Jak čistit gumu

Existuje mnoho druhů gumy a každý druh bude ovlivněn čisticími prostředky jinak. Standardní čisticí prostředky jsou obecně bezpečné pro většinu běžných kaučuků, ačkoli drsné chemikálie, jako je bělidlo, mohou způsobit prasknutí gumy, ztrátu pružnosti nebo degradaci. Ať už budete prát špinavou gumu obecně, čistit gumové podložky, odstraňovat nečistoty z gumových pneumatik nebo čistit gumové hračky do koupele, s trochou času a správnými čisticími prostředky, guma bude brzy zbavena nečistot a usazenin.

Metoda 1 z 5: Praní špinavé gumy

 1. Obrázek s názvem Clean Rubber Step 1

  1 Vytvořte čisticí roztok s mýdlem na nádobí a vodou. Naplňte kbelík zhruba 1 galonem (3,8 l) teplé vody. Přidejte 1 polévkovou lžíci (15 ml) mýdla do vody. Roztok míchejte čistými rukama nebo nádobou, jako je vařečka, dokud se mýdlo nerozdělí a nevytvoří se bubliny.
 2. Obrázek s názvem Clean Rubber Step 2

  2 K otření povrchu použijte navlhčený hadřík. Namočte čistý hadřík nebo hadr do roztoku. Odstraňte hadr a vyždímejte přebytečný roztok do kbelíku. Znečištěnou gumu důkladně očistěte hadříkem, dokud nebude čistý.
  • Váš čisticí hadřík bude při čištění absorbovat nečistoty. Odstraňte to namočením látky do roztoku a vyždímáním přes kbelík.
  • Nepoužívejte abrazivní čisticí prostředky a čisticí nástroje. Mohou zdeformovat nebo zakalit povrch vaší gumy.


 3. Obrázek s názvem Clean Rubber Step 3

  3 Z gumy opláchněte zbývající roztok. Jakmile je špína odstraněna, zapněte umyvadlo a spusťte gumu pod faucet, abyste z gumy vypláchli veškeré mýdlo. Zbylý roztok lze použít k jiným čisticím projektům nebo jej vyhodit do kanalizace.
 4. Obrázek s názvem Clean Rubber Step 4

  4 Nechte gumu uschnout na vzduchu. Při sušení gumy na vzduchu vyberte místo mimo slunce. Sluneční světlo časem rozbije gumu. K sušení gumy nepoužívejte přímé teplo, protože by mohlo dojít k jejímu poškození. Zrychlete dobu schnutí foukáním vzduchu na sušící gumu s fénem nastaveným na „Cool“.
  • V některých případech to může vypadat, jako by se guma čistila za mokra, ale když zaschne, může zůstat lepivost.
  • Zbylou lepivost očistěte podruhé mýdlovou vodou, jak je popsáno, nebo použijte třecí alkohol způsobem popsaným v následujícím kroku.
 5. Obrázek s názvem Clean Rubber Step 5

  5 Pro tvrdohlavou lepivost použijte třecí alkohol. Ačkoli je alkohol účinným čisticím prostředkem pro většinu druhů lepivosti, měli byste tento čisticí prostředek na gumu používat jen příležitostně. Navlhčete čistý hadr alkoholem a otírejte lepkavé oblasti, dokud nebudou odstraněny. Gumu poté opláchněte vodou.
  • Příliš časté nebo příliš dlouhé vystavování alkoholu alkoholu může způsobit, že se rozpadne rychleji než obvykle.
  reklama

