Jak odlévat sklo

Odlévání skla je proces, při kterém umístíte sklo do formy a vytvoříte konkrétní skleněnou sochu nebo design. Forma musí být vložena do pece, aby se sklo spojilo a vytvořilo požadovaný předmět. Lití skla je obtížné a vyžaduje speciální strojní zařízení. Při práci s pecí dodržujte příslušná bezpečnostní opatření. Používejte pecní rukavice a tmavé ochranné brýle.

Část 1 ze 3: Příprava formy

 1. Obrázek s názvem Lité sklo Krok 1

  1 Shromážděte své materiály. Nejdůležitější položkou celého procesu odlévání skla je forma. Forma je to, co dělá vaše sklo do tvaru, jaké je. Formy na odlévání skla můžete koupit online nebo si ověřit v místní sklárně, jestli je prodávají.
  • K aplikaci základního nátěru budete také potřebovat základní nátěr na sklo a štikozubec. Štětce štikozubce najdete v místním železářství. Je to malý kartáč s dlouhou plochou rukojetí a kompaktními štětinami.
  • K vložení sklenice potřebujete pec. Pec sklo roztaví a promění v požadovaný tvar. Pořiďte si pec, která je dostatečně velká, aby se do ní vešla vaše forma. Pro lití skla obecně postačí jakýkoli typ pece.
  • Diamantová podložka nebo brusný kámen vám umožní vyčistit a zdokonalit sklo poté, co ho vyjmete z pece.


 2. Obrázek s názvem Lité sklo Krok 2

  2 Kupte si dostatek frit, nugetů, sochorů nebo skleněných střepů na vyplnění formy. K výrobě skleněných předmětů můžete použít fritové sklo, nugetové sklo, sochory nebo skleněné střepy. Fritové sklo je jemné sklo, kterým může procházet voda nebo plyn. Nugget glass jsou malé oblázkové kusy skla. Předvalkové sklo jsou malé ingoty skla. Culletové sklo je recyklované sklo, které bylo jinde v procesu výroby skla odmítnuto. Je jen na vás, jaký typ skla pro svůj projekt použijete.
  • Kterýkoli z těchto typů skla si můžete koupit online nebo v místním obchodě se sklem, pokud ve vaší oblasti existuje 1.
 3. Obrázek s názvem Lité sklo Krok 3

  3 Vyčistěte si formu zubním kartáčkem. Než použijete formu na odlévání skla, musíte ji vyčistit, abyste odstranili prach nebo zbytky odpadu z jiného použití. Kupte si specializovaný výrobek na praní v peci online. Prací prostředky z pecí jsou velmi účinné při čištění forem. Naneste přípravek na zubní kartáček a jemně vydrhněte formu, abyste ji vyčistili.
  • Prací prostředky pro pece jsou určeny k pečlivému čištění pecí a keramických předmětů. Tento produkt můžete zakoupit v místním obchodě s obklady nebo keramikou.
  • K čištění formy můžete místo zubního kartáčku použít štětinu.
 4. Obrázek s názvem Lité sklo Krok 4

  4 Na formu naneste první vrstvu základního nátěru. Základní nátěr bude ve formě fungovat jako oddělovač skla, což zabrání navázání skla na formu. Základní nátěr na sklo můžete získat v místním železářství. Pomocí štětce štikozubce naneste základní nátěr na formu.
  • Před použitím si přečtěte pokyny na základním skle.
  • Základní vrstva nemusí být silná. Tenká vrstva bude stačit.
 5. Obrázek s názvem Lité sklo Krok 5

  5 První vrstvu základního nátěru nechte 2 až 3 hodiny zaschnout do formy. Jakmile na formu nanesete první vrstvu základního nátěru, můžete ji nechat uschnout na vzduchu při pokojové teplotě. Pokud spěcháte, můžete použít fén, který pomůže základnímu nátěru rychleji zaschnout.
  • Pokud nemáte 2 až 3 hodiny na to, abyste nechali základní nátěr zaschnout, můžete jej vysušit fénem. Při foukání základního nátěru horkým vzduchem proveďte příslušná bezpečnostní opatření tím, že použijete ochranné brýle a protiprachovou masku. Při sušení vyfukováním otočte fén na vysoké nastavení a držte jej poblíž formy asi 1 minutu. Pomocí ubrousku otřete základní nátěr, abyste zjistili, zda je suchý. Pokud tomu tak není, vysušte ji další minutu a znovu zkontrolujte papírovým kapesníkem.
 6. Obrázek s názvem Lité sklo Krok 6

