejte si, když každý hráč získá bod. V zásadě získáte bod tím, že necháte míč ve hře déle než váš soupeř.
  • Pokud se vašemu soupeři nepodaří trefit pingpongový míč, který jste podali nebo zasáhli jako poslední, získáte za hru jeden bod.
  • Nezapomeňte, že v ping pongu musíte trefit míč tak, aby se odrazil od vašeho konce stolu a poté od konce stolu vašeho soupeře. Pokud váš soupeř míček vynechá, ale míč neodskakuje na jeho stranu stolu, nezískáváte bod.
 2. Obrázek s názvem Keep Score in Ping Pong or Table Tennis Step 7

  2 Nahrávejte, když ztratíte bod. Body můžete také ztratit v ping pongu. Při ztrátě bodu nezapomeňte nahrávat. Za následujících podmínek byste od celkového skóre odečetli jeden bod.
  • Pokud míč minete, ztratíte bod.
  • Pokud trefíte míč do sítě a spadne zpět na vaši stranu stolu, ztratíte bod.
  • Pokud míč zasáhnete příliš silně a spadne ze stolu, ztrácíte bod.
  • Míč nemůžete zasáhnout dříve, než se odrazí z vaší strany stolu. Pokud tak učiníte, ztratíte bod.
  • Pokud se váš míč dvakrát odrazí na vaši stranu stolu, ztratíte bod.
  • Pokud omylem pohnete stolem během hry, ztratíte bod.
 3. Obrázek s názvem Keep Score in Ping Pong or Table Tennis Step 8

  3 Přepněte, kdo slouží. Pokaždé, když vám nebo vašemu soupeři míč unikne, budete muset míč znovu podat. V ping pongu se služba mění každé dva body.
  • Například podáváte míč k zahájení hry. Získáte jeden bod poté, co váš soupeř nezasáhne míč. Bylo by vaší odpovědností znovu sloužit. Poté na vás soupeř získá bod. Opět podáváte míč. Ve hře jste dosáhli celkem dvou bodů, jednoho pro vás a jednoho pro svého protivníka.
  • Až bude příště získán bod, bude na podání vašeho soupeře. Bude sloužit, dokud nezíská další dva body. Pak jste zase na řadě.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Vítězství ve hře

 1. Obrázek s názvem Keep Score in Ping Pong or Table Tennis Step 9

  1 Hrajte dál, dokud jeden hráč nedosáhne 11 nebo 21 bodů s náskokem 2 bodů. Pokračujte ve hře a sledujte skóre. Kolo bude pokračovat, dokud jeden hráč nezíská alespoň 11 nebo 21 bodů, v závislosti na pravidlech, která si nastavíte. Abyste vyhráli kolo, potřebujete alespoň dvoubodový náskok, takže skóre 10 až 11 nebo 20 až 21 nevede k vaší výhře.
 2. Obrázek s názvem Keep Score in Ping Pong or Table Tennis Step 10

  2 Vyrovnejte vyrovnanou hru. Pamatujte, že v případě remízy 10 až 10 nebo 20 až 20 se kolo prodlouží. Pokračujte ve hře, dokud jeden hráč nezíská alespoň dvoubodový náskok. Například skóre 10 až 12 by mohlo vyrovnat remízu v kole přesčasů.
 3. Obrázek s názvem Keep Score in Ping Pong or Table Tennis Step 11