Metoda 2 z 5: Odstranění skvrn z gumy

 1. 1 Smíchejte pastu vyrobenou z jedlé sody a teplé vody. V malé misce smíchejte 1 díl teplé vody se 3 díly jedlé sody. Sodu bikarbonu přelijte lžící do vody, dokud nedosáhne pastovité konzistence. Pokud je směs příliš tekutá, přidejte více jedlé sody. Pokud je směs příliš hustá, přidejte stříkající vodu.
 2. 2 Skvrnu zakryjte pastou ze sody bikarbony a nechte 5 minut působit. Lžící jedlou sodu naneste na skvrnu a rozetřete ji tak, aby vytvořila tenkou vrstvu. Jedlou sodu nechte alespoň 5 minut samotnou, aby měla šanci absorbovat skvrnu.
  • Pokud je skvrna odolná vůči jiným metodám čištění, nechte prášek do pečiva působit alespoň 15 minut.
 3. 3 Pastu setřete zubním kartáčkem a čisticím hadříkem. Pracujte krouživými pohyby po povrchu skvrny, aby do ní pasta více zapracovala. Když jste drhnutí skvrny zubním kartáčkem dokončili, setřete přebytečnou pastu čistým hadrem.
  • Pokud se jedná o velkou skvrnu, použijte čisticí kartáč s tuhými štětinami.
 4. 4 Pokud skvrna přetrvává, pastu znovu naneste na ocet. Pokud je skvrna i po prvním čištění, naneste další vrstvu jedlé sody. Tentokrát použijte rozprašovač naplněný bílým octem, který pomůže skvrnu ještě více zvednout. Nechte pastu působit dalších 5 minut, než ji setřete. reklama

Metoda 3 z 5: Čištění gumových rohoží

 1. Obrázek s názvem Clean Rubber Step 6

  1 Odstraňte uvolněné nečistoty z rohoží. Odstraňte gumové podložky z domova nebo vozidla. Vezměte je ven a zatřeste s nimi, abyste odstranili volné nečistoty. Zatlačte rohože dohromady nebo je narážejte na zeď nebo zábradlí, abyste důkladněji odstranili špínu, prach, kameny a další.
 2. Obrázek s názvem Clean Rubber Step 7

  2 Rohože opláchněte postřikovacím nástavcem zahradní hadice. Alternativně můžete k odstranění nečistot z gumových rohoží použít tlakový čistič. Zapněte přívod vody a postříkejte všechny části rohoží vodou.
  • Gumové rohože jsou obvykle navrženy tak, aby byly trvanlivé. Koberce, které jsou křehké, jemné nebo mají hotový povrch, mohou být poškozeny elektrickými podložkami.
  • Elektrické pračky mohou stříkat vodu dostatečně silně, aby odfoukla rohož. Pokud se vám to stane, použijte čistý a těžký předmět, abyste podložku zvážili. Nezapomeňte také vyčistit pod položkou.
 3. Obrázek s názvem Clean Rubber Step 8

  3 Rohože vydrhněte kartáčem a mýdlovou vodou. Přidejte přiměřené množství mýdla do kbelíku s teplou vodou. Vodu míchejte, dokud se nevytvoří bubliny. Navlhčete štětiny tuhého kartáče čisticím roztokem. Pevně ​​vydrhněte rohože, abyste odstranili nepoddajné nánosy, skvrny atd.
  • Při úklidu dávejte velký pozor na zákoutí a zákoutí. V těchto místech se často shromažďují nečistoty a nečistoty.
  • Guma, která má hotový povrch nebo je křehká, může být poškozena příliš tuhými kartáči. Nejprve očistěte kartáčem oblast mimo dohled rohože, abyste zjistili, zda nepoškodí gumu.
 4. Obrázek s názvem Clean Rubber Step 9

  4 Po vyčištění podložky opláchněte. K úplnému opláchnutí rohoží použijte hadici nebo pračku. Podívejte se ještě jednou na své podložky. Zaměřte zbývající nečistoty pomocí kartáčku a čisticího roztoku. Poté opláchněte čisticí roztok ještě jednou.
 5. Obrázek s názvem Clean Rubber Step 10

  5 Suché podložky s ručníkem z mikrovlákna. Vezměte suchý ručník a otřete rohože, abyste odstranili vodu. Až budou rohože suché, vraťte je do auta. Pokud nemáte k dispozici vhodný ručník, vysušte podložky na vzduchu. Vyhněte se sušení rohoží na slunci, protože to může způsobit oslabení gumy. reklama

