Jak ozdobit Diyas pro soutěž

Diya zdobení soutěže jsou zábavným způsobem oslavy Diwali a dalších náboženských svátků. V hinduismu jsou diyas lampy, které se rozsvítí během modlitby a slouží k uctívání božstev. Pokud toužíte vyhrát svou soutěž diya, věnujte si čas pečlivému naplánování designu. Začleňte smysluplné symboly a vzory a vyberte si krásné, poutavé barevné kombinace. Pomocí pece na pečení nebo vzduchové hlíny vytvarujte své diya a poté je natřete akrylovou barvou. Bavte se a bez ohledu na výsledek soutěže buďte na sebe hrdí, že jste odvedli svou nejlepší práci!

Část 1 ze 3: Vytvoření vítězného návrhu

 1. Obrázek s názvem Ozdobte Diyas pro soutěž Krok 1

  1 Podívejte se na nápady na dekoraci diya online. Spusťte vyhledávání obrázků, aby vaše kreativní šťávy proudily. Hledejte domácí diyy se zajímavými vzory a zářivými barevnými kombinacemi. Přečtěte si také o významu diyas a festivalu, který slavíte.
  • Například diyas jsou klíčovou součástí Diwali nebo svátku světel. Diwali oslavuje vítězství dobra nad zlem a diya symbolizuje moudrost. Olej uvnitř lampy představuje nevědomost, chamtivost a nenávist, které hoří v zapáleném diya.


 2. Obrázek s názvem Ozdobte Diyas pro soutěž Krok 2

  2 Přečtěte si o významu symbolů a vzorů. Pokud vaše soutěž v diya souvisí s nadcházejícím festivalem, vyhledejte související vzory a symboly. Například je obvyklé ctít božstvo Lakshmi na Diwali. Klíčovým symbolem Lakšmí je osmicípá hvězda, lotosový květ, sloni a listy.
  • Na počest Lakshmi byste mohli namalovat ohraničení osmihrotých hvězd kolem vnější strany diya, vzor čar a teček kolem okraje a lotosový květ uvnitř mísy.
  • Osmicípá hvězda představuje prosperitu, lotos symbolizuje čistotu a sloni představují sílu a moudrost.
 3. Obrázek s názvem Ozdobte Diyas pro soutěž Krok 3

  3 Načrtněte svůj design. Věnování času plánování vašeho návrhu může pomoci zvýšit vaše šance na vítězství v soutěži. Vezměte si tužku a papír a hrajte si s různými tvary pro své diya. Procvičte si kreslení vzorů a symbolů a rozhodněte se, které návrhy se vám nejvíce líbí.
  • Je také moudré cvičit malování svých vzorů na papír, než skutečně ozdobíte své diya. Pocit štětce a konzistence barvy vám pomůže vyhnout se chybám ve finálním projektu.
  • Tradiční tvar diya je mísa s hrotem na jednom konci, ale můžete být kreativní. Pomocí šablony a nože na nářadí můžete vytvořit diya ve tvaru listu nebo si ji vyrobit se složitými detaily kolem okraje.
 4. Obrázek s názvem Ozdobte Diyas pro soutěž Krok 4

  4 Vymyslete smysluplné a atraktivní barevné kombinace. Vsaďte na zářivé barvy, které spolu vystupují a kontrastují, jako je žlutá a zelená. Na list stíracího papíru nakreslete nebo namalujte různé barvy vedle sebe. Vyberte si barevné kombinace, které vám připadají krásné a zajímavé.
  • Kromě toho zvažte symbolický význam každé barvy. Vermilion, což je tmavě červený odstín, je v hinduismu posvátnou barvou a je spojen s Diwali a dalšími svátky. Zelená, která symbolizuje život, je také důležitou barvou festivalů. Žlutá představuje znalosti a je skvělou volbou pro detailní vzory a ozdoby.
  • Pro poutavý kontrast můžete použít vermilion pro základní nátěr, ozdobit okraj žlutými vzory a namalovat zelené a žluté 8-špičaté hvězdy kolem vnější strany diya.
  • Třpyt nebo metalický lak by také mohly vašemu diy dodat krásnou jiskru.
  reklama