  6 Naneste další 2 vrstvy základního nátěru a každou vrstvu nechte 2 až 3 hodiny zaschnout. Nikdy byste neměli natírat další vrstvu základního nátěru, aniž byste předchozí nátěr nechali úplně vyschnout do formy. Když je každá vrstva zcela zaschlá, naneste další vrstvu základního nátěru štikozubcem.
  • Fén vysušte pouze tehdy, pokud spěcháte. Bezpečnější je nechat jej uschnout při pokojové teplotě.
  reklama

Část 2 ze 3: Plnění formy

 1. Obrázek s názvem Lité sklo Krok 7

  1 Nasaďte si ochranné vybavení. Při práci s pecí byste měli používat správné ochranné pomůcky, abyste se ujistili, že se nespálíte. Pece se mohou venku velmi zahřívat, když jsou zapnuté. Když pracujete v blízkosti pece, noste rukavice vždy.
  • Pokud se díváte do pece skrz 1 z jejích špionážních otvorů, noste tmavé ochranné brýle. Jako náhrada těchto ochranných brýlí by neměly být používány běžné sluneční brýle.
  • Při práci s pecí si oblékněte košili nebo svetr s dlouhým rukávem, abyste zabránili popálení předloktí.
 2. Obrázek s názvem Lité sklo, krok 8

  2 Naplňte formu sklenicí. Do formy byste měli přidat tolik skla, aby mírně přetékalo nad horní část formy. Pomocí víčka na vrchu skleněné nádoby opatrně nalijte sklenici do formy.
  • Pokud nechcete použít uzávěr lahve, nalijte si trochu sklenice na dlaň. Potom sklenici sevřete druhou rukou a pomalu nalijte do formy. Pokud se rozhodnete použít tuto metodu, noste rukavice.
  • Pokud je vaše sklenice příliš velká, položte ji doprostřed papírového ručníku na rovnou pracovní plochu. Sklenici opatrně rozbijte kladivem. K otevření papírového ručníku použijte rukavice, abyste se ochránili před střepy skla.
  • Pokud položíte velké kusy skla naplocho, zachytí vzduch. Identifikujte větší kusy skla a položte je svisle. Vzduch se nezachytí a sklo se ze dna roztaví.
 3. Obrázek s názvem Lité sklo Krok 9

  3 Vložte svoji formu do pece. Ujistěte se, že je vaše pec umístěna na dobře větraném místě. Při vkládání formy do pece ji umístěte na sloupky pece. To zajistí, že kolem vaší formy projde rovnoměrný tok tepla.
  • Sloupky pece jsou umístěny nahoře na policích pece. Poskytují oporu regálům pece.
  • Pece uvolňují plyny, které mohou způsobit poškození těla, pokud nejsou umístěny v bezpečném prostoru s dostatečným větráním. Umístěte pec do velkého skladu nebo garáže s dokořán otevřenými garážovými vraty. Neumisťujte pec na malé, uzavřené místo.
  reklama

Část 3 ze 3: Vypalování skla

 1. Obrázek s názvem Lité sklo, krok 10

  1 Vypalte svou pec, aby se sklo spojilo. Když pec vypaluje, bude extrémně horká, proto se jí nedotýkejte přímo. K roztavení skla použijte ve své peci následující plán odlévání:
  • Otočte teplotu na 250 ° F (121 ° C) na 10 minut.
  • Zvyšte teplotu na přibližně 1465 ° F (796 ° C) a nechte ji na této teplotě 10 minut.
  • Snižte teplotu na 510 ° C (950 ° F) a nechte pec při této teplotě 1 hodinu.
  • Snižte teplotu na 454 ° C a počkejte 15 minut.
  • Zapněte teplo na 38 ° C. Nechte pec zavřenou a počkejte den, než ji otevřete.
 2. Obrázek s názvem Lité sklo Krok 11

