Jak vytvořit motokáry s motorem sekačky

Ačkoli motokáry tradičně používají motory s horizontálním uložením, s malou úpravou můžete nainstalovat motor sekačky na trávu se svislým hřídelem, který bude hnací silou vašeho domácího závodního stroje. Ochutnejte znovu rychlost, svobodu a radost na otevřené silnici, když přeměníte motor sekačky na motokáru, kterou jste vždy chtěli.

Metoda 1 ze 6: Demontáž motoru sekačky

 1. Obrázek s názvem Vytvořte motokáry s motorem sekačky Krok 1

  1 Vypusťte olej. V závislosti na motoru, který používáte, bude možná nutné použít kleště k odpojení drátu zapalovací svíčky k odstranění vypouštěcí zátky oleje. Olej vypusťte do vhodné nádoby a setřete případný rozlitý olej.
  • Nejlepší je vypustit olej z motoru, když je mírně teplý, protože teplo umožňuje rychlejší tok než za studena.


 2. Obrázek s názvem Vytvořte motokáry s motorem sekačky Krok 2

  2 Vypustit plyn. Před vypuštěním paliva uvolněte svorku palivové hadice. Můžete to provést trasováním palivové hadice od motoru k základně plynové nádrže. Všimněte si, kde se hadice připojuje ke karburátoru vaší sekačky. Pomocí kleští uvolněte svorku a posuňte ji nahoru na hadici. Nyní můžete odpojit hadici a vypustit palivo do kbelíku.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte Go Kart s motorem sekačky Krok 3

  3 Najděte spojku škrticí klapky. Spojku škrticí klapky obvykle najdete pod karburátorem. K dispozici bude kabel, který by se měl připojit k plynu, a odstraněním šroubu, který drží kabel na svém místě, můžete snadno odstranit spojku plynu.
 4. Obrázek s názvem Vytvořte motokáry s motorem sekačky Krok 4

  4 Najděte startér. Tato část je na boku motoru a bude mít tvar malé plechovky. Sekačky na trávu s elektrickým startem budou mít připojenou červenou baterii. Pomocí klíče uvolněte kabel ze startéru.
 5. Obrázek s názvem Vytvořte motokár s motorem sekačky Krok 5

  5 Odstraňte potřebné matice a šrouby. Základem motoru sekačky je sekačka, kde je motor normálně usazen. Pomocí klíče na šroub a dalšího držte stále matici pod sekačkou, odšroubujte šrouby držící motor na místě.
 6. Obrázek s názvem Vytvořte motokár s motorem sekačky, krok 6

  6 Sundejte hnací řemen. Hnací řemen na řemenici najdete na klikovém hřídeli pod motorem. Nakloňte motor mírně dopředu a vytáhněte hnací řemen z řemenice.
 7. Obrázek s názvem Vytvořte motokár s motorem sekačky, krok 7

  7 Demontujte motor. Vezměte motor pevně oběma rukama, zvedněte motor ze sekačky a opatrně jej odložte na bezpečné místo. reklama

Metoda 2 ze 6: Příprava na instalaci

 1. Obrázek s názvem Vytvořte motokár s motorem sekačky, krok 8

  1 Změřte velikost svého motoru. Budete potřebovat motokárový rám, který pojme velikost a hmotnost vašeho motoru. Většina motorů o výkonu 5 až 7 koní se vejde do motokáry standardní velikosti. Motor s vertikálním hřídelem, který si vyberete, může být z jezdecké nebo tlačné sekačky, buď bude fungovat pro vaši motokáru.
  • Větší motory v rozmezí 13 až 22 koní, které najdete na jezdeckých sekačkách, mohou zničit převodovku nebo motokáru.
 2. Obrázek s názvem Vytvořte motokár s motorem sekačky, krok 9

  2 Vyberte si vhodný rám pro motokáry. Budete chtít takový, který může pohodlně podporovat jak motor s vertikálním hřídelem, tak převodovku sekačky. Vaše převodovka by měla mít nastavení bez trans náprav.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte motokár s motorem sekačky, krok 10

