Jak vyčistit brokolici

Brokolice je lahodná a zdravá zelenina, která roste s velkými kvetoucími hlavičkami rozlámanými na části zvané růžičky. Před vámi kuchař nebo jíst čerstvou brokolici, nezapomeňte ji vyčistit, abyste odstranili špínu, pesticidy a dokonce i chyby. Brokolici můžete rychle a snadno umýt vodou nebo octovým roztokem a zelné červy můžete odstranit z růžiček roztokem slané vody.

Metoda 1 ze 3: Mytí brokolice vodou

 1. Obrázek s názvem Clean Brokolice Krok 1

  1 Naplňte umyvadlo studenou vodou a brokolici namočte na 5-10 minut. Umyvadlo důkladně vyčistěte a do dřezu vložte zátku, aby voda nemohla odtékat odtokem. Ujistěte se, že je dostatek vody na úplné ponoření brokolice. Poté nechte brokolici ve vodě nerušeně, aby nasákla špínu a nečistoty.
  • Když brokolici poprvé vložíte do vody, několikrát s ní ve vodě vířte, aby se uvolnily větší kusy špíny.
  • Pokud použijete teplou vodu, růžičky brokolice mohou mírně povadnout.
  • Pokud nemáte k dispozici umyvadlo, můžete místo něj použít velkou mísu. Jen se ujistěte, že je brokolice ponořená pod vodou.


 2. Obrázek s názvem Clean Brokolice Krok 2

  2 Brokolici dejte do cedníku a spusťte ji pod studenou vodou. Po namočení brokolice vypusťte dřez a zapněte studenou vodu. Nechte vodu opláchnout brokolici a otočte ji v cedníku, aby opláchla obě strany.
  • Pokud nemáte cedník, můžete brokolici jednoduše držet v rukou a pohybovat s ní pod vodou.
 3. 3 Rukama otřete zeleninu, abyste odstranili špínu a nečistoty. Hlava vaší brokolice má mnoho trhlin a trhlin, kde se mohou zachytit nečistoty. Chcete -li je uvolnit, přejeďte prsty po vrcholcích vrcholů růžiček a vetřete boky a dna stonků.
  • Pokud máte štětec na čištění ovoce a zeleniny, můžete jej použít k čištění brokolice, ale nezapomeňte být opatrní při kartáčování růžiček. Mohou být choulostivé a mohou se snadno odtrhnout ze stopky.
 4. 4 Před podáváním nebo vařením brokolici osušte. Podržte brokolici nad umyvadlem a nechte na několik sekund odkapat vodu z růžiček. Poté brokolici 3-4krát sundejte z ruky, aby se z květů odstranilo co nejvíce vody
  • Pokud jsou růžičky a stonek stále mokré, můžete je před přípravou brokolice osušit papírovým ručníkem nebo čistým hadříkem.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Použití octového roztoku

 1. 1 Naplňte velkou misku směsí 3 dílů vody a 1 dílu bílého octa. Ujistěte se, že je mísa dostatečně velká, aby pojala brokolici, a směs promíchejte lžící, aby se spojila voda a ocet. Nezapomeňte zahrnout dostatek vody, aby byla celá hlava brokolice zcela ponořena.
  • Pokud například do misky dáte 3 šálky (710 ml) vody, přidáte 1 šálek (240 ml) bílého octa.
 2. Obrázek s názvem Clean Broccoli Step 6

  2 Vložte brokolici do roztoku, aby namočila 15-20 minut. Brokolici několikrát zamíchejte kolem mísy, aby se uvolnily větší nečistoty, a poté nechte zeleninu nerušeně sedět. Zatímco je namočené, můžete připravit další části jídla.
  • Ocetová lázeň trvá o něco déle než studená vodní lázeň, ale může být účinnější při odstraňování pesticidů a bakterií než samotná voda.
 3. 3 Odstraňte brokolici z roztoku a opláchněte ji pod studenou vodou. Při oplachování otřete rukama nebo štětinou štětec a růžičky. Ujistěte se, že opláchnete všechny strany brokolice, včetně spodní části stonku a pod růžicemi.
  • Pokud brokolici namočíte na déle než 30 minut, může začít absorbovat ocet, čímž získá hořkou chuť.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Odstranění zelných červů slanou vodou

 1. Obrázek s názvem Clean Broccoli Step 8

  1 Vložte brokolici s růžičkami dolů do nádoby se studenou vodou. Pokud vyrábíte organickou nebo domácí brokolici, možná vás znepokojují červi na růžičkách. Pro jistotu namočte růžičky do roztoku solanky.
  • Červi mají tendenci žít na růžičkách, kde je spousta míst, kam se schovat. Pokud se obáváte červů ve stopce, můžete do vody vložit celý stonek, ale nezapomeňte, aby růžičky směřovaly dolů.
 2. 2 Přidejte 1 lžičku (4,9 ml) soli na každých 1 US qt (950 ml) studené vody. Poté, co přidáte brokolici, nalijte sůl a vířením ve vodě promíchejte sůl. To také uvolní červy z jejich úkrytů a mnoho z nich může okamžitě vytlačit.
  • Pokud při přesunu brokolice nevidíte žádné červy, pokračujte v namáčení, abyste se ujistili, že neexistují žádní skrytí červi.
 3. Obrázek s názvem Clean Broccoli Step 10