Část 2 ze 3: Vyřezávání diy s hlínou

 1. Obrázek s názvem Ozdobte Diyas pro soutěž Krok 5

  1 Použijte v obchodě koupenou hlínu na pečení nebo v troubě nebo si vyrobte vlastní hlínu. V obchodě s řemeslnými výrobky najděte pečení v troubě i vzduchovou hlínu. Pečení hlíny v troubě zabere jen 30 minut, ale je dražší. Vzduchová hlína potřebuje 24 hodin na sušení, ale protože nevyžaduje troubu, je to dobrá volba pro malé děti. Má také tendenci se mírně zmenšovat, takže je větší šance, že se váš tvar diya zkroutí.
  • Případně si můžete vyrobit vlastní tradiční diya hlínu pšeničná mouka . Do malé misky mouky přidejte vodu po lžíci najednou a hnětejte, dokud nedosáhnete měkké, těstové konzistence.
  • Pro jemnější jíl z pšeničné mouky přidejte 1 až 2 lžíce řepky nebo rostlinného oleje.
 2. Obrázek s názvem Ozdobte Diyas pro soutěž Krok 6

  2 Formu vytvořte z hlíny do tvaru misky s hrotem na 1 konci. Vytvořte kouli z hlíny o velikosti vaší pěsti. Zatlačte ho do dlaně, dokud nebude tenký a plochý, a poté dlaň sevřete do tvaru misky. Pomocí konečků prstů vytvarujte hlínu do misky ve tvaru slzy a poté sevřete úzký konec do bodu.
  • Svůj diya můžete zvětšit, jak chcete, ale měřící od bodu k opačnému konci mají obvykle délku 10 až 13 cm.
  • Pokud máte potíže s tvarováním hlíny dlaní, použijte jako formu malou misku.
 3. Obrázek s názvem Ozdobte Diyas pro soutěž Krok 7

  3 Pro propracovanější design použijte šablonu. Pokud chcete vyzkoušet jinou formu než tradiční tvar diya, použijte vykrajovátko na cookie nebo vytvořte šablonu z kartonu. Chcete -li si vytvořit vlastní šablonu, nakreslete na karton vzor, ​​například špičatý tvar listu, asi 1 ½krát širší, než chcete, aby byla vaše hotová diya. Vystřihněte šablonu nůžkami, položte ji na zploštělý list hlíny a poté vystřihněte tvar pomocí nože.
  • Po vyříznutí tvaru vyjměte a odložte přebytečnou hlínu kolem okrajů. Opatrně zvedněte tvarovanou hlínu a sloupněte šablonu.
  • Vytvořte si šálek dlaní a jemně vytvořte jíl do mělké misky. Udělejte vše pro to, aby tvar hlíny zůstal tvarovaný do mělké misky.
  • Chcete -li dosáhnout nejlepších výsledků, snažte se, aby šablona nebyla příliš komplikovaná. Malé body listu by například držely tvar, ale složité a složité vzory by se mohly rozpadnout, když tvarujete hlínu do mělké misky.
 4. Obrázek s názvem Ozdobte Diyas pro soutěž, krok 8

  4 Zkuste vyřezat vzory do měkké hlíny. Pokud chcete, vytvořte kolem diy čáry a tečky pomocí nože a párátka. Můžete také jemně stisknout razítko, vidličku, lžíci nebo podobný předmět kolem diya a vytvořit dojem vzoru.
  • Působivé designy dodají vašemu diya další úroveň detailů. Pokud používáte vzdušnou hlínu, udělejte návrhy o něco hlubší a širší, protože hlína se při nastavování trochu zmenší.
  • Pokud používáte vzdušnou hlínu, můžete do měkké hlíny vložit také korálky nebo drahokamy. Zkuste například umístit ozdoby kolem okraje diya. Vyhněte se vkládání korálků nebo šperků do hlíny pečené v troubě, protože se roztaví.
 5. Obrázek s názvem Ozdobte Diyas pro soutěž Krok 9