  3 Nakreslete základní design svého rámu věrnou velikosti křídou. Získáte tak lepší představu o rozměrech, které budou pro váš rám pohodlné.
  • Většina rámů má šířku, která se pohybuje mezi 1/3 a 2/3 rozvoru vaší motokáry, přičemž širší modely poskytují lepší stabilitu.
  reklama

Metoda 3 ze 6: Sestavení rámu

 1. Obrázek s názvem Vytvořte motokár s motorem sekačky, krok 11

  1 Vyřízněte rám nárazníku a vyvrtejte otvory pro polstrování trubek. Okraje nárazníku byste měli zaoblit spojením svislých kusů, které se váží k vašemu rámu, a vodorovného dílu rovnoběžně se zadním dílem vašeho rámu pomocí krátkého konektoru seříznutého pod úhlem 22,5 stupně. Vyvrtejte otvory pro polstrování trubek do zadní části nárazníku.
  • Vyvrtejte středové otvory 5/16 'skrz polstrování nárazníku 1 1/8' od konce výplně.
 2. Obrázek s názvem Vytvořte motokár s motorem sekačky, krok 12

  2 Namontujte nápravu. Odřízněte část čtvercových trubek 1 'x 1' a přivařte šrouby ke koncům. 6 'šroub bude na straně řidiče vaší motokáry, zatímco 4' šroub bude na straně spolujezdce. Přivařte osu pod základnu rámu.
  • Při svařování vždy používejte vhodné ochranné pomůcky. Pokud tak neučiníte, můžete si způsobit vážné poškození zdraví.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte motokáry s motorem sekačky, krok 13

  3 Položit na podlahu. Na podlahu vaší motokáry by měl stačit kus plechu o rozměru 16. Pomocí svých plánů z dřívější doby vyvrtejte do plechu otvory pro upevňovací šrouby pro vaše sedadlo.
 4. Obrázek s názvem Vytvořte motokáry s motorem sekačky Krok 14

  4 Přivařte vzpěru pro své sedadlo. Obě vnější strany rámu motokáry byste měli podepřít plochou ocelí o průměru 3/16 '. Zde nainstalujete lavici pro své sedadlo. reklama

Metoda 4 ze 6: Sestavení sloupku řízení, jazýčků a konzol vřetena

 1. Obrázek s názvem Vytvořte motokáry s motorem sekačky, krok 15

  1 Vyřízněte a nainstalujte sloupek řízení. Měli byste odříznout část trubky o průměru 3/4 'x 11 a přivařit ji k jazýčkům řízení. Vložte další 1 'rozpěrku volně za hřídel poblíž obruče řízení, pokud je hřídel příliš těsná, lehce ji obrouste v blízkosti obruče. Vyvrtejte obrazec se třemi otvory s otvory ve stejné vzdálenosti od středu podložky na konci hřídele.
 2. Obrázek s názvem Vytvořte motokáry s motorem sekačky, krok 16

  2 Uřízněte obruč řízení a zabijte výztuhu spínače. Řezy provádějte v úhlu 39 stupňů pro svou obruč. V tuto chvíli byste měli ověřit, že všechna měření pro vaši sestavu řízení jsou správná pro vaši motokáru a umožňují plný rozsah pohybu.
  • Obruč a hřídel by k sobě měly svírat úhel 90 stupňů.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte motokáry s motorem sekačky, krok 17

  3 Přidejte odpočinkové jazýčky pro brzdu a plyn. Tyto 2 'dlouhé poutka o průměru 3/8' udržují vaše pedály v klidové a plné přední poloze. Nejbližší úchyt ke středu rámu by měl být upevněn maximálně 1/2 'po příčném dílu, ke kterému je připevněn sloupek řízení. Druhá záložka by měla být nainstalována 1 3/8 'za první záložkou.
 4. Obrázek s názvem Vytvořte motokár s motorem sekačky, krok 18

