Jak koučovat badminton

Mnoho lidí neví, že se badminton hraje na profesionální úrovni a vyžaduje trenéra, který se ve hře dobře orientuje. Jako u každého sportu může být stát se trenérem náročné, ale dá se to zvládnout. Znalostí základů, správných certifikací a dovedností, budováním týmu, cvičením správné síly a kondice a správným cvičením se můžete stát úspěšným badmintonovým trenérem.Část 1 ze 4: Pochopení základů badmintonu

 1. Obrázek s názvem Trenér badmintonu Krok 1

  1 Dobře rozumějte soudům a vybavení. Badminton lze hrát na jakémkoli typu hřiště. Na profesionální úrovni se však zápasy odehrávají na hřišti, které má průměr 20 stop (6,1 m) o délce 44 stop (13 m). Síť je poté umístěna vodorovně přes hřiště, přibližně 5 stop (1,5 m) od země.
  • Badminton lze rekreačně hrát na krytém i venkovním hřišti.
 2. Obrázek s názvem Trenér badmintonu Krok 2

  2 Porozumět různým typům kuželkových košů. Hráči budou trefovat míček (nazývaný také birdie) tam a zpět přes síť, aby získali body. Obvykle jsou vyrobeny z plastu a pro jejich rychlost obsahují peří.
  • Shuttlecocks se dodávají ve 3 různých rychlostech (pomalé, střední a rychlé) pro různé úrovně hráčů.
  • Pro začátečníky jsou plastové raketoplány ideální díky své odolnosti a rozumné ceně.
  • Doporučuje se začít s kuželkou se střední rychlostí.
  • Nadmořská výška a teplota určí, který kuželník je nejlepší použít. Nejnižší rychlosti by měly být použity v oblastech s vysokými nadmořskými výškami, jako jsou Colorado Springs, CO a provincie Yunnan v Číně. Střední rychlosti je nejlepší použít na hladině moře. Opouštění raketoplánů s nejvyšší rychlostí pro oblasti pod hladinou moře nebo s nízkými teplotami.
 3. Obrázek s názvem Trenér badmintonu Krok 3

  3 Vědět, jak dát gól. Hráči se shromažďují, dokud první hráč nebo tým nedosáhne 21 bodů. Pokud hráč nevrátí kuželku, je udělen jeden bod. To může být, když míček narazí na zem, narazí na síť nebo je mimo hřiště. Zápasy se skládají ze 3 her.
  • Pokud je skóre nerozhodné 20: 20, první strana, která získá 2bodový náskok, je prohlášena za vítěze této hry.
  • Pokud do 29. bodu není vítěz a skóre je vyrovnané, vyhrává tuto hru první strana, která dosáhne 30 bodů.
  • Pokud podávající ztratí bod, míček bude předán přijímači k dalšímu podání.
  • Pokud při hře ve čtyřhře získá bod tým, který slouží, bude znovu sloužit stejný hráč, ale jinému soupeři v týmu soupeře.
  • Pokud soupeř v zápase čtyřhry získá bod a skóre je liché číslo, podání připadne hráči na levém poli podání. Pokud je nové skóre sudé číslo, pak podání jde hráči na správném poli podání.
 4. Obrázek s názvem Trenér badmintonu Krok 4

  4 Seznamte se s raketou. V současné době neexistují žádná standardní pravidla týkající se badmintonových raket pro neoficiální a profesionální hráče. Nechte své hráče, aby hledali lehkou raketu, která je flexibilní a má pro jejich úroveň přednost síle výpletu.
  • Množství napětí ve strunách rakety ovlivní, jaké typy střel mohou provádět. Struny s vyšším napětím jsou zaměřeny na posílení kontroly a směru střel, zatímco struny s nižším napětím dodají za výstřely větší sílu.
  • Nechte své hráče vyzkoušet si co nejvíce raket, než si jednu zakoupí. Každá raketa bude mít jiný pocit, takže nalezení té, která je pro každého hráče nejlepší, určí jejich úspěch.
 5. Obrázek s názvem Trenér badmintonu Krok 5

