Jak se bránit

Rozdíl mezi odchodem a stát se zítřejším titulkem novin je v tom, jak dobře jste připraveni chránit se ve špatné situaci. Můžete si připravit několik jednoduchých technik, jak se bránit před útokem a během něj, ať už jde o boj nebo přepadení, čímž zajistíte svou bezpečnost.

Část 1 ze 4: Udržování obranného držení těla

 1. Obrázek s názvem Defend Yourself Krok 1

  1 Chraňte si obličej. Pokud se vás útočník pokouší praštit nebo vás chytit zepředu, položte si ruce na čelo v „Ne do obličeje!“ jakési gesto a paže přitisknuté k tělu.
  • Může to vypadat jako slabá obranná pozice, ale je to k vaší výhodě, protože to sráží stráž vašeho protivníka. Tato poloha navíc chrání váš obličej a vaše žebra, dvě místa, která pravděpodobně budete chtít chránit.


 2. Obrázek s názvem Defend Yourself Krok 2

  2 Stojan se širokou základnou. Jak zleva doprava, tak zezadu dopředu držte nohy diagonálně od sebe v jakémsi postoji bojových umění. Snížíte tím svoji pravděpodobnost, že vás někdo srazí nebo převrhne.
  • Máte -li vzpřímený postoj, máte největší šanci vyhrát boj a dostat se pryč. Vyvarujte se strhávání rvačky na zem za každou cenu.
 3. Obrázek s názvem Defend Yourself Krok 3

  3 Posuďte svého útočníka. Podívejte se na jejich ruce. Pokud by se chystali zaútočit rukama, měli by ruce pryč. Pokud však skrývají zbraň, budou je mít schované nebo po svém boku.
  • Pokud na vás někdo zaútočí nožem nebo zbraní, musíte se pokusit vyhnout konfrontaci a dostat se pryč. Pokud není možné vyhnout se boji, musíte co nejrychleji ukončit konfrontaci útokem s velkým nárazem a poté běžet o pomoc.
 4. Obrázek s názvem Defend Yourself Krok 4

  4 Zaujměte obranný postoj při běhu. Pokud to váš útočník neumožňuje, je pokus o útěk jedinou zárukou vaší bezpečnosti. Pokud se můžete vyhnout boji, vyhněte se mu a utečte. Nezapomeňte se nikdy neotáčet zády k soupeři. Pokud to uděláte, soupeř to využije jako příležitost k útoku. reklama

Část 2 ze 4: Bránit se zepředu

 1. Obrázek s názvem Defend Yourself Krok 5

  1 Jděte na oči a nos. Pokud musíte co nejrychleji ukončit boj tím, že nejprve udeříte, zasáhnete tvrdě a udeříte tolikrát, kolikrát můžete, pak běžte o pomoc. Přepadení v uličce lupičem není čas starat se o čestný boj. Uchraňte se tím, že střetnete co nejrychleji ..
  • Oči a nos jsou nejcitlivějšími měkkými skvrnami na tváři útočníka a jsou citlivé na lokty, kolena a čelo
  • Nejtvrdší částí čela, těsně u linie vlasů, se pokuste útočníkovi rozbít nos o napnutím krku a vrazením čela doprostřed tváře. Toto je nejrychlejší a nejneočekávanější způsob, jak úplně ukončit boj. Ať už je váš útočník jakkoli silný, zkušený nebo násilný, je velmi těžké se rychle vzpamatovat z tvrdého zadku do nosu.
 2. Obrázek s názvem Defend Yourself Krok 6

  2 Kopněte nebo chyťte třísla mužského útočníka. Prudké zasunutí kolena do slabin útočníka nebo uchopení třísla rukou a zkroucení je okamžitě účinný tah, který vašeho útočníka srazí dolů. Opět není čas se obávat boje špinavých. Pokud je váš život v ohrožení, jděte do slabin.
  • Pokud se tím váš protivník zdvojnásobí, zvažte, jestli mu nezlomíte koleno do nosu, abyste se ujistili, že bude dole.
 3. Obrázek s názvem Defend Yourself Krok 7

  3 Popadněte patu. Pokud na vás někdo útočí zezadu, je pravděpodobné, že má útočník ruce kolem vaší horní poloviny. Pokud máte na sobě podpatky nebo boty, jako jsou těžké boty na podpatku, je to obzvláště účinné. Přesuňte nohu poblíž útočníka, zvedněte ji a sundejte ji na nohu tak tvrdě, jak jen můžete. Pokud vás pustí, utečte; pokud ne, zkuste další nápad.
 4. Obrázek s názvem Defend Yourself Krok 8