  3 Zahrajte lichý počet kol. Hrajete lichý počet kol v ping pongu. Hráč, který vyhraje nejvíce kol, vyhrává hru. Řekněme například, že hrajete 5 kol. Vítězný hráč musí vyhrát alespoň 3 z 5 kol. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak ve stolním tenise získáte 10 bodů? Na svého protivníka budete muset skórovat 10krát. Ve stolním tenise získáte bod tím, že necháte míč ve hře déle než váš soupeř. Pokud soupeř vynechá míč, který jste podali nebo zasáhnete jako poslední, získáte bod. Dbejte však na to, aby se míč odrazil od vaší strany stolu a poté se znovu odrazil od stolu vašeho soupeře. Pokud váš soupeř mine míč, který se nedokáže odrazit, nezískáte ani bod.
 • Otázka Jaký je nejlepší typ podávání v ping pongu? Donagan Nejlepší odpovídač Nejlepší hráči podávají rychle, nízko a špičkově.
 • Otázka Pokud při odpalu míčku zasáhnu raketu do stolu, automaticky ztratím bod? Dokud nepohybujete stolem, pak neztratíte ani bod.
 • Otázka Jsou to nějaké tajné služby? Rád dělám krájené podání, vždy napoprvé napálí soupeře.
 • Otázka Je-li skóre 20–15, kdo bude podávat míč? V ping pongu přepínáte, kdo podává každé 2 body bez ohledu na skóre. Ve hře 20-15 byste si stále vybírali, kdo slouží na základě bodů.
 • Otázka Musím podávat, abych skóroval? Ano. Bod vždy začíná podáním.
 • Otázka Je vhodné používat zadní část podložky ke hře, která se obecně nazývá „zadní ruka“? Svět origami Ano. Pokud umíte lépe používat zadní ruku, doporučujeme použít zadní ruku. Pokud je však míč podáván na rohu, poblíž vašeho forhendu, bude lepší, když použijete forhend. Proto je vhodné naučit se forhend i bekhend.
 • Otázka Pokud je míč podán do sítě, aniž by přes ping pong přešel přes síť, je to bod pro soupeře nebo rezerva? Svět origami Počítá se to jako bod. Pokud se však míč dotkl sítě a šel k jinému soupeři, musí si soupeř vyhradit. Pokud to soupeři stále chybělo, po třikrát získá další soupeř bod.
 • Otázka Pokud hráč vrátí míč, který se neodrazil na jeho straně stolu, zůstane míč ve hře? Ne, bod končí okamžitě, pokud se hráč dokonce dotkne míče, který neodskočil na jejich stranu stolu. Pokud se dotknou míče za rovinou krátkého konce stolu, je to jejich bod, ale pokud se dotknou míče před touto rovinou, je to bod druhé osoby.
 • Otázka Pokud míč zasáhne síť a spadne přímo vedle sítě na straně soupeře, aniž by se odrazil, je to bod pro podávajícího? Pokud k tomu dojde během podání, pak ne, budete podávat znovu a nebudou uděleny žádné body. Pokud se to stane kdykoli jindy během bodu, pak se bod počítá, jako by se míč nedotkl sítě.

Populární Problémy

Jak držet kriketovou pálku. Úchop určuje, jak švihnete kriketovou pálkou a navážete kontakt s míčem. Přestože je ortodoxní úchop považován za ideální, je důležité, aby si každý hráč našel úchop, který mu nejlépe vyhovuje ....

Jak zacházet s okřídlenou lopatkou. Stav známý jako okřídlená lopatka (WS) způsobuje zřetelně vyčnívající lopatku, která vypadá trochu jako pahýl křídla, a může také způsobit lokalizovanou bolest a omezený pohyb horní části těla. Existují...

Jak si vyrobit kostým Assassin's Creed. Podle historie řádu vrahů hráli atentátníci tichou, ale velmi vlivnou roli při určování výsledku nejnásilnějších konfliktů lidstva. Od křížových výprav po ...

Nikdo nemá rád pomyšlení na namočení do špinavé vany. Při neustálém vystavení vlhkosti se mohou na stěnách vaší vany shromažďovat bakterie a plísně a vytvářet nepořádek, který je nevzhledný i nehygienický. Pečlivě dodržovat ...

Jak nainstalovat dva operační systémy na jeden počítač. Může být užitečné mít v počítači nainstalovány dva operační systémy. Možná chcete Windows 10 a Linux, nebo Windows 10 a starší verzi Windows. To může být užitečné, pokud chcete ...

Bernard Tomic nedávno odhalil, jak přestal zbožňovat Rogera Federera poté, co se s ním setkal v mladém věku. Osmadvacetiletý také hovořil o složitých zápasech a možnosti hrát na turné do 39 let,