  5 Ujistěte se, že vaši hráči cvičí správné úchopy. V badmintonu se používají 2 polohy úchopu: forhend a bekhend. Tyto úchopy jsou základem pro jakýkoli jiný úder, takže znalost a zvládnutí těchto úchopů je zásadní pro úspěch v badmintonu.
  • Dejte svým hráčům pokyn, aby pomocí forhendu vraceli údery směřující k jejich dominantní straně.
  • Vaši hráči by měli použít svůj bekhend, když druhý hráč vrátil střelu na jejich nedominantní stranu. Pokud nemají čas přemístit se na návrat birdie pomocí svého forhendu, nechte je použít svůj bekhendový úder k návratu.
 6. Obrázek s názvem Trenér badmintonu Krok 6

  6 Nechte své hráče zvládnout tahy pro základní a profesionální hru. Ujistěte se, že když se vaši studenti blíží přístupům, dodržují 3 hlavní kroky. Vždy je nechte začít zpětným švihem, aby zamířili a získali dynamiku. Požádejte je, aby pomocí švihu vpřed navázali kontakt s raketoplánem a skončili následným pohybem, aby získali větší hybnost a směr.
  • Poté, co zdokonalí základní houpačky, je budete moci nechat přejít ke zvládnutí dalších střel. Patří sem čistý výstřel pro útočné zásahy, drop drop, pomalý, mělký zásah a smeč, silná střela nad hlavou. Naučí se také drive shot, což je střela, která se pohybuje rovnoběžně se zemí.
 7. Obrázek s názvem Trenér badmintonu Krok 7

  7 Dejte pokyn svým hráčům, aby zdokonalili své porce. Podání je to, co začne každou rally - což je zásadní zvládnutí. Při podávání dbejte na to, aby drželi obě nohy na zemi, aby bylo podání legální. Požádejte hráče, aby střídali 4 různé druhy podání a nemířili své podání přímo na soupeře.
  • K dispozici jsou 4 hlavní podání, včetně nízkého, vysokého, rychlého a pohonného.
  • Nízké podání je mělké podání, které pomocí jemného poklepání dostane ptáčka přes síť. Vysoké podání je silné podání nahoru, které se zaměřuje na výšku a vzdálenost. Flick serve také používá pohyb nahoru, ale dostane menší nadmořskou výšku. Slouží k oklamání jejich protivníků, protože hráči používají svůj bekhend.
  • Servis pohonu nebude takový, jaký byste procvičovali se svými hráči. Profesionálové běžně používají tuto službu k namíření raketoplánu přímo na soupeře, aby je zaskočili.
 8. Obrázek s názvem Trenér badmintonu Krok 8

  8 Řekněte svým studentům, aby se po každém výstřelu vrátili do své výchozí polohy. Připravená pozice je místo, kde každý výstřel začíná a končí. Jejich rakety by měly být drženy rovnoběžně se zemí, přičemž dominantní ruka drží spodní část držadla. Horní část rakety by měla být zarovnána mezi středem krku a brady.
  • Je klíčové, aby se vaši hráči vrátili na výchozí pozice, což jim pomůže pohybovat se po hřišti a přitom zůstat připraveni na jakýkoli výstřel, který přijde od soupeře.
 9. Obrázek s názvem Trenér badmintonu Krok 9

  9 Nechte své hráče využít jejich střely nebo lobu. Střely nad hlavou mají tendenci vést soupeře zpět k nejvzdálenějšímu okraji hřiště, podle toho, jak silný je jejich švih. Tyto silové střely jsou jedny z nejúčinnějších, protože pro soupeře je těžší se vrátit.
  • Pád střely nad hlavou je pro soupeře těžší předvídat, což je velmi užitečné při získávání bodů.
 10. Obrázek s názvem Trenér badmintonu Krok 10

  10 Nenechte své studenty vracet výstřely do stejné oblasti na hřišti. Pokud své studenty naučíte různorodost jejich výstřelů, nebudou se předvídat. Předvídatelnost dá jejich soupeři větší šanci vrátit kuželku do oblasti kurtu, kterou nejsou schopni pokrýt.
  • Chcete -li mít větší šanci na skórování, nechte je vždy běžet soupeře.
  reklama