  4 Jděte na kolena. Pokud vás například dusí nebo má váš útočník ruce na tváři, útok na nohy vám poskytne příležitost otevřít se dalším útokům nebo vám umožní uniknout.
  • To je zvláště účinné u větších útočníků a snadno se to dělá z hlídané pozice.
  • Kopněte do holeně a kolen ve fotbalovém stylu, s nártem nohy. Toto je rychlý a bolestivý kop. Kromě toho, pokud jsou jeho nohy dostatečně blízko, zvedněte kolena do jejich vnitřní nohy (stehenní nerv), vnější nohy, kolena nebo třísla. Ty útočníka rozloží a mohou je deaktivovat.
 5. Obrázek s názvem Defend Yourself Krok 9

  5 Následovat. Zkuste šťouchnout nebo přitlačit na oči. Nikdo nemůže hájit oko, bez ohledu na velikost útočníka. Tleskání na uši může omráčit nebo, pokud je provedeno perfektně, zlomit bubínky.
  • V některých případech můžete také chtít zaútočit na krk útočníka. Chcete -li někoho účinně udusit, nedělejte typické hollywoodské „ruce kolem celého krku“, ale místo toho jednoduše přiložte palec a prsty k průdušnici (obzvláště snadno ho najdete u mužů s velkými Adamovými jablky). Rýpněte se, jeďte a zabořte prsty do tohoto zářezu a oni pocítí intenzivní bolest a pravděpodobně spadnou.
  • Píchání očí, lámání ušních bubínků a udušení někoho může být extrémně škodlivé. Tyto akce provádějte pouze za extrémních okolností, ve kterých by jinak mohl být váš život v ohrožení.
 6. Obrázek s názvem Defend Yourself Krok 10

  6 Pokud ztratíte rovnováhu, padněte na útočníka. Pokud spadnete, zkuste spadnout na útočníka. Budete se chtít vyhnout boji za každou cenu, ale pokud je to nevyhnutelné, využijte svou váhu ve svůj prospěch. Při pádu mějte špičaté části těla (kolena a lokty) a mířte útočníkovi do slabin, žeber a krku.
 7. Obrázek s názvem Defend Yourself Krok 11

  7 Buďte připraveni na útok se zbraní. Pokud útočník zaútočí zbraní, vězte, kde je zbraň účinná. Pokud má váš útočník nůž, snažte se držet mimo dosah paže. Pokud existuje zbraň, zvažte běh a uhýbání zleva doprava.
  • Pokud máte šanci bezpečně odejít, jděte do toho. Když se rozhodnete přestat bránit, ujistěte se, že jste před svým protivníkem v bezpečí.
  • V mnoha případech můžete situaci okamžitě ukončit tím, že útočníkovi dáte peněženku. Je to logická volba, zvláště pokud jde o nůž nebo střelnou zbraň. Váš život má mnohem větší hodnotu než hotovost a karty, které máte u sebe. Odhoďte peněženku od sebe a utečte.
  reklama

Část 3 ze 4: Bránit záda

 1. Obrázek s názvem Defend Yourself Krok 12

  1 Odkloňte držení. Pokud se vás útočník pokusí chytit zezadu, aby vás udusil, přitiskněte mu předloktí na klíční kost, místo abyste jej přímo stáhli, což může být obtížné, pokud bojujete s někým silnějším, než jste vy. Jednu ruku mu položte nad loket (na předloktí) a jednu ruku pod něj (ruce máte tedy na obou stranách lokte). Nyní jedním silným a odhodlaným pohybem vykročte a rozhoupejte se po celém těle, jako by paže byla závěsem k dveřím obrazovky vašeho těla.
  • Tím se dostanete z jeho sytiče a necháte jeho hlavu, žebra a nohy dokořán otevřené vašemu protiútoku. Když je váš útočník za vámi, holeně jsou přímo za vašimi nohami a připravena na vaše dupání a hrabání.
 2. Obrázek s názvem Defend Yourself Krok 13

  2 Sedni si. Pokud se vás útočník pokouší vyzvednout zezadu, rychle a násilně sklopte boky, jako byste se svalili na milostné sedadlo. Díky tomu se budete hůře zvedat a budete mít navíc chvíli na to, abyste na ně zaútočili a odrazili je dupáním na jejich holeně nebo přemístěním do frontální obrany.
 3. Obrázek s názvem Defend Yourself Krok 14

