Jak vybrat tenisové míčky a boty

Tenisové míčky

z čeho jsou vyrobeny tenisky


Tenisové míčky

Na každém tenisovém turnaji zastihnete hráče, jak si chvíli vybírají míče pro další sadu. Andy Roddick je známý tím, že vybere několik míčků, umístí je na výplet své rakety a poté pečlivě vybere konečný míč.

Pokud vám to neřekne, jak snadno mohou tenisové míčky, které si vyberete, způsobit nebo zlomit podání, získat bod nebo prohrát hru, nic nikdy.

Výběr tenisového míčku je naštěstí jednodušší než výběr tenisové rakety. Tři jednoduchá kritéria a balíček tenisových míčků máte připravený k odeslání domů.

Hrací plocha

První způsob, jak zúžit výběr, je zjistit, na jakém povrchu hrajete, protože tenisové míčky jsou navrženy speciálně pro různé povrchy:

Běžné povinnosti- antukové/kryté tenisové kurty
Extra Duty- travnaté soudy
Vysoká nadmořská výška- soudy vysoko nad hladinou moře

To je tedy první kritérium. Druhým je značka tenisového míčku. Existují dva typy tenisových míčků: tenisový míč s tlakovým a pevným jádrem (bez přetlaku).

Úroveň hraní

Střed tenisového míčku pod tlakem je naplněn dusíkem. I když to díky lehkosti míče usnadňuje hraní, vzduch uvnitř míče začne unikat přibližně za měsíc, takže míč ztratí tlak. Díky tomu je hraní tenisových míčků pod tlakem snadné pro začátečníky, ale není příliš odolné.

Tenisové míče bez tlaku mají pevné jádro, takže jsou o něco těžší. Ale pevné jádrové míče jsou schopné vydržet tlakové míče o několik měsíců a používají se v profesionálním tenise, takže je to míč, na který se zaměříte, když plánujete ve sportu postupovat.

Fuzzy

Posledním kritériem je neostrost. Ano, čtete správně. Ve skutečnosti, když tenisovým profesionálům chvíli nebo dva trvá, než si vyberou míče pro další sadu, analyzují, do jaké míry se na míči zachovala neostrost. Fuzzy na míči je dobrá věc. Vytváří tření při nárazu a usnadňuje topspiny a backspiny. Ale často je fuzzy rozcuchaná a to dodává míči váhu, takže je pomalejší při cestování vzduchem. Není divu, Roddick, známý svými nejrychlejšími porcemi, tráví tolik času vybíráním tenisových míčků, že jejich chmýřovité pokrytí je minimální načechrané.

Tenisové botyJak se při hraní tenisu pohybujete na kurtu, je velmi odlišné od vašich každodenních pohybů nebo pohybu v jiných sportech. Tenis vidí spoustu bočních pohybů, když se pokoušíte pokrýt hřiště, mnoho náhlých startů a zastavení a krátkých sprintů- vše podle toho, kde je míč.

proč dávat tenisové míčky do sušičky?

Všechny tyto podivné pohyby působí na vaše nohy namáhavě, zvláště pokud nosíte crossové trenažéry nebo jakýkoli náhodný pár sportovní obuvi, která není vybavena tak, aby zvládala konkrétní pohyby nohou. Tenisová obuv je obuv navržená tak, aby vám pomohla při bočních pohybech a rychlých rozjezdech a zastaveních, aniž byste si poranili nohy.

Stejně jako běžecké boty jsou navrženy pro pohyb vpřed, nemůžete si na tenisový kurt obout jen boty, které vyžadují pohyb ve všech směrech. Boty speciálně určené pro tenis jsou robustnější a ploché. Mají vzory na podrážce, které jsou různé pro každý typ hrací plochy, aby bylo zajištěno, že vaše nohy získají maximální ochranu a zároveň mají svobodu rychlého pohybu.

Stačí znát svoji pronaci, herní povrch a styl, abyste zjistili, jaký typ tenisek vám vyhovuje.

Hrací plocha

Playing Surface má velký vliv na obuv, kterou potřebujete nosit. Tvrdé povrchy, jako je beton nebo kryté kurty, kladou na vaše chodidla jiný druh napětí než na měkké povrchy, které jsou náchylnější ke zranění kotníku.

Na tvrdém povrchu - povrch je stabilní, takže vaše nohy mají oporu. Tvrdé povrchy však také znamenají větší opotřebení, a proto výrobci navrhují konkrétní obuv pro betonové a halové kurty. Tyto boty jsou robustnější, mnohem odolnější, odolnější a podpůrnější než jiné tenisky. Trvanlivost je u obuvi určené pro tvrdé kurty velkým faktorem.

Na měkkých površích, jako je tráva a hlína, je stabilita a trakce klíčová, což se odráží v designu obuvi. Boty vyrobené pro antukové kurty mají hřebeny, které jsou postaveny blíže u sebe, aby se zabránilo ucpání hlínou. Vzhledem k tomu, že povrch je nestabilnější než beton, je myšlenkou tenisových bot na měkké hřiště zajistit, abyste neklouzali a nespadli.

Styl hraní

Protože váš pohyb na hřišti je ovlivněn stylem, ve kterém hrajete, vaše boty to musí odrážet. U hráčů, kteří hrají podél zadní linie hřiště, je většina pohybů postranních, když se pohybují do strany, aby vrátili úder. Pro takové základní hráče jsou boty s větší boční oporou a odolnou podrážkou navrženy tak, aby se pohyb do strany stal snadnějším a nepoškozujícím chodidlům.

Ale pro hráče, kteří se zaměřují na podání a salvy a zůstávají blíže k síti, jsou k dispozici boty se speciálními vestavěnými funkcemi. Jejich boty nabízejí trvanlivost a podporu tím, že celou podešev zavřou do gumy. Také proto, že jsou během podávání tak často nuceni sklouznout zadní nohou na hřiště, jsou nezbytné boty se zesílenou špičkou nebo špičkou, která je pevná a má střední klenbu.

Populární Problémy

'Suits' je ve středu zpět do své deváté a poslední sezóny. Zde je návod, jak sledovat nové epizody online, pokud nemáte kabel.

Úřadující šampion US Open Dominic Thiem získal kýžený titul rakouského sportovce roku 2020. Thiem porazil hvězdného fotbalistu Davida Alabu o 736 bodů, aby získal ocenění poprvé v kariéře.

Angelique Kerber a Anna-Lena Friedsam se ve středu setkají v celoněmeckém zápase druhého kola na US Open 2020. Angelique Kerberová vyhrála obě předchozí setkání proti Friedsamu.

Pilates je typ fitness systému, který se skládá z pohybových cvičení, která jsou navržena tak, aby zpevnila tělo, posílila svaly, zvýšila flexibilitu a hbitost, zlepšila držení těla a zvýšila koncentraci. Pohyby vyžadují ...

Jak si objednat kávu Tim Hortons. Tim Hortons je skvělé místo, kde si můžete rychle a snadno dát dobrou kávu. Navštivte místo ve vašem okolí, kde si můžete koupit pravidelnou kávu tak, jak ji máte rádi, nebo vyzkoušet novou speciální kávu. Můžete si také objednat a zaplatit ...