Část 2 ze 4: Zahájení trenérské kariéry

 1. Obrázek s názvem Trenér badmintonu Krok 11

  1 Absolvujte požadované kurzy, abyste získali certifikaci. Tyto certifikační kurzy jsou nabízeny prostřednictvím programu USA Badminton Coaching Certification Program a budou vyžadovat, abyste pro získání certifikace splnili konkrétní standardy na různých úrovních. Tyto programy berou v úvahu, že můžete koučovat profesionálně nebo neprofesionálně, a připraví vás na obojí.
  • Další informace o certifikačním procesu naleznete na webu certifikačního programu Badminton Coaching USA: https://www.teamusa.org/USA-Badminton/Coaching/USA-Badminton-Coach-Certification .
  • Mnoho zemí má vlastní certifikační procesy. Obyvatelé Kanady by například prošli NCCP nebo národním certifikačním programem koučování.
  • Některé certifikační programy mohou vyžadovat zakoupení členství, abyste měli přístup k programům a dalším zdrojům.
 2. Obrázek s názvem Trenér badmintonu Krok 12

  2 Najděte trenérské pozice prostřednictvím oficiálních webů badmintonové asociace. Je to skvělý zdroj pro nové i stávající kouče, kteří hledají zaměstnání. Tyto webové stránky vám umožní najít kluby a další organizace ve vašem okolí, které přijímají zaměstnance.
  • Tyto weby se budou lišit v závislosti na vaší poloze. Pro obyvatele Spojených států existují badmintonové asociace pro každý stát. Badmintonové asociace v jiných zemích pokrývají celé regiony.
  • Mnoho z těchto webových stránek bude vyžadovat, abyste měli členství, abyste byli uvedeni jako dostupný kouč, nebo abyste vyhledávali koučovací příležitosti.
  • Vždy zajistěte, aby webové stránky byly legitimní před odesláním jakýchkoli osobních údajů.
 3. Obrázek s názvem Trenér badmintonu Krok 13

  3 V případě potřeby použijte sociální média k náboru nových studentů. Používání platforem sociálních médií, jako je Facebook, je skvělý způsob, jak cílit na rekruty. Nezapomeňte na své stránce uvést všechny certifikace nebo zkušenosti s koučováním. Začněte tím, že vaši přátelé a rodina budou sdílet vaši stránku na Facebooku, aby o tom mohli šířit.
  • Pokud se rozhodnete, že sociální média nesplní vaši cílovou demografickou skupinu, zkuste rozdávat letáky nebo brožury v místních školách, rekreačních střediscích nebo veřejných parcích.
 4. Obrázek s názvem Trenér badmintonu Krok 14

  4 Najděte svému týmu místo, kde bude cvičit. Pravděpodobně nejdůležitějším krokem je zajistit, abyste měli zajištěné zařízení, kde může váš tým cvičit. To může být obtížné dosáhnout, ale uvolní to spoustu stresu, když začnete s náborem. Podívejte se na zařízení ve vaší oblasti, protože většina studentů nebude chtít cestovat déle než 20-30 minut na cvičení.
  • Většina veřejných zařízení vám bude účtovat poplatek za využití jejich prostoru. Než provedete rezervaci, nezapomeňte se podívat na ceny a dostupnost zařízení.
  • Mezi dobrá zařízení, která je třeba prozkoumat, patří veřejné parky a školy, soukromé školy, komunitní centra a sportovní areály.
 5. Obrázek s názvem Trenér badmintonu Krok 15

  5 Předem si stanovte zásady pro platby a vracení peněz. Pokud pracujete pro program prostřednictvím rekreačního nebo komunitního centra, mohou mít již své vlastní zásady. Pokud jste však sami, je důležité stanovit si zásady před zahájením náboru studentů.
  • Například můžete vybírat poplatky za hráče na začátku relací nebo stanovit pevné datum splatnosti. Rozhodněte se, zda budete přijímat hotovost, využívat online účty jako Paypal nebo požadovat platby šekem.
  • Nezapomeňte vzít v úvahu určité situace, které mohou být mimo vaši kontrolu hráčů, například zranění nebo neočekávané okolnosti. Zatímco vám bude vyplácen čas, ujistěte se, že vaše zásady vracení peněz jsou spravedlivé vůči těm, kteří mají polehčující okolnosti.
  reklama