  3 Ušpinit se. Pokud se vás útočník snaží udusit tím, že vás obejme pažemi kolem krku, zvedněte míč nohou dopředu, jako byste právě kopali do fotbalového míče, a násilím ho udeřte do oblasti jejich nohy mezi kotníkem a střední částí nohy. , nebo třísla. To by mohlo zlomit nohu nebo jinak zneškodnit vašeho útočníka. reklama

Část 4 ze 4: Vyhýbání se konfrontaci

 1. Obrázek s názvem Defend Yourself Krok 15

  1 Pochopte fáze boje. Příprava na každou fázi konfrontace vám může pomoci vyhnout se nakonec fyzickému boji. Vyhnout se vážnému boji by mělo být vaším hlavním cílem, takže musíte být větší a více si uvědomovat situaci než váš soupeř. Fáze konfliktu zahrnují:
  • Vítr se zvedá. Toto je počáteční argument před vypuknutím boje. Může to začít relativně neškodně, ale eskalovat rychle a neočekávaně.
  • Slovní výhrůžky. Až hádka přinese hrozbu fyzické konfrontace, zkuste říci „jdu do _____“.
  • Strkání nebo jiné strhávání. Pokusy přimět vás k eskalaci konfliktu do plnohodnotného boje obvykle nezačínají údery nebo kopy, ale taktikou zastrašování nosem a nosem a strkáním. V tomto okamžiku je stále možné odejít, aniž byste se dostali do plnohodnotného boje.
  • Plnohodnotný boj. Přestali jste se hádat a začali jste házet údery.
 2. Obrázek s názvem Defend Yourself Krok 16

  2 Vydejte se všemi verbálními nebo směrovými cestami do nekonfrontace. Každý z výše uvedených kroků je příležitostí k ukončení hádky. Jeden nevyhnutelně povede k druhému, pokud jeden z vás neustoupí, tak zkuste couvnout. Skutečná fyzická konfrontace by měla být vaší poslední obrannou linií.
  • Pokud jste uprostřed hádky, uklidněte ji snížením hlasu. Macho chlápci v baru mohou rychle stupňovat hlouposti, ale buďte připraveni obejmout a koupit vám drink tím, že se omluvíte a rozptýlíte je. Pokud jste klidní, vychladnou.
  • Pokud na vás útočí útočník, musíte se dostat tam, kde vás lidé mohou vidět a pomoci vám. Je méně pravděpodobné, že byste byli těžce zraněni, pokud jste na rušném rohu ulice, kde kolem procházejí lidé. Konfrontace má menší šanci na eskalaci na veřejnosti.
 3. Obrázek s názvem Defend Yourself Krok 17

  3 Vyhněte se chůzi sami. Pokud vás čeká dlouhá procházka domů z autobusového nebo vlakového nádraží v noci po práci, zvažte setkání s přítelem poblíž zastávky metra a společné procházky. Pobyt ve skupinách je nejbezpečnějším způsobem, jak se těmto druhům situací vyhnout.
  • Pokud musíte jít sami, zachmuřte se na jinou skupinu chodců a držte se blízko. Abyste našli bezpečí v číslech, nemusíte je znát.
 4. Obrázek s názvem Defend Yourself Krok 18