  2 Nechte pec úplně vychladnout. Nedotýkejte se formy ani nesahejte do pece, dokud není vnější strana chladná na dotek. Doba, po kterou musí pec vychladnout, se bude lišit. Změřte teplotu pece hodinu po jejím vypálení. Tento rozdíl mezi teplotou, na kterou vypaloval, a teplotou o hodinu později je rychlost ochlazování pece za hodinu.
  • Pokud například vaše pec vypálila při teplotě 820 ° C a o hodinu později je teplota 1 677 ° C, rychlost ochlazování je 121 ° C za hodinu.
 3. Obrázek s názvem Lité sklo, krok 12

  3 Vyjměte formu z pece a vylepšete ji. Při vyjímání skla z pece si nasaďte rukavice, protože může být ještě docela teplo. Položte sklenici na stabilní pracovní plochu. Použijte diamantovou podložku nebo brusný kámen, aby byl hladký a zbavil se jakýchkoli kazů. Nerovnoměrné nebo nedokonalé oblasti skla otřete diamantovou podložkou nebo brusným kamenem, aby se nedokonalosti vyhladily.
  • Při tření diamantovou podložkou nebo brusným kamenem držte formu jemně.
 4. Obrázek s názvem Lité sklo, krok 13

  4 Jakmile pec použijete, odpojte ji. Pece jsou naprogramovány tak, aby se vypnuly ​​poté, co dokončily střelbu. Pokud chcete, můžete vypnout pec vypnutím vypínače na peci. Až budete s pecí hotovi, odpojte ji a přerušte dodávku elektrického proudu. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kolik použití obvykle můžete získat z jedné formy? Jaký je nejlepší druh pro více použití? Jason Cregan Formy mohou být použity mnohokrát, než opotřebení vede k jejich opotřebení a potřebě výměny.
 • Otázka Je forma jen z písku? Potřebujete také nějaké pojivo, které drží formu pohromadě a umožňuje jí udržovat tvar.
 • Otázka Jak odstraním sklo bez porušení formy? Opravdu nemůžete, pokud nemáte předem připravenou dělící čáru ve formě, aby se mohla rozpadnout. To lze snadno provést vytvořením formy ze dvou částí. Pokud je forma již vyrobena, je příliš pozdě a budete muset formu rozbít.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Plíseň
 • Fritové, sochorové, nugetové nebo skleněné střepy
 • Základní nátěr na sklo
 • Štětec štikozubý
 • Pecní rukavice
 • Tmavé, ochranné brýle
 • Fén
 • Zubní kartáček nebo drátěný kartáček
 • Výrobek na praní v peci
 • Pec
 • Diamantová podložka nebo brusný kámen

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat hru NCAA v prvním kole mezi Syracuse a Baylor online, i když nemáte kabelové přihlášení.

Leander Paes poznamenal, že on a Mahesh Bhupathi dokázali, že Indové mohou být jedničkou v globálním sportu, jako je tenis. Dodal, že duo má vzájemný respekt navzdory několika názorovým rozdílům, které mohli mít.

Jak zvýšit hustotu kostí. Kosti nejsou jen suché, tvrdé kousky, které vidíte na hodině biologie nebo na halloweenských ozdobách. Ve skutečnosti jsou vyrobeny ze živé tkáně, která se neustále opravuje a přestavuje z přirozeného opotřebení ...

Jak hrát Tug of War. Tug of War je jednou z nejstarších her na Zemi - sahá přinejmenším do starověkého Egypta, Řecka a Číny. Tug of War dokonce strávil nějaký čas jako olympijský sport v letech 1904 až 1920. Soutěž ...

Dokumentární seriál CNN „Příběh pozdní noci“ má premiéru v neděli. Pokud nemáte kabel, můžete jej sledovat online streamování zdarma.