Jak diagnostikovat problémy s dýcháním u francouzských buldoků

Pokud máte francouzského buldoka nebo „francouze“, pravděpodobně jste obeznámeni s jeho láskyplnou, zábavnou a loajální povahou. Toto plemeno má několik pozitivních vlastností. Jsou dobrými hlídacími psy, nevyžadují mnoho prostoru ani cvičení a dobře reagují na tréninkové metody založené na odměnách. Jejich malý vzrůst a hmotnost mohou bohužel způsobit problémy s dýcháním. Dýchací trakt francouzského buldoka může ztěžovat dýchání, zvláště když je horko nebo když pes po cvičení silně kalhotuje.

Část 1 ze 2: Pozorování problémů s dýcháním

 1. Obrázek s názvem Diagnostika problémů s dýcháním u francouzských buldoků Krok 1

  1 Poslouchejte svůj dech francouzského buldoka. Za normálních podmínek (v chladném počasí a když váš pes není ve stresu) pravděpodobně uslyšíte hlučné dýchání, které mu nevadí. Pokud ale zavřete oči a uslyšíte hlučné dýchání, které zní jako troubení nebo skřípání, váš francouzský buldoček může mít problém s dýcháním.
  • Dýchací hluk je způsoben stlačenou anatomií dýchacích cest francouzského buldoka. Čím hlučnější dýchání, tím horší stav.


 2. Obrázek s názvem Diagnostika problémů s dýcháním u francouzských buldoků Krok 2

  2 Během cvičení sledujte svého psa. Pokud se váš pes zdráhá cvičit nebo na procházkách zaostává, může mít potíže s dýcháním. Můžete si všimnout, jak váš francouzský buldoček těžce vyplazuje jazyk.
  • Pokud má váš pes problémy s dýcháním, cvičení bude na jeho tělo klást zvláštní nároky. Například jeho tělo bude potřebovat více kyslíku, který nemůže dodat, protože fyzicky nemůže nasávat další vzduch.
 3. Obrázek s názvem Diagnostika problémů s dýcháním u francouzských buldoků Krok 3

  3 Podívejte se do tlamy vašeho psa. Pokud se váš francouzský buldok opravdu snaží dýchat a nedostává dostatek kyslíku, membrány jeho úst a jazyka budou vypadat modře nebo purpurově. Zdravé membrány by měly vypadat růžově.
  • Můžete také vidět svého psa slintat. Je to proto, že se tak silně soustředí na dýchání, že si nechce vzít čas na polykání.
 4. Obrázek s názvem Diagnostika problémů s dýcháním u francouzských buldoků Krok 4

  4 Sledujte chování svého francouzského buldoka. Váš pes může zkolabovat nebo omdlít, pokud je unavený a nedostává dostatek kyslíku. Můžete si všimnout, že se váš pes v teplejším počasí zdá nepohodlný nebo neklidný, když se mu hůře dýchá. Mezi další příznaky problémů s dýcháním patří:
  • Funící
  • Dušení
  • Zvracení
  • Dávení
  reklama

Část 2 ze 2: Získání veterinární diagnózy

 1. Obrázek s názvem Diagnostika problémů s dýcháním u francouzských buldoků Krok 5

  1 Vezměte svého francouzského buldoka k veterináři. Veterinář bude sledovat dech a pohyby hrudníku vašeho psa. Veterinář bude také hledat fyzické památky, které by vašemu psovi ztěžovaly dýchání, jako jsou úzké nosní dírky nebo velký jazyk, který blokuje zadní část krku. Naslouchat hlučnému dýchání je také důležité při diagnostice problémů s dýcháním, takže veterinář bude poslouchat hrudník, srdce a plíce vašeho psa stetoskopem. To může pomoci vyloučit příznaky infekcí hrudníku a srdečních šelestů, které vytvářejí nahromadění tekutiny v plicích. Oba tyto stavy mohou přispět k problémům s dýcháním.
  • Normální psí hrudník se při dýchání pohybuje dovnitř a ven, ale jeho břicho ne. Pokud si veterinář všimne, že váš pes používá své břišní svaly k dýchání (břišní úsilí), znamená to, že se váš pes snaží nadechnout.
  • Veterinář zkontroluje srdce a plíce, protože by to mohlo ovlivnit bezpečnost anestetika během operace.
 2. Obrázek s názvem Diagnostika problémů s dýcháním u francouzských buldoků Krok 6