  4 Vyzbrojte se. Skryté ruční zbraně, palcát nebo pepřový sprej jsou šikovná obranná zařízení, která byste měli mít připravené. Nože a zbraně jsou nebezpečné zbraně, které mnozí považují za užitečné, ale lze je použít i proti vám, pokud nejste připraveni je používat sami. Buďte velmi opatrní a chytří, pokud se rozhodnete nosit zbraň a absolvovat řádné certifikační kurzy, abyste se ujistili, že víte, jak bezpečně zacházet se zbraní. Nikdy nenoste nelegálně.
  • Většina států, které respektují práva jednotlivců, má pro občany dodržující zákony k dispozici povolení CCW. Můžete také získat malou klíčenku osobního alarmu, která při vytažení špendlíku vydá vysokou sirénu jako autoalarm, designem podobný granátu.
  • Pokud žijete v nebezpečné oblasti a staráte se o své blaho, zvažte kurz sebeobrany.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kam se mám zaměřit, když se snažím bránit? Tsahi Shemesh
  Trenér sebeobrany Tsahi Shemesh je odborník na sebeobranu, specializující se na Krav Maga. Shemesh je zakladatelem a programovým ředitelem Krav Maga Experts v New Yorku. Má certifikované stovky instruktorů a jeho osnovy se vyučují ve více než tuctu zemí po celém světě. Tsahi Shemesh Trenér sebeobrany Expertní odpověď Vaše nejlepší volba jsou zranitelná místa, jako jsou jejich třísla. Mezi další zranitelná místa patří jejich oči, hrdlo a nos. I když boj úplně nezastavíte, zasažení protivníka na jednom z těchto zranitelných míst je na okamžik deaktivuje a poskytne vám čas naplánovat si další tah nebo začít hledat únikovou cestu.
 • Otázka Jak mohu zabránit tomu, aby mě někdo udeřil do obličeje? Ross Cascio
  Trenér sebeobrany Ross Cascio je celosvětový instruktor sebeobrany, fitness a boje Krav Maga. Více než 15 let trénuje a vyučuje kurzy sebeobrany, fitness a boje Krav Maga v Krav Maga Worldwide HQ Training Center v Los Angeles, Kalifornie. Prostřednictvím školení Krav Maga Worldwide pomáhá lidem stát se silnějšími, bezpečnějšími a zdravějšími. Ross Cascio Trenér sebeobrany Expert Odpovězte Bobovi, abyste se vyhnuli příchozím úderům, zejména do obličeje nebo hlavy. Pohybujte hlavou nahoru a dolů, tam a zpět, aby byla neustále v pohybu. Díky tomu nebude váš protivník schopen udeřit úderem do citlivých oblastí vaší hlavy, zejména do spánků, brady a nosu.
 • Otázka Co mám dělat, když mi někdo položí ruku na ústa a jeho ruka mě táhne paží dozadu? Pokuste se hodit paží, která je tažena dozadu, dopředu, a pak udeřte hrudník útočníka loktem tak silně, jak můžete.
 • Otázka Jak se mám bránit, když mě někdo praští do hlavy? Okamžitě zvedněte ruce nad hlavu. Pokud je to možné, kachna. Pokud se kačíte, máte okamžitou výhodu, protože člověk není v rovnováze. Pokud útočník hodil útok zepředu, budete mít také jasný výstřel žaludku.
 • Otázka Jak mohu deaktivovat útočníka, abych si nechal čas na útěk? Udeřte ho třísly nebo břichem tak silně, jak můžete, a pak běžte tak rychle, jak můžete.
 • Otázka Jak se mám bránit, když má někdo moje vlasy? Nemyslete na to, jakou část má útočník, ale na to, čím byste se mohli bránit. Pokud útočník přichází zezadu, použijte proti útočníkovi hlavu. Použijte ruce a nohy, houpejte se v pytli, kopejte podpatkem atd. A nevzdávejte to.
 • Otázka Co mám dělat, když potřebuji zálohu? Udělejte co nejvíce hluku, abyste upoutali pozornost někoho, kdo vám může pomoci. Pokud je to možné, zavolejte policii nebo mávněte autem a požádejte o pomoc.
 • Otázka Co mám dělat, když na mě zaútočí skupina lidí a v okolí není nikdo, kdo by mi pomohl? Jsem holka. Křičet 'Fire!' a když lidé přijdou, křičte, aby zavolali policii. Pokud útočníci chtějí vaši peněženku nebo kabelku, prostě jim ji dejte. Pokud musíte, zkuste je zahnat kopáním a kousáním.
 • Otázka Jak se mohu vyhnout útoku? Absolvujte kurz sebeobrany. To vám pomůže vybudovat si sebevědomí i dovednosti. Většina útočníků hledá slabé lidi, takže se chovejte tak obtížně, jak jen můžete, a oni vám nepřijdou za to. Nechoďte nikam sami, a pokud potřebujete, nezakrývejte si uši sluchátky. Buďte si vědomi svého okolí.
 • Otázka Existuje nějaký způsob, jak odzbrojit mého útočníka pro další obranu? Nebo to zabere příliš mnoho času? Vaším cílem by mělo být vyhnout se zranění. Pokud vezmete zbraň, abyste zabránili padouchu používat ji, a oni na vás budou i nadále útočit, použijte ji. Ale pokud je bezpečné běžet, udělejte to.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud se jedná o jakýkoli druh domácí situace, možná si říkáte, v jakém okamžiku se stane natolik špatným, že vám zaručí, že se budete bránit. Podle zákonných norem je jakýkoli neoprávněný kontakt útokem. Nezáleží na tom, jestli vás 'jen' tlačil, je to stále útok, stále může být nebezpečný a vy si stále zasloužíte bránit se.
 • Vždy hledejte slabá místa, kde nemohou blokovat vaše zásahy. (Příkladem by bylo, kdyby neblokovali nohy, takže je vykopnete nohama zpod nich).
 • Vždy hledejte zranitelná místa. U muže to obvykle tahá za vlasy a jde přímo na krk nebo třísla. Jeden dobrý úder do slabin bolí špatně. U ženy je to obvykle tahání za vlasy nebo v podpaží nebo prsa. Kopnutí do rozkroku však bude bolet stejně tak pro ženu, jako pro muže.
 • Zůstaň v klidu. Nepropadejte panice, pokud se někdo chová nepřátelsky. To způsobí, že útočník bude mít podezření, že jste slabí.
 • Pokud na vás někdo útočí, máte pravdu a druhý se mýlí. Jejich motivací je pravděpodobně chtít vaše peníze, majetek nebo tělo, zatímco vaše je sebezáchova. Máte základní lidské právo bránit sebe a své blízké. Ale pamatujte si, že první prostředek sebeobrany je útěk! Pokud by u soudu došlo k tomuto bodu, můžete své jednání odůvodnit „jednáním v sebeobraně“ pouze kdybyste využili každou dostupnou příležitost, abyste se vyhnuli konfrontaci a každou příležitost uniknout. Pokud se ukáže, že jste měli příležitost bezpečně opustit oblast, ale neudělali jste to, pak to již není případ sebeobrany, ale nyní je to výtržnictví a napadení. Jste zodpovědní za přijímání odpovídající akce. Útočení není důvodem k zabíjení nebo mrzačení, když jste mohli rozumně udělat méně, abyste se ubránili.
 • Vždy si pamatujte, že osoba, která se na vás pokouší zaútočit, to s největší pravděpodobností již udělala. Vyhněte se konfrontaci. Pokud se to nepodaří, použijte vše, co můžete, abyste ze situace odešli co nejrychleji a nejbezpečněji.
 • Nikdy nebuďte tím, kdo začíná boj proti lupiči, útočníkovi atd. Mohou mít zbraně nebo výcvik v této konkrétní oblasti.
 • Vždy mějte u sebe telefon, abyste mohli volat o pomoc.
 • Způsob, jak někoho dostat na zem, je dát mu ruku poblíž krku a kopnout ho do zadní části nohy.
 • Pokud vás znepokojují lupiči ve velkém městě, vezměte si bojová umění, jako je Tae Kwon Do, Kung Fu nebo Judo.
 • Je také mimořádně efektivní kopnout útočníku do slabin nebo jej chytit za rozkrok, protože téměř vždy je zdvojnásobí a zhroutí se na hromadu.
 • Jako odstrašující prostředek byste mohli nosit prázdnou peněženku. Pokud má soupeř zbraň nebo nůž, pusťte ho a běžte. Než si uvědomí, že je prázdný, budete v bezpečné vzdálenosti.
 • Krav Maga je pouliční sebeobranné bojové umění, které se zaměřuje na přežití všech možných forem pouličního útoku. Brazilské Jiu-Jitsu a Muay Thai jsou také skvělými možnostmi sebeobrany.
 • Pokud existuje šance uniknout, jděte do toho. Vždy se snažte bojům jakkoli vyhýbat. To by snad mohlo být dobré pro vás i pro útočníka.