  4 Připevněte držáky vřetena. Ty přivaříte k přední nápravě své motokáry. Vřeteno by mělo mít vůli 1 'nad přední nápravou.
 5. Obrázek s názvem Vytvořte motokár s motorem sekačky, krok 19

  5 Dopřejte si odpočinek. Pomocí 3/8 'tyče ve svěráku ji ohněte kladivem do tvaru opěrky nohou spolujezdce, je -li to možné. Vaše nohy tak nebudou spočívat na táhlech.
 6. Obrázek s názvem Vytvořte motokár s motorem sekačky, krok 20

  6 Nezapomeňte na čep brzdy. Tento čep bude sloužit jako čep vašeho brzdového pásku. Přivařte 3/8 'kulatou tyč k rámu 1 1/2' za nápravou. reklama

Metoda 5 ze 6: Montáž držáku motoru, brzdové tyče a příslušenství

 1. Obrázek s názvem Vytvořte motokár s motorem sekačky, krok 21

  1 Namontujte držák motoru. Dbejte na to, aby štěrbiny pro upevnění motoru umožnily motoru mírně sklouznout dopředu, a poté připevněte držák na místo. Zde nejsou záměrně zahrnuty žádné rozměry, protože velikost vašeho držáku se bude měnit podle motoru.
  • Držák motoru by měl být svařen jako poslední krok k sestavení vaší motokáry.
  • Váš držák by měl být schopen udržet motor vaší sekačky v horizontální poloze.
 2. Obrázek s názvem Vytvořte motokár s motorem sekačky, krok 22

  2 Připojte jazýček vodítka lanka plynu. Přibližně 4 'od středu otvoru pro šroub pedálu plynu přivařte tento jazýček ke své motokáře pod úhlem 45 stupňů.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte motokáry s motorem sekačky, krok 23

  3 Vložte jazýček vodítka brzdové tyče. Vezměte brzdovou tyč, protáhněte ji jazýčkem a ohnutím ji upravte na brzdový pás. Dále vezměte jazýček s vloženou tyčí a přivařte jej ke motokáře.
 4. Obrázek s názvem Vytvořte motokár s motorem sekačky, krok 24

  4 Ohněte brzdovou tyč do tvaru. Ohněte tuto 1/4 'kulatou tyč tak, aby se nachýlila tak, aby odpovídala sestavě brzdového pedálu. Podle potřeby zkraťte délku brzdové tyče a přivařte k tyči očka pomocí brzdového pedálu instalovaného vratnou pružinou.
 5. Obrázek s názvem Vytvořte Go Kart s motorem sekačky, krok 25

  5 Posaďte se. Mnoho sad motokár nepřichytává sedadla přímo na motokáry. Pokud je to váš případ, použijte jednoduchý rám a přišroubujte jej do vzpěr sedadel. Vaše sedadlo by mělo být seříznuto pod úhlem 37,5 stupně, aby sklon opěradla byl 105 stupňů.
 6. Obrázek s názvem Vytvořte Go Kart s motorem sekačky, krok 26

  6 Vyberte si boční lišty. Můžete použít mnoho různých designů, ale tradiční boční lišta je tvořena třemi kusy spojenými do obdélníkové kolejnice s boční a zadní částí rámu.
  • Boční lišty jsou volitelným doplňkem pro vaši motokáru.
 7. Obrázek s názvem Vytvořte motokár s motorem sekačky, krok 27

  7 Svařte držák motoru a připojte díly příslušenství. Když skončíte s tělem vaší motokáry, můžete nyní přivařit držák k vašemu rámu. Po dokončení svaru můžete do svého vozidla přidat pneumatiky, polstrování sedadel a veškerý další potřebný hardware. reklama

Metoda 6 ze 6: Instalace vertikálního motoru a převodovky

 1. Obrázek s názvem Vytvořte Go Kart s motorem sekačky, krok 28

  1 Přišroubujte motor i převodovku k držáku. Umístění vašeho motoru není tak důležité jako u převodovky. Chcete -li správně nainstalovat převodovku, zarovnejte ji s převodovkou na zadní nápravě a poté ji zašroubujte na místo.
 2. Obrázek s názvem Vytvořte motokár s motorem sekačky, krok 29