Část 3 ze 4: Rozvoj potřebných dovedností

 1. Obrázek s názvem Trenér badmintonu Krok 16

  1 Ukažte svou vášeň a motivaci pro koučování a hraní badmintonu. Abyste byli úspěšnými trenéry, budete muset umět své hráče podporovat a motivovat. Pokud vám chybí vášeň pro tento sport, budete se snažit zapojit své studenty, což ovlivní jejich úspěšnost.
  • Projevování vzrušení a touhy po badmintonu vám pomůže získat větší respekt u vašich hráčů.
  • Svou oddanost badmintonu můžete svému týmu ukázat. Věnujte každému z vašich hráčů stejnou pozornost a poskytněte konstruktivní zpětnou vazbu. Čím větší zájem projevíte o zlepšení svého týmu a hráčů, tím vnímavější a úspěšnější budou jako sportovci.
 2. Obrázek s názvem Trenér badmintonu Krok 172 Rozvíjejte své komunikační schopnosti tím, že budete empatičtí. Naučit se nový sport nebo se snažit zlepšit své postavení hráče může být velmi stresující a frustrující. Jako badmintonový trenér je důležité těmto emocím porozumět, abyste je mohli s hráči poznat. Někdy se mohou potýkat nebo na sebe příliš tlačit a vy budete muset vědět, jak tyto situace zvládnout.
  • Některé známky toho, že váš sportovec může být v nouzi, jsou úzkost, frustrace a nerealistická očekávání. Pokud vidíte tato znamení u sportovce, je důležité je povzbudit, aby se s těmito pocity vyrovnali zdravým způsobem. Může se jednat o to, že váš hráč bude cvičit relaxační techniky, mluvit s někým, komu důvěřuje, nebo vyhledat odbornou pomoc.
  • Projevování empatie vůči vašim hráčům vám pomůže porozumět jejich frustracím, úzkostem a triumfům a umožní vám odpovídajícím způsobem reagovat.
 3. Obrázek s názvem Trenér badmintonu Krok 18

  3 Respektujte jakékoli dotazy, komentáře nebo obavy vyjádřené vašimi hráči. Požádejte studenty o zpětnou vazbu a ujistěte se, že jakoukoli zpětnou vazbu přijmete vážně, a podle potřeby změníte své lekce.
  • Pokud dostáváte stížnosti od různých hráčů na stejný problém, bylo by vhodné změnit lekci. Například možná netrávíte dostatek času konkrétním cvičením, o kterém se vaši hráči domnívají, že je pro ně užitečné, nebo že mohou mít problém se zorientovat.
  • Neměňte svou lekci, pokud dostáváte stížnosti jen proto, že se vaši hráči nechtějí zúčastnit. Běh je například důležitým cvičením, které je možné začlenit do koučování badmintonu. Ne každý však rád běhá a může si stěžovat na běh potřebného množství.
  • Nikdy nepodceňujte, neztrapňujte ani neurážejte své studenty, když žádají o vysvětlení nebo nabízejí návrhy, protože to může vést k nižšímu pocitu vlastní hodnoty.
 4. Obrázek s názvem Trenér badmintonu Krok 194 Poznejte hodnoty a cíle svých sportovců. Ne všichni vaši studenti budou začínat na stejné úrovni a každý z nich bude mít jiné silné a slabé stránky. Vědět to vám umožní vyhovět všem konkrétním potřebám vašeho studenta.
  • Nezapomeňte individualizovat konverzace, abyste porozuměli svým sportovcům, poskytli motivaci a trenéra způsobem, který pomůže každému z vašich hráčů cítit se pohodlně. Někteří hráči mohou potřebovat větší ujištění než ostatní. Pro hráče, kteří mohou být stydliví nebo introvertní, možná budete muset poskytnout zpětnou vazbu v nastavení jeden na jednoho nebo někde, kde se cítí dobře. Naučit se specifické potřeby každého hráče bude chvíli trvat, ale vyplatí se to, protože si u svých hráčů získáte větší respekt a důvěryhodnost.
  • To vám také pomůže naučit se efektivně komunikovat s každým z vašich studentů, čímž si vytvoříte větší respekt k vám jako trenérovi a pomůžete jim uspět.
 5. Obrázek s názvem Trenér badmintonu Krok 20

  5 Propagujte ve svém týmu sportovní chování a jednotu. I když se vaši studenti neúčastní soutěží, je důležité, aby respektovali každého na hřišti i mimo něj. Očekávání, že vaši studenti budou projevovat vzájemný respekt, sníží konflikty a pomůže hladce probíhat vaše lekce.
  • Naučte své studenty navzájem se respektovat a podporovat. Nikdy nedovolte spoluhráčům bagatelizovat nebo urážet ostatní členy týmu nebo soupeře.
  • Zkuste implementovat pravidla, jako je vzájemné potřesení rukou na konci lekce nebo cvičného zápasu.
  reklama