reklama

Varování

 • Vyhrožovat útočníkovi zbraní jako nůž nebo střelná zbraň je špatný nápad, pokud se nebojíte o život. Nestojí za to jít do vězení za vraždu, zabití nebo zabití přes vaši peněženku. Pamatujte, že útočník je s největší pravděpodobností silnější a zkušenější v boji než vy, jinak by si vás nevybral.
reklama

Populární Problémy

Jak se připravit a obstát v JROTC Cadet Challenge. Cadet Challenge je test tělesné zdatnosti, který zajišťuje středoškolský výcvikový sbor důstojníka Spojených států pro středoškoláky. Poskytuje úvod do ...

Jak hrát práci v pizzerii na Robloxu. Work at a Pizza Place je zábavná hra Roblox. Děj hry je pracovat v Pizza Builder Brother a zažít různá povolání, abyste vydělali peníze na přizpůsobení svého ...

Navzdory tomu, že v sobotu vypadl z Wimbledonu, poskytl Gael Monfils díky ohromujícímu 360 vítězovi jeden z vrcholů dne.

Factbox: Venus Williams v Sloane Stephens - profily hráčů

Sportovní agenti, kteří zastupují profesionální sportovce, považují svou práci za náročnou a finančně přínosnou. Mnoho lidí jde do terénu, protože milují sport a baví je vypracovávat nejlepší nabídky pro lidi, které zastupují. Může...