  2 Změňte velikost řetězového kola převodovky. Ozubené kolo je ozubené kolo uvnitř vaší převodovky, které ovládá převodový poměr pro vaši převodovku, což je jiný název pro převodovku. Vaše cílové zařízení bude mít asi 16 zubů.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte Go Kart s motorem sekačky Krok 30

  3 K sevření použijte manuální spojku řemene ze sekačky. Jeden konec vaší spojky by měl být nainstalován v motoru, přičemž strana by měla vyčnívat řetězové kolo připojené k vaší převodovce. Pokud vám chybí manuální prokluzová spojka řemene, můžete si koupit odstředivou spojku v místním obchodě s náhradními díly a místo toho ji použít.
  • Poměr mezi motorem a převodovkou by měl být 1: 1.
 4. Obrázek s názvem Vytvořte motokár s motorem sekačky, krok 31

  4 Připojte lanko plynu k škrtící klapce karburátoru. Nyní můžete z motokáry vyčistit veškerý zbytkový olej, ale dělejte to opatrně. Před použitím čističe vždy počkejte, než materiály, na kterých pracujete, vychladnou, jako je motor nebo pájka. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak rychle pojede motokára v MPH? Grant Gale Rychlost většinou závisí na třech faktorech, otáčkách motoru, velikosti pneumatiky a převodovém poměru. Na tuto otázku tedy není snadné odpovědět. Většina 5-7 hp yard motokár jet 17-35 mph, přičemž 25 mph je běžné. Motokáry o výkonu 8–13 koní s měniči točivého momentu a velkými pneumatikami dosahují rychlosti kolem 40 km / h. Závodní motokáry mohou jet mnohem rychleji, protože používají upravené nebo dvoudobé motory s vyššími otáčkami, takže jste v nich mohli vidět rychlosti 50–60 mph. Enduro a špičkové závodní motokáry mohou jet mnohem rychleji.
 • Otázka Může to explodovat, když řídím? Dokud je motor od slušné značky (a tedy dobré kvality), z ničeho nic nevybuchne. Opravdu byste ho museli poškodit, aby explodoval.
 • Otázka Mám sekat trávník před nebo po rozebrání sekačky? Měli byste použít jinou sekačku než tu, kterou používáte na sekání trávníku.
 • Otázka Mohu použít motor z sekačky na trávu? Nechte motor, vyjměte čepel a jeďte.
 • Otázka Vybuchne motor, když ho položím na bok? Pokud motor nespouštíte, nevybuchne, ale všechny kapaliny budou proudit do spodní části motoru a ztěžují startování. Ve vaší olejové vaně je věc typu ploutve, která doslova převrací olej do trubice, a ta trubka přivede olej do klikového hřídele. Pokud se olej nemůže dostat do trubice, budou se dít špatné věci, ale motor nevybuchne. Také byste neměli převracet motor, protože se bude vlnit kouř, jako by nebyl žádný zítřek, dokud nebude spálen veškerý olej.
 • Otázka Jak namontuji motor sekačky na bok? Používat vertikální motor sekačky opravdu nemá cenu. Je příliš obtížné dostat olej do oběhu, když je motor bokem. Přejděte do společnosti Harbour Freight tool a získejte horizontální motor o objemu 212 ccm.
 • Otázka Jak rychle by šla moje motokára, kdybych použil motor s řetězovou pilou? Ne moc rychle. Motory řetězové pily jsou velmi slabé ve srovnání s motorem sekačky na 15 koní.
 • Otázka Mohu namontovat motor, poté sundat list a vyměnit jej za převodový stupeň a zařadit další převodový stupeň, aby roztočil pneumatiky? Před montáží motoru sundejte čepel. Získejte středovou spojku pro hřídel motoru, stačí znát průměr hřídele a objednat správný. Také znáte velikost a rozteč ozubeného kola, které na ozubeném kolečku používáte, takže spojka, řetězové kolo a válečkový řetěz do sebe zapadají. Čím menší je řetězové kolo na živé nápravě, tím rychleji bude vozík jezdit.
 • Otázka Co mám dělat, pokud mám vertikální rotační motor sekačky? Máte několik možností. Jednu, můžete upravit motor tak, aby běžel horizontálně. Zkoušel jsem to, ale je to velmi obtížné. Nakonec jsem projekt zrušil. Druhá možnost je 90 stupňová převodovka nebo kuželová převodovka. Najdete je online a stojí stejně jako motor. Třetí možnost, vyrobte si vlastní převodovku ze dřeva, nepříliš bezpečnou a potenciálně nebezpečnou. Čtvrtá možnost, můžete se pokusit upravit 90 stupňovou vrtací příchytku pro montáž na váš motor. Všechny možnosti stále vyžadují určité úpravy motoru, protože tlačné sekačky nemají plynový systém, takže budete muset upravit sytič/karburátor, abyste dosáhli zvýšení otáček. Opravdu intenzivní. Nejlepším řešením je zkusit najít jiný motor. Řetězová pila je jednodušší.
 • Otázka Jak poznám rozdíl mezi motorem s vertikálním hřídelem a motorem s horizontálním hřídelem? Zkontrolujte sestavený karburátor motoru (pokud jej má). Pokud je plováková mísa dole, sdělí vám polohu krytu OHV.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázkyPoložit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Tato jednoduchá motokára by měla splňovat potřeby průměrného uživatele, nicméně průměrný uživatel může mít potíže s převodem motoru s vertikálním hřídelem na pohon horizontální roviny hřídele.
 • Většina motokár využívá odstředivou spojku a motor s horizontální hřídelí, nikoli motor sekačky. Použití správného motoru usnadní snadnější instalaci.
 • Pokud chcete místo toho použít použitý horizontální hřídelový motor, podívejte se na místní inzeráty na průmyslová zařízení, jako jsou tlakové myčky, štěpkovače, ořezávače a generátory. Ty obvykle používají horizontální hřídelové motory.