  5 Nechte vzduchovou hmotu bez pečení 24 hodin tuhnout. Nechte své diya nezakryté při pokojové teplotě a udělejte vše pro to, aby nebylo vlhko. Jíl by měl tuhnout po 24 hodinách.
  • Pokud položíte diya na talíř nebo podložku a všimnete si, že začíná klesat, lehce namažte list hliníkové fólie rostlinným olejem a vytvarujte jej do formy ve tvaru diya na podporu hlíny. Můžete také použít list nepřilnavé fólie. Nechte jíl v misce nebo fólii několik hodin ztuhnout, poté jej vyjměte a dokončete sušení.
 6. Obrázek s názvem Ozdobte Diyas pro soutěž Krok 10

  6 Hlínu pečte v troubě na 300 ° F (149 ° C) asi 30 minut. Plech na pečení lehce vymažte asi lžičkou oleje. Vložte diya na plech a vložte jej do předehřáté trouby. Po 10 až 15 minutách zkontrolujte, zda drží tvar. Pokud je to nutné, opatrně proveďte opravy lžící, ale nedotýkejte se horké hlíny rukama.
  • Nepřilnavá fólie nebo hliníková fólie lehce namazaná rostlinným olejem by také mohla pomoci udržet tvar diya, pokud při položení na plech klesne.
  • Konkrétní směry pečení se liší podle značky. Přečtěte si pokyny k jílu a upečte ho podle pokynů. Jakmile je nastaveno, nechejte diya před malováním vychladnout na pokojovou teplotu.
  reklama

Část 3 ze 3: Malování vašeho Diya

 1. Obrázek s názvem Ozdobte Diyas pro soutěž Krok 11

  1 Diya natřete vrstvou bílé akrylové barvy. Začněte základním nátěrem, aby vaše pozdější kabáty byly jasnější. Použijte akrylovou barvu a široký akrylový štětec s plochým hrotem. Před přidáním další barvy nezapomeňte nechat každou vrstvu zaschnout.
  • Akrylová barva je kompatibilní s hlínou a snadno se používá, takže je to nejlepší volba. Také rychle schne a mezi nátěry byste měli počkat jen 30 až 60 minut.
  • Vyčistěte si štětce okamžitě po každém nátěru. Vzhledem k tomu, že tak rychle schne, může akrylová barva štětce snadno zničit.
  • Kromě toho použijte namísto olejových barev, které jsou hořlavé a představují nebezpečí požáru, akrylovou barvu na vodní bázi. Sušená akrylová barva je stále hořlavá, ale na krátkou dobu může bezpečně držet svíčku na čajovou svíčku.
 2. Obrázek s názvem Ozdobte Diyas pro soutěž Krok 12

  2 Přidejte 1 až 2 vrstvy základních barev. Jakmile první vrstva zaschne, namalujte barvy pozadí. Například vnitřek diya může být žlutý a vnější rumělka. Alternativně můžete namalovat celou jednobarevnou barvu 1 a potom exteriér pokrýt propracovanými návrhy v různých barvách.
  • K natření větších ploch použijte štětec s plochým hrotem. Můžete také vyzkoušet míchání barev s kartáčem ventilátoru.
  • Nezapomeňte štětce vyčistit ihned po dokončení nátěru.
 3. Obrázek s názvem Ozdobte Diyas pro soutěž 13. krok

  3 Složité vzory po stranách namalujte jemným štětcem. Přepněte na tenké špičaté štětce a přesně namalujte vzory. Pokud nemáte mnoho zkušeností s malováním jemných detailů, procvičte si vytváření návrhů na stírací papír.
  • Na tenké čáry a tečky použijte špičatý kulatý štětec a na ty nejmenší značky kulatý štětec.
  • Mít trpělivost! Jděte pomalu, abyste se vyhnuli chybám, a opřete se o loket, abyste udrželi ruku stabilní. Pokud uklouznete, udělejte vše pro to, abyste to napravili, ale snažte se nerozčilovat. Vždy můžete improvizovat a proměnit chybu v improvizovaný symbol nebo vzor.
  • Nechte barvu zaschnout, než přepnete barvy, aby nedošlo k zablácení vašich návrhů.
 4. Obrázek s názvem Ozdobte Diyas pro soutěž Krok 14

