Jak léčit extenzorovou tendonitidu

Extenzorová tendonitida, také známá jako extensorová tendonitida nebo tendinopatie, je zánět extensorových šlach podél horní části chodidla nebo ruky. Běžně se vyskytuje u běžců nebo těch, kteří tráví dlouhou dobu na nohou, může to být způsobeno čímkoli, od běhání po příliš časté psaní. Tendonitida je nejčastěji způsobena nadměrným napětím lýtkových svalů, nadměrným natažením během cvičení a spadlými klenbami. Naštěstí existuje několik způsobů, jak tento stav léčit a doufejme, že vás zbaví bolesti!Metoda 1 ze 2: Léčba extenzorové tendonitidy na vlastní pěst

 1. Obrázek s názvem Léčba extenzorové tendonitidy Krok 1

  1 Aplikujte led po dobu 10 minut každou hodinu. Během následujících 48 hodin frekvenci snižte podle potřeby. Můžete také použít mokrou utěrku, ledový balíček nebo opakovaně použitelnou terapii chladem a kompresní zábal. Neaplikujte led přímo na kůži.
  • Jakmile fáze akutní bolesti pomine, zkuste použít tepelný balíček zabalený v ručníku po dobu 15 až 20 minut najednou.
 2. Obrázek s názvem Léčba extenzorové tendonitidy Krok 2

  2 Užívejte NSAID ke snížení bolesti a zánětu. NSAID jsou nesteroidní protizánětlivé látky jako ibuprofen, naproxen a aspirin. Léky proti bolesti nebo svalové relaxátory, jako je acetaminofen a cyklobenzaprin, nebudou užitečné, protože neléčí záněty.
  • Zeptejte se svého lékaře na používání NSAID, pokud máte hypertenzi, astma, anamnézu onemocnění ledvin nebo jater nebo vředu nebo jste starší 65 let.
  • Pokud užíváte jiné léky, poraďte se se svým lékařem, protože NSAID mohou ovlivnit účinky jiných léků.
 3. Obrázek s názvem Léčba extenzorové tendonitidy Krok 3

  3 Přestaňte nadměrně používat šlachy, dokud nebudete zcela bez bolesti. To může trvat několik dní až několik měsíců. Zjistěte, jaké pohyby vytvářejí problém (například běh) a dejte si od této aktivity přestávku, jak nejlépe můžete. Pokud se zánět šlach v práci rozhoří, zjistěte, zda vám zaměstnavatel umožní přejít na jinou činnost.
  • Vzhledem k tomu, že k tomuto zranění obvykle dochází v důsledku nadměrného používání, pokus o obnovení předchozí úrovně aktivity, i když se vaše bolest zdá snížená, může vaše zranění zhoršit a prodloužit dobu potřebnou k úplnému uzdravení.
  • Pokud se vaše tendonitida stane chronickou, může to vést k tendinóze, což je nezánětlivá degenerace šlachy, jejíž hojení trvá 3-9 měsíců.
 4. Obrázek s názvem Léčba extenzorové tendonitidy Krok 4

  4 Začněte rehabilitaci, jakmile můžete chodit nebo ohýbat ruce bez bolesti. Pokud máte tendinitidu nohou, provádějte protahovací cvičení, jako je zvedání prstů. Pokud máte tendinitidu ruky, zkuste si dát ruce dlaněmi před obličej, poté zvedněte lokty ven a nahoru, přičemž ruce držte v klidu. Držte 15 sekund a opakujte 3krát.
  • Chcete -li natáhnout nohy, poklekněte s chodidly směřujícími dozadu pod spodní část a zploštěte kotníky směrem k podlaze.
  • Těsná telata mohou přispět k tendinitidě nohou. Protáhněte lýtka tak, že stojíte na schůdku s patou visící ze zadní části schodu a spustíte patu dolů, což by mělo být provedeno maximálně 3krát, po 30 sekund.
  • Jakmile se zlepší tendinitida chodidla, obtočte odporový pás přes prsty a jemně jej stáhněte dolů, přičemž prsty protáhněte proti odporu. Opakujte 10–15krát po dobu 1–3 sérií, abyste posílili svaly extenzoru chodidla.
 5. Obrázek s názvem Léčba extenzorové tendonitidy Krok 5

  5 Správně noste vhodnou obuv, pokud trpíte zánětem šlach. Vaše boty musí sedět a nesmí být šněrovány příliš pevně. Vyzkoušejte jiný vzor šněrování tím, že zavážete uzel na boku nebo vynecháte jeden ze šněrovacích otvorů v blízkosti oblasti, která vám způsobí bolest. To bude vyvíjet tlak na různá místa vaší nohy.
  • Ortotika, neboli vložky a vložky do obuvi, může polstrovat a podepřít vaši nohu a odnést trochu napětí z vašich šlach. Podiatr vám může pomoci správně nasadit ortotiku.
  • Běžecké boty byste měli vyměnit po 300–500 mílích (480–800 km) běhu. Poté začne mezipodešev degradovat.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Konzultace s lékařem

 1. Obrázek s názvem Léčba extenzorové tendonitidy Krok 6

  1 Identifikujte místo a povahu své bolesti. Tendinopatie se projevuje bolestí v horní části chodidla, obvykle popisovanou jako bolest, nebo neschopností plně natáhnout jeden z prstů. Pokud máte zánět šlach na ruce, může se vám zaseknout prst, ruka se může cítit necitlivá nebo slabá nebo může dojít k poranění na hřbetu ruky nebo prstů.
  • Může být přítomen difúzní otok nebo mírné podlitiny v horní části chodidla.
  • Skrčení prstů na nohou vás může bolet, protože vám natáhne šlachy v horní části chodidla.