Metoda 4 z 5: Odstranění nečistot z gumových pneumatik

 1. Obrázek s názvem Clean Rubber Step 11

  1 Pneumatiky postříkejte vodou, abyste odstranili usazeniny. Odstranění špíny a špíny, které se hromadí na vašich pneumatikách, může být obzvláště obtížné. Postříkejte všechny povrchy pneumatiky vysokotlakým proudem vody pomocí myčky nebo hadice.
  • Pro čištění pneumatik je upřednostňována elektrická myčka, aby se snadněji odstranila nános, ačkoli hadice s rozprašovacím nástavcem by měla fungovat v malém množství.
  • Pokud plánujete také mytí auta, určitě to udělejte po vyčištění pneumatik. Čištění pneumatik po umytí vašeho auta může rozšířit špínu na již vyčištěné části auta.
 2. Obrázek s názvem Clean Rubber Step 12

  2 Naplňte jeden kbelík čisticím roztokem a druhý čistou vodou. Přidejte do kbelíku vhodný čistič pneumatik, jako je Simple Green nebo Wolfgang Cleaner na pneumatiky a kola. Každý čistič bude jiný; vždy dodržujte pokyny na etiketě. Naplňte druhé kbelík studenou vodou.
  • Pokud si nejste jisti, jaký čistič je pro vaše pneumatiky nejlepší, podívejte se do manuálu svého auta, kde najdete podrobnější pokyny k péči.
  • Pokud nemáte speciální čistič pneumatik, použijte přiměřené množství mýdla do kbelíku se studenou vodou. Před nanesením mýdla na pneumatiku promíchejte roztok a rozdělte mýdlo.
  • Silně znečištěné pneumatiky mohou potřebovat extra silný čisticí prostředek, jako je Bleche-Wite Tire Cleaner nebo Pinnacle Advanced Wheel Cleaner Concentrate.
 3. Obrázek s názvem Clean Rubber Step 13

  3 Odstraňte zbývající špínu. Namočte tvrdý kartáč do čisticího roztoku. Pneumatiky čistěte mýdlem po jednom. Pneumatiku důkladně vydrhněte, abyste odstranili usazeniny a nečistoty. Opláchněte kartáč v kbelíku naplněném vodou, až bude nasycen špínou.
  • Zabraňte vysušení čisticích prostředků na gumě vaší pneumatiky. Mohlo by dojít k rychlejšímu opotřebení pneumatik.
 4. Obrázek s názvem Clean Rubber Step 14

  4 Mýdlo z pneumatiky zcela opláchněte. Pomocí myčky nebo hadice odstraňte z pneumatiky zbývající mýdlo nebo uvolněné nečistoty. Při oplachování pneumatiky buďte důkladní, aby se mýdlo úplně opláchlo.
 5. Obrázek s názvem Clean Rubber Step 15

  5 Osušte pneumatiku a kolo. Nejlépe bude fungovat sušící utěrka z mikrovlákna, ale můžete použít i starý froté ručník. Na jiné části auta nepoužívejte utěrky na sušení pneumatik. Nečistoty, prach a malé kamínky v tkanině sušícího hadříku mohou poškrábat lak vašeho auta.
  • Zapomenutí vysušit pneumatiku po jejich vyčištění by mohlo mít za následek vodní skvrny nebo chybějící znečištění. Opatrně osušte celou pneumatiku a kolo.
 6. Obrázek s názvem Clean Rubber Step 16

  6 Na pneumatiku naneste ochranný prostředek. Ty lze zakoupit ve vašem místním obchodě s automobily nebo v automobilové sekci většiny obecných prodejců. Vyberte si výrobek s ochranou proti UV záření a ujistěte se, že neobsahuje silikon na bázi rozpouštědel. Nejlepších výsledků dosáhnete dodržováním pokynů na štítku ochranného prostředku.
  • Obecně se ochranný prostředek nanáší přímo na pneumatiky aplikátorem, hadříkem nebo houbičkou. Ochranný prostředek může obsahovat agresivní chemikálie a pro bezpečné použití vyžaduje rukavice.
  • Použití ochranných prostředků na vaše pneumatiky udrží jejich stav déle a ochrání je před opětovným znečištěním.
  • Ve většině případů jsou ochranné prostředky mléčné barvy na vodní bázi a nejvhodnější pro pneumatiky. Kluzné a čiré ochranné prostředky pravděpodobně obsahují škodlivý silikon na bázi rozpouštědel.
 7. Obrázek s názvem Clean Rubber Step 17