Část 4 ze 4: Provádění správných cvičení a kondicionování

 1. Obrázek s názvem Trenér badmintonu, krok 211 Připravte své studenty na aerobní cvičení. Díky své rychlé povaze je badminton považován za aerobní sport. Ujistěte se, že pracujete se svými studenty na svalové vytrvalosti a rychlosti, abyste zvýšili jejich úspěch s hraním badmintonu.
  • Přidejte kondiční cvičení, která vašim studentům pomohou naučit se rychle pohybovat po hřišti. Tato cvičení mohou zahrnovat základní vytrvalostní běh a sprintová cvičení.
  • Začněte s kratšími intervaly aerobních cvičení, jako jsou 4 sady 10sekundových sprintů s 30 sekundami chůze mezi sprinty. Po každé sadě nechte studenty 2 minuty odpočívat. Jak se zvyšuje vytrvalost vašich studentů, nechte je absolvovat 5 sérií po 4 minutách tvrdého běhu a 3 minutách běhání.
 2. Obrázek s názvem Trenér badmintonu, krok 22

  2 Procvičte si se svými studenty koordinaci ruka-oko. Celá hra badmintonu je založena na úspěšné koordinaci ruka-oko. Ujistěte se, že se svými studenty procvičujete cvičení, která jim pomohou soustředit se nejen na umístění kuželky, ale také na to, aby věděli, kde je jejich soupeř na hřišti.
  • Koordinace ruka-oko je jedním z nejdůležitějších aspektů hry. Od vašich studentů se bude očekávat, že si budou všímat svého okolí, zejména při hře ve čtyřhře.
  • Chcete-li zvýšit koordinaci ruka-oko, rozdělte své studenty do dvojic. Nechte své partnery házet malou koulí tam a zpět. Chcete -li zvýšit obtížnost, upravte rychlosti házení, střídejte úhly a vytvářejte vzory házení. Můžete také nechat partnera, aby chytil míč stranou od vrhače, a nechat lapače otočit, když jim to druhý partner při házení míče řekne.
 3. Obrázek s názvem Coach Badminton Krok 233 Během tréninků implementujte trénink odolnosti. Tyto typy cvičení vám pomohou zvýšit sílu břišních, zádových a ramenních svalů vašich studentů. Používejte cvičení, jako je Kettlebell Woodchopper, která procvičí všechny výše zmíněné oblasti a napodobí pohyby požadované trupem pro forhendové i bekhendové údery.
  • U tohoto cvičení nechte své studenty zarovnat chodidla s boky a držet kettlebell oběma rukama před sebou. Když ohýbají kolena, nechte je narovnat trup a ruce na jednu stranu těla a potom na druhou, zatímco narovnávají nohy. Po narovnání nohou je nechte zvednout ruce vysoko na jednu stranu.
  • Chcete -li dosáhnout nejlepších výsledků, opakujte toto cvičení alespoň 15krát na obou stranách s oběma rukama dohromady.
 4. Obrázek s názvem Coach Badminton Krok 24

  4 Používejte cvičení, která posilují zápěstí vašich studentů. Silná zápěstí jsou základním prvkem při hraní badmintonu. Pokud se ujistíte, že vaši studenti správně posilují zápěstí a zvyšují jejich flexibilitu, pomůže jim to zvýšit přesnost v mnoha různých záběrech.
  • Chcete -li cvičit zápěstí svých studentů, zkuste jejich raketě přidat váhu tak, že na ni položíte kryt s knihou nebo jinými těžšími předměty. Nechte své studenty, aby ohnuli jedno zápěstí najednou s dlaní dolů, 20krát, a pak je nechejte udělat osminu se stejným zápěstím 20krát. Nechte je opakovat stejný pluk na obou stranách.
 5. Obrázek s názvem Coach Badminton Step 255 Provádějte vrtačky, abyste zvýšili hbitost a vytrvalost. Silná práce nohou a hbitost umožní vašim studentům umístit se kdekoli na hřišti, aby mohli úspěšně vracet střely. Vybudování vytrvalosti je klíčem k silné práci nohou na hřišti. Tato cvičení, jako například vícesměrný běh raketoplánu, fungují lépe s partnerem.
  • U tohoto cvičení budete chtít zajistit, aby vaši studenti byli neustále čelem k síti. Nechte svého partnera, aby zavolal do různých směrů, jako je sever a západ. Druhý partner poté sprintuje po 5 krocích ve směru, kterému se říká, jednou rukou dopadne na podlahu a poté se vrátí do své původní polohy sprintem o 5 kroků vzad a jednou rukou znovu zasáhne podlahu.
  • Aby bylo toto cvičení úspěšné, je důležité, aby vaši studenti pokračovali v práci, aby se pohybovali rychleji než dál. Jak se zvyšuje agilita vašich studentů, můžete nahradit dotek na podlaze těžším krokem, jako je skákání.
  • Ujistěte se, že na toto cvičení věnujete během každého tréninku alespoň 10 minut.
 6. Obrázek s názvem Trenér badmintonu, krok 26