  Spropitné: Pokud vás bolí v horní části chodidla, ohněte nohu směrem dolů a nechte někoho jemně zatlačit na špičky prstů. Pokuste se ohnout nohu zpět proti odporu. Pokud při pokusu tlačit nahoru pociťujete bolest, je to pravděpodobně způsobeno extensorovou tendonitidou. 2. Obrázek s názvem Léčba extenzorové tendonitidy Krok 7

  2 Požádejte svého lékaře o diagnostiku a možnosti léčby. Lékaři mohou posoudit, zda máte zánět šlach a jak závažný je, někdy pomocí ultrazvuku nebo MRI. Mohou vás také odkázat na fyzickou terapii, dlahu prstu nebo ve velmi vážných případech vás upozornit, že možná budete potřebovat operaci.
  • Váš lékař vám také může předepsat volně prodejná NSAID.
 3. Obrázek s názvem Léčba extenzorové tendonitidy Krok 8

  3 Pokud máte dlahy nebo stehy prstů, řiďte se pokyny svého lékaře. Poranění se zasekáváním se obvykle ošetřuje dlahou nebo špendlíky, které následně drží šlachu na místě. Měli by se nosit, dokud se šlacha nezahojí, což obvykle trvá 8–12 týdnů.
  • Ujistěte se, že vaše dlaha není tak těsná, aby omezovala průtok krve.
  • Kontaktujte svého lékaře, pokud se vaše stehy rozpadnou nebo cítíte náhlou necitlivost kolem rány.
 4. Obrázek s názvem Treat Extensor Tendonitis Step 9

  4 Poptejte se na protizánětlivé/bolest zmírňující krémy nebo gely. Mohou být použity jako alternativa k perorálním NSAID. Protože léky zůstávají tam, kde jsou aplikovány, dojde v průběhu času k menšímu hromadění léků v krvi a vzdálenějších tkáních. To je nejlepší, pokud byste jinak užívali orální NSAID déle než 3 týdny.
  • Mezi časté nežádoucí účinky patří příznaky podobné chřipce a vyrážka nebo pocit pálení v místě aplikace.
  • Obecně platí, že krém nebo gel se musí potírat příslušnou oblastí 2-4krát denně.
 5. Obrázek s názvem Léčba extenzorové tendonitidy Krok 10

  5 Zeptejte se svého lékaře na steroidní injekce proti zánětu šlach na nohou. Ty mohou snížit zánět, ale dočasně oslabí vaše šlachy. Steroidní injekce jsou užitečné pro krátkodobou úlevu od bolesti a zvýšenou pohyblivost, ale nejsou nutně dlouhodobým řešením. V některých vzácných případech mohou dokonce způsobit roztržení vaší oslabené šlachy.
  • Pokud používáte ředidla krve nebo některé doplňky stravy, možná budete muset na několik dní přestat je užívat, abyste snížili riziko krvácení nebo podlitin.
  • Injekce může trvat několik hodin až několik dní, než začne zmírňovat bolest.
  • Po injekci můžete po dobu několika dnů pociťovat bolest a nepohodlí v okolí místa vpichu.
 6. Obrázek s názvem Léčba extenzorové tendonitidy Krok 11

  6 Vyzkoušejte fyzioterapii, pokud vám to lékař doporučí. Fyzikální terapeuti vám poskytnou protahovací a posilovací cvičení přizpůsobená vašemu zranění, ať už na rukou nebo nohou. Někteří mohou také použít terapeutické ultrazvuky nebo infračervené světelné vlny ke snížení zánětu a podpoře hojení. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Online články nejsou určeny jako náhrada za radu lékařů.
reklama

Populární Problémy

Plynová lana v Bruguera jako trenérŽivé sporty v USA jsou konečně zpět v podobě UFC 249, kde se představí Tony Ferguson vs Justin Gaethje. Zde je návod, jak sledovat celou kartu prostřednictvím ESPN+.

Je pátek večer a vy jste připraveni na párty! Jediný problém: Nemáte tušení, co si vzít na sebe. Vše závisí na tom, kam jedete a co děláte. Neformální rande například vyžaduje mnohem jiný oděv než elegantní ...Háčkování základní tužkové sukně je snazší, než byste čekali. Pleteme v řadách a tělo sukně v kruhových řadách, poté uháčkujeme jednoduché ozdobné lemování, které dodá šmrnc. Spojte hotový výrobek se správným ...

Astros hostí paprsky ve hře 1 jejich zápasu ALDS v pátek odpoledne. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelového přihlášení.