  7 Tento postup opakujte, abyste vyčistili zbývající špinavé pneumatiky. Nyní, když byla první pneumatika nastříkána, vyčištěna, opláchnuta a vysušena, můžete přejít k další pneumatice. Každou pneumatiku a kolo očistěte popsaným způsobem, dokud nejsou všechny pneumatiky čisté.
  • Pokud máte v plánu umýt auto bezprostředně po čištění pneumatik, udržujte je po čištění mokré, dokud nebude celá péče čistá. Pneumatiky a tělo péče osušte samostatnými utěrkami.
  reklama

Metoda 5 z 5: Čisticí gumové koupelové hračky

 1. Obrázek s názvem Clean Rubber Step 18

  1 Přidejte mýdlo a vodu do kbelíku, abyste vytvořili čisticí roztok. Mýdlo na nádobí je jemné a nepoškodí vaše hračky do koupele. Smíchejte mírné množství mýdla s horkou vodou v kbelíku. Horký roztok promíchejte nádobou, jako vařečku.
 2. Obrázek s názvem Clean Rubber Step 19

  2 Hračky drhněte kartáčem s měkkými štětinami. Do čisticího roztoku vložte kartáček s měkkými štětinami, jako je zubní kartáček. Vydrhněte špinavé oblasti hraček, dokud nebudou čisté. Po dokončení čištění opláchněte hračky v teplé vodě. Čištění hraček týdně.
 3. Obrázek s názvem Clean Rubber Step 20

  3 Namočte hračky do destilovaného octa, abyste zničili plísně. Hračky, které jsou vážně postiženy plísní, by měly být vyhozeny. Spóry plísní mohou být nebezpečné pro vaše zdraví a také pro vaše děti. Lehkou plíseň lze zabít namáčením hraček po dobu alespoň 10 minut v roztoku složeném z poloviny horké vody a poloviny octa.
  • Ocet je také užitečný čistič obtížně odstranitelných usazenin. Pro odstranění špíny jednoduše namočte hračky do octa.
  • Namáčení hraček v octě by mělo uvolnit plíseň, špínu a zarputilou špínu. Vše, co zůstane po namočení, by mělo být vyčištěno kartáčem s měkkými štětinami, jako je zubní kartáček.
 4. Obrázek s názvem Clean Rubber Step 21

  4 Vysušte gumové hračky. Otřete přebytečnou vlhkost z gumových hraček čistým hadříkem. Protože se uvnitř hračky často zachycuje vlhkost, nechte hračky po použití ručníku vyschnout na vzduchu. Vyhněte se sušení hraček na slunci, protože to může způsobit oslabení gumy.
 5. Obrázek s názvem Clean Rubber Step 22