  4 Ozdobte své diya korálky a řemeslnými šperky, pokud je to žádoucí. Pokud jste použili vzdušnou hlínu, možná jste do měkké hlíny vložili korálky a šperky, než ztuhla. Pokud jste si diya vyrobili z hlíny na pečení v troubě, použijte horkou lepicí pistoli k uchycení ozdob poté, co jste jí upekli. Před lepením ozdoby nechte barvu zaschnout alespoň 1 až 2 hodiny.
  • Pokud přidáte korálky a umělecké šperky poté, co jste namalovali diya, nebudete se muset starat o to, že je omylem zakryjete barvou.
 5. Obrázek s názvem Ozdobte Diyas pro soutěž Krok 15

  5 Do hotové diya vložte čajovou svíčku. Jakmile vaše diya uschne, zapalte malou votivní svíčku a obdivujte krásu svého stvoření. Tradičně se olej nalije do diya a na špičatý konec se vloží bavlněný knot a zapálí se. Zatímco někteří lidé používají diyy malované akrylovými barvami jako olejové lampy, mohlo by to představovat nebezpečí požáru.
  • Akryl není hořlavý, takže je bezpečnější než barvy na bázi oleje. Může se však stále vznítit, pokud je dostatečně horký, a knot by mohl umožnit kontaktu plamene s natřeným povrchem.
  • Čajová lampa je bezpečnější než použití knotu, ale neměli byste ji nechávat dlouho zapálenou nebo ji nechat bez dozoru. Jíl nevede teplo příliš dobře, ale přesto nechcete riskovat, aby se malované diya příliš zahřálo.
  • Pro nejbezpečnější možnost umístěte do diya bateriové LED bezplamenné čajové světlo.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Věci, které budete potřebovat

 • Pečeme v troubě nebo vzduchem
 • Nástrojový nůž
 • Párátko
 • Sada akrylových barev
 • Akrylové štětce
 • Čajová svíčka nebo LED bezplamenná svíčka
 • Korálky nebo řemeslné šperky (volitelně)
 • Horká lepicí pistole (volitelně)

Tipy

 • Zkontrolujte pokyny k soutěži a ujistěte se, že splňujete konkrétní pokyny nebo pravidla. Například vaše diya může být vyrobena z určitého materiálu nebo začlenit konkrétní symboly.
 • Zkuste si dát dost času na dokončení projektu. Plánování vašeho návrhu, ponechání hlíny tuhnout a nechat zaschnout nátěry může trvat déle, než byste čekali.
 • Snažte se myslet jako soudci. Zjistěte, kdo jsou a co hledají ve vítězné diya. Pokud je například váš učitel soudce a ví toho hodně o hinduismu, promyšlené začlenění symbolů by je mohlo oslovit.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Vítězové skupiny C DR Kongo se ve čtvrtfinále setkají s finalisty skupiny D Ghany. Zde je návod, jak sledovat zápas online zdarma.

Zde je návod, jak sledovat stream filmu „The West Memphis Three: An ID Murder Mystery“ online, pokud nemáte kabel.

Můžete se naučit snadné cvičení, které zlepší vaše dovednosti a sebevědomí.

Zde je návod, jak můžete sledovat finále seriálu Homeland online.

Jak vyrobit boty. Boty dělají důležité módní prohlášení. Přece jen v nich chodíte celý den, tak proč byste si neměli obout boty s nějakým pizzazzem? Ačkoli to může být docela komplikovaný postup v netrénovaných rukou, ...

Jak hrát s mazlíčkem. Fretky jsou neuvěřitelně chytří a společenští mazlíčci, kteří si rádi hrají víc než o čemkoli. Chcete-li si hrát se svou fretkou, můžete používat hračky jako předměty na schovávanou, hrát si přetahovanou nebo jim něco dát ...