  6 Zvyšte sílu svých studentů v lýtkách a kotnících. Když rychle měníte směr, může být na vaše lýtka a kotníky vyvíjen velký tlak. Budování síly v lýtkách a kotnících vašich hráčů pomůže snížit riziko zranění a zároveň jim pomůže provést rychlé změny směru na hřišti.
  • Zkuste, aby se vaši studenti postavili tak, aby míč jedné nohy byl opřen o lavičku nebo schod. Ujistěte se, že pata visí přes okraj, zatímco druhá noha spočívá na zadní části kotníku. Pomocí nohy, která je vyvýšená, je nechte co nejvíce snížit patu a poté pomocí koule nohy zvedněte patu tak vysoko, jak jen mohou.
  • Nechte je tento pohyb opakovat 20krát na každé noze. Při zahájení silového tréninku jim možná budete muset umožnit častěji střídat nohy. Jakmile budou silnější, zkuste zvýšit obtížnost tím, že je necháte opakovat, aniž byste se něčeho drželi za podporu.
 7. Obrázek s názvem Trenér badmintonu, krok 277 Zpevněte nohy svých studentů, abyste jim pomohli s rychlými pohyby a skoky. Abyste zajistili, že budou moci vrátit všechny typy zásahů a aby se zvýšila síla jejich podání, nezapomeňte zahrnout cvičení na posílení nohou. Ty budou velmi důležité nejen pro zlepšení agility, ale také pro udržení silných a podporovaných kolen.
  • Nechte své studenty cvičit hluboké dřepy, kde jsou jejich paty mírně zarovnané mimo boky a otáčejí nohy ven z boků. Ujistěte se, že když se pomalu ohýbají kolena, jejich paty a prsty se stále dotýkají podlahy. Pro toto cvičení začněte se 3 sadami po 15 a zvyšujte počet opakování, jak se jejich síla zlepšuje.
  • Chcete -li dosáhnout lepších výsledků, nechte své studenty utáhnout hýžďové svaly, aby pomohly posílit zadní část nohou a dolní část zad.
  • Zvyšte obtížnost tohoto cvičení, protože se síla vašich studentů zlepší přidáním závaží nebo odporových pásů.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jsem začátečník. Jak hru hraji? Donagan Nejlepší odpovídač Viz Hrát badminton a související články.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Udělejte si zábavu zábavou a povzbuďte své hráče.
 • Zajistěte, aby jakákoli kritika byla konstruktivní.
 • Nikdy neponižujte své hráče, když dělají chyby.
 • Ukažte svému týmu nadšení z badmintonu. Koneckonců, hledají k vám vedení.
 • Vždy modelujte chování, které od svých studentů očekáváte na hřišti.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Ujistěte se, že jste si vědomi všech minulých zranění nebo problémů, ke kterým došlo u vašich hráčů.
reklama

Populární Problémy

Serena Williamsová potenciálně leží ve Wimbledonu v cestě Angelique Kerberové, ale obhájkyně titulu nad tím příliš nepřemýšlí.Během posledních sobotních semifinále došlo k přerušení hřiště u Federerovy manželky Mirky a Federer potvrdil, že si na konci zápasu popovídal s Wawrinkou.

Basketbal Memphisu se v pátek koná v centru Arkansasu. Zde je místo, kde můžete sledovat hru.Rome Masters znamená návrat Rafaela Nadala, zatímco Novak Djokovic by chtěl své USO neštěstí zahodit. Jak Djokovic, tak Nadal obdrželi těžké remízy a finále mezi nimi se nezdá být zaručené.