  2 Nechte svému psovi vyšetřit krk. Veterinární lékař bude chtít důkladně prozkoumat zadní část krku vašeho psa. Váš pes bude potřebovat anestetikum a sedaci, aby veterinář mohl vytáhnout jazyk dostatečně dopředu, aby viděl oblast. Bude vložena endotracheální trubice, aby měl dýchací cesty otevřené, když spí.
  • S anestezií je spojeno riziko, protože pes již nemůže chránit své dýchací cesty. Proto je intratracheální trubice vložena do průdušnice.
 3. Obrázek s názvem Diagnostika problémů s dýcháním u francouzských buldoků Krok 7

  3 Zvažte další testování. Pokud má váš veterinář podezření, že příznaky způsobuje jiný stav, může být zapotřebí další testování. Rentgenové snímky hrudníku mohou pomoci vyloučit zápal plic, plicní červy nebo rakovinu. Pokročilé zobrazovací techniky, jako je vyšetření MRI nebo CT, mohou také pomoci veterináři vizualizovat anatomii vašeho francouzského buldoka (konkrétně měkké patro, průdušnici a mandle).
  • Je důležité, aby váš veterinář znal délku patra vašeho psa, velikost jeho jazyka a velikost jeho mandlí. To pomůže při plánování nápravné operace.
 4. Obrázek s názvem Diagnostika problémů s dýcháním u francouzských buldoků Krok 8

  4 Dodržujte doporučení pro léčbu. Veterinární lékař může doporučit korektivní chirurgický zákrok k ořezání zad a předělání nozder a měkkého patra vašeho psa. To může zlepšit tvar zadní části hrdla a umožnit více vzduchu vstoupit do nosních dírek. Specialista chirurg může také chtít odstranit mandle.
  • I když je možné opravit některou anatomii vašeho francouzského buldoka, není možné změnit velikost jazyka nebo šířku průdušnice.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Když můj pes cvičí, začne znít, jako by bojoval o vzduch, a to zní jako sípání. Veterinář, kterému řekli, že mohou operovat, co mám dělat? Požádejte svého veterináře o doporučení. Pokud navrhují operaci, je to pravděpodobně nejlepší volba pro pohodu vašeho psa.
 • Otázka Moje 8týdenní Francouzka otevře pusu a trochu se nadechne. Mám si s tím dělat starosti? Každý osmitýdenní pes, který se chová takto, musí být viděn veterinářem. Existuje mnoho infekčních nemocí, které takto vypadají a které ji mohou zabít.
 • Otázka Mají Francouzi obecně v klidu mělké zrychlené dýchání? Ano, francouzští buldoci mají stlačené dýchací cesty kvůli tvaru jejich náhubků, takže hluboké nádechy mohou být obtížné.
 • Otázka Dnes v noci můj Francouz nemohl dýchat a lapal po dechu, jako by měl panický záchvat. Je mu šest měsíců. Nedávno jsme byli u veterináře a ona řekla, že je zdravý. Co to může být? Kvůli konstrukci obličeje je pro Francouze velmi běžné, že mají takové problémy s dýcháním, mohlo to být z tepla nebo to mohlo být jen obrácené kýchání. Pokud se jedná o obrácené kýchání, můžete udělat to, že si na několik sekund položíte prsty na nosní dírky, čímž se obnoví jejich dýchání a bude jim dobře. Pokud to není obrácené kýchání a vy to uděláte, není psovi vůbec nic na škodu.
 • Otázka Proč potřebuje francouzský buldok štěkat, když má sýkorka problémy s dýcháním? Pomáhá vašemu psovi rychleji dostat více vzduchu.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak naučit dospělého jezdit na kole. Mnoho lidí si myslí, že pokud se v dětství nenaučili jezdit na kole, nikdy to neudělají. Naštěstí tomu tak není a naučit dospělého jezdit na kole nemusí být složité ani frustrující ...

Vesnina se stala vůbec první kvalifikací, která se dostala do finále Volvo Car Open.

Chcete -li získat dobré známky, zůstaňte organizovaní tím, že si necháte plánovač se všemi svými úkoly a nadcházejícími testy. Vytvořte si studijní plán na každý týden, abyste přesně věděli, kolik byste měli pro své třídy studovat. Ujistěte se, že máte dobré ...

Rodiče se cítí lépe, pokud se jejich dítě zabývá něčím produktivním, jako je sport nebo ročenka. Chtějí, abyste měli zkušenosti, které vám pomohou s vysokou školou nebo vaší budoucí kariérou. Pokud se vám mimořádně daří ve sportu a ...

Do Top 25 se poprvé od roku 2013 dostává Maryland v Temple sobotu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

Je čas na další Manchester Derby, protože City a United se v neděli střetnou. Zde je návod, jak sledovat zápas živě online bez kabelu v USA.