  5 Uzavřete otvory pro hračky horkým lepidlem, abyste zabránili vzniku plísní. Voda zachycená uvnitř hraček do koupele může podpořit růst plísní. Hračky poté zcela očistěte a vysušte použijte lepicí pistoli k utěsnění všech otvorů v hračce. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mám gumové stresové hračky, které denně nasbírají spoustu nečistot a prachu. Zoufale potřebují vyčistit. Jaký je správný způsob jejich čištění? Michelle Driscoll, MPH
  Zakladatelka, Mulberry Maids Michelle Driscoll je majitelkou společnosti Mulberry Maids se sídlem v severním Coloradu. Driscoll získala v roce 2016 magisterský titul ve veřejném zdraví na Colorado School of Public Health. Michelle Driscoll, MPH Zakladatelka, Mulberry Maids Expertní odpověď Bylo by nejlepší začít s roztokem mýdla a vody. V závislosti na velikosti hraček je můžete nechat namočit do kbelíku s tímto roztokem a poté je vydrhnout čistým hadříkem.
 • Otázka Mohu k mytí gumy použít mýdlo na nádobí? Michelle Driscoll, MPH
  Zakladatelka, Mulberry Maids Michelle Driscoll je majitelkou společnosti Mulberry Maids se sídlem v severním Coloradu. Driscoll získala v roce 2016 magisterský titul ve veřejném zdraví na Colorado School of Public Health. Michelle Driscoll, MPH Zakladatelka, Mulberry Maids Expert Odpověď Ano, k čištění gumy můžete použít mýdlo a vodu - namočte hadřík do roztoku mýdla a vody a gumu vydrhněte.
 • Otázka Jak vyčistím gumové rukavice? Dívka, která je úžasná Vnější části rukavic omyjte jemným tekutým pracím prostředkem a teplou vodou, abyste odstranili nečistoty. Otočte rukavice naruby a vyperte stejnou pěnivou vodou, jaká byla použita k praní mimo rukavice. Rukavice opláchněte teplou vodou a zavěste na sucho nebo položte na láhev s dlouhým krkem.
Nezodpovězené otázky
 • Jak z mých malých gumových prstových loutkových rukou odstraním skvrny od barviva?
 • Jaký je nejlepší způsob čištění gumových těsnění?
 • Lze olej namočit do gumy? Jak se nechám namočit do oleje z gumy?
 • Jak vyčistím pásek Silicon Apple Watch?
 • Jak vyčistit gumu na pračce?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Použití nesprávného čisticího prostředku, jako jsou kyselé nebo acetonové čisticí prostředky, na gumu může poškodit její vzhled nebo způsobit rychlejší rozpad. Před čištěním vyzkoušejte všechny čisticí prostředky na neviditelných částech gumy.
 • Při čištění gumy nepoužívejte ocelovou vlnu ani drátěnky, protože mohou způsobit rozpad gumy.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Praní špinavé gumy

 • Kbelík
 • Vyčistěte hadřík nebo hadřík
 • Saponát na nádobí
 • Tření alkoholu

Odstranění skvrn z gumy

 • Miska
 • Lžíce
 • Prášek do pečiva
 • Kartáček na zuby
 • Rozprašovací láhev
 • bílý ocet

Čištění gumových rohoží

 • Kbelík
 • Saponát na nádobí
 • Hadice (s nástřikem)
 • Utěrka na sušení z mikrovlákna
 • Tuhý štětinový kartáč

Odstranění nečistot z gumových pneumatik

 • Vědra (x2)
 • Utěrka na sušení z mikrovlákna
 • Elektrická myčka (nebo hadice s rozprašovacím nástavcem)
 • Tuhý štětinový kartáč
 • Čistič pneumatik (nebo mýdlo na nádobí)

Čisticí gumové koupelové hračky

 • Kbelík
 • Kbelík
 • Saponát na nádobí
 • Horká lepicí pistole (a lepidlo)
 • Kartáček s měkkými štětinami (jako zubní kartáček)
 • Ocet

Populární Problémy

Obhájce titulu Raptors se v úterý večer utká s Pelikány v otvíráku sezóny NBA 2019-20. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Cameron Norrie a Carlos Alcaraz se v pondělí utkají v prvním kole US Open 2021. Ti dva spolu nikdy nehráli, vzhledem k tomu, že Alcaraz na turné stále stojí.

Jak bezpečně zvednout těžký předmět. Zvedání těžkých předmětů na vlastní pěst může vypadat působivě, ale pokud to není provedeno bezpečně, může to způsobit vážné zranění a napětí. Před zvednutím předmětu vždy před zvednutím vyzkoušejte jeho hmotnost. Záleží na...

Když se Roger Federer vydává na nabídku k získání svého 8. titulu v Cincinnati, zde je vzpomínka na všechny jeho dřívější tituly Masters 1000.

Bruceova Leeova vize pro televizní show ožívá novou sérií „Warrior“ na Cinemax. Zde je návod, jak sledovat nové epizody streamované online bez kabelu.