reklama

Varování

 • Svařte se všemi vhodnými bezpečnostními pomůckami (včetně svářečské kukly, rukavic a těsně tkaného oděvu).
 • Před plněním palivové nádrže/olejové nádrže počkejte, až se motor ochladí, aby nedošlo k výbuchu a požáru.
 • Jděte na své motokáře pouze na svém vlastním pozemku nebo ve vyhrazeném prostoru. Možná nevědomky porušujete zákon, pokud s ním jedete po ulicích.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Odstředivá spojka (volitelně)
 • Motor vhodný benzín
 • Hasicí přístroj
 • Sada pro motokáry nebo díly
 • Manuální spojka řemene (z sekačky)
 • Převodovka pro nastavení náprav bez trans
 • Ochranné brýle
 • Sada nástrojů
 • horizontální motor sekačky
 • Svařovací elektrody
 • Rukavice pro svařovací rukavice
 • Svářečská kukla odstín 10 nebo vyšší
 • Svařovací bunda
 • Svařovací stroj se svorkami a svody

Populární Problémy

Max Eisenbud reagoval rozzlobeně poté, co Agnieszka Radwanska vyzvala, aby Maria Sharapova nedostala na French Open divokou kartu.

Vloupání je pro majitele domů vždy starostí. Ale jaký je nejlepší způsob, jak udržet váš dům v bezpečí? Nepochybně jste již nainstalovali poplašný systém (pokud ne, udělejte to hned) a možná máte hlídacího psa, který hlídá váš majetek ...

Jak se zamotat. Muddling je barmanská technika pro uvolnění chuti z pevných koktejlových přísad. Základní myšlenka je tak jednoduchá, jako je drcení ovoce nebo byliny, ale v detailech jsou čerti, kteří váš koktejl zhořknou nebo ...

Andy Murray, trojnásobný grandslamový šampion, si nadcházející Australian Open nezahraje.

Ostruhy paty jsou běžným jevem. K ostruhám dochází, když se na kosti paty vyvine špičatý kostěný výrůstek.