  3 Nechte brokolici namočenou 15-30 minut, abyste vyhnali červy. Jak brokolice sedí ve vodě, červi v růžičkách se ve studené vodě stáhnou a vyplavou nahoru. Chcete -li je vyjmout z vody, naberte je sítem nebo děrovanou lžící.
  • Červy nemusíte z vody odstraňovat, ale může jim to zabránit v opětovném přichycení ke stonku, než jej z vody vyjmete.
 4. 4 Opláchněte růžičky ve studené vodě, abyste odstranili všechnu solanku. Po namočení ve slané vodě může mít brokolice nalepenou sůl. Držte hlavu pod studenou tekoucí vodou po dobu 15 sekund a otočením ji opláchněte obě strany.
  • Pokud jste brokolici ještě nečistili kartáčem nebo prsty, můžete to udělat, zatímco opláchnete hlavu.
 5. Obrázek s názvem Clean Broccoli Step 12

  5 Brokolici protřepejte a osušte. Držte brokolici dnem vzhůru nad umyvadlem a poklepáním na spodní část stonku uvolněte zbývající červy. Poté pomocí čistého ručníku nasákněte přebytečnou vodu a pečlivě prohlédněte růžičky.
  • Jakmile je brokolice čistá a suchá, můžete ji nakrájet a uvařit nebo ihned podávat.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Měli byste brokolici namočit do slané vody? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Toto je dobrý nápad, pokud vás znepokojují škůdci, jako jsou červi z brokolice. To je s největší pravděpodobností problém u domácí brokolice, nikoli u brokolice, kterou najdete v obchodě s potravinami.
 • Otázka Musíte brokolici před pražením umýt? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Vždy je dobré umýt jakoukoli zeleninu, než ji sníte, i když ji plánujete důkladně uvařit. Praní pomáhá zbavit se nejen choroboplodných zárodků, ale také dalších možných kontaminantů, jako jsou špína a pesticidy.
 • Otázka Co se stane, když nemyjete brokolici? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci redakce wikiHow Zaměstnanci Odpověď Odborníci na bezpečnost potravin se shodují, že je nepravděpodobné, že by vám jednou za čas snědlo neumytou brokolici ublížilo. Existuje však malá šance, že byste mohli onemocnět bakteriemi nebo pesticidy na brokolici, pokud ji neopláchnete.
 • Otázka Jak poznám, že se vaří? Bude to měkké a něžné. Zkuste to šťouchnout vidličkou a měli byste to vědět.
 • Otázka Má brokolice vždy červy? Lidská bytost Nejlepší odpověď. Ne. Brokolice zakoupená v renomovaném supermarketu nebo v zelených potravinách nebude mít červy. Domácí brokolice může být napadena libovolným počtem larev, housenek nebo jiných brouků. Napadená zelenina obecně není dobré jíst.
 • Otázka Proč se voda trochu zazelená, když namočím brokolici do horké slané vody? Zbarvení z přirozeného odstínu a nasycení brokolice vyjde smícháním s horkou vodou.
 • Otázka Jak poznám, zda je brokolice zkažená? Michele Špičková odpověď Zkažená brokolice ukáže tmavé zabarvení, možná plíseň, a bude velmi měkká, když ji budete mačkat nebo dotýkat.
Nezodpovězené otázky
 • Musí být voda při čištění brokolice teplá nebo studená?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Můžete použít kombinaci těchto metod, abyste zajistili, že vaše brokolice bude před vařením nebo podáváním zcela čistá.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Brokolici zcela omyjte, protože štěrbiny zeleniny mohou nést špínu, bakterie a dokonce i drobné brouky.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Mytí brokolice vodou

 • Voda
 • Dřez nebo mísa
 • Cedník
 • Štětinový kartáč (volitelný)

Použití octového roztoku

 • bílý ocet
 • Voda
 • Velká mísa
 • Štětinový kartáč (volitelný)

Odstranění zelných červů slanou vodou

 • Hluboká nádoba nebo mísa
 • Stolní sůl
 • Štětinový kartáč (volitelný)

Populární Problémy

Se správným zaměřením a školením mohou talentovaní řidiči závodních automobilů podniknout rozumné a měřitelné kroky ke konečnému cíli profesionální jízdy na okruhu NASCAR. Kdokoli může aspirovat na profesionální sportovní kariéru, ...

Panthers se v neděli utkají s Jaguary v zápase 5. týdne. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak udržet svrchní ramena na místě. Zatímco topy mimo ramena jsou módní a zábavné, může být obtížné je udržet na svém místě. Když si vyberete top, který dobře padne vašim ramenům a umožní pohyb paží, zabráníte tomu, aby se váš vrch hýbal ...

Jak opravit bolest ramene pro sportovce. Není překvapením, že sportovci často pociťují bolest ramen, protože mají největší rozsah pohybu ze všech kloubů v těle, což je činí zranitelnými. Https://www.shoulderdoc.co.uk/arti ...

Jak předcházet běžným zraněním Krav Maga. Trénink Krav Maga zahrnuje dávání a přijímání velkého nárazu a může mít za následek zátěž související s kondicí. Zde je několik návrhů, které vám pomohou udržet bojovou připravenost, případně opravit ...

Zápas v Iowě trvá v neděli odpoledne v Illinois. Zde je návod, jak můžete sledovat zápas živě online, pokud nemáte kabel.